LED Green Gelato Auto (Mars Hydro FCE 3000,300w)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
18.10.2016
135
240
43
Pozdrav svima, konačno sam započeo svoj prvi grow, pa idemo redom:

Sjeme: Green gelato auto RQS, 3 komada
Zemlja: Biobizz Light mix
Gnojivo: AN Sensi grow A+B 500ml, Sensi bloom A+B 1L, Nirvana 250 ml, Calmag 250ml
Lampa: Mars Hydro FCE 3000, 300w
potovi: promjera 30 cm, trebali bi biti 13l
turbina: Mars Hydro 6 inča (za upuh stavio samo crijevo)
Box: 100x100x180 Mars Hydro
Unutarnji vent: 2x20w oscilirajući (nisu još u pogonu)
pomoćni alat: odvlaživač, higrometar, PH kapi

Sjembe bile u čaši s vodom od petka 26.5., a 28.5 ujutro prebačene u maramicu natopljenu vodom, ali kako to inače ide kod mene, krenulo u startu nizbrdo, tako da sam navečer kada sam ih išao provjeriti i poškropiti vodom, primjetio da jedna sjemenka nije u maramici, te sam istu našao ispod stola, a ono malo klice što je izašlo je povukla unutra, po mojoj procjeni tako je provela sigurno 5-6 sati, otkada sam ih zadnji put čačkao ::ludak::
Na svu sreću se nesretnica oporavila i fino pustila klicu, te je posađena dan kasnije, nakon prve dvije.
Prve dvije sjemenke su stavljene prekjučer (29.5.) u zemlju (odmah u finalni pot od 13l), te su natopljene svaka sa 2 deci vode bez kontrole PH, a isto sam napravio jučer i sa ovom nesretnicom što je iskočila iz maramice :D
Jučer kada sam išao posaditi nesretnicu primjetio sam da je na jednom od prva dva pota zemlja bila suha, a na drugom malo vlažna, pa sam ih još malo poškropio s vodom (sveukupno na dva pota 1 deci vode, s tim da sam na ovaj vlažni svega par šrpiceva iz šprice za cvijeće špricnuo, a ostatak je otišao na ovu suhu.
Danas kada sam došao primjetio sam da je jedna od prve dvije nikla (točnije tek je promolila glavu iz zemlje), dok od druge još ništa... danas sam sve 3 sam zalio lagano sa vodom i reguliranim Ph oko 6-7 (ne znam točno jer ga mjerim sa kapima),iz razloga što sam danas mjerio PH i primjetio da iz pipe bude blizu 8, pa sam ga spustio sa limunskom kiselinom, a tako ću i ubuduće. Danas je svaki pot dobio 1 dcl vode.
Lampu sam stavio da bude udaljena 40 cm od zemlje u potovima, na dimeru namjestio da radi na 50%, te odmah stavio na režim 18/6.
Evo i koja sličica da predočim to što sam napravio, a dobre duše molim da me isprave ako radim nešto krivo...iskreno malo me brine zašto ova druga nije isto vani, a posađena je u isto vrijeme, te dobila jednako vode kao i ova što je počela nicati...
20230531_172837.jpg 20230531_173024.jpg

waaaaa.jpg Evo i bebice :)

Kako je grow u podrumu igram se sa kontrolom vlage, te bez odvlaživača ne vjerujem da bi bilo izvedivo izgurati grow do kraja, usporedbe radi, evo min/max temperature i vlage sa odvlaživačem podešenim da održava RH od 60%, dok je turbina u boxu na nižim okretajima:
woo.jpg woooo.jpg
 
Poslednja izmena:

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Stavi odvlazivac na 5% manje od koliko želiš vlage. Vise od 65-70 hoće zaklat filter. Ugljen se kondezira i mos se Slikat. Sve ostalo PS, jedino pripazi da neće panel osušiti taj gornji dio zemlje pa da ostanu na suhom. Sretno dalje!
 
18.10.2016
135
240
43
Hoću svakako, zapravo ga još testiram kako radi...filter nisam još nakačio, tek kada se počne osjetiti ga nabijem na turbinu samo.
Što se tiče svjetla, dal da ga probam smanjiti malo? danas kada sam došao bila je suha zemlja u sva 3 pota...

