Autopotovi + Biotabs (organske tablete)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

MMSplit

Tata Splico :D
Poznanik Foruma
21.03.2014
255
1.673
143
Istina, nema jos dovoljno growova u autopotovima (ni po stranim forumima), pogotovo s airdomeovima - za bilo kakve usporedbe, ali ne vidim zasto dodatni dotok zraka ne bi pomogao... Mislim da je super stvar, samo bi meni za 9 potova trebala jaca zracna pumpa (ili vise zracnih pumpi - treba opet podesiti timer da rade kad je upaljeno svjetlo) i sire konekcije (16 mm umjesto 6 mm)... Tako da bi se trebalo malo poigrati s tim.
Capture.JPG
Slican efekt bi se mogao postici isusivanjem medija (kod mene kokos+hydroton+humus) - ja sam na svaku konekciju za autopot stavio mali ventil (za 6mm cijev) kojim mogu svakoj biljci pojedinacno zatvarati dotok vode. Nekad bi im svima iskljucio vodu preko glavnog ventila na tanku, a nekad bi samo odvrnuo par ventila onima koje su mi se cinile "najutopljenije"... Tako da... Samo naprijed. Treba eksperimentirat i dijelit rezultate. Samo tako cemo svi skupa napredovat. :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD and Triptank

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.563
163
Trichome City
Da, računao sam na jaču pumpu i šire cijevčice koje se granaju u uže, da bi svaki autopot dobivao otprilike istu količinu zraka, naravno spojeno na tajmer da se proces može automatizirati. Plus ovo što si spomenuo ventile za kontroliranje količine vode koja se ispušta u autopotove. Baš sam na nekom stranom forumu i našao ovu sliku usporedbe sa i bez, tip je napisao : " I was blown away by the final results" . Čovjek je stuff member na tom forumu, ne vjerujem da bi obmanjivao ekipu, to su ozbiljni ljudi. Ima članova na tom forumu koji komentiraju da su probali i da su oduševljeni rezultatima. Ako nekoga zanima konkretno tip se zove hansbricks na autoflower forumu, pa bacite oko ako hoćete. Nadam se da nisam napravio neko nedopušteno reklamiranje, to mi nikako nije cilj, ne prodajem ništa i ovo je navedeno isključivo u cilju dijeljenja informacija sa članovima mog najdražeg foruma :vutra:
 
Poslednja izmena:

MMSplit

Tata Splico :D
Poznanik Foruma
21.03.2014
255
1.673
143
A pogledao sam... Mislim znam ga od prije ali nisam isao za tim da growa u "mojim" autopotovima od 15L... Strasno... :eek:

Nista. Izgleda da cu morat nastavit ucit... :fuck:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Triptank

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.563
163
Trichome City
Koliko tek mene čeka učenja ako ti kažeš da moraš još učiti... A tek primjenjivanje naučenog... Ali u tome se krije ljepota našeg hobija, to je strast koju cijeli život možeš prakticirati, nove tehnike, metode i stilove uzgoja , nove strainove za isprobati... izazova ima više nego što ih pojedinac za vrijeme jednog života može iskusiti.
:watch:
 

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.282
9.303
258
Super mi je ova temica iako vjerovatno nikad neću bit u mogućnosti radit sa autopotovima... Enivej vidio sam lika na netu koji to radi ali medij je zemlja, na vrlo jednostavan način - čašica od jogurta i dvije slamke. On je imao dvije biljke jednu bez čašice i drugu sa čašicom sa dovodom zraka. Vidila se razlika. Ja sam to koristio u prvom growu ali nisam imao sa čim usporedit tako da neznam da li je pomoglo. Evo prilažem fotku, sad sam spojio to na brzinu :D
+sorry ako je spam

