LED Green Gelato Auto (Mars Hydro FCE 3000,300w)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.339
9.904
256
Lakše podnose sušu nego kad ih daviš u vodi :) hoću reći da preskočiš/omašiš dan dva zalivanja nije strašno, ali kad se zaliva ranije - može biti. Tako da sa te strane, nemaš brige
Što se količine vode tiče...jesi u pravu, ima kolega koji postepeno povećavaju, jer ne valja ni voda u potu danima da stoji, aneorobne bakterije se stvaraju, buđ itd - a kad kreneš odmah tako sa finalnim potom, treba ipak više vremena dok ispari voda iz pota, nije koren razvijen još (ja npr presađujem baš zbog toga - brži režim zalivanja, koren se fino razvija, i taman kad je na ivici rootbound - hop u novi pot)
Ja lično bih uvek pre zalio full kako treba, koren se širi brže, sad je i leto - ne verujem da će trebati više od tri, četiri dana za sledeće zalivanje (a čak i da bude, nijestrašno), tim pre što su autosi, ali odluka je svakako na tebi :)

Samo rokaj, biće to dobro !
 
18.10.2016
135
240
43
Danas je biljkama 15. dan života, jučer sam natopio potove dok nisu procurkali, te je svaka dobila cca 2L vode, možda malo više ona najveća, ali krenuli su i problemi...
Primjetio sam na onoj najvećoj da su listovi počeli žutiti, a i da je skoro popila svu vodu od jučer, na oko zemlja izgleda suho, ali kada zabijem prst u zemlju osjeti se da je još malo vlažna, zalijevanje sam danas naravno preksočio za sve.
20230616_175912.jpg riječ je o ovoj biljci, fino se razvila, ali me plaše fleke na listovima 20230616_182303.jpg

Evo i na donjem listu još više donji list.jpg
a krenuli vrhovi žutiti i na ovim listovima što tek izlaze 20230616_175941.jpg 20230616_182237.jpg

Ovo su druge dvije biljoze i na njima nisam primjetio navedeni problem, a manje su razvijene od ove

dobra.jpg 1. 20230616_175950.jpg 2.
Ove dvije nisu popile vodu kao ona velika što se i vidi na slikama...zalijevao sam najviše rubove pota, ali vidim da su se rubovi osušili, a sredina još vlažna.

Ventilatori od jučer pušu po njima, ovih 15 dana dobivale samo vodu sa podešenim PH.
Nakon jučerašnjeg pravog zalijevanja vlaga bila 46%-60%, temp 21-24 celzijusa.
Također sam primjetio da se stvorilo i par mušica u boksu, kao one vinske, pa sam stavio ono žuto čudo da se lijepe.
Još prekjučer nije bilo ni mušica, ni žutila, a danas oboje. Molim pomoć da znam što mi je činiti dok ne bude kasno?
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.076
15.600
358
Biljke su odlične!
Uvijek ti kotiledoni i prvi fun listovi ili se spigaju ili požute,a to je normalno,jer su odradili svoje!
Sve je kako treba :thumb:

Potove,provjeriš tako da ih podigneš i po težini češ znati,jel suho ili ne....mora biti u ovoj fazi,lako ko pero,a kako biljka raste,ona sama dobije težinu,a do tada češ imat ritam zaljevanja,tipa svaka 2 dana,cca 2.5l vode!

Teško mi je pisat,na festivalu sam oko Jaruna ::listomahanje:: :rolleyes:
Lepo bum se provel,hvala:)
 

Prilozi

  • 16869525420171162767032141390996.jpg
    16869525420171162767032141390996.jpg
    193,5 KB · Pregleda: 43
18.10.2016
135
240
43
Onda odlično, mene presjeklo da nešto ne štima čim sam vidio, a doslovno dan prije nije bilo nikakve promjene :D
Hvala na odgovoru, nadam se da si se zabavio i da nisi pretjerao :mario::
 

Crazy Smoke

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
18.05.2010
525
5.156
233
Obrazi pažnju i na one gornje zahvaćene listove,na koliko ti je lampa pojačana i koliko je udaljena?
Također iduće zaljevanje možeš ubacit gnojivo za vegetaciju,kreni sa trećinom doze jer ovaj light mix ima hrane za 15ak dana,nedostatak će pokazat u donjim listovima koji počnu blijedit lagano,to je znak.
I daj jednu sliku da uhvatiš box i biljke da se vidi i lampa i ventovi.
Ide to fino :thumb:
 
18.10.2016
135
240
43
Iskreno ti mladi žuti vrhovi me najviše i brinu, lampa je bila na 40 cm od listova, ali sam ju podigao danas na 45 cm, radi na 50% od početka 18/6.
Kako ne mogu ocijeniti dal da zalijevam ni po težini pota,a ni po ubadanju prsta u zemlju odlučio sam i danas preskočiti zalijevanje pa budem sutra zalio i dodam Sensi grow A+B 1ml po litri....piše da je za male biljke sa 3-4 seta listova doza 2ml po litri, ali idem bolje na pola doze. Cal mag, i Nirvanu nema potrebe još stavljati?
Nakačio sam i filter jer kao da su se malko počele osjetiti ili sam zabrijo, ali neka je sve sada na mjestu konačno
Evo slikica malo boljih:
20230617_164453.jpg . 20230617_164407.jpg 20230617_164730.jpg
 
18.10.2016
135
240
43
Mogu smiksat u istom zalijevanju i jedno i drugo? Prekjučer sam ih tek prvi puta zalio kako spada, a jučer primijetio žutilo to...do tada su dobivale svaki dan po dva deci vode.
 

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.327
7.017
258
Ne treba ti grow, ti si njih vec opekao tako sto si zakasnio sa zalivanjem, skroz uredno izgledaju i nista im ne fali, pa ako bas hoces mozes im calmag dati.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jolly Joker
18.10.2016
135
240
43
Što onda, dal da počnem gnojiti ili ne? :D
Načelno, neki plan mi je bio još tjedan dana im davati čistu vodu kao i do sad, ali ako treba dodavati gnojivo imam spremno sve, iako sam od onih koji bi što manje kemije davao biljkama, pa ako nije potrebno još najradije ne bih dao ništa osim vode....
Zemlju naspem, al od gore :D
 

Crazy Smoke

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
18.05.2010
525
5.156
233
Ja bi se kladio da je ovo gore pecnuto sa lampom jer nije bilo ni jednog ventilatora da puše po biljkama + preblizu..
Ali tko sam ja da išta govorim..neću više ništa ni pisat,samo se zbunjuje ljude koji tek otvore dnevnik,nije ni čudo da ih je strah pitat nešto ili napravit nešto prvi put.
Nek se piše tek toliko da se skupljaju postovi.
Sretno dalje želim ;)
 
18.10.2016
135
240
43
Uvažavam svačije mišljenje s obzirom da sam skromnog znanja po pitanju uzgoja, ali jedan kaže jedno, drugi drugo, pa sam malo zbunjen, a trebam djelovati :D
Što se tiče visine lampe i intenziteta, jel to ok, ili treba nešto mijenjati? Mislim svakako imam u planu pojačati lampu, samo nisam siguran kada i dal da idem postepeno, recimo prvo na 75%, ili može odma na 100%?
U svakom slučaju hvala na lijepim growerskim željama i savjetima :)
 
Poslednja izmena:

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.327
7.017
258
Zurim, pa ne mogu uvek detaljisati, vidim da se ti i wendigo trudite da objasnite i skrenete paznju na osnovne stvari.
Ja bi se kladio da je ovo gore pecnuto sa lampom jer nije bilo ni jednog ventilatora da puše po biljkama + preblizu..
Dobro, neka bude tacno to sto kazes, mozda i ja gresim, ali cemu Grow kad su ovako zdrave i pune hrane?

Meni je ovo izazvalo sumnju
od prekjučer sam im počeo davati deci i pol vode
a koliko su dobivale pre toga?
jučer sam natopio potove dok nisu procurkali, te je svaka dobila cca 2L vode,
tad na tim slikama se vide ostecenja, sto znaci vec vuce unazad par dana problem.

Meni logicno zvuci da usled nedovoljne kolicine vode u samom potu skoci EC, jer nemoze biti ista koncetracija kada su deci - dva ili litra - dve u pitanju, na pot od 6-7-8L kolko vec ima.
Da je preblizu svetla zar ne bi trebale da blede, pokazivuju znake nedostatka i gladi, pocnu uvijati ivice lista, pa tek onda sledi burn, tj nekroza?
Ispravi me ako gresim i mene zanima, tu smo da se pomognemo i naucimo valda, a ne da se durimo . . .

Al sto kaze bizz, treba nam po par minusa i pobrise ovo, pa svako u svoj cosak nek cuti, a decko nek uzme mentora :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo

Crazy Smoke

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
18.05.2010
525
5.156
233
Radim stalno sa light mixom i u dušu ga poznajem :)
Znači ima 15ak do 20 dana hrane,neke biljke su i ranije znale tražit.
Vidi skroz gore u postu šta sam napisao,trećinu doze..Jel to puno?
I jel nam treba ovo po tudjim dnevnicima,pogotovo nekom kome je prvi dnevnik.
Nemoramo se mi slagat u svemu i to je ok,svatko ima neku svoju caku,neki svoj growerski pečat,reci što sam krivo napisao?
Uskočit ću negdje gdje mogu pomoći s kojim savjetom,a kad neznam onda šutim.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sone1 and Peroooooo

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.327
7.017
258
Ja sam mislio da odlozi grow za sledece, a sada da stavi calmag, ne vidim na njima potrebu pa sam se zato umesao.
Ali da, je ne koristim ni ovu ni onu zemlju, pa ako ce ovo tek da pokaze kako ti kazes, neka ide sa trecinom, meni je samo briga da ih dodatno ne opece.

neću više ništa ni pisat
Samo to si pogresio, pa bolje da se obrnemo ;)

PS nisam video deo za tvoj predlog oko trecine, mislio sam da je sam na ruku potegao za bocom
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Crazy Smoke
31.10.2022
48
141
33
37
Tri doktora su tri razlicita misljenja, meni je to skroz normalno i ok . Svako dobro ljudi i svaka vama cast obojici na cimanju da pomognete .
Sto se tice dnevnika , pratim jer je to seme koje cu ja stavljati . Mada pratim ja sve , jer uvek moze nesto se nauci. Voleo bih da sam video i veci pot i LST , ali ok... Svako ima pravo na svoju bastu :) Puno pozdrava i srecno dalje.
 
18.10.2016
135
240
43
Update, 24. dan života, lampa i dalje na 50%, udaljena 45 cm od najveće biljke.
Danas su sve zajedno popile oko 7 L vode, dodao sam im prvi puta 0,5 Cal/mag po litri, a prošlo zalijevanje su dobile po prvi puta 1 ml Sensi growa po litri.
Vlaga kad ne radi lampa ne prelazi 60%, kada radi bude između 45 i 50, temepratura najviša 27, najniža 22 celzijusa.
20230625_203939.jpg 20230625_204319.jpg Gornja lijevo 20230625_203957.jpg Donja

20230625_204145.jpg Gronja desno
 
Poslednja izmena:
18.10.2016
135
240
43
Update, dan 31./32.
Evo ekipa, nešto se događa i kod mene, velika biljoza pustila pistile prije 12 dana, a prije 5 dana procvjetala pravo da se vide cvjetovi, druge dvije kasne te su pistile pustile prije 6 dana, a danas vidio cvjetove i na njima.
Ova mala dosta kiksa rastom, pa sam ju podigao da bude bliže svjetlu i polažem nade u stretch.
Mala je dobila prekjučer 1ml cal/mag po litri i 3 ml growa po litri, te je popila 2 l vode, ali s obzirom da manje vode pije izgubila je ritam zalijevanja sa druge dvije, probam to popraviti, ali što je tu je.
Druge dvije su danas dobile 3ml po litri blooma i popile su skoro 5 l vode zajedno.
Slijedeće zalijevanje će sve dobiti samo cal mag, pa opet bloom sve 3 (grow neću davati više, maloj sam zadnje zalijevanje dao u nadi da će se izvući još).
Lampa je i dalje na 50%, gledam da je non stop 50+ cm od ove najveće, a imam još prostora nekih 20 cm možda za podići ju, iako mislim da ova velika uskoro završava sa stretchom s obzirom da je pistile pustila prije 12 dana, a kada stretch završi imam ju u planu pojačati na 75%.
Sada se fino osjeti i miris, čak i kada uđem u prostoriju unatoč filteru osjetim miris van boksa, nadam se samo da ne krene van iz prostorije jer ću morati nešto napraviti po tom pitanju...
Evo slikica malo:
20230702_191524.jpg velika.jpg Ovo je najveća.

srednja.jpg srewdnja 1.jpg Donja, srednje velika


mala.jpg mala 1.jpg Mala kržljavica.
 
Poslednja izmena: