Autopotovi + Biotabs (organske tablete)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Znam da je Panta drobio u muzaru mycotrex samo mi nije jasno zasto dodatno drobiti mycotrex kad je on ionako u sitnim granulama. Moze to @Pantagan pojasnit malo.:)

@trubabuba
Mislim da ne bi trebalo biti problema ako zemlja stoji godinu dana ako je ok skladistena.

@hazeri

Kako si stavio one crno-broncano zlatne platnene diskove? U pot ili u podlosku?
 
Poslednja izmena:

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Podlozak sa bakrenom bojom prema korijenu.25-litarski nemaju taj ispod,samo onaj unutra sa broncanom bojom prema gore.Bit je stititi korijen..
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
U uputstvu za XL pot pise "Place circular root control disc gold face down in the pot" - staviti okrugli root disk sa zlatnom stranom prema dolje.

Gdje si nasao da zlatna strana ide prema gore (ako je disk u potu)?
 
Poslednja izmena:

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.040
398
Pala i zadnja iz Autopot-a pa evo i njen korijen, slika nikad dosta:D
Kuglice više manje same ispadnu kad se makne donja mrežica. Nisu baš neke slike, sorry, pa se i ne vidi najbolje ali zemlja je i iznutra puna korijenja i dobro popunjena. Supstrat je i pri dnu ko spužva, nema ni traga nabijenosti a korijen je od vrha do dna lijepe bijele boje i malih žilica na sve strane.
@Sensi Star @hazeri Stavljao sam mikorizu pola u granulama a pola samljevenu, iz neke moje logike da če ta samljevena brže krenut s razvjem :razvaljen:: Evo slike....:thumb:
IMG_0941.JPG IMG_0942.JPG IMG_0943.JPG IMG_0944.JPG IMG_0945.JPG IMG_0946.JPG :respect:
Edit: A tu se može pogledat kako je izgledao korijen u mješavini Potground h 90% i perlit 10% https://www.vutra.org/threads/north...-cbd-x-1-dinafem-autopot-biotabs.16653/page-8 :respect:
 
Poslednja izmena:

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Ovo je stvarno vrhunski razvijen korijen.:thumb:
Probati cu i ja malo mikorize samljeti u mikseru za kavu pa posipam prah kada cu raditi supstrat. Ima to neke logike sto kazes Panta.:):thumb:

@hazeri druze, hahaha, pa nije valjda da si naopako stavio....manje duvati kad se citaju uputstva.:p:lol:
:D:joint2:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pantagan

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Nasao sam podatak vezano za kokos kuglice da bi se trebale ostaviti u vodi 48 sati da im se stabilizira PH pa ih onda ubaciti u supstrat. Sad se ne mogu sjetiti jel taj info bio na Autopot stranici ili na stranici BioTabsa ili negdje trece (sinoc malo :razvaljen:: pa zaboravan hehe).
Plagronovim kuglicama je PH 7-8.5.

EDIT:
Evo jos jedan info. Do sada sam radio sa BioBizz gnojivima i malo sam krenuo u istrazivanje da vidim koje je BioBizz gnojivo najblize Orgatrexu od BioTabsa. Ispada da je Fish Mix po sastavu najblize Orgatrexu.

NPK Orgatrex 5-1-5
NPK Fish Mix 5-1-4

I smrde skoro jednako.:D Znaci mogla bi zamjena Orgatrex - Fish Mix bez problema.

Plan mi je u iducem growu ici sa kombinacijom BioBizu - BioTabs. S obzirom da se kod autopotova gnoji jednom tjedno sa litrom vode, kolicina gnojiva je zanemariva.:thumb:
U cvjetanju cu ubaciti BioBloom i Top Max. Znaci uz bactrex i orgatrex ubaciti i ostatak BioBizza pa da vidimo rezultat.:thumb:
Meni se cini da kod BioTabsa bas fali stimulator za jos deblje cvjetove. Orgatrex je klasicno N gnojivo, bactrex poboljsava zemlju bakterijama, a BioTabse moram jos prouciti da vidim tocno od cega su....znaci fali neki booster u cvjetanju, a to bi po meni bio upravo onaj novi proizvod - compost tee. Mada m se cini da je puno jednostavnija kombinacija Top Maxa i Blooma od BioBizza.
Za Bloom sam cak i dobio info da ga je dobro stavljati kod autopot growova u cvjetanju u kombinaciji sa BioTabs gnojivima.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: leemon and hazeri

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Moje misljenje nakon par grow-ova testiranja je kako uz Bio tabs nije potrebna nikakva dopuna vec samo pravilno doziranje.Ali ne pretjerivati..Kolko sam uspio shvatiti tj educirati se Bio tabs gnojiva stvaraju mikrosustav u zemlji koji stvori idilican zivot za biljke.To da fali nesto za pri kraju ipak ne stoji kao sto sam i ja nekada tvrdio.Jednostavno od pocetka,temelja ti substrat pripremis da radi,stvara svijet unutar pota..Bito je pravilno odrzavati sa gnojenjem i nikako gurati hranu pod svaku cijenu.Tada u kasnom cvijetanju ne dolazi do nedostataka sto sam pokazao u zadnjem growu.
Ja kada bi krenuo sa Tabsima nebi nista vise ubacivao..cak ni caj..probaj jedan grow.Budes vidio razliku;):thumb:
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Sad sam pogledao NPK za BioTabs tablete - 15-7-8

Sad je jasnije zasto je potrebno svaki mjesec ubaciti jednu u pot. Fosfor i kalij pospjesuju cvjetanje, a bas je u BioTabs tabletama fosfor i kalij podignut za "stepenicu" vise.

Kod Blooma od BioBizza je NPK 2-7-4 sto je isto dobra kombinacija, cak mo se cini i bolja jer nema toliko dusika.
 
Poslednja izmena:

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Ti na samom pocetku stvoris podlogu,temelj.Nakon toga taj temelj treba drzati cvrstim i naci pravi omjer.Nakon toga je samo nebo granica.I ne zaboraviti..to je sporoopustajuce gnojivo;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: leemon

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Sad vidim zasto ima smisla BioTabs tableta svaki mjesec, sto je zapravo tvoj izum @hazeri na osnovu tvog iskustva u dosadasnjem autopot growanju.:thumb:

Kada bi se gnojilo po BioTabs tablici bilo bi definitivno premalo gnojiva za ovu nasu biljku.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: leemon and hazeri

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.040
398
Nemora bit, ja sam zadnji grow odradio vegetaciju u potovima od par litara bez dodataka od Biotabs-a. Kad su presađene u Autopot stavljeno je u zemlju sve šta ide i po dvije tablete gnojiva i to je, uz jedno dodatno gnojenje sa po litrom otopine 10 ml orgatrexa i 1 g bactrexa, bilo dovoljno za do kraja.:)
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
@Pantagan

Sve to stoji, ali i ima razlog zasto je tome tako. Ti si sadio u cistoj zemlji, bez kokosa i kuglica. Zemlja je sama po sebi "jaka" jer vec ima u sebi sve potrebno. Biljke si presadio u svjezu zemlju na pocetku cvjetanja, zato i nje bilo potrebe za jacim gnojenjem.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: leemon

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.040
398
Pa da, uz takvu kombinaciju mi je prilična ušteda gnojiva a na kraju jednaki rezultati. Sadio sam iste sorte (klonove) u istim uvjetima samo na drukčiji način i tako sam uštedio skoro trećinu gnojiva.:)
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Bas sam se htio nadodati kad procitam vec odgovore.Da..treba sve probati.Ja trebam sada malo preci samo na zemlju po receptu Pante.Kokos je "prazan",treba stvoriti mikrosvijet..Zanimljivo...
Edit;
Zaboravio napisati da sam ja prvi grow cijelu vegu isfurao bez gnojenja.Samo humus,kokos i kuglice.Samo dvije zlicice microtexa na pocetku.
 

leemon

Aktivan Član
08.01.2015
417
2.819
143
Kokos je "prazan",treba stvoriti mikrosvijet..

za neke supstrate tipa biobizz pise da je potrebno natopiti vodom 2-3 dana prije upotrebe da bi se mikrosvijet razvio..mozda je tako i sa kokosom. po nekoj logici svi oni praskovi koji se zamjesaju u kokos ne znace nista bez vode koja ce ih aktivirati.mozda je to kod praznog kokosa jos izrazenije?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri