Amnezia fast, Sweet Cherry kush; MH, HPS 200 i 400W@Selectio

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

selectio

Aktivan Član
31.08.2020
351
449
63
Update
Danas polivena Amnezia fotoperiodna. Pije i zdere ko luda. Danas, ko zna koji put za redom dobila full dozu Plantele cvet. Samo se bojim da ne preteram jer nemam bas taj osecaj u sebi.
Autos nije dobio nista jer je taj pot jos uvek tezak. Inace izgleda super. Slomljena i sanirana grana autosa se jos uvek zeleni.
Evo kako izgleda amnezija tri dana nakon lolija:

DSC_0031 - Copy.JPG DSC_0032 - Copy.JPG DSC_0033 - Copy.JPG
 

selectio

Aktivan Član
31.08.2020
351
449
63
Pozdrav ekipa. Danas je na redu autos sweet cherry kush. Dao sam joj punu dozu plantele cvet, ponovo, vec po ko zna koji put za redom dobija punu dozu. Ima neverovatan miris. Cela mi kuca "smrdi" po njoj. Nadam se da cu za oko manje od mesec dana da je kidam. Slomljena grana se jos drzi. Evo i fotki:

DSC_0031 - Copy.JPG DSC_0032 - Copy.JPG DSC_0033 - Copy.JPG DSC_0034 - Copy.JPG

Toliko...
 
06.02.2022
94
206
33
59
Duck tape rješava sve probleme. Slomljenu granu stegni sa njom, preko može i jedan konopčić i ne bi trebalo biti problema. Ne sekiraj se, redovito se događa. Tako sam naučio i super cropping. Slučajno ali je uspjelo.
Imaš HPS 400 koji jako žari. I ja sam radio 2 growa sa njim. Mislim da sam išao na 70cm kod njega. To bi mogao biti razlog za problemčiće sa lišćem. A tek kasnije može spržiti terpene. Malo pogledaj dnevnike sa HPS 400W za razmak i izmjeri temperaturu na vrhovima. Ne bi me iznenadilo da ide na 30C. A noćna je 18C ako sam dobro vidio. Preporučena razlika između noćne i dnevne temperature je do 5 stupnjeva. Tebi može biti i 12.
Sve najbolje u growu!!! Dobio sam neke sjemenke Amnesisa Haze autos. One su izuzeto dobre sa prinosom, smatraju se među najproduktivnijim možda, da vidim koliko ja to mogu kada sam prešao na LED i nešto naučio. Stalno uzgajam sa prosječnim ili ispodprosječnim yieldom...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PromjenioSamIme

selectio

Aktivan Član
31.08.2020
351
449
63
Hvala na odgovoru!
Kao sto sam i napisao ovo je moj treci grow. Prinos drugog growa u istom boxu koji je i sada (0, 8x0, 8) s 250 W je bio skoro duplo manji od prvog koji je bio u boxu 1x1m s lampom 400 W. Zato sam se i odlucio sad na lampu 400 W, da vidim hoce li biti razlike.
Lampu sam prekjuce podigao, i sad je na 50 cm. Morat cu onda da je jos podignem., iako mi se cini da je i sad sve ok. Lisce se ipak nakon hranjenja uspravi. Trihomi kod druge biljke (auto) izgledaju super i ima ih jako mnogo, ali nema jos amber trihoma. Ova biljka ima vrlo intezivan miris, da je skoro nepodnosljivo biti u njenoj blizini, nekakav slatkas miris.
Danas sam polio amneziju koja je lolipopana prije 7 dana.
Cini mi se da ju je nesto gricnulo, ali samo ovaj jedan list, sta se vidi na slikama. Zato sam danas ocistio box i dezinficirao sa nekakvim biotulom. To je bilo prekojucer i danas pri poljevanju nisam vidio nikakvu stetu osim ovog sto sam napisao. Danas je dobila celu dozu plantele cvet (10 ml.). Neverovatno je koja je razlika u hranjenju u istom boxu pod lampom 250 ili 400 W.
Slomljena grana na autosu je jos uvek zelena.
Evo fotografija:

DSC_0034.JPG DSC_0035.JPG DSC_0036.JPG DSC_0037.JPG DSC_0038.JPG DSC_0039.JPG

Pozdrav svima!
 

Prilozi

  • DSC_0040.JPG
    DSC_0040.JPG
    277,7 KB · Pregleda: 14

selectio

Aktivan Član
31.08.2020
351
449
63
.... bas gledam preporucene udaljenosti lampe od biljaka za MH i HPS, s tim da je kod mene uvek, po danu, otovren box i vent duva indirektno po biljkama

Capture.JPG
 
  • Sviđa mi se
Reactions: goran641
06.02.2022
94
206
33
59
Amber trihomi zavise od tebe. Nedavno sam morao obrati jedan Somango automat ravno nakon 70 dana života jer mi je gušio fotoperiodne biljke u boxu. Sličan slučaj kao i kod tebe, nisam znao da su 2 sjemenke automati. Ali bilo je preko 50% mliječnih trihoma. Amber sam halucinirao da sam neki vidio. Tada bi trebali biti najviši sa THC-om. Što se prinosa tiče nisam skoro ništa izgubio. Bilo je 85 grama, za 10 tak dana ne bi došlo do 90 grama. Drugu sam čekao 10 tak dana više, pojavili su se amber trihomi. E sada, već malo više od mjesec dana, pokušavamo uočiti razliku između te dvije biljke i ne ide nam najbolje.
Drugi uzgoj sa HPS 400w mi je bio skoro duplo bolji nego prvi. Osnovni razlog, nisam bio preko 50 dana u blizini biljki. Ne od jednom već iz 4-5 puta. Zalijevanje je odrađivala WI-Fi pumpa od nekih 30 tak eura. Što znači da im je ne uznemiravanje izuzetno prijalo. Inače kažu ljudi da bi se box trebao otvarati najviše jednom dnevno ili na 2-3 dana prilikom zalijevanja i hranjenja. Probati im namjestiti najbolje uvjete što možeš i dati im što više mira.
Nekako moraš smisliti izvlačenje zraka i hlađenje biljki. Zato su napravili cool tube za HPS 400w. Nije neka cijena, ne pravi veliku buku, trebati otvor od 10 tak centimetra u boku samo da cijev dođe u blizinu svijetla i izvlači ga. Sa tim uvjetima hlađenja, izmjena zraka i mira harvest bi ti se drastično povečao.
Našao sam fotku gdje sam polomio cijeli vrh biljke, pao je. I odlično je ispalo!!!
 

Prilozi

  • 22.3.vrh prelom.JPG
    22.3.vrh prelom.JPG
    200,9 KB · Pregleda: 13
  • 22.03. vrh sređen.JPG
    22.03. vrh sređen.JPG
    531,4 KB · Pregleda: 13

selectio

Aktivan Član
31.08.2020
351
449
63
Hvala na odgovoru Gorane. Nazalost, situacija je takva da je moj box otvoren celo vreme jer bi inace temperatura bila velika. Drugacije ne mogu. Za sada, bez obzira na gore napisano, biljke napreduju ok.
Za amber trihome, brijem da bi ih trbalo biti 20-30 % i onda harvest. Na automatu, koji je u cvatu 43 dan upravo su se poceli pojavljivati.
I da, i meni automat gusi foto, ali ce mi na kraju, nadam se foto biti sam u boxu mesec dana minimalno, pa cu onda da ga rasirim
Danas sam dao fotosu ponovo punu dozu Plantele cvet
 
