Autopotovi + Biotabs (organske tablete)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
A i ja sam kad nisam odmah shvatio da pises o kokosu:smoke:..evo sada skuzio;)
Ajmo daje,

Auto pot navodnjavanje krece od glavnog tanka koji se nalazi van satora i zapremnine je 100lit(ima sa manje i vise litara).Bitno kod tanka je postaviti ga na 15,20 cm iznad kako bi voda ravnomjerno curila.Jos bitna stvar kod tanka je kao sto sam rekao staviti zracnu pumpu za akvaruje sa kamenom kako bi voda dobivala zrak i kako se nebi alge skupljale po tanku.Tank na sebi ima konektor koji filtrira vodu click-fit_tank_adapter_filter_with_6mm_outlet.jpg .To su tankovi iznad 100 litara.Ispod 100 litara imaju manji filter.Uglavnom taj korektor se jednostavno natakne na tank i to je to.Na korektor idu cijevi 16 mm koji ulaze u sator i na njih se prikace manje cjevcice koje su spojene sa potove.Uglavnom cijeli taj sustav je toliko jednostavan da kada ga slozis sve sto trebas raditi je isprati ga nakon growa,oprati i opet upogoniti..
Prednosti autopotova leze u tome sto potpuno smanjuju "aktivnost"growera tj ne oduzimaju puno vremena oko zaljevanja,gnojenja...jednostavno napunis tank i 7-10 dana si miran.Idealno za ekipu kojima je potrebno za ulje,a nemaju puno slobodnog vremene.Kvaliteta na nivou,da zaznes jako tesko...Ja osobno bez obzira sto radim sa autopotovima svaki dan gledam biljku ali to je druga prica...:)...........

..nastavak slijedi..
 

Prilozi

  • 131000_Autopot_1-pot_system.jpg
    131000_Autopot_1-pot_system.jpg
    53,5 KB · Pregleda: 79
  • aquavalve.jpg
    aquavalve.jpg
    29,4 KB · Pregleda: 74
  • autopot-kit-24-pot_1.jpg
    autopot-kit-24-pot_1.jpg
    34,7 KB · Pregleda: 69
Poslednja izmena:

reaktor

♧- ByTpa
Poznanik Foruma
14.04.2016
1.549
11.155
358
Svuda pomalo
Da pohvalim temu , dobra vam tema momci samo vi iznosite vasa iskustva jos se nemogu odluciti koji sistem da sredim dvoumim se medju Air-potove al mi to nekako slabo greje dusu nema drajva, a dok ovi autopotovi mi nekak izgledaju najinteresantno ima tu mudrosti osecam :)). Mozda je ok jedan DWC Hydro sistem ama i to me malo plasi non stop provere cimanja ali i to ima drajva tako da sam na slatkim mukama .
Punite ovu temu sa vasim iskustvom , pa verovatno punocemo nauciti oko ovog sistema pa i mnogima pomoci oko odabira. Ima tu kombinaciju i Ebb&flow i to je super tak da mozda je dobro imate 2-3 kombinacije :)
Pratim Hazerija znam da mu super ide:thumb: growing u autopotovima produzi ima tu jos puno mudrosti :D cekaamo nastavak ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri and Pantagan

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
Sto se pokazalo bolje na dnu autopota, kuglice ili perlit? I treba li kokosu uopce mix s perlitom. 50 50 mix mi "zvuci" kao previse perlita...
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Bio tabs u kombinaciji sa autopotovima se preporucuje radi jednostavnog koriscenja i zato sto jako dobro radi sa autosistemom "oseka,plima".Naime Bio tabs se mjesa u substratu na pocetku i na presadivanju..Sve ostalo je klasicno odrzavanje(tjedno) sa orgatrexom i bactrexom pomjesanom u litri vode.Po izboru mozete komotno staviti melasu jednom u vege,cvijetanju i za finalni flush.Ali tada bez orgatrexa..samo melasa(jadne cajna zlicica)i bactrex.Kod tabsa je bitno da na pocetku i presadivanju dobro odradis supstrat sa humusom i glinenim kuglicama i pravilno rasporedis kolicine gnojiva u zemlji(startex,microtex,tabs tablete).Kada si stvorio zdravu klimu u zemlji sa mikroorganizmima,gljivicama preostaje ti samo odrzavati taj mikrozivot zivim.Preporucuju glinene kuglice u omjeru sa substratom 50-50 radi lakse drenaze.Ja recimo stavljam 50% zemlja cocos,20%humusa 30% glin kuglica.Na dno 5,6 cm kuglica.