zrak.jpg
 

Degustator

Aktivan Član
02.11.2010
806
1.750
163
iza dima
Zašto misliš da nije fer usporedba?
" I was blown away by the final results" . Čovjek je stuff member na tom forumu, ne vjerujem da bi obmanjivao ekipu, to su ozbiljni ljudi.
Sad zvuci dosta uverljivije :) MIslio sam da tamo neko samo reklamira proizvod.
Slazem se za poboljsanjem grow sistema.Meni je u planu da razvucem creva i kapljace i sa tajmera da se navodnjavaju biljke preko akva pumpe,a sto se tice autopota, testove prepustam onima koji su isprobali ili cvrsto resili da krenu sa tim. Obecava :thumb:
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Lunjam po forumu sa Triangl kushom u ustima i naletim na ovu temu..Citam malo rasprave koje su pocele prije tri godine(ekipa:respect:)Danas jos uvijek dosta ljudi nezna prednosti i mane autopotova i zasto se sa autopot sistemom preporucava Bio tabs gnojiva.
Napisati cu jedan info pa nadodavati ako bude interesa;
Autopot sistem radi na principu gravitacije tako da biljka sama crpi koliko joj je dovoljno vode.Gresku koju sam ja napravio je zatvaranje sistema na dva dana prije gnojenja jer sam mislio da cu biljke prezaliti.Znaci..kada ukljucite sistem ne zatvarajte ga nikada.Kupite posebne male ventilice koji mogu otvoriri i zatvoriti svaki pot posebno kada hoces.Gnojenje radis sa litrom vode,a sama biljka ako osijeti visak vode ne uzima dodatno nista sa dna.Obavezne su glinene kuglice na dnu pota(4,5 cm) jer je pot stalno u vodi iako sam znao dosta puta vidjeti kako biljka sama isusi dno pa puni vodom nakon dva dana..(vjerujem da moze samo sa zemljom ali...dokle)
Ono sto preporucujem je dodavati vodu u sistem(nekorigiranu)nakon sto je ostalo jedna trecina rezervara vode,ostale dvije trecine prazno..Obavezna je zracna pumpa koja 24 sata dodaje vodi kisik i samim time sprijecava pravljenje alga po tanku.
Uglavnom...spreman sam podijeliti najnovija iskustva koja imam kroz cetri growa sa tom kombinacijom pa ako bude interesa..tu sam;)
Kako god..budem nadopunjavao:):thumb:
 

leemon

Aktivan Član
08.01.2015
417
2.819
143
Hazeri samo pisi:thumb: culi smo se vec privatno,imam sve prekopirano od opreme koju imas za blue dream ali sve stoji slozeno zbog najavljenog puta uskoro:( ustvari sam uzeo autopotove zbog takvih situacija ali ne usudim se ostavit biljke na 7 dana..
gledam tu tablicu biotabsa nista mi nije jasno..kazu preporuka coco 50%/clay pebbles 50% ili coco i perlit u istom omjeru,ti nisi tako radio..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
@hazeri

Odlicne informacije. Tnx sto si podijelio to sa forumom.

Ti si (ako se ja dobro sjecam) jednom spomenuo da drzis kamen na dnu tanka. Jel to tocno ili sam ja nesto pobrkao. Znaci kamen i zracna pumpa mora biti da se ne rade alge. Ili ne mora biti kamen.

Ispravi me ako sam ja nesto pobrkao.

Kada se stavlja gnojivo (u litri vode) da li je onda potrebno zatvoriti dovod vode ili ne?

P.S.
Ja sam nedavno bio u jednom grow shopu koji prodaje autopotove (hazeri, znas o kojem shopu pricam ;)) i bas sam pricao sa prodavacem vezano za autopotove.
E sad, kaze mi da kod autopotova moze doci i do prezalijevanja i da je potrebno koji puta zatvoriti dovod vode. Kaze da mu se par ljudi zalilo na to.
Ovo sto si ti napisao mi drzi vodu i ima smisla, tako da mi nije jasno kako moze doci do prezalijevanja osim ako ljudi nesto krivo rade.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: KneLLe and hazeri

leemon

Aktivan Član
08.01.2015
417
2.819
143
@Sensi Star
Znaci..kada ukljucite sistem ne zatvarajte ga nikada.Kupite posebne male ventilice koji mogu otvoriri i zatvoriti svaki pot posebno kada hoces.

@hazeri biljka moze osjetiti manjak il visak vode al nemoze ona upogonit sistem..valjda za to sluzi ona plava stvarcica na dnu koja se otvara ili zatvara ovisno o tome koliko vode ima u potu i kolki pritisak radi na tu plavu stvarcicu?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

MMSplit

Tata Splico :D
Poznanik Foruma
21.03.2014
255
1.673
143
Ej ekipa, drago mi je da se napokon malo vise ljudi pocelo zanimat za AP, stvarno je super sistem, što dokazuju neki pod ponajboljih growova na forumu (@hazeri trenutno radi cuda s Blue Dreamom a @Pantagan s nekoliko brutalnih biljaka - to je ono sto ja pratim, ako ima jos netko, isprike). To samo dokazuje koliko je fleksibilan sistem i nije bitno imate li jednu, 5 ili 25 biljaka (kod mene do sad uvijek 9), on uvijek odradi svoj dio posla, na nama je samo da nista ne zeznemo. :D

Našao sam na njihovoj stranici Beginner i Advanced Grower Tips koji bi trebali objasnit neke tehnike koristenja. Iako i nisu nesto puno naprednije, vidim da se tu vec naveliko diskutira. :)

upload_2017-1-18_8-12-34.png

upload_2017-1-18_7-51-55.png upload_2017-1-18_7-52-41.png upload_2017-1-18_7-54-28.png
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.041
398
Samo da spomenem da je kod mene mix zemlje kao za obične potove, potground h i 10% perlita. S tim da sam stavio malo više kuglica na dno. Preporuča se 2.5-5 cm a ja sam stavio 6 cm. Za sad ne vidim nikakav problem po tom pitanju:)
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
malo više kuglica na dno.
Sa kuglicama na dnu vjerujem i ja da nece biti problema ali da ih nema mislim da bi zemlja "zatvorila" dovod vode:)
plava stvarcica
Ta plava stvar je Aqua ventil koji je zasluzan da se biljka ne potopi tj,da uzima vode koliko joj je potrebno.Radi na principu gravitacije.
Da,naravno kamen spojen na pumpu koji puse zrak
) da li je onda potrebno zatvoriti dovod vode ili ne?
Ne,nema potrebe.Radio sam to..greska.
moze doci i do prezalijevanja
Jedino ali jedino kada ti potovi nisu stavljeni nazad u podlozak ravno tj. kako trebaju stajati(jednostavno).Ako stavis ukrivo normalno da aqua ventil nece biti u poziciji da oreduje koliko je vode potrebno pa pusta stalno vodu..
tablicu biotabsa nista mi nije jasno
Stavis 50% zemlje,50% glinenih kuglica radi lakse drenaze i protocnosti vode..

Hvala na interesu:thumb:Budem nadodavao kako imam vremena
Poz mentore,prijatelju;)Znao sam ja da ima tema koja te moze "probuditi":thumb:
Idemo dalje:respect:svima...
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.563
163
Trichome City
Nije apsolutno potrebno stavljat kuglice na dno, vidim na stranim forumima da ljudi kažu kako dobivaju puno bolje rezultate samo s kokosom bez kuglica na dnu, ali koriste airdomove. Ja imam autopot sistem koji još nisam nikad uključio, planiram kupit zračne pumpe i airdomove, u potove stavit kokos bez kuglica na dnu i onda probat :)

Vidio sam da se pojavio na tržištu sličan sistem, zove se easyfeed i kompleti su skuplji od autopotovih, ima raznih veličina potova.
 
Poslednja izmena:

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Ja imam autopot sistem koji još nisam nikad uključio,
Kolega..bez ikakve zamjerke ali cemu tvrditi;
Nije apsolutno potrebno stavljat kuglice na dno,
...kada nisi probao.Ja sam probao i jednu i drugu(slucajno zaboravio staviti kuglice na dno)soluciju i ova druga mi je stvorila problem jer je zemlja konstantno bila u vodi i stvorila mulj iliti blato koje je zacepilo dovod vode.Morao sam u 55 danu automata vaditi iz pota i nadoljevati kuglice..budem jos objasnio postupak..
Sada sam na poslu pa nemogu "usiroko"..ali;)se tipkamo po pitanju airdomova..
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.563
163
Trichome City
Nisam 100% siguran jer nisam probao, ali sam čitao o tome, mislim da nemaju razloga lagati , zato i kažem da ću probat.Ti kažeš da ti se napravio mulj sa zemljom, ja bi probao čisti kokos i airdome na dno. Kokos i zemlja velika razlika. Ne savjetujem nikome da to radi prije nego se sam uvjerim da takva kombinacija funkcionira.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
čisti kokos i airdome na dno.
To je vec druga prica..Tu nemam iskustva pa ne mogu komentirati ali cu malo pronjuskati kako rade ljudi po forumima..informacije radi;)
Onaj info koji ja imam od growera da mu je airdome radio probleme sa ph-om u pola growa pa ga je vadio van.Sve drugo isto..autopotovi,Bio tabs...samo je ubacio taj airdome i imao taj problem..