Dnevnik jednog početnika

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.339
9.904
256
60x60 je sasvim dovoljno 2 autosa u veće potove ili ako želiš više strainova 3 cure u srednje potove..
100 wati bi trebalo u svakom slučaju biti dovoljno
Pa... tesno :)
60x60 je za jednu biljku u većem potu (dakle 20+ litara, idealno oko 40 npr)
Dve su oke, tri već...brzo se tu napravi gužva, a kanabis kad je stisnut počne da se "takmiči" za svetlo, džikljaju kao lude, očas posla ljube svetlo i prže se :)
Ko juri kvantitet - bolje jedna foto biljka, i npr ScrOG - tu se pod dobrim panelom skine mašala
Ko juri više različitih sorti i brz obrt - 2 radije, ili 4 ali sa jako kratkom vege (obrni-okreni mora fotos ili klon, lično ne bih više od dva autosa u taj prostor, a i to mi nekako mnogo xD)
I tu se žrtvuje malo yield, barem dok se grower ne izvešti..
Meni 60x60 služi da počnem novu turu, uglavnom 4 biljke, i za jedva mesec dana (uz trening naravno) pojedu prostor.
A zavisi i od kultivara, Blue Dream mi je pojeo 100X100 za 45 dana iz semena, jedna biljka :D
Nekad ni kalkulacija ne pomaže, dok se ne pikne seme :)

Što se vataže tiče, uvek što jače
Neko generalno pravilo je 30-50 watt na kvadratnu stopu (30cm X 30cm), ali i jače da se uzme, pa da se dima je isto odlična opcija, manje se greje panel, manje se aka I troši.
Mada za ovo poslednje bolje kolege Marac i Šone da bace mišljenje, oni su ovde LED wiz, ja samo filozofiram :D
 

Demonijak

Aktivan Član
24.06.2022
93
336
53
29
:DE sta ti je profesionalna deformacija, odma vidi sta nema :D
koja godina staza i da budem ko ti :djede:
Vala ova dva zadnja komentara su me dobra nasmijala haha
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0