Auto Critical Mass x Speed Devil LED45W PC Grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Hazer

Aktivan Član
13.03.2015
147
274
63
Pozdrav svima.

Ovo je moj prvi grow a početak je bio mizeran i nikakav:
Mentor PowerSeed

PC grow box:
Dimenzije 20x45x67 /širina dubina visina/ - u biti staro Cooler Master server kućište
Obloženo Panda film foljom (neću reklamirati pa ako nekoga interesira mogu mu poslati link na PM)
Ventilatori 90mm 3 komada dva ispušna jedan usisni
Osvjetljenje 3 x 15W rail Red(630nm): Blue(460nm) 2:1 ratio = 45W
Žardinjera 40x18x18 /širina dubina visina/ zapremina cca 8L

Zemlja:
Terra Magma Blumerande 8L pakiranje
big_6309.jpg

Sjeme:
Critical Mass x Speed Devil #2
Banka sjemenja Sweet Seeds:
3rd generation Autoflowering. Hybrid result of crossing between a Critical Mass strain automatic R & D department of Sweet Seeds, selected by its rapid flowering and pleasant and intense aroma, and a strain Speed selected very Devil # 2 fast flowering.
Variety autoflowering developed looking a genetically very fast flowering is list to harvested only 7 weeks after germination. Produces thick buds loaded with aromatic Resin. Sweet and fruity aromas with hints of yeast and cheese.

File technique:
  • 100% Autoflowering
  • Indoor Yield: 350-500 g / m2
  • Outdoor Yield: 30-150 g / plant
  • Harvest Interior / Exterior: 7 weeks from germination.
  • Height: 50 - 90cm
__Speed_4f4844f56fbf0.jpg

Stanje:
Trenutno u 31. danu vegetacije, biljka je jako kržljava jer nije dobivala dovoljno svjetla do sada i bila je u nekoj jeftinoj zemlji (pogledaj prvi link). Po preporuci PowerSeed-a nisam je batalio nego sam presadio u normalnu zemlju do prvih listova odnosno kotiledona:
DSC_0086.JPG
Režim svjetla je trenutno postavljen na 18/6 i namjeravam ga tako držati makar do preflowera, evo jedne sa upaljenim svjetlom, vlaga mi je dosta niska dok je svjetlo upaljeno minimum je 34% a maksimum 40% pogledat ću to podići na 50+ dok gori svjetlo:
DSC_0084_s.jpg
Dok sam je presađivao (ustvari žena je presađivala a ja sam vikao POLAAAKO, PAAAZI pa me skoro istjerala iz kupaonice :) ) primjetio sam da je korjen jako kržljav, ima samo dva izdanka a na stabljici se dolje uvatio veliki crni grumen tvrd kao kamen od ove jeftine zemlje. To je moja draga prstićima razmrvila do samog korjena tako da je ostalo samo ono što je moralo ostati od stare zemlje na samom korjenu te ga nije oštetila (pfuuu) :) Nakon presađivanja dobila je jedno 3-3,5L vode (toliko je popilo) 6,5Ph regulirao jabučnim octom (sirćetom). Drenažu sam napravio glinenim kuglicama koje prekrivaju dno žardinjerice.

Unatoč ovim enormnim stresovima biljoza po meni izgleda relativno zdravo evo još dvije bez ljubičastog svjetla, gnojiva nije dobila nikada do sada ako ne računamo glupost sa Kiseljakom kao gnojivo ;) :
DSC_0085_s.jpg
DSC_0087.JPG

Svaki prijedlog, savjet, komentar ili kritika su dobrodošli jer mi je prvi grow i volio bi ga istjerati do kraja. Nije mi toliko stalo koliko ću dobiti gramaže nego da steknem iskustvo u uzgoju a koji dim svoje vutre naravno da nije naodmet :)
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Svidja mi se dnevnik. Kako si ga napisao, predstavio. Čestitke ženi na presađivanju, šta reći :) Ono što nije da mi se ne svidja nego mi izgleda neprilagodjeno je i dalje ta kolicina svjetla koju imas. Iskustvo ces dobiti. Međutim kakvo, to je pitanje. Sretno od mene

~ Keep Growing and Smile ~
 
  • Sviđa mi se
Reactions: perqo and Hazer

Hazer

Aktivan Član
13.03.2015
147
274
63
Hvala Bizzzo, pa mogao bi naručiti još jedan taj rail od 15W - ovo sada po proizvođaču daje oko 6000 lumena (2000 po rail-u) zato sam i uzeo tri jer sam čitao da ispod 6000 lumena nema koristi.
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Ispod 6000 lumena nema života. Ali generalno nije to previše niti bitno. Ajde da vidimo ovako. Ja bi nakrcao tih lampi unutra koliko stane :D Sretno još jednom ;)
 

zlotvor

Aktivan Član
05.02.2008
217
301
63
balkan
@Hazer
Možeš li postati sliku lampe?
U isključenom stanju, tako da se vide i LED-ice. Ako je to nazivnih 45W i uzmemo da je prava snaga 1/2 od toga ostaje ti oko 22W, što bi trebalo biti dovoljno da biljka raste puno puno bolje od ovoga. I spusti svjetlo na 5-6 cm od biljke.
Za više će ti trebati višestruko jači izvor svjetla, ali o tome kad postaš sliku lampe.

Sretno!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hazer

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Gledaj to ovako,jel ti se isplati ići u grow od 2-3 mjeseca s minimalnim izvorom svjetla...imao i ja ideje o "test" growu s 50w led al odustao,3 mjeseca je previše vremena i brige za nešto upitnog ishoda u smislu kvalitete i yielda...stavi koliko stane svjetla,vratit će ti se na način da ćeš imat veći i kvalitetniji yield,zdraviju i jaču biljku,više materijala za pušit - što je i konačan cilj zar ne :)

Ja nebi ispod 70w led ni pokušavao...ne vrijedi 3 mjeseca truda za 10tak grama suhog materijala...to ode u 2 kvalitetne večeri :rasta:

Imaš sve preduvjete za dobar grow...ako i ostaneš na 45w bit će zanimljivo pratit šta se da s tim napravit! sretno!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hazer

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
15w je ukupan zbroj ledica. kolko stvarno trosi/daje svjetla...to je diskutabilno.
oni obicno zbrajaju lm/w od ledica pa vele da je 15W x lm/w = tolko i tolko lumena. A nije.

Ja bi stavio barem 3 puta tolko.

Sretno :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hazer

Hazer

Aktivan Član
13.03.2015
147
274
63
Hvala svima na lijepim željama, stvarno dobre vibe širite ljudi :respect:

@Smells
Ah, nisam ti ja baš od onih koji 10 grama skure za dva dana :rolleyes: zadnji puta kad sam imao od poznanika 2 grama mi je trajalo dva vikenda pa ti vidi. Ono, vutra mi dobro dođe za kreativnost odnosno padaju mu lude ideje na pamet pa zapisujem nešto od toga napravim pa bude dobro, da mi produži fitilj jer sam živac inače karakterom nakon vikend duvke znam biti cijeli tjedan ko lala i to mi se sviđa a bogami i ženi :joint2: Sad nisam duvao ima i 7-8 mjeseci tako da ako ispadne 10 grama suvog usred ljeta propast će mi godišnji jer ću zaboraviti gdje sam :lol:

@zlotvor
Trenutno je ovakva kakva je ne zbog ovog LED svjetla (pod njim je tek jedan dan sada) nego zato što sam imao tripove da ću prozorušu na zapadnom prozoru i to u nekoj običnoj zemlji, dakle loše krenulo - ako ti se da čitati imaš gore u prvom linku sve natenane. Postam slike LEDica kad budem radio update kroz koji dan.

@Stipe
Glede LED-a nije problem naručiti još jedan taj strip odnosno rail (ili dva) problem je što onda opet moram naći vremena za vikend jer preko tjedna teško zbog posla da to instaliram, zalemim, zaljepim itd. pa onda mi je solomonsko rješenje da pustim makar tih 7-10 dana pod ovakvim režimom pa kad postam sličice vidjet će se jel to ima smisla ili nema onda ću morati djelovati :)

Nego nije mi vrag dao mira pa sam danas išao vidjeti da li je onaj moj kineski domestikus Ph metar točan pa sam mjerio Kiseljak koji piše da je 6,5 na 20 stupnjeva i pokazao mi je 7 - dakle dao sam iz pipe vodu u prvu turu sa ph7 nakon presadnje jer sam s njime izmjerio kad sam mu dodavao sirćeta a nisam baždario bemti. Nadam se da to neće biti neki veliki problem naposljetku, izgleda da te jeftine ph metre moraš uvijek baždariti prije mjerenja, baš čitam neka iskustva.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Smells

zlotvor

Aktivan Član
05.02.2008
217
301
63
balkan
Ah, sad je jasno ;)
Ako pogledaš moj dnevnik vidjet ćeš što radi 15-ak W, a poslije i 35W prave snage. Lampu još nisam prebacio na 65W, biljčice su 22+ cm @22 dan uz sve pizdarije koje sam imao i gužvu u boxu.
Ne kažem da se s time može izgurati cvjetanje a kamoli dobiti nekakav urod, samo iznosim moj slučaj.

Edit:
PH i EC/PPM metar obavezno provjeriti i po mogućnosti podesiti sa poznatom otopinom. Svaka košta oko 7-8 eura i mislim da vrijedi toliko to da si poslije siguran u pokazivanje "instrumenta". Naravno ako si možeš priuštiti tih 20 eura za tri otopine.
Nakon rada sa otopinom nikada ne vraćati ostatak u bočicu jer se može kontaminirati.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Hazer and Bizzzo

Hazer

Aktivan Član
13.03.2015
147
274
63
@zlotvor
U brate, hidroponski to ti je za mene trenutno naučna fantastika :) A što se svjetla tiče nisam ti ja to baš sastavljao, railovi su kineski domestikus sa ebay-a 3 komada x 15W "lemio" sam kablove sa ispravljača na paralelno + za ventove, više podataka kad postam sličice za update.
 

Hazer

Aktivan Član
13.03.2015
147
274
63
UPDATE (povodom prvog zalijevanja u boxu)

35 dana od klijanja (4 dana u pc boxu)

Svjetla:
Prvo da vratim dug, evo su fotke tog LED rail stripa kako li ga već zovu (ima ih tri komada ovakvih). Ja ne vidim ništa posebno da se može pročitati iz fotki a kao što rekoh proizvođač kaže 2000 lumena, 6 LED dioda 15W raspored 2:1 crveno (630nm) : plavo (460nm). Odozada nisam fotkao jer odozada ništa niti ne piše:
DSC_0088.JPG DSC_0089.JPG

Stanje:
Prvo jedna za usporedbu iako znam da je malo vremena prošlo za neki bitan zaključak:
DSC_0085.JPG
Dakle ne ide više toliko u visinu, razlika u visini biljke između prošle sa upaljačem i ove je nekih par milimetara.
No zato buja odnosno rastu listovi, ovdje je onaj novi kat koji je tek počeo prije 4 dana već formiran:
DSC_0084.JPG

Meni se čini da joj ovo svjetlo i zemlja prija (premda mi draga kaže da se ona još nije mogla ukorjeniti da ću nakon 8-10 dana tek vidjeti razliku), na ovoj novi izdanci na drugom i trećem katu te fine dlačice po listićima :) :
DSC_0086.JPG

U najgorem stanju je jedan list na drugom katu gdje sam vjerovatno ispustio par kapljica onog vražjeg kiseljaka kad je bio mali no unatoč tome meni to izgleda ok (u pozadini se vidi da ide mladi izdanak i na tom prvom katu):
DSC_0087.JPG

I za kraj jedna ljubičasta nakon zalijevanja. Popila žardinjerica oko 2-2,5L vode ovaj puta, na drenažu odnosno rupice iscurilo jedno 2-2,5 deca dakle bila je žedna (riješio sam problem sa ph premda ne vidim ni da joj je ona prva tura nakon presađivanja blago alkalne vode smetala):
DSC_0092.JPG

Tehnikalije:
Režim svjetla 18/6
Temperatura (svjetlo) 21-25 stupnja
Temperatura (mrak) 17-21 stupanj
Relativna vlažnost (svjetlo) 35-50%
Relativna vlažnost (mrak) 45-60%
Gnojivo nije dodavano

Zbog male navlaženosti prostora je vjerovatno brzo popila vlagu iz žardinjerice, stavio sam peškirić ispred usisnog ventilatora kojega držim vlažim fajtaricom inače mi je bilo 30-40% dok radi svjetlo. Napomenuo bih da dok radi svjetlo rade i ventovi dakle kad je mrak ne rade, sad da li će to biti problem poslije ne znam u svakom slučaju da bi ovo nekako odvojio odnosno makar jedan ventilator ostavio da radi po mraku morao bih mudrovati sa ispravljačem jer su sada i svjetla i ventovi na istom.

E sad, gnojiva što se tiče veli moja bolja polovica da to ne treba u novoj zemlji i pošto je biljka još mlada i nerazgranata minimum još 10tak dana dakle nakon dva zalijevanja slijedeća običnom vodom ako se opet prosuši za 4 dana. Tako da je tu slušam dovoljno sam gluposti napravio na svoju ruku :)

To je to narode za ovo javljanje, komentari, prijedlozi, kritike a nedobog i pohvale (hehe) su dobrodošle.
 

zlotvor

Aktivan Član
05.02.2008
217
301
63
balkan
Ne mogu naći ove tvoje trake na ebayu a ni cijenu nisi naveo, pa ne mogu procijeniti isplativost. Ali imaju svoje drivere pa se barem s tim ne trebaš zamarati, samo udri 12V po njima i radit će ;) Jesi li možda mjerio koliku struju vuče modul? Ako imaš lemilicu vjerovatno imaš i multimetar.

Ja bih računao sa barem još toliko rasvjete prije nego krene cvjetanje, a pošto su šine, montirao bi ih tri komada vertikalno oko biljke i tri komada u trokut iznad biljke. Time bi maksimalno iskoristio svjetlo.
 

Hazer

Aktivan Član
13.03.2015
147
274
63
Eh, zbog kompletnosti ih i uzeh, neki "američki" proizvođač (uvozi iz Kine) sad da li je baš Ebay u pitanju (tu mi se žena muva) ili amazon.com nisam siguran više jer to stoji već neko vrijeme "među alatom" dok nisam dragoj objasnio da mi treba kućište jer bi prozorušu dočekao nikada ;)

Vidiš sad ja isto gledam i ne nađem više ovog ponuđača, moguće da je ipak amazon.com - u svakom slučaju ima i drugih ponuđača tih šina istih specifikacija. Uh, gledam taj Mars Hydro ima na amazonu no imam dva dosta velika problema, prvo objasniti ženi dodatnih oko 250 dolara troška sa dostavom (to je lakši) a drugi je da ustvari ne mogu to nikako uglaviti u to kućište da ne govorim da bi morao kemijati sa ispuhom gore nekako (sad rade dva venta na sredini), fali mi dva centimetra minimalno u širinu a sad da ga rastavim pa uglavim i to je alternativa. Ovo pričam jer tri šine dodatne koštaju skoro pa isto kao Mars ovaj - morat ću o tome razmisliti, nisam sad baš pri nekoj lovi.

E da, imam multimetar ali nisam ništa mjerio, zalemio i to je to.