auto flowering i režim svjetla

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
14.06.2015
0
0
1
33
pozrdrav svima

prije mjesec dana sam dobio feminizirane auto flowering sjemenke . prvi put uzgajam tako da od tri posađene samo jedna izgleda zaista dobro al ja sam zadovoljan za prvi put . ovih dana ulaze u četvrti tjedan i jučer sam primjetio male rožiće i po dvije "dlačice " oko njih . to moraju biti cvjetovi . do sada sam im davao 20h sati svjetla i 4h mraka ( većina spektra je 6500K) pa vas želim pitati je li sada pravo vrijeme da pređem na režim 12/12 h svjetla i da promijenim spektar iz bijelog u "topliji " (2700K)?
također , u koliko dana da promijenim režim ? mislim, da smanjujem recimo po dva sata dnevno na timeru ?

hvala
 
Poslednja izmena:

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Autofloweru se ne mijenja rezim rada svjetla odnosno mraka.. ako si krenio od pocetka sa 20/4 onda deri do kraja.. to je automat oni nemaju photoperiod.. sve preko 12h svjetla i on ce rast odnosno cvjetat bez beda.. ;)
 
14.06.2015
0
0
1
33
thx rabbit . to bi dakle značilo da mogu koristiti isti prostor za vegetaciju i cvjetanje , zanimljivo :). dok ove u velikim posudama cvijetaju nove u malim posudama već klijaju :mario:::skot:::banana123:
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
Ma može svakako sa automaticima :)
Sve ovisi o tome kakvi su ti uvjeti u box-u.Ako je jako vruće,dosta im je i 12 h svjetla preko noći kad je hladnije.
Što se tiče prebacivanja na kraći režim svjetla... samo prebacuj ,ne žali ih :D
 
14.06.2015
0
0
1
33
ekipa hvala na kratkim i jasnim odgovorima . masu čitam o growingu zadnjih tjedana glava mi je puna informacija treba razlučiti koje su točne a koje ne . na kraju krajeva sve su to nečija iskustva sa različitim sortama u različitim uvjetima a i ponekad se nešto izgubi u prijevodu ili lošoj komunikaciji . najviše smo se bavili ( brat i ja ) svjetlom i smatram da smo to savladali , slijedeće na redu su gnojiva i boosteri al o tome u novom thread-u . pozdrav
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.