Evo jedan link; https://www.autopot.co.uk/biotabs
 
Poslednja izmena od urednika:

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
Ja sam upogonio jedan testni autopot od 15l sa kokos/perlit kombinacijom, a u kokos sam presadio jedan Blue Dream koji je bio u zemlji u navodnih 11l (pod 11l ih prodaju) a zapravo imaju 9 litara sto kocka plagronova kokosa od 9l i dokazuje u praksi. Dugo je biljka bila u vege i pocela je zutiti unatoc dohranjivanju pa sam se odlucio na drasticnu metodu iz zemlje u kokos. Onih 11l citaj 9, je bilo totalni root bound, zemlje je bilo jos samo malo pri vrhu, nju sam isprao i ubacio u kokos. Zalio s hesi coco, hesi boost i sitno roota da se korijenje pocasti. Valjda ce biti ok jer biljka je u cvatu vec neko vrijeme pa mozda nije bio trenutak za ovakvo nesto, ali stigao autopot pa ko ce ne probati malo A Bd je ionako trebao pomoc... pratim situaciju... i pala je odluka, 2 autopota od 15l u moj prostor, nema smisla ovih 6/7 od navodnih 11l, mucim i sebe i biljke. Prvi dojam o autopotu mi je, ovo je toliko jednostavno, da mora biti dobro. Naravno da sam dobro istestirao aquavalve, pustio da puni pa praznio spuzvom i nema greske, radi kako i kazu... Super stvar!
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Jesi ovo htio staviti ili?
Da,da..Hvala:thumb:
Molim gospodu moderatore da ako mogu prebace taj link u moj post iznad.Hvala:)
praznio spuzvom i
Ajde..bas mi drago da ima ekipe koja pokusava sa autopotovima.Inace..ne moras sa spuzvom,samo istresi i provijeri da je aquavalve na svom mjestu;)Ma nema tu komplikacije nikakve..napunis tank i miran si deset dana.Tada nadodas vodu,pognojis i opet 7,10 dana mir.To sto sam ja "lud"pa sam stalno uz biljki...to je "bolest":DAli kako god autopot sistem radi svoje..daje biljci pravo da uzme tj popije kada joj treba vode,a u simbiozi sa tabsima stvori kvalitetan mikrosvijet korisnih gljivica,mikroorganizama...
 

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
Mora sa spužvom, mora, jer sam lud i ja... Zaljubio sam se u kokos, super mi je na dodir, a vidim da bio tabsi i u kokosu cuda rade... kad potrosim hesi zalihe probat cu i to... Mislim da si ti jednom nabrajao sto treba uzeti jer da omjeri u startpacku nisu idealni... sto preporucujes da uzmem? Kolicine takodjer...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
Pije plavi ko blesav koliko ja vidim. Stavio sam testno da autopot vuče iz boce od 2 litre, u niti 2 dana cugnuo je bocu ipo, a nije ni čudo s obzirom koje prezakorijenje je to bilo! Vidim da onaj Jason izjmitelj autopota preporučuje ne stavljati airstone u tank jer kao ph se remeti, ali pretpostavljam da bi on to rađe airdomove svoje prodavao.
 

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
Sad, ili je kokos toliko drugaciji od uzgoja u zemlji ili sam ja premalo vode davao biljkama u zemlji, nemam pojma, ali sad kad vidim koliko vode/hrane ide s autopotom, bar 3 puta vise od uzgoja u zemlji. Sve kao nista se ne dogadja a tank prazniji i prazniji. Kad mjerim ph u autopotu oko 6.4 je konstantno, to je za kokos malo previse kazu, ali mislim da nije neki problem, bar za sad...
Nisu Biotabsi nego Hesi...
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Autopotasi, trebam vasu pomoc (@MMSplit , @hazeri , @deda , @Pantagan ):respect:

Uzeo sam autopot sistem sa 4 autopota od 25 litara. Plan mi je iduci grow ici sa autopotovima i BioTabsima.

Vise manje sam sve "polovio" vezano za autopotove i BioTabse, supstrat (cocos, kuglice, glisnjak), gnojenje i sl., ali me malo buni ona zracna pumpa sa kamenom za akvarije koja ide u tank sa vodom. Na stranicama od AutoPot USA kazu da se stavi obicna pumpa bez kamena jer ova sa kamenom remeti PH vode, a znam da Hazeri koristi pumpu sa kamenom i nema nikakvog problema sa PH vode pa mi je malo tvrdnja od ekipe AutoPota malo cudna.

- Kakva su vasa iskustva sa tom pumpom, jel treba kamen ili ne?
- I koja velicina pumpe mora biti za tank od 47 litara, odnosno 100 litara? Jel svejedno ili?
- I za kraj...gledam te pumpe i uopce mi nije jasno koja meni treba, pa bi molio pomoc i oko toga.

Unaprijed hvala svima.:respect:

:vutra:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.040
398
Kažu da je bolja vodena pumpa nego zračna, a opet bolje zračna nego nikakva. Kod mene se ova mala pokazala dovoljna a za veči tank treba i malo jača pumpa. Meni je u tanku pH 8.2 i nema potrebe za nikakvom regulacijom, to Biotabs odradi sam.
I još jedna stvar, ja stavljam mješavinu zemlje kao za obične potove 90% potground h i 10% perlita uz obaveznih 5-6 cm glinenih kuglica na dnu.
IMG_0272.JPG IMG_0273.JPG
 
Poslednja izmena:

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
Kod mene ti je u tanku od 20l a to je zapravo bidun, kanister ubačeno dva najobičnija kamena za akvarije jer mi pumpa ima dva izlaza i to je to. Kao remeti ph vode a s druge strane kao biotabsi ne pate od ph. Meni je jasno da pokušava prodat one svoje airdomove, ništa drugo, zato kao nemojte bublere stavljat. Ja sam s autopotom turbo nov ali toliko je dobra stvar da me spasilo!
I ja pičim 50 50 kokos kuglice omjer plus kuglice na dnu i ok je skroz.
 
Poslednja izmena:

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Odi u akvarij centar i trazi pumpu za akvarije od 100 litara.Uzmi jacu sa dva kamena.Neka dere u tanku 24 sata;)
Nemoj previse slusati komercijaliste..Pitaj ovdje..praksa cuda radi:)
Ph..nemas beda.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: deda

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
A kako je sa BioTabs tabletama...one se stavljaju na pocetku growa kako pise u manualu od BioTabsa i dalje vise ne, al praksa kaze nesto drugo, odnosno @hazeri je spomenuo u jednom postu (ne sjecam se vise teme) da se nakon 30 dana ubaci jos jedna tableta i nakon 30 dana jos pola tablete. I to je to do kraja growa ili ? (pretpostavljam da je s obzirom na NPK tableta 15-7-8)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Vidi..Ti sa tabsima stvaras mikrosvijet unutar zemlje.Kako bi to stvorio,a da biljki odgovara moras prilagoditi neke parametre.Sve radis po tablici,a sve ostalo je na tebi.Uglavnom..jos jednu tabletu guras kada osjetis da su potrosene zalihe i jos jednu ili pola prije kraja.Ako radis sa potovima od 25 litara guraj 4 tablete na presadivanju.Iako bi ja pet kom ali...
Samo pitaj sta ti nije jasno..sve cemo da sredimo;)Samo nek je ulja,ljeka:thumb:
Bas mi je drago da je tema ozivila i ima ekipe koja prati:respect:

A sto se tice zemlje i omjera.Ja sam uvijek stavljao 60-40zemlja,kuglice.Sljedeci grow cu staviti 90-10 na stranu zemlje i kuglice na dnu.Pa budemo vidjeli:)
 
Poslednja izmena: