Autopotovi + Biotabs (organske tablete)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
ja sam svoje prve rastego na 90 dana zbog gresaka, al citajuci okolo growowe ljudi obicno je nekih 11 tjedana from seed to harvest kod vecine... Napominjem da sam i ja automatik fan, al i dalje mislim da njihova prednost nije u potrosnja struje... naprotiv.. :D
 
21.09.2011
21
67
13
45
negdje na moru sinjemu
A to je sveti gral, već sam pronjuškao lipo izgleda a ima li netko da je probao? kako se ponašaju? E a to ja upravo i govorim trošiš nešto više struje ali kraći period vremena... Iako sam ja pomalo ziheraš i prihvaćam novitete u onoj mjeri u kojoj si mogu priuštiti promašaj. Pa evo i ove co2 tablete su bile neki pokušaj ili promašaj... Za mene je najveća prednost automata tih 2 mjeseca a onda ide trošak u koji treba uračunati struju, hranu, razni ostali dodatci itd. kojih trošiš više što duže traje grow. Ne prićam o nekom extremnom trošku ali se skupi...
 
Poslednja izmena:

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
Brale rekla ekipa sa autoflower portala.. Tako sam i sazno za njih ljudi hvalili nekog bridera pa reko da probamo..pazi jedna boba mu je 100kn ,tako da nije zajebb, ja bi volio da on ostane u sjeni.... Mene bas zanima sad drugi grow kako ce mi ic m kad znam neke osnove sad, kako se zaljeva, kako znam da je zedna i tako neke fore sto prvi put nisam znao, najveca prednost je sto ti lik lijepo odgovori na sva tvoja pitanja.. Cak mi je reko i koju zemlju koriste..: D Kao sto je reko moj nacelnik Murije Tako puno Autoflowera a tako malo vremena za posaditi/probat....

P.:s po meni je najveci plus autoflowera sto mos hladno preskocit veg. gnojivo s kvalitetnom zemljom..kako ?' uzmi potground h.. U njega ne dodajes nista prva 4 ttjedna e sad ako uzmem da ja klicu stavim u casu i tamo putsim da izbije van i zivi prvih 10ak dana (tjedan 1) presadjujem ih u Finalni pot znaci opet ne moram 4 tjenda gnojit, a tu vec ona pocinje cvjetat .. tako da po meni je to najveci plus autoflowera, i mos otvarat sator kolko te volja nisu kenjave ko fotoperiodne.. :D
 
21.09.2011
21
67
13
45
negdje na moru sinjemu
Ne brigaj tajna je sigurna samnom, zaključano i ključ bačen na po kanala umore. Jbg. troškovnici i analize su profesionalna deformacija a s obzirom da sam ziheraš kad nađem formulu koja za mene radi, iza toga riskirati ću samo onoliko koliku si štetu mogu priuštiti. Ako sam dobro shvatio ti si još u porođajnim mukama, ja sam prije prvog growa otišao u amsterdam malo se raspitivao, gledao i kupio neke knjige od eda rosethala i sime u sensi seedsa, skunk #1. To mi je čovik u dučanu preporučio za početnika, čak nije bilo feminized nego obično. Došao sam kući i po specifikaciji sagradio drveni box sa fluo tubama i krenuo. Dešavale su mi se svakakve pizdarije, nakon svakog growa naučiš nešto novo a onda i internet forumi itd., to je proces učenja. Godinama sam radio sa hesijem i kad sam prešao na automate samo sam malo promjenio raspored. Tako da što se tiće cons&pros za automate ima hrpa stvari koje se mogu uzeti u obzir neke su stvar subjektivnog pogleda a neke i stvar osobnog iskustva. U svakom slučaju nakon 5-6 growa s automatima više ni ne pomišljam na foto sime a i ova autopot/biotabs kombinacija je na dobrom putu da se zaljubim u nju(kad izreguliram ovu visinu hoću sigurno). Može neko reći da sam linčina ali posli hesija i svih onih odmjeravanja, mučkanja i bučkanja ovo je ljuti godišnji odmor. Ugl. da se vratimo na sveti gral, radiš ili planiraš raditi s tim?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MMSplit

MMSplit

Tata Splico :D
Poznanik Foruma
21.03.2014
255
1.673
143
Volio bi da imam vremena kroz cijelu godinu uzgajat po par biljaka, klonirat, oprasivat, birat najlude sorte, međutim zbog cestih putovanja (zbog posla) jedino mi ovo igra... Kad imam mjesec dana slobodno dovest ih do nekog stadija vege (1. krug su bile foto), ukljucit sistem i gledat ih kako rastu (uz manje korekcije). Zasad imam 1/1 uspjesnost, a sad sam u fazi finalnog planiranja novog growa, tako da se nadam da ce bit 2/2. Sve je nabavljeno i spremno ceka kick off. :)

Od sorti sam izabrao Hubbabubbasmelloscope, Waltera Whitea, Ripley's OG i S.O.D.K. ... Imas na autoflower.net milijun growova sa fenomenalnim rezultatima, smoke reportovima, customer service iskustvima. Samo treba malo kopat. Po svemu mi se cini da ako ovaj grow upali, ne da vise necu sadit fotoperiodne, nego necu sadit nista osim Mephista. Al pssssst. ;)

HBSS.jpg HBSS
R-OG.jpg R-OG
S.O.D.K..jpg S.O.D.K.
WW.jpg WW
Nazalost, ovo nisu moje, nego neki od primjera sta ljudi uspiju napravit s njima... Ali ako moje budu bar priblizno ovakve bit ce ludnica u satoru... :)
 
Poslednja izmena:

MMSplit

Tata Splico :D
Poznanik Foruma
21.03.2014
255
1.673
143
Je, vidio sam... Problemi s germinacijom i pocetnim rastom... Ajde vidit cemo kad moje krenu.
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
pa ne moras radit u tome garminaciju i pocetni rast.nek bude u obicnoj zemlji u čašici prvi tjedan onda u to ubaci i miran si
 

MMSplit

Tata Splico :D
Poznanik Foruma
21.03.2014
255
1.673
143
Ma krivo si razumio... Pojavio se nekakav genetski problem kod bijelih sorti od Mephista, pogotovo WW. Germinacija ide direkt u zemlju (u mom slucaju kokos) u manjim teglama pa tek onda u AP.
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.563
163
Trichome City
Možda besmislena i glupa ideja, šta mislite o kombinaciji autopota i air pota? Npr uzet air potove koji dimenzijama stanu u podloške od autopota, ili izbušit rupe u vazama od autopota? Razmišljam o tome baš, još sam vidio neke savjete u vezi zalijevanja airpotova, kao stavit ih par minuta u neku kantu s vodom da se natope, izvadit i pustit da se ocijede. Možda bi ova kombinacija davala nevjerovatne rezultate
 

MMSplit

Tata Splico :D
Poznanik Foruma
21.03.2014
255
1.673
143
Iduci grow (kad god to bude) cu izbusit rupe na par Autopotova pa cu probat usporedit rezultate sa istom sortom u izbusenom i neizbusenom. Nema razloga da ne bude dobro.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Triptank

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.563
163
Trichome City
Malo sam guglao tražeći neka rješenja za opskrbu korjenja kisikom, i naletio na vrhunsku kombinaciju koja ne uključuje bušenje potova! Autopot +airdome

Stavit ću link s videom kako to napraviti, potrebni su airdome dodaci ( 1 airdome u hempatiji košta 5 eura, u svaki autopot ide jedan airdome) i zračna pumpa. Stvar je vrlo jednostavna i prilično učinkovita.

A rezultati su itekako vidljivi. Lijevo bez , desno sa airdome .
image.jpeg image.jpeg

Naglasio bih da zračna pumpa mora biti uključena dok je svjetlo upaljeno, jer zrak koji dolazi u korijen ne smije biti hladan, pa se pumpa treba gasiti za vrijeme mraka.
Ja cu ovo definitivno isprobat, ulog 500 kn, a prinos prema svjedočanstvima puno veći.
Cheers!!
:joint2:
 
Poslednja izmena:

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.563
163
Trichome City
Korijen mi izgleda nekako razvijeniji, vidi se otisak od airdome-a. Znam da se ne vidi biljka na slikama i ubijedjen cu biti samo ako isprobam pa se uvjerim. Iskreno, ovo je jedini primjer zasada što sam na netu uspio naći slike za usporedbu nama drage biljke u autopotovima sa i bez ovog dodatka. Pošto u autopotovima vaza zapravo sjedi u vodi, ovo bi trebalo u teoriji funkcionirat slično kao Deep Water Culture, čini mi se ok ideja pa sam to htio podijeliti ovdje. Zašto misliš da nije fer usporedba? Ako sam ja nešto krivo shvatio ispravi me
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: MMSplit