Boks by Bizz

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
Ja sam odusevljen,kad vidim ovo pomislim da bih i ja mogao isto,hvala ti na tome,ali posto sam antitalenat za majstorluke,verovatno ce moj prvi indor biti lampa sobni ventilator i cosak sobe,nesto kao moj idol growanja power seed
Lampu sam nabavio tajmer nabavio ventilator imam i onda vidim ovo.....
Sve savrseno,taman koliko mi treba,u detalje opisan ceo postupak sa slikama komentarima......
Kad malo bolje razmislim u stvari sam se bas iznervirao..............lol sala mala.........stvarno svaka cast....sacu da skontam i gde je taj rep i kako se lepi moj prvi pozzzzzz
 
  • Haha
Reactions: Bizzzo

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
zli.azra je napisao(la):
... verovatno ce moj prvi indor biti lampa sobni ventilator i cosak sobe,nesto kao moj idol growanja power seed ...

kad me vec prozivas da napomenem, ja do sada nisam koristio ventilator ;) tako da ovim postupkom uzdizes moju tehniku na visi nivo :) salu na stranu, samo furaj, moze to sa ventom jos bolje da bude
 
  • Haha
Reactions: Bizzzo

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Dobar dan. Prica ovako ide dalje. Imam potrebu podijeliti sa ljudima nacin pripreme tegle, zemlje i ostatka price pa sam i dokumentirao situaciju.

Konacne tegle su od 25 litara tako da sam uzeo 2 boce od 2 litre i dvije proklijale sjemenke.



Oprao sam boce i osusio te umotao u aluminijsku foliju. Korjen ne bi smio doci na svijetlo, tako kazu pametniji :).



Izbusio sam na dnu vecu kolicinu rupa radi lakse manipulacije kod zaljevanja, odnosno situacije "kad curi dole nemoj vise zaljevati" :).



U papirnatoj vrecici sam odvadio cirka 2 doze od 2 litre zemlje nabijene rukom te sam dodao cirka 25 % stiropora koji sam runio ko budala sigurno 3 sata. Teramagma FTW



Sa tim miksom zemlje i stiropora sam napunio pripremljenje boce. Na dno sam stavio stiropora cirka 2 cm debljine.



Menku stavio u rupicu.



Zagrnio rupicu.



Stavio pod sunce.





Rijesio instalacije na boksu

od



do



Ucvrstio lampu odnosno lim koju ju drzi da se ne savija.



Dodao ventilator koji puse po lampi, slim 800 okretaja.



Prije nego sam zalio izmjerio PH koji se preporuca na 6.5.



I dobio novu prijateljicu, druga samo sto nije :)

 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Probao sam takve tegle, nisu se pokazale dobrima. Zapravo, jako lose. Isto 2l, samo od piva (oprana naravano prije lol).
Bile su domaje, ma ustvari imas slike u mom starom dnevniku.

Mozda tebi bude bolje, meni se pokazalo uzasno lose.
 

ciro

Aktivan Član
04.06.2012
73
13
0
37
Sve je to odlicno samo furaj,odlicno za vidjeti pa ko moze da sebi skrpi slicno ima da pogleda ovu temu pa da se orjentise kako napraviti dobar box za slicne potrebe.
Razmisljam o naradnom boxu ovog tipa samo sa vise manjih cfl od 24 w koje vec imam 6 kom.
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Napušena Vjeverica;234860 je napisao(la):
Probao sam takve tegle, nisu se pokazale dobrima. Zapravo, jako lose. Isto 2l, samo od piva (oprana naravano prije lol).
I moje iskustvo govori da je uzgoj u tim dvolitrenim jako težak sa jako ograničenim rezultatima...ali Oprah će u njima samo krenit, finalni potovi su 25 litara, lijepo piše
"Konacne tegle su od 25 litara tako da sam uzeo 2 boce od 2 litre i dvije proklijale sjemenke."