PS: Hvala na podršci i savjetima :)
 
18.10.2016
135
240
43
Čarolija je krenula, bebice vidno napreduju iz dana u dan...danas im brojim 5. dan vegetacije, iako je jedna izašla dan ranije, što se dobro i vidi po istoj, no neka bude za sve 5 dana, čisto da mi bude lakše pratiti :)

20230606_174657.jpg ona gore lijevo je izašla dan prije, te bi joj po školski bio 6. dan.

Što se tiče savijeta, prvo se na istima zahvaljujem, poslušao sam vas, digao svjetlo za 10 cm, te je sada na 50 cm udaljeno od zemlje u potu, 18/6, 50% snage.
Vlagu sam regulirao odlvaživačem da bude najniža: 42%, temp 20, a najviša: 56%, temp 25 celzijusa.
Od zadnjeg javljanja su dobivale svaki dan po deci čiste vode svaka (PH spuštam limunskom kiselinom na oko 6.5).
Zemlja se otkada sam digao lampu nije niti jedan dan do kraja osušila prije sljedećeg zalijevanja, pa me zanima jel to sve ok što se tiče zalijevanja?
Imao sam u planu još 2-3 dana ovako zalijevati, pa bih onda lagano natopio cijeli pot, da se zemlja slegne, da nadodam još malko zemlje u potove. Jesam na dobrom tragu ili nešto krivo govorim?
20230606_174738.jpg 20230606_174742.jpg 20230606_174749.jpg
 
Poslednja izmena:

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Još jedno ili dva dobra zaljevanja i neće ti ostati pola te Tegle zemlje sve skupa po tegli :fuck: :rasta:
 
18.10.2016
135
240
43
Jbg, nisam u startu htio pretjerivati sa zemljom, al hebat ga, sa vidim i ja, zato sam i pitao što napraviti po pitanju nadodavanja iste i na koji način je najbolje to odraditi da se ne stresira biljke previše?
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Pričekaj da naraste Pa dodaš na vrh. Jedino sto ce slabo biti kakva svrha. Poanta količine zemlje je da ju popuni korjen. Neće joj generalno ništa biti. Nadam se da to planiraš jos jednom presaditi?
 
18.10.2016
135
240
43
Razumijem, to mi je finalni pot, nisam planirao presađivati iz razloga da ju ne uništim prilikom te radnje, pa reko odmah u finalni pot neka ide.
Izbjegao bih sve te neke malo zahtjevnije i stresnije radnje za prvi put, načelno mi je plan bio grow odraditi bez puno čačkanja od početka do kraja, bez treninga, ono čisto da vidim što može biljka sama od sebe napraviti uz pomoć vode i malo gnojiva.
Ako sam dobro shvatio manje zemlje znači manja i slabija stabljika, ali generalno nije da neće biljka izrasti i ako je samo pola pota puno, nego će biljka biti manja i sa manje prinosa ofc?
Pustio bih sada najradije sve kako je krenulo, bez puno diranja, naravno ako nije nužno.
 
18.10.2016
135
240
43
Onda je i dobro da ima manje zemlje u potu :D
Ako baš vidim da će rasti jako onda savinem u hodu eventualno one kritične, ali ako ne budu prevelike ostavim neka rastu, da priroda odradi svoje :)
 
18.10.2016
135
240
43
Update, 12. dan vegetacije, vlaga je između 42% i 58%, temperatura od 20 do 25 celzijusa.
Biljčice su svaki dan do prekjučer dobivale deci vode (PH spuštam non stop na 6.5 limunskom kiselinom), od prekjučer sam im počeo davati deci i pol vode, s tim da je ona donja biljoza preskočila vodu jučer, jer je zemlja bila dosta vlažna kada sam došao obići ih...danas je svaka dobila dva deci vode, pa planiram lagano do vikenda pomalo povećavati dozu po pola deci i onda bih u ponedjeljak zalio kako treba dok pot ne propiša u posudu, pa onda pauza koji dan.


