Amater Stealth plan.

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.04.2012
19
6
3
32
Pozdrav svima.

Kao sto svi znamo,box za uzgajanje nije tesko napraviti medjutim,tesko ga je sakriti i napraviti da on bude ne primetan.
Mnogi od nas nemaju uslove da drze obican box u kuci ili stanu zbog drugih ukucana,stanara,prijatelja i drugih razloga.
Bas iz tog razloga mi se oduvek svidjala cinjenica da je moguce gajiti nasu dragu biljku pred ocima drugih a da oni to ni ne vide i ne znaju:)
Ja nemam iskustva sto se tice Stealth Growa i pravljenja boxa za stealt grow. Zato otvaram ovu temu jer mi treba vase misljenje i pomoc.
Napominjem: Ovo je za sada samo plan za koji se nadam da ce se uskoro realizovati.

E pa da krenemo:

Ja zivim u malom stanu u kojem i najmanji moguci box upada u oci. Zivim sam ali mi stalno dolaze prijatelji i ne zelim da iko zna za moj box i gajenje jer ne verujem nikom kad su takve stvari u pitanju.(Robija je velika da bi se kockali sa poverenjem u druge ljude.)

Dosao sam na ideju da box uklopim u okolinu sobe tako sto bi napravio TV komodu koja bi izgledala kao svaki obican komad namestaja.
Dimenzije te komode bi bile:
Visina 80 cm
Sirina 60 cm
Dubina 30 cm

Od materijala za izradu komode bih koristio sperplocu debljine 2 cm.

Komoda bi izgledala obicno dok bi sa zadnje strane bila vrata(Zadnja strana bi bila okrenuta prema zidu tako da se ne vide kuleri i ventilacija.
Dimenzije copy.jpg

Na zadnjoj stranici bi bili fiksirani komadi sperploce gore i dole zbog ventilacije i kablova jer da nema toga,svaki put kad bi se otvarala vrata,vukli bi se i kablovi od ventilacije sa njima sto ne zelim.Vrata bi bila u sredini.Sve je prikazano na skici.( dimenzije rupa za ventilaciju su u centimetrima,izvinjavam se zbog greske.)

Dakle sve bi to na prvi pogled izgledalo ovako:

KomodaTv.jpg

A sa zadnje strane bi izgledalo odprilike ovako:

Untitled-2 copy.jpg

E sad,sto se tice osvetljenja,ventilacije,filtera za miris i ostalih elemenata,trebaju mi vase misljenje i ideje pa cemo nesto zajedno smisliti.

Sve kritike i saveti su dobrodosli ! :)
 

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
ideja je super ali i obicni cooler master ventovi od 12v 120mm ili oni od 80mm se cuju da rade i kad su na 5v,a kamoli kad su jace,znaci da bi muzika morala da radi kad god je neko u kuci :D tu bi neka hps-ca od 70-100w zavrsila posao al ti je potreban i CT u vidu nekog pleksi stakla.ako stavljas filter,racunaj da ti treba najmanje wc vent od 100m3 a on je jako bucan :D tako da to otpisi.i nije mi jasno sto svi kukaju na miris kad se gotovo i ne oseti (miris hlorofila u vegetaciji)...

Edit: bice vremena probacemo i pineapple :) mada ja msm da sam oguglo na miris vuje pa mi dodje ko vazduh normalna :) dok npr stara kaze da smrdi cela kuca,koce ga znati...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
rKj420 je napisao(la):
... i nije mi jasno sto svi kukaju na miris kad se gotovo i ne oseti (miris hlorofila u vegetaciji)...
ajd odradi u zatvorenom pineapple express ili biodiesel mass pa popricamo :)

a doktoru zelim sretan projekat, ako ces da imas manje problema oko zujanja ventova zbog temp. usmeri se na par jacih cfl lampi, mada ce ti ventovi svakako morati raditi makar na 5V a to se, kao sto kaze radza, ipak cuje ako nema neceg da maskira zvuk
 
  • Sviđa mi se
Reactions: rKj420

Gagiba

Aktivan Član
Buka od ventova će sto posto da te iskeca, sem ako nisi spreman da daš 80 evrića za Silent od 26db pa preko potenciometra da mu smanjiš obrtaje i to je gotovo nečujno a završava odličan posao za to što si naumio.

Sledeći problem je svetlo, jer je jako teško 100% da ga zatvoriš, tj ukoliko ti neko noću upadne u sobu, svetlo u sobi nije upaljeno a u boxu jeste, box ti je provaljen na prvu. (naravno teoretski, do toga neće doći jer ćeš staviti znak za radijaciju na vrata) :rasta1:

Sve u svemu može da uspe ali se u startu pripremi za puno neočekivanih situacija (čitaj sitnijih problema) prilikom konstrukcije.
Pričam to zato što sam taze sklapao Box!! :vb_smash:
 

fat_troll

Aktivan Član
18.09.2012
318
160
43
44
Gagiba je napisao(la):
Buka od ventova će sto posto da te iskeca, sem ako nisi spreman da daš 80 evrića za Silent od 26db pa preko potenciometra da mu smanjiš obrtaje i to je gotovo nečujno a završava odličan posao za to što si naumio.
KOlega, može malo više detalja o ovome? može i na PM. hvala

@op: dobra ideja, ako ćeš TV imat na tome nek je samo stalno upaljen i to će maskirati buku ventova...
A lighttrapove je ljuga složiti kad imaš toliko mjesta
 

Gagiba

Aktivan Član
fat_troll je napisao(la):
KOlega, može malo više detalja o ovome? može i na PM. hvala

@op: dobra ideja, ako ćeš TV imat na tome nek je samo stalno upaljen i to će maskirati buku ventova...
A lighttrapove je ljuga složiti kad imaš toliko mjesta
Aj poslaću ti na privat da ne bude opomena zbog reklamiranja... ;)

Dr. Grow

Kako napreduje sklapanje? Nadam se da nisi odustao?? :)
 
02.04.2012
19
6
3
32
Sto se tice ventova,znam da se to dosta cuje,pravio sam vec box i mogu da kazem da imam nekog malog iskustva sto se tice svega toga i zato mislim da je ovaj plan moguce realizovati. Ja bas i nemam neko resenje za buku osim da stalno bude ukljucen Tv ili neka muzika u sobi. Nisam u finansiskoj situaciji da pravim profi box i zato se ova tema ''Amater stealth plan". Za osvetljenje sam se odlucio da to bude CFL 200W. Jedini najveci problem je miris a za njega planiram da napravim neki homemade carbon filter a jos nisam smislio patent za njega pa ako neko ima ideju,bio bi mu zahvalan ako bi je podelio samnom :)

Neko od vas mi je rekao da ce drugi problem da bude svetlo koje izbija kroz rupe za ventilaciju i da ce se to videti kada je ugaseno svetlo. Kada je ugaseno svetlo,ja spavam i kod mene nema nikoga a i moze se tajmerom uskladiti da svetlo bude ugaseno preko noci i upaljeno preko dana i obrnuto.
Za taj problem imam delimicno resenje koje bi smanjilo smanjilo intezitet svetlosti koje izlazi iz rupa za ventilaciju.Napraviti cu crtez tog jednostavnog patenta pa cu vam sledeci put pokazati.

Za 5-6 dana skica ide kod stolara i pravi se osnovna kutija. Toliko od mene za sada,pozdrav.
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
CFL 200w ti ima oko 12000 lumena,ne greje se puno ali je ogromna,zauzeće ti dosta prostora.
Samo ja bih još pored te od 200w koja ti je pretpostavljam 6400k stavio još par malih od oko 26w 2700k bočno po boxu :)
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Nemora znaciti da je 6500K, te jače CFL-ke namjenjene uzgoju imaju mogucnost odabira temperature svijetla za vege i flower.

Dobar izbor za stealth grow jer grije manje a to povlači manju ventilaciju i s tim i manje buke.