Elegantno dokumentirano, sve uredno, klica je bačena!...imam osjećaj da ćemo do kraja godine uživati u još jednom super dnevniku sa hrpom dobrih slika. :)
Sretno!
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Nazalost nisam imao vremena startati dnevnik radio sam ko crnac 3 tjedna. Jos moram vidjeti sa zenom, ali mislim da nece biti dnevnika :(
 

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
Ma brate ima dnevnika koliko hoces,meni je mnogo bitnije da znam da si tu i da ces uvek odgovoriti na pitanje

pozzzz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ćyro

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Trudim se, sve dok ima dobre vibre biti ce i mene. Btw ipak sam i dnevnik pokrenio nisam mogao jednostavno a da ne podijelim sa ekipom :)
 

ocusadit

Aktivan Član
07.09.2012
72
39
18
35
Badivefi
svaka čast na izradi.

iskreno cijena mi se čini previsoka.. al ipak koristio si dobre materijale.

reci dali si mogao korisiti šarafe za drvo, dal bi oni držali u tom pvc-u?
previše mi ubadaju u oči ovi šarafi,matica i podloška
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
A čuj, možda sam i mogao. Ali nisam htio ici probati pa da ne valja, odnosno da se rasklima ili raspadne. Aljkavost i nemar mi idu na zivce :) Stavio sam ove šarafe jer sam mogao kombinirati kako cu a i perfektno su mi sjedali u L profile. Pogledaj opet sta sve ulazi u cjenu, sam boks je kostao 400 kn :)
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
u pvc ti je najbolje stavljati sarafe koji vec imaju svrdlo na spicu sarafa ili busilicom izbusis prvo rupu u plastici pa onda uvrnes saraf ....ako ti je vijak recimo 3,5 mm debljine ides svrdlom od 3mm , itd. ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo and ocusadit

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Pozdrav Vutro! Sve se nešto zadnjih dana nećkam šta da napravim. E eto mogu reći da je mašinerija doživjela volume 2. Skinuti su svi ventilatori i preraspodijeljeni. Dimenzije ostaju identične samo raspored svijetla i ventilatora se mijenja. Okrećem priču u circular mode. Tegle smanjene na 18 litara. Lampa 250 W kao i u prikazanom growu par postova iznad. Skunk #1 Fem. Sve mi se nekako čini da će opet biti veselo u veljači. Do otvaranja dnevnika ovdje Vas pozdravljam. Updloadat ću neke slike prerađene mašine. U svakom slućaju biti će špricanja iz dupeta! :*

DSC04552.jpg
 
Poslednja izmena:

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Kako sam i eto obecao da ovdje dodam par stvari. Naime kako sam i "najavio" boks je preradjen na nesto sto bi trebalo biti vertical circular. Boks se nalazi na nogarima od stola kojeg sam demontirao. Temperatura u prostoriji gdje je boks je 2 stupnja a vlaga 95 %.

To je ono protiv cega idem u ovom growu. Kako znam unaprijed sta ce biti problem otisao sam u obliznju trgovinu te nabavio dvije nove prinove za boks. Naime, kupio sam jos jedan timer, te alu flexi cijev od 3 metra. Fi 120.

4 cijev.jpg

Ukratko, u vege ce biti 20/4, dok je mrak radi karolifer od 750 W. Upuh koji je trenutno dole je izveden da ide gore gdje će topliji zrak biti prisutan. Kemija, sta reci, medjutim jace je od mene i ne mogu da nesto ne gori.

5 demontiran stol.jpg

6 Boks.jpg

8 Zatvoren.jpg
 

Prilozi

  • 1 izasle menke.jpg
    1 izasle menke.jpg
    161,6 KB · Pregleda: 631
  • 2 cijev.jpg
    2 cijev.jpg
    174,5 KB · Pregleda: 24
  • 3 timer.jpg
    3 timer.jpg
    216,7 KB · Pregleda: 25
  • 7 na tronu.jpg
    7 na tronu.jpg
    146,2 KB · Pregleda: 28
  • Boks na stolu.jpg
    Boks na stolu.jpg
    109,3 KB · Pregleda: 27
Poslednja izmena: