Auto Anesthesia /Auto WW - 135W LED E27, LST @Lesi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Lesi

... se vraca kuci
03.05.2018
188
940
93
Brzinski nema sta!:thumb: Sutra se ranije dizem i kupujem Neopitroid ili ako ne bude bilo uzet cu onaj Biotoll Neopermin (citao sam na forumu da je ista stvar) i sa time onda sutra napudrati ili spricati sta vec uzmem. Napudrati mogu i kad je svijetlo upaljeno? Spricati samo po mraku?
Idem jos malo istrazivati, ali najvjerovatnije cu naruciti od sponzora SMC.
 

Lunnamoon

Rise and shine, Mister Freeman, rise and … shine
12.07.2014
565
866
113
Ja sam njih uspesno sredio sa FITO NeoPirox ali pozuri, nije bas preporucljivo da se prska u cvetanju. Jos nije strasno kod tebe, tek su krenuli cvetovi ali nemoj dugo da cekas!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lesi

Lesi

... se vraca kuci
03.05.2018
188
940
93
Danas svratio do jedne poljoapoteke i pitao za nesto na bazi spinosada tipa onaj Laser od Chromos Agro i imaju, ali to nedaju bez iskaznice.
I na kraju sam izasao sa 70 kunelica manje u dzepu,a doma donijeo ovu ekipu. IMG_20180624_122825.jpg
Biokill i Neopoitroid imaju istu aktivnu tvar permetrin sa time da je u Biokillu 0,25g/100g a u Neopitroidu duplo vise 0,50g/100g. Ovaj NeemAzal T/S sadrzi aktivnu tvar iz koštica biljke Neem azadiraktin u koncentraciji od 10g/l. E sad jel to jaka koncentracija ili nije moram istraziti ,ali njega cu ostaviti po strani pa ce ici kao prevencija u sljedecem growu ili ako bude trebalo(nadam se da nece) u kasnijem cvijetanju za kontrolu nametnika da izvucem cvijetanje do kraja.
Narucene su i pred dva tjedna dvije full spectrum e27 Led zarulje od 30W (cca realnih 15W) sa dve IR i dve UV diode koje odmah idu unutra. Trebalo bi stici polovicom 7. mjeseca ili pocetkom 8.mjeseca pa cemo testirat @Kakadu063 teoriju o ta dva tipa svijetla i nametnicima :thumb: ali koknut cemo mi njih i prije nego one dodu ;).

Sada se svijetlo ugasilo pa cu malo pospricat udovicu Biokillom i zbjegavat pistile(vrhove) koliko mogu jer brijem da ce ako i njih pospricam sve odumrijet i posmedit!

Pise da ga netreba brisati nakon spricanja i da se nakon 4 tjedna ocisti tako da vjerujem da sam sa gornje strane miran, e sad posto larve thripsa padaju u zemlju i tamo spavaju i postaju neke pupe pa opet skacu na biljku planiram povrsinu zemlje nakon zaljevanja dobro posipat Neopitroidom samo nezam oce li skodit ako prah ude u zemlju i kako cu dalje sa zaljevanjem ako je povrsina puna praha jer nece ga vjetar odnest,ako ima ko kakav savjet oko toga ili je radio vec slobodno se javite :p

Citao sam sinoc cijeli dan trazio po forumu i jos trazim,ali hiljadu i jedan post i razne price, a nigdje nisam nasao koliko se toga permetrina moze stavit u zemlju itd... jedino sam na nekim stranim stranicama o fungus gnatsima nasao da je on najbolji za namakanje zemlje i da ih ocisti zemlju od njih i nije sistematik pa ga biljka ne uzima u sebe. cek cek pa sad mi dolazi da sam sinoc u 3 ujutro nasao da je CHilli nekome govorio da slobodno zaljeva sa praskom za mrave zemlju,uff opet search::ludak::

Mozda mi nije ni potrebno borit se pomladkom ispod zemlje kad oni ni jedu korijen ni nista vec samo spavaju dolje. Moguce da ih je udovica dobila jer kad sam je presadivao zafalilo je zemlje pa sam malo dodao FLorabele sto sam imao dok je ova druga u cistom Premi Vit supstratu i nema tragova ostecenja od tripsa!

Poskidao sam jutros dva donja fana najgora i ona dva mala prva listica poslije kotiledona,bacio detaljnu inspekciju i ni traga jajima, tripsima, spiderima ili bilo cemu sa donje strane. Ova dva fana su oni prvi pravi listovi i bili su totalno zaklonjeni ostalim i lezali na zemlji pa su mozda zbog toga takvi jer nevidim ni odozgora na listu ostecenja tipicna tripsu ili spideru. IMG_20180624_135549.jpg

Imam jos tri donja fan lista koje sam vezao i zaklanjao i sad su tako glupoj poziciji jedan na drugome i lagano krecu i oni da zute i smede,a ni traga nametnicima ,ali njih bi pustio jos pa nek uzme sve iz njih ili da skidam i njih? za potrebe slikanja sam ih malo izvukao,a zadnja slika je kako inace stoje jedan na drugome potpuno zaklonjeni i jednoga sam dosta isparao sa zicom za LST :) Nema traga nametnicima sa donje strane. IMG_20180624_134658.jpg IMG_20180624_135257.jpg IMG_20180624_135312.jpg IMG_20180624_135338.jpg

Toeto veceras ide zaljevanje udovice sa 2l vode u koju cu stavit 5ml Plantella Vita i 10ml P. Vrta.Ne zelim jos Cvijet stavljat zbog straha od pregnojavanja.
Pozdrav!
 
Poslednja izmena:

Lesi

... se vraca kuci
03.05.2018
188
940
93
48.Dan

White Widow racunam da cvijeta vec 3.tjedna(pistile pustila 14.6.) i ulazi u 4.tjedan. Jos se nije zasecerila , ali sam se jucer zagledao malo bolje u vrhove i vidim da su se krenuli slagat pomalo. Od zadnjeg update je zalivena dva puta. Jednom sa 2,5l-3l ciste vode u 38.danu i jos jednom u 43.danu sa 2,5l vode sa dodatkom 2ml Plantelle Cvijet na tu kolicinu vode. Nije negodovala koliko sam primjetio na nijedno zalijevanje i pot je danas vec lagan ali ona i dalje izgleda kao da netrazi vode, a evo vec 6.dan od zadnjeg zalijevanja. Sacekat cu jos koji dan sa zalijevanjem. Vrhovi listova i dalje izgledaju spaljeno,ali ne svi :zvezda::no koliko vidim ne siri se i ona napreduje pomalo. Na zadnjem zalijevanju sam malo pocistio donji dio,skinuo najslabije i najnize izdanke,par zutih smedih listova i jednu cijelu slabo razvijenu granu, kao neki lolipop. I jucer kad se ugasilo svijetlo je dobila folijarno destilirane vode samo da malo isperem Neopitroid koji sam posipao 26.06 i osvjezim pore na listovima.

IMG_20180705_115631.jpg IMG_20180705_115650.jpg IMG_20180705_120723.jpg IMG_20180705_120800.jpg IMG_20180705_123615.jpg IMG_20180705_123646.jpg IMG_20180705_183933.jpg IMG_20180705_183939.jpg IMG_20180705_183952.jpg

Anesthesia racunam da polako zavrsava 2.tjedan cvijetanja(pistile pustila 23.6.). Ona je isto napojena svaki put kad sam zaljevao i udovicu samo sa malo manje vode,a zadnje zalijevanje +klopa je isto bilo u 43.danu (1.7) i tu sam gresku napravio ocito jer do tog zadnjeg zaljevanja je lijepo isla,a nakon ovoga je sva objesena. Dobila je 2,5 l vode plus 2ml Cvijeta ali nju tesko odozgora zalijevam jer zemlja full slabo upija za razliku od W.W kojoj je gornji sloj zemlje Florabella zuta pa sve procuri dolje. Pustio sam da upije par deci runofa od prve litre vode i onda sam pomalo jos dodao 1,5l ali i to je procurilo negdje oko pola litre ako ne i vise i to sam bacio odmah. Ide ona i tako objesena nema nekih losih pojava osim sto je objesena . Cicka se svaki dan sve vise i isteze nesto sitno , minimalan LSt na njoj potreban,ali kad savijem neki vrh vec drugi dan se dize. Tako da neznam koji joj je klinac. Pot je danas dosta laksi nego kad sam ih frisko zalio,ali cu sacekat jos koji dan. Ocekujem da ce se uspravit listovi kako se susi ali eto cekam i ne vidim bas razliku. Morat cu to sa mentorom vidjet sta bi joj moglo biti i kako postupit dalje:confused: Isto je jucer po mraku malo destiliranom dobila folijarno da je osvjezim i isperem koliko toliko.

IMG_20180702_125157.jpg IMG_20180705_115716.jpg IMG_20180705_120709.jpg IMG_20180705_120903.jpg IMG_20180705_183957.jpg

I zajednicka slika danas ujutro slikana
IMG_20180706_113417.jpg

Panel sam podignuo jucer zbog straha od light burna na glavnom vrhu od W.W jer mi se cini na one prve dve slike van boxa da dobiva po nosu jer je od panela bio na 35cm. Nemam ga vise di saviti, iovako je zauzela veci dio prostora. Sad je taj glavni na nekih 42cm ostali na 50cm dok Anestezija stoji malo nize i nisam ju htjeo podizati u nadi da ce se mozda malo izduziti i cini mi se da uspijeva.

Dobile su pred par dana i jos jedan vent ovaj bijeli da njise krosnju i puse izmedu panela i biljaka i radi posao zadovoljavajuce. Ona dva PC venta sam stavio da cirkuliraju zrak dolje oko potova ,tako da malo poboljsam cirkulesjn zraka.
IMG_20180702_130413.jpg IMG_20180705_120541.jpg

Pregledavam ih svakodnevno i cekam u zasjedi nepomican ko sokol da vidim hocu li uociti kakvog nametnika, ali nista za sada i na listovima ne vidim nikakve promjene.

Ovih par listica na W.W sto su dolje onako osteceni nisu od nicega nego od mene. Dva tri su dobila po nosu kad sam isao pospricat Biokill malo prije paljenja svijetla ,a par njih ima mehanicka ostecenja na rubovima od moje nepaznje prilikom LST-a.

Dok ovo pisem postar donjeo one dve narucene Full Spectrum SMD grow zarulje (30W 40 leds) pa cemo i njih namontirat danas sutra.
IMG_20180706_161038.jpg

Rapored zarulja na panelu je sljedeci: iznad W.W sve 2700K ,iznad Aestezije jedna 2700K ,po rubovima 6400K, ova prva ispred vrata je 4500K.
IMG_20180702_130509.jpg
Mislio sam ne mjenjat nista nego montirat jos dva grla pa ih ubacit jednu iznad svake biljke. Ako one daju stvarnih 15w to bi onda bilo 165W total, a vidio sam nedavno par dnevnika sa tom wattazom u boxu istih dimenzija. Neznam koliko su i jesu li jace ili slabije od ovih V-takica koje imam..
Montirat cu ih ovako nekako pa vidjet dal przi. Lako odvrnem dvije V-tac i stavim ove nove na njihovo mjesto pa ostanem na istoj wattazi.
P5250010_LI (4).jpg

I dalje mobitelom mjerim jedno 5000 luxa manje na lijevoj strani panela di mi je razmak izmedu zarulja za par cm veci nego na desnoj.

I za kraj evo do surle mi dosao miris biljoza. Na mahove se osjeti ovako dok je box zatvoren i dok cackam oko njih puste miris. Nista strasno jos tako da je filter jos na cekanju iako i njega stavim ubrzo jer imam dosta negativnog pritiska u boxu i urusi mi stranice pa guram potove jedan do drugog da sve grane imaju prostora. Ne volim vidjet savijen list u stranicu boxa. TT125 je jos uvijek na prvoj brzini 220m3/h pa cemo da ga zagusimo malo ;)

Toliko od mene , bio sam kratak kao i uvijek :p
Komentari i sugestije vise nego pozeljni :)

Budite mi dobri i zdravi! Lijep pozdrav svima koliko vas ima!
 
Poslednja izmena:

Lesi

... se vraca kuci
03.05.2018
188
940
93
Evo sad sam se malo igrao i mjeri 20 000 do 30 000 luxa na ovoj razdaljini.
Npr stavim mob u sredini W.W u ono rupu u krosnji i pokazuje nekih 20 000 luxa,glavni vrh 30 000. Ovi ostali vrhovi su na jedno 24 000 - 26 000,al to sve zavisi kako okrenem mobitel varira podosta i neznam koliko je tocno.
Iznad Anestezije kako god okrenem uvijek dobijem par tisuca manje luxa na istoj visini kao na desnoj strani panela. Neki prosjek je 20 000 - 24 000.

Prosli grow sam imao jos po 2 od 15W na ovom mjestu gdje sam nacrtao da bi sad stavio ove Full spectrum i tako jos 2 od 15W na prednjoj strani. Onda je pokazivalo na 30 cm i 50 000 luxa i ja zadovoljno trljo ruke jer su brutalno krenule sa rastom da bi nakon 2 tjedna cvijetanja sve skurio, a jedna je popila Light burn samo takav vec i u 3-4 tjednu ,sva je blijeda bila i tek sam poslije vidio primjere ovdje , a i Kakadu063 je to lijepo objasnio ovdje.
Isto mi se bolje biljka razvijala na desnoj strani panela nego ova na lijevoj i ta je popila i najveci burn. Nisam bas pazio sa razdaljinom taj put i ako sam svega par puta panel mjerio i korigirao.Budala.Na kraju sam jedino od te na lijevoj strani di je sad Anestezija izvukao nesto suhog lose kvalitete,sve spaljeno bilo :p

Zavrnuo sam za probu i ove dve grow sijalice sto su dosle i smanjili se luxi za par tisuca ,ali i za to sam nasao objasnjenje u ovoj temi sto sam linkao,Adri je objasnio nesto u vezi spektra koji lux metar ne ocitava ;)
 

Lesi

... se vraca kuci
03.05.2018
188
940
93
Ma da sve to stoji,nikad nisam ni volio brojke,al evo od kad sam placam racune nuzno su zlo :)
Gledam i usporedujem sa dnevnicima kolega sa ovim zaruljama i strainom i cini mi se da sam na dobrom putu,ali kako kazu "time will tell" ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
Kužim te brate, i ja sam nekad gledao te brojke ali kod leda je toliko nepoznanica i lažnih reklama da to nije istina, i onda kao gledam kombiniram slažem računam, sve složim i onda naletim na teme o ledu di ljudi od znanja kažu da je to sve skoro isti k... od tada kako koja izgori kupim prve s reda ako mi cijena odgovara, zavidam i vozi dalje. Sa udovicom si na pravom putu, još će se ona ugojiti, ovu drugu nisam sadio tako da ne znam ali i ona izgleda dobro
 
  • Sviđa mi se
Reactions: likfrik and Lesi
29.05.2018
37
41
18
32
Ajme šta ti biljke dobro izgledaju! Izgledaju baš grmovite, široke I čini mi se da će za 2 tjedna bit masne I debele!
Jedva čekan da I moje dosegnu to (ili bar približno :-( ). Neman više mogućnost probit rupe na kantama, ima li ikakav drugi način da LSTam sa žicom, bez rupa na kanti?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

Lesi

... se vraca kuci
03.05.2018
188
940
93
Heheh, @420Florist ma nisam ja zbog racuna za struju napisao onu prvu recenicu.. Potrosnja struje je za mene zanemariva bila otkad sam poceo sa CFL-om, uzivam i growanju i ucenju o tome. Vise ne uzimam sa ulice iz principa kad sam skuzio koliko su cijene napuhane ,a kvaliteta nikakva.I sad mi dode da zaplacem kad vidim kakvim tipovima sam punio dzepove,e pa nema vise i samo na tome sam ustedio brdo. Cekam strpljivo svoj dim i evo vec 4 mjeseca nisam nist zapalio. Mislio sam reci da mi matematika nikad nije isla,a sad moram da se bakcem sa brojkama. Istina malo blesavo sam napisao krivo se da protumaciti.
@BufferOnPressure hvala ti! Imaju one jos jahanja i debljanja puno vise od 2 tjedna. Racunao sam i 12.8. ce im biti punih 12 tjedana od nicanja,znaci cca 4 tjedna vege i 8tjedana cvijetanja iako sumnjam da ce udovica biti gotova za 84 dana,cini mi se da sam i ja ubo onaj sporo cvijetajuci fenotip kao i kolege. Anestezija mi se cini puno brze baca pistile nego W.W kad je pocela.Ima tu jos akcije do kraja :)

Neznam zasto ne bih mogao rupe busit na rubu pota, ali ako nemozes uzmi bakrene zice ogoljene i zamotaj oko pota i onda vezi za tu tu zicu grane ili ih ljepi za necime, iako meni se to nije pokazalo dobro jer biljka "izvuce" tu zicu van ispod selotejpa,izolira... i opet nemas zategnutu granu kako si htjeo. Ovo sa bakrenom zicom mozda i posluzi protiv puzeva jer kao ne prelaze preko bakra, odmah se sokiraju.
 

Lesi

... se vraca kuci
03.05.2018
188
940
93
Imas samo par rupa za po rubu probusi, izmi veliki krizni sarafciger(odvijac) sa sto ostrijim vrhom i busi,nije ta plastika tako jaka,a i nije da moras radit "air pot". Ja sam tako radio nekad i rupe po cijelog tegli, jeste da ruke otpadnu ;)

A sad on topic... maloprije sam kontrolirao Anesteziju i krenuo malo pocistit one izdanke na dnu kad sam uocio MUDA! Cini mi se da je pohermila od cega ko ce je znat, mozda je i to razlog sto tako kilavo raste ili sam joj jednostavno previse stresa napravio sa zalijevanjem,neznam kvragu.

To sam nasao na jedno tri male grancice, i jednu sam i capnuo da poblize pogledam i izgleda kao da je na stapki i onda jaje, a sa strane dva maly calyxa sa pistilama. Evo pikcrz pa pogledajte :(

IMG_20180707_161705.jpg IMG_20180707_161747.jpg IMG_20180707_161812.jpg IMG_20180707_161829.jpg IMG_20180707_161839.jpg IMG_20180707_162033.jpg IMG_20180707_162043.jpg IMG_20180707_162408.jpg IMG_20180707_162529.jpg IMG_20180707_162705.jpg

Na ostalim vrhovima nisam vidjeo nista, ali ko zna sta raste unutar vrha , sad neznam dal da je bacam van ili da guram sa njom do kraja i pazim na banane,strah me da ne oprasi udovicu.
Mozda bi bilo dobro W.W dati full panel taman sam je rastego lijepo bi joj bilo ,komotno do kraja cvijetanja.Misljenja sam da je solo u boxu da bi bolje cvijetala ono imala bi svih 135W za sebe ... a imam ja jos menki Auto Super hasha,Auto anestezije,w.w auto,Auto New York City. I jedno 4 menke domacice pa mozda njih u jedno 3l potove pa ih izvegetirat dok ova ne odcvijeta... odoh u mentorski tetku joj anesteziram!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

Lunnamoon

Rise and shine, Mister Freeman, rise and … shine
12.07.2014
565
866
113
Cupaj to i proveravaj za nove stalno, nema ti druge...
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Lesi

Lesi

... se vraca kuci
03.05.2018
188
940
93
a nema mi druge , vidjet cemo koliko ce se sirit...vec sam jednom u kasnom cvijetanju cupao banane i uspio iskontrolirat,ali ovo joj je tek drugi tjedan cvijeta :( A i cekam mentora da da koji savjet.
Idem sad srknut jednu mrzlu svijetlo se gasi za par min, vise ne otvaram ni za slike ni za nista pa cemo veceras u kontrolu detaljnu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA. and vladomar
15.04.2017
364
1.060
143
Jbg bro zao mi je sto je pohermila. Valjda nece biti neki full hermic... mozda izbacila te 2-3 bananice i nadamo se da nece vise :watch:
A to sto se tice zaljevanja...nisam obraco paznju tek sad vidim kad si to spomenuo. Vidi se da je klonula, spustila lisce od previse vode. Nije velka biljka tolko da moze popit 2,5l. Al nije problem odjednom zaliti sa velikom kolicinom vode, nego je problem ako to cesto radis u malom vremenskom razmaku, to ih šokira.. jer korijen ne moze da diše.. i ako nastavis tako raditi (sto vjerovatno neces) vrlo lako moze uginuti.

Pusti je da se zemlja skroz osuši, i sa strana odvoji od saksije, jedno 7-8 dana, ako treba i 10... i oporavit ce se i bice opet happy. I sljedeci put kad je budes zaljevo polako zaljevaj da lijepo upija i cim vidis da procuri na tanjir, napuni se tanjir, prestani zaljevat, to u tanjiru sto ima ostavi 15-20 minuta do pola sata i ako sve popije ok, ono sto ne popije prospi. ::volimj::::listomahanje::
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok and Lesi

Lesi

... se vraca kuci
03.05.2018
188
940
93
Sve stoji sto si napisao :thumb:
Mentor kaze da bacam da je genetika,a i meni se cini da je prerano pocela jaja bacat i to kakva!!! :).
Lako za one male zute bananice pred kraj ,to sam vec imao situaciju... Strah me da necu uspjet sve popratit i pocupat jedva sam i ovo evo uocio a vidi kolika su vec muda.

Planiram je sutra u vrecu skupa sa potom pa van negdje stavit i sta bude . Bit ce zeznuto u tako malom potu ali bit ce mi blizu i imat ce bar 5 sati direkt sunca, bolje nego da mi u sobi stoji ili jos gore na prozoru.

U box mislim stavit dve domacice prvo u 0.5l pot pa u 3l i tada bi vec imale nekih 4 tjedna i inace su mi tu negdje pokazale spol pa ako su rootbound stavim ih u 6.5l pot i tako ih vegetiram dok W.W zavrsava. Naravno topirao bi ih da ih usporim jer vrlo lako da se W.W oduzi do 100 dana.
Ako pokazu da su muske nikom nista, stavljam nove dve i opet nanovo,a ako pokazu da su zenske super mozda jos koji topping i prebacujem na 12/12 kad W.W zavrsi. Ako su sve muske nikom nista, ide nova tura autosa kako sam i planirao na kraju ovog growa. Jos samo vidjet koja kombinacija jer sam uzeo i 15l airpotove , a imam i 4 x 6.5l ili mozda jedna W.W opet ali u 30l smart pot :D . Neznam nezam ,ali sve sam vise siguran da Anestezija ide na voznju sutra ujutro :p