Dnevnik jednog početnika

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
04.03.2024
7
18
3
41
Pozdrav svima, odlučio sam da za treći post na forumu otvorim dnevnik uzgoja i njime ukratko obrazložim ideju koja me navela.

Nemačka država je odlučila da od 01.04. legalizuje travu tako da su tri biljke i 50g po osobi legalne za držati u kući/stanu. Negde od leta će biti regulisana i prodaja, udruženja i ko zna šta sve još ali ko će to dočekati.

Ono što budem uzgajao planiram samo da pušim sam, jednom ili dva puta nedeljno bez prodaje. Po dosadašnjem iskustvu 10-20g "brida" mesečno mi radilo posao. Realno taj brid je bio 6/10 i po radu i po kvalitetu ali bila stabilna šema par godina pa nisam ni gledao dalje.

Kao što rekoh, ne znam skoro ništa, ono što sigurno znam je

1 maksimalno tri biljke, maksimalno 50g u svakom trenutku u kući.

2 autoflower jer se čini najzahvalnijim za početnika

3 Opremu i potrošni materijal ću kupujem, radiće online prodavnice. Novac nije problem i laički cenim par do nekoliko stotina evra će raditi posao.

4 Prostor za gajenje je u podrumu zgrade, relativno uštekano i sa prozorom u koji će ići izduvna grana iz šatora. Takođe struja ne bi trebalo da predstavlja problem. Temperatura se čini vrlo stabilna i sledeći post će biti slike podruma sa prosečnim temperaturama.

Toliko za sada, pišemo se kasnije
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.668
11.922
358
Socotra Island
eelslap.com
Dobro, ovo sada izgleda kao planovi za grow a ne dnevnik. Zašto ne zvekneš za početak dva, tri automata u saksiju, i na prozor ili još bolje balkon ako ga imaš ? Kreće lepo vreme i niko neće moći da ti zameri da nešto nelegalno radiš. Dosta ćeš da naučiš, a usput ovde čitaš na forumu šta i kako dok ne rešiš kako da sastaviš pogon za indoor.
 

PromjenioSamIme

Aktivan Član
03.11.2020
523
2.300
163
Kad mjeriš temperaturu podruma, izmjeri i prosječnu vlažnost. To ti je isto jako bitno.
Što se tiče cijevi koja izbacuje zrak van, to može preko ljeta, zimi teško i nikako.
Pročitaj malo po forumu dok ne kreneš u avanturu čisto da pokupiš neke osnove. Pogledaj završene dnevnike, to je isto jako korisno.
I svakako postaj tu u dnevnik pa će ti forumaši pomoći oko dilema :D
Sretno u nastavku :D
 

kiffer_hans

Aktivan Član
04.10.2020
190
1.350
143
24
Ja sam neki dan čitao neki članak da bi se moglo nažalost opet pomjeriti(za oktobar)
Jer se ne mogu dogovoriti kako će to sve funkcionirat,zakomplicirali su previše,luda Njemačka
Al opet se uzdam u neko čudo,ne moraju nam ni kupovinu nit ista omogućit nek nas samo ne diraju s frulom napolju i banhofu svakom
A nista vise mi od njih i ne treba
 

Demonijak

Aktivan Član
24.06.2022
93
337
53
29
vala u zadnjih godinu dana ako nisam 10 puta sa frulom prosao pored murije... i to u bayernu, tkz. "najgora" regija sto se toga tice... vidjeli su da se priblizava pa se izgleda ni njima neda peglat s nekim zbog frule... sto se tice sadnje, moja 9-og nikla iz zemlje :D
 
07.11.2014
16
52
13
Sretno pratim..da se nadovežem za ovih 50 g , bruda njemačka ima 85 miliona stanovnika, nalog za pretres je jako jebeno dobiti..eh sad ti mi kaži kolika je šansa i mogućnost da Murija dojde provjeravati jeli imaš 50 ili 55 ili 150 g
Apsurdno je ljudi..
Zabranjeno je i telefoniranje za volanom sto ne znaci da svaki Policajac to isto treba da kontrolira jer je prosto nemoguće a imaju i ostali poslovi provale pljačke silovanja ubistva itd..
Da 22.03 biti ili ne biti
Za 7 dana znamo jesmo li u ilegal ili ne :p
 
07.11.2014
16
52
13
A sto se tice ciklusa možeš ga napraviti da svakih 5 sedmica skidaš jednu biljku manju naravno.
Započnem sa jednom 1000139858.jpg
Znaci ostaje sama 4 sedmice zatim
1000139859.jpg
Slijedeća gospodja to jest br 2
Da bi prva berba bila 12 sedmica od starta sto je malo pre optimisticno ali dobro.. 1000139860.jpg
1000139861.jpg
Autoflower naravno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: trubadurko

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.076
15.600
358
Ova šema sa perpetual growom, funkcionira ako je vege bix,velik kao za cvat. Jer ja to radim od početka i jednostavno se može odraditi klijanje, što kod fotoperiodnih biljaka traje 15ak dana. U vege boxu,biljke več trebaju odvegetirat nešto i dobit na veličini,tako da kad se skinu biljke u boxu za cvat,prebacit i odmah stavit na 12/12 ,tako se skida svakih 2 mjeseca,jer toliko cvatu odprilike hybridi. Ja uvijek računam 2 mjeseca od swicha i to većinom bude tako!

Sa automatima se to može,ali zato jer imaju isti režim svjetla,pa staviš jednu,kad ona uđe u cvat,staviš drugu i tako dalje. Tako skidaš svakih 20-30 dana...
Sve u svemu,sretno kolega. Bolje planirat pa onda krenut,nego kupit opremu,gnojivo malo mineralno,malo organsko i kad krenu problemi,onda otvaraju dnevnik:)
Ovako je puno bolje za nas,da ti pomognemo kvalitetnije i prvi grow če ti biti uspješan!
Sretno kolega:respect:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: trubadurko
04.03.2024
7
18
3
41
Hvala ljudi na iscrpnim pričama!

Što kolega @Zeleni Mačor reče, čeka se 22.03. pa da znam jel legalno ili nije.
Nelegalna varijanta me apsolutno ne zanima jer previše dobrih stvari mi se poklopilo - i žena i ja smo zaboli vrlo dobre poslove , klinci vrtić, nostrifikacije, osiguranja, kredita i još milion stvari zbog kojih jedna buksna može da mi se usere u život.

@irieman

Terasa ne dolazi u obzir jer klinci, plus sam na izvolite sa ulice i plašim se da me neko ne ovajdi onako sa puta. Vredi dati nekoliko stotina evra da se rešim samo te bede. U suštini ovo i jeste plan za grow koji će u svoje vreme preći i u dnevnik.

@PromjenioSamIme

U zadnje dve nedelje temperatura podruma je 16 stepeni, plus minus pola stepena sa zatvorenim prozorom. Sa otvorenim kada je napolju bilo oko 10 unutra je bilo oko 12. Zato sam mislio kroz odškrinut prozor gurnuti izduvnu cev, a višak otvorenog prozora izlepiti debelom trakom i stiroporom.
Vlažnost vazduha se kreće u rasponu 45-55 %

Verujem da će LED rasveta i prilagodljiv izduv napraviti prikladnu temperaturu za uzgoj.

@rastadreams

50 grama hedovine i tri biljke u kući, po osobi. 25g na ulici u džepu. To je neka priča. Što je za moju ličnu upotrebu više nego dovoljno.

@Apsurdistan

Hvala za info i ideju! Sigurno ću nekad uhvatiti ritam, a deluje da je sa automatom lako(još jedan + za njih)


Pics related. Ovde mislim zabosti šator.
IMG_20240309_123212.jpg IMG_20240309_123208.jpg IMG_20240309_210913.jpg IMG_20240309_123223.jpg IMG_20240309_123204.jpg
 

Prilozi

  • IMG_20240309_123229.jpg
    IMG_20240309_123229.jpg
    360,1 KB · Pregleda: 19
  • IMG_20240309_123223.jpg
    IMG_20240309_123223.jpg
    210,7 KB · Pregleda: 22
Poslednja izmena:
07.11.2014
16
52
13
Stek ti odličan + ljeti mnogo lakše regulisati temperature u optimumu.
Biće to dobar dnevnik ali čekaj ti , žena = 2 punoljetnih..davala žena ne davala teoretski možete 6 biljozi i 100 mugra onda legal teoretski i govori se da i kad osoba prestupi malo tu granicu to bude samo Ordnungswidrigkeiten, prestup kao autom ici brze 10 khm znaci minimalna novčana kazna šuma sumarum 120 možeš hladno imati.
Super da ste se "snašli " biće to sve kako treba
4 dana još do odluke za sad je bas oboje moguće 1000139894.jpg
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.391
27.883
1.098
Trøndelag
A tko zna sto ti imas u stanu/kuci. Samo opusteno i ne moras nikome govoriti sto radis.
Ja sam u predproslom growu prestupio njihovu kolicinu za 10 puta i sto sad.
Tu u podrumu ce mu biti ok sad preko ljeta i jeseni a u zimi mozda ce te vlaga i hladnoca zezat.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: trubadurko
04.03.2024
7
18
3
41
@Apsurdistan

120g će raditi posao za godinu dana ako ne i više, tako da se uklapam. Jedino ako priča koja se planira od leta da ide sa udruženjima ne uzme maha pa se tu legalno uklopim ali primarno mi da imam kad krenem da igram stare igre, pola grama mi je dovoljno da se izvrnem kao bubašvaba, samo nogice da koprcaju. I to jednom nedeljno. Možda još jednom ili dvaput na vožnju bajsom. Omatorilo se jbg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Apsurdistan
07.11.2014
16
52
13
Pa ne bas tako prosto to ti je kao gornji i donji parlament ovo ti je tako gledano donji parlamanet domnaroda nazovi kako hoćeš..eh imaš zustimungs gesetz zakon kojoj drzave moraju dati saglasnost tj većinu, i einspruch gesetz kao CanG ovaj zakon dje ako vise od polovine želi da zovu vermitlungsausschuß "to je plenum koji se saziva da bi se predlagalo kako bi zakon mogao biti obrađen dorađen dopunjen i promjenjen.."
To nezelimo nipošto posto onda najmanje traje 6 mj duže ako ne i propadne skroz u tom plenumu...
Međutim za to im treba 35 od 69 mogucih glasova za plenum..eh sad vidis da pokrajine važu različito bodova od 6 do 3 po broju stanovnika itd..
Za sada je dobro 36 glasova je ili za suzdrzavanje ili protiv plenuma ...suzdrzavanje je kao ne sto je nama u korist tako da vidiš..
Za sad 22 protiv plenuma "naši" 16 će se suzdržati većinu 36 reinland pfalz još nije zauzeo jasnu posiziju to ćemo u petak tek saznati..i ova sugadi Bajern NRW itd dolaze na samo 29..vjerovali ili ne izgleda da u petak može da slavimo..
Pozdrav Familijo
 
07.11.2014
16
52
13
A vezano za "projekt" ako ti dosta tih 120 g ako uradiš 2 growa u godini proljeće jesen 240 g na 356 =0.6 grama po danu.
Nisam nikako iskusan grower ali me zanima duže tako da moje lajacko mišljenje je 60x60 je sasvim dovoljno 2 autosa u veće potove ili ako želiš više strainova 3 cure u srednje potove..
100 wati bi trebalo u svakom slučaju biti dovoljno Svijetlo , u grubo se kaze da pocetnik može izvući 1 g po 1 watt ali uz pomoć foruma bar 1.2 ;)
1 klip Fan bi u startu bio dovoljan poslje u cvijetanju 2 nebi bila losa radi vlage..
Ventilacija nemora biti neka prima jer nije ti šator u stanu tako da par decibela glasniji i jeftiniji može biti ipak bi savjetovao da bar ima regulaciju preko temp senzora komocija biljkama ugodnije svi happy + stedis struju.Filter preporucujem jer u zakonu stoji da miris nesmije da smeta komsijama, radije na safe combinaciju idi.Njih slobodno 30 % veće neg sto ti Ventilacija može max izbaciti npr akovent radi 280qubnih m na sat onda uzmeš filter filter 380q na sat i slično.. piše to u opisu kod filtera, tako da nikad nemozes doći u situaciju da vwnt vuče više zraka nego što filter može očistiti onda si 199%na sigurnoj strani...nemoj davati uz filter valjda onda brzo izgubi funkciju sto i zvuči logično..pozz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: trubadurko