20230613_192802.jpg

20230613_192818.jpg lijeva gore 20230613_192814.jpg desna gore 20230613_192807.jpg donja

Malo me brine jedino što nejdu još u visinu, a ona gore lijevo što je prva izašla se dosta počela širiti pa joj list sada dira rub pota.
Lampa je udaljena od listova nekih 45 cm, i dalje na 50% jačine...možda da ju malo podignem još?
Kako vam se čini za sada? Jesam fulao negdje jako ili ima nekog potencijala da se nešto i zapali u devetom mjesecu? :D
 
Poslednja izmena:

Crazy Smoke

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
18.05.2010
525
5.156
233
Super je to za 12 dana.
Opa je napisao nedavno da možeš zemlju nadopunit tako da pričekaš da se skroz osuši i onda uhvatiš za stabljiku i lagano izvučeš biljku sa zemljom i dolje nadodaš nove zemlje (ali pričekaj još dok malo ojača)
Ono što si možeš u budućnosti još malo poboljšat je da si uzmeš i za korijen nešto,kod hesija je to root complex,neznam kako se zove kod drugih.
Uzmi si vreću all mixa ubuduće za dodavanje,dobro će im doći :)
Ima potencijala da se zapali,naravno,samo pazi na ritam zaljevanja i bit će to dobro.:thumb:
Imaš ventilator koji puše non stop po njima?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dr. Greeenthumb
18.10.2016
135
240
43
Super je to za 12 dana.
Opa je napisao nedavno da možeš zemlju nadopunit tako da pričekaš da se skroz osuši i onda uhvatiš za stabljiku i lagano izvučeš biljku sa zemljom i dolje nadodaš nove zemlje (ali pričekaj još dok malo ojača)
Ono što si možeš u budućnosti još malo poboljšat je da si uzmeš i za korijen nešto,kod hesija je to root complex,neznam kako se zove kod drugih.
Uzmi si vreću all mixa ubuduće za dodavanje,dobro će im doći :)
Ima potencijala da se zapali,naravno,samo pazi na ritam zaljevanja i bit će to dobro.:thumb:
Imaš ventilator koji puše non stop po njima?

Uff to mi zvuči kao da bi ju mogao potrgat, pa bih radije izbjegao tu radnju, naravno ako nije neophodno :D
Kako je automat bilo me strah i presađivati kako mi je ovo prvi grow, pa sam se odlučio odmah u finalni pot, samo sam se zeznio što se tiče količine zemlje, a najjače od svega što imam u vreći još 10L sigurno, znači nije da je falilo nego sam jednostavno mulav :crazyd:
Sljedeći grow je svakako u planu sa fotoperiodnom biljkom, pa bih se tu onda malo opuštenije s njima poigrao, od presađivanja naravno, treninga i ostalih finesa...
Ventilatora imam dva oscilirajuća ali nisam ih još uključio, jer me strah bilo da ih ne savine dok su male? Da ih palim ili da pričekam još malo da narastu?
Jel mi plan zalijevanja ok?
 

Crazy Smoke

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
18.05.2010
525
5.156
233
Možeš kao i kod ostalog bilja kad presađuješ,okrenut pot i lupit malo rukom i izletit ce fino sve u komadu,bez straha :)
Uključi ta 2 osc još večeras,svaki na jednu stranu i daj im fino vjetra nek se njišu,bit će ti zahvalne.
Inače trebaju bit od početka,za ubuduće.
Nisam čitao šta si pisao za zaljevanje ali vidim po zemlji da dobro zaljevaš,neka tako i ostane,zapamtiš kako je pot skroz lagan i tako čekaš svaki put,što sporije zaljevanje,to bolje.
krenut će one u visinu,pomalo,tek je 12 dan.

Edit:
Zalij te rubove isto,bitno je da je cijeli pot fino zaliven dok ne procuri dolje
 
18.10.2016
135
240
43
Možeš kao i kod ostalog bilja kad presađuješ,okrenut pot i lupit malo rukom i izletit ce fino sve u komadu,bez straha :)
Uključi ta 2 osc još večeras,svaki na jednu stranu i daj im fino vjetra nek se njišu,bit će ti zahvalne.
Inače trebaju bit od početka,za ubuduće.
Nisam čitao šta si pisao za zaljevanje ali vidim po zemlji da dobro zaljevaš,neka tako i ostane,zapamtiš kako je pot skroz lagan i tako čekaš svaki put,što sporije zaljevanje,to bolje.
krenut će one u visinu,pomalo,tek je 12 dan.

