Auto Lemon skunk, Auto white widow, Think difrent (auto) 2x600w; by Deki81

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
28.06.2015
27
14
3
42
Pozdrav svima,
Reših da krenem u svoj prvi uzgoj.
Napravio sam boks 1.30x2x2 (širina, dužina, visina)
Posedujem jednu MH 600w i dve HPS 600w lampe
Semenke: Auto lemon skunk (Bulk seed bank), Auto white widow (Bulk seed bank), Think difrent (ne znam koja banka)
Zemlja Potgrond H (mešavina sa perlitom)

 
28.06.2015
27
14
3
42
19.07.2015. god. ubacio sam semenke u easy... ne znam kako se već zove, na klijanje. Ubacio sam njih 12. Posle par dana poraslo 8 biljčica, ostale ništa, pa sam stavio na klijanje još 3 kom.
26.07. prebacio u saksije od 10l.
E sad ima tu malo problema ali prvo par sličica CAM00172.jpg
 
28.06.2015
27
14
3
42
E sad,
sve biljke na slikama su u isto vreme stavljene na klijanje. Neke se lepo razvijaju a neke su stale na dva, tri santimetra visine, a oni prvi, ravni listovi su požuteli.
Na nekima su počeli da se uvijaju listovi na gore. Jedna je dobila fleke na listovima a sve se vidi na slikama.

Zalivam ih kad su žedne, odnosno do sada 2 puta. Zalivam ih česmovačom ali imam neki filter za prečišćavanje vode pa mi se čini da je ph ok. Koristim lakmus papir, još nisam uzeo merač.
Trenutno ja lampa MH 600w. Bila je na nekih 35cm, pa kad su se javili problemi odmakao sam je na nekih 50 cm.
Još ih nisam prehranjivao.
Vlaga varira od nekih 40 do 65%.
Temperatura se kreće od 24 do 28c. Par puta je došla do 30c. Zbog temperature moram da držim vrata boksa otvorena, pa mi beži malo svetla.
Ne znam šta bih vam još napisao a molim za sugestije:)
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Gentelman

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Podigni lampu gore jos 50cm makar meni to vise vuce ili na problem sa zemljom ili na problem sa sjemenom, ja nikada nikada nisam imao srece s kupovnim sjemenom, uvijek su mi uvaljali neko sranje! koje ne klija pravilno i 80 posto bude deformirano. Al to je samo moj slucaj.
 
28.06.2015
27
14
3
42
Think different je od dutch passiona, čak imaš time lapse uzgoja na jutubu.
Nikad neću shvatit čemu auto sorte u indoru al tko sam ja da sudim. Hm, može fotke?

Sretno ti bilo :)
Ne znam ni ja. Valjda ponesen brzinom. Ovo je prvi put pa cemo videti
Hvala

Podigni lampu gore jos 50cm makar meni to vise vuce ili na problem sa zemljom ili na problem sa sjemenom, ja nikada nikada nisam imao srece s kupovnim sjemenom, uvijek su mi uvaljali neko sranje! koje ne klija pravilno i 80 posto bude deformirano. Al to je samo moj slucaj.
Ako sam dobro razumeo, kažeš da odaljim lampu na 1m?
 
Poslednja izmena od urednika:

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Sretan grow!! A ti vjeverice stvarno malo smanji s vuvom.. mislim ono napises covjeku da digne lampu na metar od zemlje?? Pod hitno nabavi ph metar i sve po ps-u deri i bit ce to supach!!! ;) :thumb: :joint:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Deki81

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Znam ja vrlo dobro sto pricam.
Podigni lampu i prati situaciju!


A moderatore bih zamolio da malo koriguju ove sto me vrijedaju iz teme u temu, stvarno nema smisla. Ukoliko se netko ne slaze s mojim misljenjem, mozemo raspravit o tome bez vrijedanja!


Nego da se vratim na temu, necu se obazirati vise na takve komentare.


Sta vi mislite zasto ljudi mlade sadnice stavljaju posebno a ne direktno u plastenik?
Ne mozes ti malu sadnicu izlozit takvim "jakim" uvijetima dok ona nije razvijena. Naravno, nije pravilo, ali pozeljno je drzati tek nikle biljke u malo drugacijim uvijetima.
Vec sam spomenuo da to VJEROJATNO nije problem ali je MOGUCE!
 

lauba

Zinfandel
Poznanik Foruma
01.01.2012
1.645
4.036
188
41
Ajd sretno ti bilo! I... jel imaš kakav vent da puše po biozama!o_O Ja ga nevidim ni na slikama ni u boxu!:razvaljen::
 

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
Easy plugs, vrv na njih mislis, sledeci put ako radis automate menku odma sibnes u krajnji pot zbog korena etc da ne duzim.Kad radis regular casa 0.5l dok se ne razvija koren i onda u konacnu posudu(meni se tako najbolje pokazalo) .Listovi se uvijaju zbog toplote i transpiracije(to si dobio savete za lampu gore), a kotiledoni je "normalno" da pozute vrv se tu malo koren muci da probije easy :p i tu trosi energiju...Ako ti je ph 6.5 i zemlja koju si naveo nema sta da brines samo cepaj i ne cakcaj mnogo :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Deki81
28.06.2015
27
14
3
42
Ljudi, posle koliko dana se automatici prebacuju sa MH na HPS?
I šta su ove fleke? CAM00174.jpg
Lampu sam odmakao, jel to isto zbog toplote?
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
light stress bi reko da je jedan od problema. 600w mh je overkill.
Treba dic lampu na 1m. Ventilator maknut da ne duva pre jako po biljkama. Manje zalivat jer mi deluje da preterujes sa vodom.
PotH je jaka zemlja i nije bas najsretnija za male biljke. Oporavit ce se one, treba proc ovaj period. A moguce i da je nesto za genetikom.
Temp mi se cini pre velika i vlaga pre mala iako kazes da ide na 60%....sumnjam... konsultovao sam se sa @Stipe jer nisam bas bio siguran da je light stress. Peace and srecno ;)