Auto Lemon skunk, Auto white widow, Think difrent (auto) 2x600w; by Deki81

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.01.2015
175
107
43
To je gusenica.. Zdere ko luda kolko ja znam, kao puz. Ne znam od kud ona kod tebe u boxu hahah. Odma joj glavu odrubi.
Ukucaj u search na forumu gusenice. Ne znam gde se one gnezde, pregledaj sve biljke detaljno. Mozda ti ulaze negde spolja.. Stavi neku mrezu preko upuha u box, ne znam sta da ti kazem..
Neki pesticid bi ti resio problem. Prati situaciju, pa se posavetuj sa nekim iskusnim.
 

FantomSB

Aktivan Član
10.10.2012
275
691
93
41
A čemu 600w na tako male biljke?
Pa vege si mogao odradit sa 250 w i uštedit nešto kilovata.
Nisi napisao jel imaš ct ili reflektor?
 
28.06.2015
27
14
3
42
Cooltube. A 600 mh sam stavio jer sam pripremio komplet za 600 hps pa sam samo dokupio jednu lampu mh, nije mi se uzimao ceo komplet.
Nego ljudi jel moguće da imam gusenice u indoru!
Sad sam sve biljke detaljno pregledao, nisam nasao vise ni jednu. Medjutim, primetio sam u dve saksije malo paučine. Kolko ozbiljno da pridjem problemu? Dal odmah da prskam nečim ili da čekam razvoj situacije i uništavam koju uhvatim?
 
28.06.2015
27
14
3
42
Izbacio sam je. Bude kao jedna linija nekih 5-6cm duga i srebrnkaste boje.
Sutra ću da prehranjujem biljke. Imam Hesi komplet. Sutra je neki 20 dan. Prvi put ću da ih hranim. Da li da stavljam TNT pošto piše da je za prve dve nedelje vege a pojavile su se pistile? Ili da preskočim TNT?
 
Poslednja izmena od urednika:
28.06.2015
27
14
3
42
Citao sam. Iz prve ture proklijalo 8 biljaka. Samo tri su lepo krenule da rastu pa sam topirao jednu od njih 2.8.2015. Nisam smeo vise njih da seckam ipak mi je prvi grow. Kasnije se izvukle još dve biljke, jedna se i dalje bori za opstanak a dve su totalno zakržljale. U medjuvremenu sam bacio još koju semenku na klijanje. Nikle su njih 4. Opet jedna slabo napreduje. Od ostale tri, baš sam danas jednu topirao. Možda ću još jednu. Za sada samo eksperimentišem. Kad kažem topiranje, mislim na super-topiranje by cili.
 
28.06.2015
27
14
3
42
Ljudi, imam biljke stare 20 dana i drugu turu staru 15 dana. Jedno 4 kom su velike i zrele za HPS a ostale su još za MH. Sta bi vi uradili, da ih prebacim na HPS pošto i inače ceo grow može da se odradi pod HPS-om?
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Ukoliko nisu jos pocele cvijetati a po slikama zakljucujem da nisu, ipak je tek 20 dana cca vege. To nije ni puna 3 tjedna, sad bi one trebale za tjedan dana, dakle imas jos vremena da napravis toping na velikima, kad pocnu cvijetat prerast ce sporedne grane a te 2 "nove" od topinga sta ti budu rasle ce biti 3 put vece od sporednih grana.

Ja bi ih jos drzao pod MH koji tjedan, dva da se negdje izjednace s velicinom makar ce sad ove vece uvijek bit duplo vece.

Ukoliko ih sad prebacis na HPS i ove male ce ti pocet cvijetat pa neces imat dobar urod od njih. Makar ovisi i o sorti, kolko je ruderalisa pokupila a kolko ostatka gena pa razlicito utjece fotoperiod na pocetak cvijetanja.

Sad nikako nije dobro stavljat sjeme na klijanje, temperature su katastrofa. Idealno bi bilo od 10 do 20 stupnjeva a sada su preko 30 i to sjemenke osjete i zele ici van. Nisu ni one lude, znaju ak sad izadu po vrucinama van da se ih Sunce speci. Govorim teorijski, ovdje se radi o indoor lampama al dode na isto. Ukoliko im mozes osigurat idealan prostor za klijanje i prva 3 tjedna vege, napravi. Ukoliko ne, ne isplati ti se trosit sjemenke sada.
 
28.06.2015
27
14
3
42
Evo sličica
basta.jpg basta1.jpg

ova je stara 23 dana, najvisa, juče prvi put hranjena, hesi-trećina doze
najveca.jpg najveca1.jpg

23.dan, dobra, juče prvi put hranjena, hesi-trećina doze
siroka.jpg siroka1.jpg

23. dan, dosta slabije napredovala

flekava.jpg flekava1.jpg

23. dan nece u visinu, listovi opušteni

padalica.jpg padalica1.jpg

23. dan totalno zakržljala

zakrzljala.jpg

23. dan, zakržljala ali sad odjednom nesto kreće
bori se.jpg

23. dan, s. topirana 02.08.2015

st1.jpg

slede 2 stare 17 dana

2turaok.jpg 2t.mala.jpg

stara 17 dana, super topirana pre 3-4 dana, slucajno odsekao list vise
st2.jpg

i jedna stara desetak dana

3.jpg

Pre neka dva dana prebacio na HPS. Možda sam poranio. Temperatura od tad dolazi do 29,5. Vlažnost je od 45-60.
Sve u svemu, mislim da neke nisu proklijale a neke se slabo razvijaju zbog visoke temperature, pogotovo što sam u početku držao lampu veoma nisko. Al ne vredi, ne mogu da smanjim temperaturu, evo u ovom trenutku je napolju 30c.

Mislim da cu imati problem sa onom visokom.

Tolko za sad.
 
28.06.2015
27
14
3
42
Ljudi, već mi se javio problem sa visinom biljaka. Lampu sam morao skroz da podignem zbog temperature i opet im je blizu. Može li se sada nešto uraditi sa autosima starim 26 dana? Dolazi li u obzir savijanje vrhova ili šta drugo?
 
28.06.2015
27
14
3
42
Evo kako to danas izgleda

CAM00290.jpg CAM00289.jpg CAM00291.jpg CAM00293.jpg CAM00295.jpg CAM00294.jpg CAM00296.jpg CAM00291.jpg
jel normalno ovo na slici br. 5 i br. 7 da biljka izbacuje nove listove odma iznad zemlje?

Ako bi mi neko iskusan rekao da li da skidam neke listove, koje i koliko?

Inače slikano je odma nakon zalivanja i hranjenja
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and lauba