Edit:
Zalij te rubove isto,bitno je da je cijeli pot fino zaliven dok ne procuri dolje

A od gore da dodam malo zemlje kada narastu? Smeta li jako što je malo zemlje ili će samo biti manja biljka? Manju biljku i manji prinos mogu podnjet, ali da ode u materinu cijela biljka, onda lagano živčani slom slijedi :D
Nažalost ne mogu danas upaliti ventove, nego tek sutra, a dodam svakako sutra još pola deci vode ( pa bude ukupno 2,5 deci po potu), pa zalijem i rubove...hvala na savjetima i pomoći! :thumb:
 

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.339
9.904
256
Jel mi plan zalijevanja ok?
Pa....ne baš :)
Vidi ovako, koren ne ide tamo gde nema vode. A ne voli ni konstantno biti u vodi.
Ti zalivaš sa jako malo vode (deci na taj pot nije apsolutno ništa), a zalivaš svaki dan - dakle koren konstantno u vodi (a ne širi se dalje) - osim ako ti se ne osuši supstrat za dan, onda ok, zalivanje samo kad je suvo, i obavezno povećaj količinu vode, da se koren na vreme razvije i ispuni pot. Veliki koren - velika biljka - veliki urod :)
Uobičajena mera zalivanja je 1/4 zapremine pota, to varira naravno, ali tu negde gađaj
Takođe to za zemlju...a vidi, jedini potencijalni problem je mikroklima - da u tom useku pota bude veća vlaga i ustajao vazduh, to je i inače jedan od razloga zašto ti treba vent da bije po njima blago, a i jača stabljiku
Dosućeš zemlju kad krenu uvis, ali vent da meša vazduh u boxu, i mrda listove - čim pre!


Sretno u nastavku!
 

Crazy Smoke

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
18.05.2010
525
5.156
233
Pa super da si se odlučio na dnevnik,mnogi se boje otvorit prvi puta,definitivno ako zapne šta imaš tu fanatike,snajpere,kojima ništa ne promakne :D
Pusti tako kako je pa ćeš se odvažit možda kasnije da dodaš zemlje,kad malo ojača i postane žena prava.
Nemoj dodavat još sutra pola deci jer je to najgore što možeš napravit,dodavat tako malo po malo.
Pusti da se osuši i onda kvalitetno zalij kako je kolega Wendigo gore savjetovao.
Sretno želim i bez straha.
 
18.10.2016
135
240
43
Pa....ne baš :)
Vidi ovako, koren ne ide tamo gde nema vode. A ne voli ni konstantno biti u vodi.
Ti zalivaš sa jako malo vode (deci na taj pot nije apsolutno ništa), a zalivaš svaki dan - dakle koren konstantno u vodi (a ne širi se dalje) - osim ako ti se ne osuši supstrat za dan, onda ok, zalivanje samo kad je suvo, i obavezno povećaj količinu vode, da se koren na vreme razvije i ispuni pot. Veliki koren - velika biljka - veliki urod :)
Uobičajena mera zalivanja je 1/4 zapremine pota, to varira naravno, ali tu negde gađaj
Takođe to za zemlju...a vidi, jedini potencijalni problem je mikroklima - da u tom useku pota bude veća vlaga i ustajao vazduh, to je i inače jedan od razloga zašto ti treba vent da bije po njima blago, a i jača stabljiku
Dosućeš zemlju kad krenu uvis, ali vent da meša vazduh u boxu, i mrda listove - čim pre!


Sretno u nastavku!

A gle, ne mogu reći da je do kraja zemlja suha bila, ali ono ajmo reći skoro suha svaki puta kada sam zalijevao...jedino mi jučer ova donja biljka nije popila vodu što se baš dobro vidjelo oko nje, pa je jučer preskočila zalijevanje.
Ventovi se sutra pale i rade 24/7 kao i turbina do kraja growa.
Da onda već sutra zalijem kako spada cijeli pot sa litrom-dvije vode dok dolje ne procuri ili da ipak idem sa manje? Ja sam mislio da dok su male treba svaki dan zalijevati sa malo vode, pa sam zadnjih 3-4 dana sa deci krenuo po pola deci povećavati dozu...

@Crazy Smoke Prvo nisam planirao čisto jer ne znam ništa, pa da se ne sramotim, ali kada sam razmislio bolje, reko bolje i da mi se smijete, pa usmjerite gdje treba, nego da idem sam i ne bude ništa :D
Da sutra onda preskočim zalijevanje, pa prekosutra kako spada? Ali imam feeling da će biti suha zemlja predugo onda, jer kada dođem zaliti imam osjećaš da bi za koji sat zemlja bila potpuno suha, a grow obilazim jednom dnevno samo, jbg takve uvjete imam nažalost.

Hvala obojici!
 
Poslednja izmena: