Automatsko navodnjavanje outdoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
06.12.2011
8
1
0
34
Pozdrav svima.
Odlučio sam da napravim automatsko navodnjavanje za outdoor. Nadam se da če i drugima koji imaju problema sa zaljevanjem ovo automatsko navodnjavanje pomoči. Izrada ovoga automatskog zaljevanja je vrlo jeftina . Večinu materijala se može jeftino nabaviti preko ebay.
Potreban materijal:
-Pumpa za vodu 12V (cca 50kn)
-Tajmer digitalni tjedni 12V (cca 50kn)
-Napajanje akumulator 12V (cca50)
-Kanister za vodu
-Crijevo
-Spojnice za crijevo
IZRADA:
Napajanje spojimo na digitalni tajmer i pumpu za vodu. Na usis pumpe spojimo crijevo koje uronimo u kanister sa vodom. Na ispust pumpe spojimo crijevo koje dovedemo do biljki. Na tajmeru namjestimo vrijeme uključenja i isključenja.
SHEMA:
r2nb6v.jpg
 

Petar Pan

Aktivan Član
18.07.2006
228
55
28
a jesi li čuo za slobodni pad? :dada imaš tajmere baš za zalijevanje koji imaju ugrađenu bateriju, spoje se na kanistar, bačvu ili sl., plus crijevo i eto ga.
a ova tvoja shema je dobra samo u slučaju da u blizini imaš nekakvu rijeku, bunar ili neki drugi izvor vode koji je negdje niže od sajta
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
mi na vrtu imamo sistem "kap na kap"
spremnik s vodom se podigne na visinu...a dalje se po gredicama razvodi crijevo koje je izbuseno rupicama i zemlja sama povlaci vode koliko joj treba...odlican sistem a ne zahtjeva struju ni skupe elemente

moglo bi se cak i u outdooru koristit (crijeva se mogu ukopati u zemlju), jedino bi spremnik trebalo nekako zakamuflirati

inace rep+ za trud
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
MarcoPolo je napisao(la):
... i zemlja sama povlaci vode koliko joj treba...odlican sistem
Hoces da kazes da u kanisteru ostaje vode,da ne istoci sve???

Svidja mi se Homerov sistem sto moze da se nasteluje(prethodno proracuna)kolicina vode.Ne znam bas koliko je precizan digi tajmer. To bih nekako iskombinovao za indoor,ali za out previse zahtevno za premalo biljki.

Bice nesto od tebe korisnije,...javlja mi se ;))

samo napred,pozop!
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
bas tako...zemlja povuce koliko joj je potrebno...samo na vrtu nija bas kanister vec poveci spremnik (stari preradjeni hidrofor)
 

Gewind

Aktivan Član
23.04.2012
125
26
0
39
-Nedavno sam u OBI-u vidio neki 'sistem' (bez struje) koji je sastavljen od neke vrste cigle/opeke koja je u obliku štapića i koja se potopi u vodu na par sati (da bi se ta cigla 'aktivirala'). Nakon toga malo crijevo (koje je povezano na taj štapić) se ubaci u vodu, a cigla se utakne u zemlju. Još je bitno da je cigla iznad kanistera s vodom u koji su uronjena crijeva. Na taj način biljka crpi vodu kako se zemlja suši.
U pakovanju dođu 3 ta 'štapića' sa crijevima i košta nekih 25 KM (200 KN). Zvuči predobro da bi bilo istinito :D Hehe ... Pa me zanima da li je netko od vas koristio slične proizvode i kako su se pokazali?
Ja mislim da je ovaj 'sistem' bio više za kućne fikuse ili nešto manjeg rasta, tako da ne znam baš koliko bi tih sistema trebalo za više biljaka o_O ... Ali eto, ako netko ima slična iskustva neka nam objasni :)
 
10.11.2014
2
4
3
tijuana
Pozdrav ovo je moj sistem za 7 dana,kap po kap,isjecete na dnu tanki rez i navodnjava se kap po kap kad osjeti da je suva zemlja.Nije nesto posebno ali sljaka. :)
 

Prilozi

  • IMG_20150611_074507.jpg
    IMG_20150611_074507.jpg
    508,2 KB · Pregleda: 143