Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
21.07.2022
7
2
3
39
@sone1 hvala na pomoći. Evo da odgovorim po redu.
A sta ti mesa unutra vazduh i mrda lisce? to mislim da ti fali ;)
Imam 3 ventilatora. Jedan je na dnu taman iznad autopota, jedan je na vrhu da puše topli zrak dolje od svjetala i jedan je točno iznad krošnje. Svi tri se okreću i ne pušu direkt na biljke.
tako je, jer je RO mekana i prazna i vise reaguje na minus, a realno ne moras se zamarati toliko sa tim stinisem oko P u minusu i karbonatima, meni je pocetak 06, idem calmag 01, hrana 02-03 sto bude na kraju 09-1.0 u multifeedu i ide oko 05ml/l kiseline, pa nisam imao nikakvih problema do sada :)
U redu, tako ću i napravit. Za početak ću mješat RO vodu sa običnom na 0.2EC te nakon toga dodat 0,4 - 0,5ml CalMag da dođem na EC 0.4 što Canna preporučuje za startnu vodu. Jučer sam baš gledao izvještaj za vodu i stavio sam u prilog. Znaci tvrdoca ce biti oko 100ppma što je prihvatljivo. Najviše me brinulo to da nedodam previše fosfora s PH-. Koja je koncetracija kiseline koju koristiš? Ovo što ja imam je Bionova PH- 25% fosforne kiseline.
20240212_014033.jpg
Svaka čast ovo izgleda odlično, u 4 growa koja sam napravio (ovo je prvi sa solima) nikad nisam u tom stadiju imao tako zdrave biljke. Al ne odustajem :) Tu ti je EC oko 1 ? ili više ?

znas sta mi jos pada na pamet, da smanjis nivo vode tu, tj da izdignes potove za 5mm do 1cm, mislim da su mozda preudavljene, pa ti zato treba visok ec, jer najmanji autopot je velik, u njega bi stavio jednu foto i popunio 120ku :) ako ovo jeste slucaj onda bi cak mogao lagano flush da uradis ili prvo proveris runoff pre toga jel, odradis rucno zalivanje, pa bi ih ostavio da se malo vise osusi kokos nego obicno i onda tek ukljucio nazad ;) nemoze, ali ipak moze da se prezalije i kokos :)
i reci mi da li si odradio nekoliko prvih zalivanja rucno kad si presadio u autopot ?
Što se tiče nivoa vode, neznam kak da to učinim al mislim da nebi smjelo biti problema što se tiče utapanja zbog toga što konstantno puše zrak u korijenje (airdome 60l/h zraka po preporuci autopota) znači da je korijen zasićen kisikom konstantno. Da ima i onih 8,5l potova al ja koristim 15l potove al nije do kraja napunjeno nekih 13 - 14 litara je.
Biljku sam startao u riot rootu te dok je nikla prebacio u 0,5l mrezaste one iz aliexpressa al su prva liga jer ne treba vadit kod presadivanja nego se samo prebaci u finalni pot. Tamo sam zaljevao 7 - 8 dana i nakon toga stavio u autopot. Tamo sam takoder zaljevao jos kojih 7 - 8 dana dok lisce nije doslo do rubova te sam onda tek ukljucio autopotove. I do pred par dana nikakvih problema , evo slike od 4.4 i od danas. Ali mislim da sam pretjerao sa hranom. Do onda sam koristio EC 1.6 - 1.8 i kao sto se na slici vidi ima spaljenih vrhova ali nije bila tamno zelena biljka pa sam mislio oke, stretch zavrsio, sad ide punjenje cvijeta pa moram podić EC kao sto kana u grow guide preporucuje. Ali ko što vidim nije to baš tako :). Možda je kod feminiziranih ali autoflower očito ne voli to. Možda je i do genetike.

ovo stavi na 220 i da je stalno na on, nema gasenja u cvetanju !

PS super je to za prvi put :thumb:
Hvala ti :) trudim se, ne treba bit najbolja najjača al bar da u 3 - 4 tjednu ne poćnu umirat hehehe :) a što se tiče ventilatora tako sam napravio kak si preporučio i stavio sam sad uljni radijator na 25.5c vlaga je 50 - 55 i to je sad konstanta.

EDIT: I da, sad sam razrijedio tank sa 0.4 vodom na EC 1.4 i tako cu ostavit za sad pa što bude da bude. Jer očito je ovo previše za nju. PH sam sad stavio na 5.7 i dic ce se do 5.9 - 6.0.
Ne spuštam do 5.5 zato jer sam promatrao i mjerio svaki dan i rezervoar i autopot i uvijek ali uvijek mi je ph isti bio i u potu i u rezervoaru. Na početku sam počeo sa 5.5 al kroz dan dva se digne na 5.7 i nemrda ni gore ni dole. I tako je onda i u autopotu bez obzira sto koristim airdomove. Pa sam nekom logikom spustao na 5.6 i stabiliziralo se na 5.8 - 5.9 . Zadnjih par puta sam spustao na 5.8 i sad je tank na 6.0.
 

Prilozi

  • vasa.png
    vasa.png
    171,2 KB · Pregleda: 25
  • Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    373,3 KB · Pregleda: 21
  • slikadanas.jpg
    slikadanas.jpg
    397,9 KB · Pregleda: 19
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0 and sone1

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.330
7.042
258
Jučer sam baš gledao izvještaj za vodu i stavio sam u prilog. Znaci tvrdoca ce biti oko 100ppma što je prihvatljivo. Najviše me brinulo to da nedodam previše fosfora s PH-. Koja je koncetracija kiseline koju koristiš? Ovo što ja imam je Bionova PH- 25% fosforne kiseline.
Nemoj se zamarati mnogo ponovo ti kazem, nemas potrebe da se umaras, kokos prasta greske i moze to jako jednostavno, to mi zakomplikujemo preteranom brigom itd ;) takodje uzmi u obzir u kom su obliku svi ti minerali u vodi i koliko su dostupni biljci, to ko da ti kazem ubaci koru jajeta i dobis nezz kolko mg Ca :confused: jeste mera dobra, al kad i kolko ce toga biti usvojeno ;)
Ovo sa analizom ti ima poente da radis ako bi sam pravio svoje djubrivo, pa da se uklopis u profil vode, ali opet je donekle upitna dostupnost tih elemenata ;)
Kod mene je 85%, manje je razredjena, sto znaci da manje dodam ml/l da dodjem do vrednosti
Tu ti je EC oko 1 ? ili više ?
Tako je u vege bude oko 1.4-1.5 na switchu smanjujem na 1.2, pa kako dodajem zalivanja stignem do 1.0, na pola cveta smanjim calmag jos duplo (0.5ml na 0.25ml) tu je vec ispod 01ec i do pred kraj 2-3 nedelje ga izbacujem skroz
Takodje zapamti da se ne drzis nekog striktnog merila ECa za vrednost djubriva, jer nisu svaka ista na istoj vrednosti od dva razlicita proizvodjaca, u jednom slucaju moze biti idealno za biljke, dok u drugom mogu da pokazuju visak-manjak ;)
Što se tiče nivoa vode, neznam kak da to učinim al mislim da nebi smjelo biti problema što se tiče utapanja zbog toga što konstantno puše zrak u korijenje (airdome 60l/h zraka po preporuci autopota) znači da je korijen zasićen kisikom konstantno. Da ima i onih 8,5l potova al ja koristim 15l potove al nije do kraja napunjeno nekih 13 - 14 litara je.
Dobro necu, niti mogu da ti tvrdim 100% jer opet drugacije radi autopot i to wickovanje nego top feed, a ovde na slici sto sam okacio levo je pot oko 4.5L a desno oko 3L 80x80 prostor
Iskljuci airdome, zato sto ti dize ph u mediju i to mogu biti ove fleke, koje podsecaju na root rot, ali nije to i nije tako strasno, bice da je ph swing ;)
jos kad bi @opa cupa naleteo da se javi u vezi automata u 10-12L kokosa, a voda start mu je je oko 07-09 EC :)

Do onda sam koristio EC 1.6 - 1.8 i kao sto se na slici vidi ima spaljenih vrhova ali nije bila tamno zelena biljka pa sam mislio oke, stretch zavrsio, sad ide punjenje cvijeta pa moram podić EC kao sto kana u grow guide preporucuje. Ali ko što vidim nije to baš tako
A zapravo je nekako obrnuto :) zamisli da je kao sundjer i on skuplja vremenom po malo onoga sto spominju da krade ;) i onda u jednom momentu se napuni i pocne da oslobadja :) takodje nemoj bacati pare na PK i boostere, samo ces ih bzvz spaliti, vise puta sam pokusao ;)
 
Poslednja izmena:
02.01.2015
33
11
8
30
Pozdrav svima,

Zanima me da li preko slike može netko pretpostaviti što se događa?
Stare su oko 40dana,biobizz lightmix s mykorizom,gnojivo iguana grow i špricano jednom s calmag sensi.
 

Prilozi

  • 20240410_090937.jpg
    20240410_090937.jpg
    414,8 KB · Pregleda: 32
23.03.2022
17
8
3
36
Pozdrav, proklijale su mi biljke vrijeme je za staviti u čaše od jogurta. U planu mi je koristiti ovu zemlju za prebacivanje kasnije u velike potove, zanima me dali i da ovu zemlju koristim za zasadit sjemenke ili neku drugu?
 

Prilozi

  • Snimka zaslona 2024-04-11 233757.png
    Snimka zaslona 2024-04-11 233757.png
    788,4 KB · Pregleda: 5
Poslednja izmena:

milan75

Aktivan Član
06.11.2022
160
755
93
36
Pozdrav svima,
Molio bih za pomoc, savet.



Prvi grow je,
Stara nekih 50 dana. Na 12/12 je mozda 2 tjedna.

Pot 12l.
Zemlja all mix bio bizz
Mislim da je preterivanje sa gnjojivom pa se zato ovako i manifestuje.

Zadnji put joj dao 1.3l tekucine ali po potu se vidi da je zemlja jos vlazna.
To je bilo pre 4 dana.

Da li joj ima pomoci ili ne.
Unapred hvala
 

Prilozi

  • Screenshot_20240411_233522_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20240411_233522_WhatsApp.jpg
    141,1 KB · Pregleda: 39
  • IMG-20240411-WA0038.jpg
    IMG-20240411-WA0038.jpg
    269,1 KB · Pregleda: 39
  • IMG-20240411-WA0037.jpg
    IMG-20240411-WA0037.jpg
    281,2 KB · Pregleda: 39
Poslednja izmena od urednika:

milan75

Aktivan Član
06.11.2022
160
755
93
36
Hvala Jesam,

Ja imam isti taj pot od 12l moja pije po 4l . Ova nesto ne prima vodu kako treba.
Pod isti uslovi. Zemlja, gnjojiva....
Da li da saceka da se osusi pot pa onda d aje nalije sa bio grow 1ml/L?? ili sta mi savetujes?
 
Poslednja izmena od urednika:

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.250
10.198
358
za dva tjedna cvjetanja već bi trebala pokazati neki znak, a i trebalo bi onda neko gnojivo za cvjetanje, nezz doziranje za tu bio liniju
možda nije drenaža dobra pa korijen pati i ne uzima vodu i hranu ili se promijenio pH

@milan75
 
23.03.2022
17
8
3
36
Sjemenke su mi proklijale, 8 kom , jel mogu napuniti ovo zemljom i u ovo staviti sjemenke da ojačaju pa ih poslije u velike potove prebaciti
 

Prilozi

  • 20240412_110923.jpg
    20240412_110923.jpg
    501,8 KB · Pregleda: 16

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.077
15.606
358
Pozdrav ekipa, molim neku ideju kako napraviti filter protiv prašine na crijevu za upuh.
Imao sam u planu obložiti sterlinom gazom, ali me strah da neće biti dobar airflow, a filter mi definitivno treba jer je box u podrumu, pa je ne moguće očistiti prostoriju do te granice da nema prašine.
Našao sam ovo na amazonu za par eurića, međutim dostava me izađe 50 eura pa onda ta solucija otpada, te sam prisiljen na improvizaciju.
Pogledajte prilog 502774

EDIT: Tek sam sada vidio da sam lupio post u probleme, a ne u opremu unutrašnjeg uzgoja, ispričavam se na grešci, molim moderatora da obriše post, pa postavim pitanje u odgovarajućoj temi.
Najlonske čarape su sastavni dio uzgoja. Bez njih,se ne može,a i noge budu ljepše:)
Povremeno ih posaugaj izvana,znaju se začepit,ako je više prašine i višlja vlaga ili ih navučeš,da drugi dio bude filter. Ja jedne iskoristim više puta:D
I na crijevo mislim,ne svoje noge:)
Drugari zanima me da li je neko koristio Slavol i amiksol folijarno? Zanima me doziranje i koliko cesta primena?
Pretpostavljam da pod Slavol misliš na bakterije,jer to je kao da napišeš Plantella,a ima ih 10ak vrsti i za određene namjene. Zašto bi bakterije stavljao na list,ako one razgrađuju hranu u zemlji??
Aminokiseline da,ali Slavol ne
 
  • Haha
Reactions: Dr. Greeenthumb
23.03.2022
17
8
3
36
Molim savjet, gdje mogu kupit dobru lampu za grow 1m2, a da nije preko interneta nego npr. Bauhaus i slično? I ako moze neki prijedlog koju bio bi zahvalan. Box imam a lampa ce mi sluziti za biljke dok ojacaju 15-20 dana i idu vani na sajt. Mislio sam sve odradit vani nece biti sunca ni za lijeka.
 
  • Haha
Reactions: Сјај

milan75

Aktivan Član
06.11.2022
160
755
93
36
@jesam ,

Nemam pojima, ja znam po mojoj koliko pije i kad pije. A ovo sobzirom d aje prvi grow nije se izlazilo iz boxa ko zna i kad je hranjena i cime je sve hranjena. Znas kako je prvi grow.

Biljka nije velika ali mi nije logicno da ( kobajagi ) suv pot popije 1.3 do 1.5l tekucine. I resto da izcuri.
 
23.03.2022
17
8
3
36
@KeyserSoze666 kupi obicne led sijalice i bice ti vise nego dosta za to sto ti trebas.
U Bauhausu to ne budes nasao. Ako u gradu imas grow shop prosetas i pogledas uzivo kad vec ne zelis preko neta narucivati.
Hvala ti, ma nije internet problem nego sam ih posadio u zemlju, najavili sunca 5 dana, a kiša pljušti Za lampu mi da dode treba 4-5 dama da dode, pa se bojim toliko cekat da ne propadnu bez svjetlosti. U njemackoj sam pa se nikad ne zna jel kiša ili sunce, pa kontam da ih malo u boxu ojačam pa vani. Hvala ti svakako, probat cu sa nekoliko najjacih led sijalica, valjda nece bit nereda
 

selectio

Aktivan Član
31.08.2020
352
451
63
Postovane kolege, molim za pomoc. U boxu 0, 8 x 0, 8 imam dve biljke pod lampom 400 W. Jedan autos i jedan foto. Autos je danas flushan i ide van za 10 dana. On ce valjda da izgura do kraja. Link za dnevnik.
Fotoperiodnoj ne gine jos mesec dana odprilike.
Problem mi je temperatura u boxu koja je porasla zajedno sa porastom spoljasne temperature i u boxu je od prije 4, 5 dana 35 stepeni uz vlagu 35-40%. Dva ventilatora duvaju u boxu, ne direktno. Od prije nekoliko dan primetio sam da mi neki listovi menjaju boju na fotosu. Da li je od temperature ili od ventilatora ne znam. Prognoza je pad temperature za nekoliko dana, ali nisam siguran da li je pametno pouzdati se u to.
Imam kod kuce i lampu od 250 W i to vidim kao eventualno jedino resenje. Da li mislite da bi to bio pametan potez, i da li ce se to odraziti na prinos, to menjanje lampe: Unapred se zahvaljujem, a evo i fotki, pogoto ovih markirano plavom bojom. Na njima se bolje vidi:

DSC_0044 - Copy.JPG DSC_0045 - Copy.JPG DSC_0046 - Copy.JPG DSC_0047 - Copy.JPG DSC_0048 - Copy.JPG

Hvala unapred!
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.661
13.862
358
Osobno bi rade odradio sa manje w a boljom temperaturom nego ju przio svjetlom i paralelno kuhao nutarnjom temp.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Wendigo