  • Sviđa mi se
Reactions: goran641
06.02.2022
94
206
33
59
Ako ti je gužva u boxu, mi to ne vidimo i ne možemo ti reći, nemoj čekati kraj, da 20-30% budu amber. Dosta ti je da 50% budu mliječni. Imaš na našim stranicama odličan Vodič unutrašnjeg uzgoja od Badi-ja sa slikama. Pojavljivanje ambera povećava se količina CBDa i body high koji je kod Cherry kush samo 0.5%.
Mislio sam da ti se to dešava jer sam imao taj problem i zaključio da ću puno više izgubiti od fotoperiodnih biljki nego što ću dobiti od jednog autosa za 10-14 dana da ga duže držim. Kada u isto vrijeme staviš foto i autose taj problem se redovito dešava oko 8.tjedna i traje oko 2 tjedna, odnosno dok autos ne ide vani.. Autos je gotov za 70 tak dana ukupno. A foto, ako si je držao 5-6 tjedana u vegi, poslije ide 2 tjedna pred cvjetanja i strecha i onda nastaje gužva koju treba preživiti. A i problemi kako i gdje fotoperiodnu biljku razvući. Količina autosa u tom trenutku nije u tvojim rukama ali količina fotoperiodnih biljki je.
Kada bih opet imao autose i fotoperiodne, stavio bih autose 2-3 tjedna ranije. Onda bi strech došao taman kada su autosi pri kraju. Time bi riješio i problem dan-noć- Autosi bi bili 8-9 tjedana na optimalnom režimu 18/6 a i vega fotoperiodne 5-6 tjedana. Tu bi autosi zadnja 2 tjedna bili na 12/12 što im ne bi smetalo. A ovaj put nisam mogao držati fotoperiodne duže od 5 tjedana gdje sam već dosta izgubio od plana a autosi su bili 5 zadnjih tjedana na 12/12 što znači da su imali 200 sati manje svijetla za fotosintezu. 35 dana puta 6 sati. Mislio sam da će im to tek udaljiti harvest ali nije. Možda ga čak ubrzalo. I nisam se samo o prinosu brinuo nego da mi se u toj gužvi ne pojavi plijesan i onda ode sve do đavola.
Znači za sigurnost biljaka "žrtvovao" sam neznatan prinos autosa ali i znatnije, tjedan, dva više vege za fotoperiodne biljke. Na tebi je da vidiš šta i koliko si spreman riskirati.
 

selectio

Aktivan Član
31.08.2020
351
449
63
Hvala na komentaru Gorane. Zvuci razumno.
Ovi autosi mi vec dva puta za redom dolaze, a da ih nisam narucio. Uvijek sam narucio fotose a dobio umjesto dva fotosa, jedan autos i jedan foto.
Meni je jedini problem sta zbog neiskustva ne mogu razlikovati prozirne od cloudy trihoma iako imam u boxu sada fotosa u podmaklom periodu cvatnje, tj. pri samom je kraju i tek procvalu fotoperiodnu, tako da cu ipak pricekati sam finis autosa, a od fotosa sto bude.... ovaj cemo put tako, a sledeci cemo da vidimo.
Ucim svakim danom
Danas obe biljke dobile punu dozu plantele cvet.....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: goran641

selectio

Aktivan Član
31.08.2020
351
449
63
Cenjene kolege evo updatea:
Sve ide svojim tokom. Biljke mi se cine ok. Nazire se problem sa temperaturom jer porastom spoljasnje temperature raste i temperatura u boxu, al valjda cemo da izdrzimo do kraja nekako. Biljke su poljevane od zadnjeg pisanja u ritmu svaka 3 dana otprilike i obe su biljke dobile uvek punu dozu plantele cvet sa slavolom i ph reguliranom vodom ok 6, 3 do 6, 5.

Autos je spreman za flush. Pricekat cu jos par dana za to. Nadam se ne mnogo jer jedva cekam da drugu biljku automata rasirim po celom boxu da i ona malo prodise. Danas sam mu dao pola doze plantele cvet. Evo fotki autosa:

DSC_0032 - Copy.JPG DSC_0033 - Copy.JPG DSC_0034 - Copy.JPG DSC_0035 - Copy.JPG DSC_0036 - Copy.JPG DSC_0037 - Copy.JPG DSC_0038 - Copy.JPG DSC_0039 - Copy.JPG DSC_0040 - Copy.JPG DSC_0041 - Copy.JPG DSC_0042 - Copy.JPG

Fotoperiodna amnezia se cini ok. Danas je dobila punu dozu Plantele cvet. One je mnogo kasnije pocela da cveta pa ce jos da priceka. Evo kako izgleda ova biljka:

DSC_0044 - Copy.JPG DSC_0045 - Copy.JPG DSC_0046 - Copy.JPG DSC_0047 - Copy.JPG DSC_0048 - Copy.JPG DSC_0049 - Copy.JPG

Molim vase komentare. Pozdrav svima!
 
06.02.2022
94
206
33
59
Dragi, ništa se čudno ne događa. Uspjeh je što si ih do ovoga trenutka dogurao i još ćeš imati nešto i za zapaliti. Na ovom forumu negdje naći ćeš veličanje djela jednog člana koji je uspio u unutrašnjem uzgoju sa temperaturom iznad 31C. A on je barem imao cool tube i glavni ventilator za izmjene zraka. Tako da si samo potvrdio još jednom da uzgoj sa HPS 400 bez te dvije stvari ne ide. Ako si pokrio cijenu struje, dobro je. Nadao sam se iznenađenju ili čudu kod tebe ali nemere. Ništa, smišljaj šta i kako dalje jer ovako ne ide. Sretno!!!
 

selectio

Aktivan Član
31.08.2020
351
449
63
Update: Doslo vreme da polijem amneziju foto.
U potpunosti sam zbunjen.
Biljka ima problema od pre par dana (35 stepeni u boxu). Da li je radi temperature ili ventilatora ili oboje, ili mozda zbog prehrane.....
Medutim, gledam biljku danas, vec je izbacila amber trihome iako je u cvatu svega 43 dan, odnosno 88 dana od nicanja. Da li je to moguce?
Takođe, bila je pod lampom 400 W HPS, danas cu da je menjam za 250 W. Temperatura je danas nesto pala, na 32 stepena, al cu svejedno da zamenim lampu.
Da li je biljka pri kraju? Evo fotki:

DSC_0031 - Copy.JPG DSC_0032 - Copy.JPG DSC_0033 - Copy.JPG DSC_0034 - Copy.JPG DSC_0035 - Copy.JPG DSC_0036 - Copy.JPG DSC_0037 - Copy.JPG DSC_0038 - Copy.JPG DSC_0039 - Copy.JPG DSC_0040 - Copy.JPG DSC_0041 - Copy.JPG DSC_0042 - Copy.JPG DSC_0043 - Copy.JPG DSC_0044 - Copy.JPG DSC_0045 - Copy.JPG DSC_0046 - Copy.JPG DSC_0049 - Copy.JPG DSC_0050 - Copy.JPG DSC_0051 - Copy.JPG DSC_0052 - Copy.JPG DSC_0054 - Copy.JPG DSC_0056 - Copy.JPG DSC_0057 - Copy.JPG DSC_0058 - Copy.JPG
 
29.03.2024
37
102
33
36
biljka ti nije pri kraju jer je životni ciklus prikraju nego jer su loši uvjeti i usljed još nekog problema...
moje je mišljenje da ti trihomi sazrijevaju ubrzano radi termičke obrade, odnosno vrućine i ventiliranja suhog zraka...
inaće mi izgleda kao da je biljka žešće teško podnesla dosadašnje uvjete no mući se još i gura....
ovakva biljka je teška za spašavanj, bolje ispočetka....ako nemaš druge, bar donji klon da skineš....
niža vlaga u cvijetanju neznaći da je nema, moje mišljenje je da imaš lošu mikroklimu, previše zagrijavanja i isparavanja...
ako nemaš ovlaživać, za ubuduće probaj nešto na tom planu ili povećati kubikaturu za te lampe, ili preći na led koji ne isparava komplet prostor...probaj sve da digneš vlagu i uvjete života oko vrha biljke, i udaljiš lampu koja kuri....

edited: gledajući vrhove fanova, i pecno si ju dobro barem jednom, uz vrućinu i nedostatak vlage u prostoru....
nemaš nikake bubice male ispod listova, tanke paučine ili nešto slično čudno? neću za larve ni pitat jel ti letaju i kukci kojekaki...
 
Poslednja izmena: