LED Big Bud / Sensi seeds / AC Infinity Iongrid S22

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.390
27.875
1.098
Trøndelag
IMG_0996.png

Pozdravljam vas u novoj prici sa glavnom ulogom Big bud od banke sensi seeds. Prije nego krenem par rijeci u vezi klijanja. Stavio sam u dva intervala ukupno 30 sjemenki na klijanje i dobijem ravno 3 biljke van. To su redom big bud 2/2 i ak47 1/1 regular serious seeds koju sam dobio od bizze na poklon. E sad sta je sa ostatkom? To se i ja pitam jer nemam odgovora na tako nesto. Somari, elemental, sogouda, nycd, 5G ukupno 27 komada, od toga 3 su pustile klicu i dalje se nije promjeralo. Htio sam ovo podjeliti sa vama cisto da se zna. Takoder prosle godine je moj drug himalaya od 20 komada koje sam mu poslao imao takoder ravno 0 biljki od toga. Nije mi namjera nikoga deskriditirati ali moram reci da je klijavost sominih sjemenki ravna katastrofi. Na stranu sorte i kvaliteta genetike ali ocito je da imaju problem sa necime. Sto je tocno u pitanju trebali bi sami rijesiti prije nego puste produkt u prodaju. Da odmah kazem ovo nije nikakv hejt ili sta ja znam sta nego cinjenice koje ja vise ne zelim tolerirati nego se rastajemo na ovom skretanju. Takoder ne zelim cuti nista vezano za klijanje jer nisam pocetnik i tu temu ne zelim ni zapocinjati.

Oprema za grow je box 50x50x140, led panel od firme ac infinity iongrid serija od 130w ili nesto malo vise. Plan je posaditi ih obe u isti pot od nekih 30L i da napokon odradim kompletan grow ispod ovog svjetla i da vidim sta moze.
Ovaj put sam uzeo od canne seed mix za start a kasnije ide presadivanje u moj standardni mix (zemlja/kokos/vermikulit).
Vega ce biti kratka svega 20ak dana ako bude sve po planu i ide na cvjetanje. Toliko za sad, biljkama je danas prvi dan kako su izasle iz zemlje tako da nemam sta puno pokazat nego sliku dvije.


IMG_0960.jpeg

IMG_0995.jpeg
Pozdrav i ugodan vikend vam zelim :)
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.390
27.875
1.098
Trøndelag
Hvala Cyric, puno ljudi mi se zalilo nakon sto sam ovdje napisao. Slazem se, genetika je odlicna samo treba uspjet proklijat sjeme a to je ocito lutrija.
Evo sensi je u potu, nisam je dugo imao jos od northern lights 5 haze i jack herrer pa se veselim growu. Upravo sam ih prebacio u veci pot. Drugi dan a korijen na dnu se vec smotao u krug dobrih 10cm. Biti ce ovo zanimljivo.
 

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.320
8.362
258
Nije mi namjera nikoga deskriditirati ali moram reci da je klijavost sominih sjemenki ravna katastrofi.
Na žalost, kod mene je isto bilo. Uz to nikakav odgovor od njih nisam dobio u vezi toga. Kontao sam da će biti prilike testirati klijavost opet od ovih koje sam osvojio na prošloj nagradnoj međutim ni na pitanja u vezi nagrade mi niko od njih ne odgovara te je i dalje čekam…
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.076
15.600
358
Znači repalo se bezveze:)
U početku sam mislio,kako je to večinom do uzgajivača,ali vas se javilo poviše,da bi to bila jedna loša tura!
Sve najbolje o Somi,ali nije ugodno za ove što čekaju po 3,4 tjedna i onda još toliko,da bi nešto proklijalo!
Najgore od svega, što nema zamjene....
Tko zna,možda se nešto dogodilo sa mjestom gdje ih skladište,ne razumijem se toliko da bi išta tvrdio,ali mi je čudno,da od njega,tako loša klijavost?!
Da se krivo ne shvati,meni je Soma ,ko Gotham cityu,Batman:)
 
Poslednja izmena:

Cyric

~ Pa ćemo vidit
Poznanik Foruma
01.03.2009
792
5.534
233
Dalmacija
Soma kao soma mislim da nema veze bas s cjelom ovom situacijom. Covjek je u 80tim godinama, bolesno srce, penzija teska.. Mislim da je najveca krivica u njegovim “nasljednicima”. Dosta sam o njemu citao i gledao kako je sve to islo kroz covjekov zivot i lik je po meni legenda. Kakve je sorte izkrizao..nemam neki growerski staz ali nisam jos pusio bolje sorte od diesela, lavnezije, somanga.. ali, na zalost, cijela ta prica je pala u lose ruke..vidjet cemo sta ce s tim svim bit u narednim godinama, ali ovo se povlaci vec duze vrijeme sudeci i po nekim stranim forumima sto sam citao. Meni osobno bas zao, ja sam direkt upao u cijelu tu pricu i svidila mi se. Al dobro, ima more banki i more jebenih sorti za izgrowat tako da sibamo :)
Sry bestija ako ti, tj. sto ti spammamo dnevnik.
 
Poslednja izmena:

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.339
9.906
256
I ja bih voleo da podelim svoje iskustvo, kad smo već odvrnuli taj poklopac :D nadam se da mi @beštija neće zameriti na mini-spamu
Dakle, naručio tri Lavender#1 - stiglo mi osam
Od tih osam, samo dve izbile iz zemlje, i odmah se osušile, nisu se ni kotiledoni otvorili.
Ako sam na nešto ponosan oko growa - to je klijanje, sve drugo mi se uredno može zameriti, ali sa klijanjem sam uvek, ali uvek bio odličan, i nekako sam znao da nije do mene - iz mog iskustva, ako semenke odmah potonu na dno (ja koristim metod sa čašom vode) znači da su bajate, i tako je i bilo..

E sad, a ovo je jako bitno:
Napišem mejl, naglasim da ne tražim novce nazad, besmisleno je za tri semenke, niti tražim da mi zamene, u principu uvek imam neko seme nečega u rezervi - samo eto, krivo mi je zato što sam zaista želeo Sominu genetiku u boksu, i da obrate pažnju pošto sam 99.9% siguran da im je taj batch Lavender #1 bajat, i da prosto ne klija.

Ništa mi nisu odgovorili, ali mi zato dve - tri nedelje kasnije stiže 10 Lavender#1, 5 NYCD i 5 Somanga.
Napominjem da sam na početku balade pazario samo 3 semenke

NYCD i Somango, vidite i sami u ova dva dnevnika - sve kako treba, 4/4 klijanje, dok Lavender#1 opet malo mrljavi - 2/1 klijanje - ali ta što je izbila je def jedna od najlepših biljaka koje sam gajio...

Tako da, sa jedne strane buniti se (u mom slučaju barem) uopšte nema smisla, dobio sam mnogo više nego što sam platio
Sa druge strane, ako ćemo iskreno - nešto definitivno nije u redu sa pojedinim njihovim kultivarima (ja sam ubeđen da je bajato seme, loše skladištenje čak), i vrlo je iritantno gubiti tako vreme čekajući da (možda) proklija, da ne pominjem živce koji su nam ionako tanki :D
Hebeš ti to ako se pošalje 30 semenki na plaćenih 3 ako može biti lutrija
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.390
27.875
1.098
Trøndelag
Svi ste u pravu sto pisete i kako kaze Wendigo ako ima dio na koji ne dam na sebe je klijanje, a bome ne dam ni na drugo. Da prvi put radim pa ja bi nesto rekao. Do sada nema sta nisam klijao, sve sto valja od banki sam probao i nisam imao mozda 1% fejl situacija. Taj pomenuti lavevder gore sam klijao ravno 10 dana i tek tada je bacio klicu ali ostalo na tome. Jedna izasla iz zemlje i osusila se, ima u dnevniku kada sam testirao njihov soil i caj.

Zato je tu big bud koji je izletio ko zapeta puska iz zemlje. Napravim kasnije update kad dodem kuci. Bio sam ga lagano ocerupao neki dan pa da vidim kakav je danas.


IMG_1538.jpeg IMG_1537.jpeg IMG_1535.jpeg