B'stard's Outdoor test 1

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
Alan B'stard je napisao(la):
Şajt gdje mi se nalazi biljka 1. mi je "provaljen" pa me pocelo malo zabrinjavat. Da li je moguce biljku takve velicine presadit?
malo zabrinjavati??? il batali lokaciju il je seli sto pre, sa celim busenom, ako je izvodljivo... nista ne gubis, il skini par klonova pa tutanj... oprezno
 

Alan B'stard

Aktivan Član
06.07.2014
76
155
0
41
Ma izvodljivo je sto se tice sigurnosti, brine me velicina korijena i kolko se prosirio. Znam kako bi izgledalo u nekom potu al u outdooru nemam pojma, ne znam kolko je siroko i duboko.



Pripremio sam novi dom za biljku, odlucio sam ju probat presadit. I da ti power objasnim sta mislim pod "malo zabrinjavat" Naisli su na sajt lokalni "groweri" gerilci, s obzirom da ih znam situacija je trenutno malo zabrinjavajuca, ali postoji razne okolnosti koje bi mogle iz toga povuc i jako zabrinjavajuci status. Ono sto se ne vidi, ne postoji :D
Ne zelim razmisljat uopce o svim mogucim teorijama do koje bi mogle dovest.

E sad trebam samo sto vise informacija oko procesa jer ju svakako zelim spasit, vjerujem da ko i svima vama uvijek prirastu srcu.
Evo nekoliko informacija ak moze pomoc: cca 130 visine, 160 sirinei evo debljine stabljike pri dnu http://oi59.tinypic.com/21c5wef.jpg

1. Koliki bi to busen trebo izvadit, sirina i dubina da bi imo minimalna ili nikakva ostecenja?
2. Bi li ju mozda mogo prebacit u kantu da joj mogu skracivat svijetlo i ubrzat cvijetanje?
3. Svaki moguci savjet bi odlicno doso.

Poprilicno mi je hitno i stvarno trebam pomoc oko ovoga pa bi vas zamolio da mi ovo olaksate, bio bi jako zahvalan.
Dosta sam guglo ali nisam naso neke prevelike pomoci.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
pa nije bas mala, jbg. poluprecnik bar 25cm oko stabla, pa kao jelku da vadis, polako, asov malo ukoso prema unutra, koren ne mozes izvaditi ceo ali trebalo bi da podnese presadjivanje, pogotovo sto jos nije krenulo cvetanje... sretno, a ono sto se ne vidi ne postoji pa time i brige manje (samo bi trebalo da ti je oberu poluzrelu, a verujem da bi)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Alan B'stard

Alan B'stard

Aktivan Član
06.07.2014
76
155
0
41
Ma uopce ne sumnjam u to da bi se vjerojatno i pocastili, brinu mene i crnije stvari. Recimo da padnu pa im iz ocaja dode da me drukaju u nadi da spase svoje dupe.

Hvala na savjetu, bit ce mi itekako od pomoci.

Nego sta mislis o ovoj ideji da ju stavim u kantu i neko forsiranje cvijetanja?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
zavisi kako planiras da joj "skracujes svetlo", po meni bespotrebno drk*nje jer uskoro smo u 8 mesecu, a ona mora cevtati bar dva, ovako il onako
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Alan B'stard

Alan B'stard

Aktivan Član
06.07.2014
76
155
0
41
Selidba upravo obavljena. bilo je podosta borbe i znoja.

Evo i busen kojeg sam uspio dofurat do novog sajta, cini mi se da nema ozbiljnih ostecenja korijena, dosta je zemlje jos popadalo u prijevozu a i odlomio se neki komad od cca 20% pa je tu vjerojatno korijen poprilicno dobio.
http://oi60.tinypic.com/28m3bqr.jpg

Evo slike i starog sajta nakon Blitzkriega:

http://oi60.tinypic.com/vhdmxl.jpg

Ko sto vidite iso sam jako oprezno iz sirine prema unutra, duboko skoro 2 asova pa onda samo podbo pod busen i digo ga van. Nazalost vec sam vratio nesto zemlje pa se ne vidi kolko sam toga iskopo :D

Novi sajt prije useljenja:
http://oi61.tinypic.com/3581j86.jpg
Nekih dobrih 50cm u dubinu, ubio boga u zemlji sa sajta dolje pa na to stavio neku smjesu zemlje koju sam prije pripremio.

Ovako to izgledalo nakon posla:
http://oi58.tinypic.com/347trv9.jpg

Vidi se da joj je bio stres, listovi se onako tuzno malo objesili:
http://oi61.tinypic.com/2vkb0wg.jpg
http://oi62.tinypic.com/2jfi26a.jpg
http://oi61.tinypic.com/24e9v60.jpg

Jedan dio obavljen, sad slijedi meni onaj najtezi cekanje i nadanje da ce sve bit u redu.

Zna li netko kakav "trik" kako bi joj sto vise mogo pomoc nakon tog stresa?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.809
2.698
Weed California USA
Dobar posao :) Normalno je da se objesi...odi sutra kad je sunce vidjet dal su se listovi vratili u normalu.
Sad se mos samo nadat da se brzo oporavi. Ja neznam nikakav trik hehe mos im pjevat svaku vece :p
Ja nakon presadjvanja bilo koje biljke obavezno dobro zalijem. A kad ove biljke presadjujem onda i pognojim sa zaljevanjem.
 

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Samo opušteno kolega. Bez forsiranja i prevelikih kompliciranja i biti će to odlično.
I ja kad presadim, obavezno zalijem sa dodatkom plantele list, tako da praktično i ne osjete stres od presađivanja.
Naouružaj se strpljenjem, prati forum i sve će doći na svoje. Sretno dalje.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.809
2.698
Weed California USA
Onda si ostetio korijen. Al trebala bi se oporavit. Ako mozes neki zaklon napravit, bilo bi bolje dok se korijen ne oporavi da moze vodu cuclat normalno. Neznam kolko si daleko od sajta, ak mozes odi navece u sumrak pa zali jos jednom i zali folijarno....uzmi neku pumpicu i spricaj po listovima. Neznam kolko ce to pomoc al nemas kaj za izgubit. Problem je sunce sad...ako se smrdo korijen on ne moze uzimat vodu a sunce ju kuha. To je sad ko sa klonovima....dok ne razvije korijen, nesmije na visoke temperature i vlaga mora bit visoka da bi biljka folijarno mogla popit nesto....eto...neznam sta bi reko...al mislim da bi se trebala oporavit, vjerujem da bi se jos vise objesila da joj korijen uopce ne radi ;)
 

Alan B'stard

Aktivan Član
06.07.2014
76
155
0
41
Ma sajt je najmanji problem, pjeske mi je preblizu da cu morat nac neki prijevoz koji me usporava do njega :D
Digo sam neki brzinski zaklon u 5 minuta da ne kompliciram, ipak je nedjelja pa da ne radim neku buku inace ce me okolne babe opet povezivat sa sotonom jer ne postujem bozji dan kao sto sam im vec redovna tema zbog muzike, tetovazi, stila zivota itd... :D
Mislim i sam da ce sve bit u redu, zapalim pa previse kompliciram i filozofiram tak da se ovim putem ispricavam ak sam naporan cestim pitanjima.
Hvala na savjetima, evo upravo otvaram hladnu zuju pa se slobodno pridruzite.
 

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Daj ti njoj večeras malo prihrane plantelom list, i rekuperati će se. Meni to izgleda neloše, a biti će i bolje nakon :meatballs:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Alan B'stard

Alan B'stard

Aktivan Član
06.07.2014
76
155
0
41
Mali update:

Nazalost 4. i 5. vise nisu s nama, moro sam gamad napaljenu odstranit jer su bacali perverzne poglede prema mladim damama. Zamjenio sam ih sa 3 bebe da vidim dokle mogu natjerat u ovo vrijeme al sam dvije prebacio na mali CFL indoor pokus. Vrijeme zadnjih dana im leglo odlicno, dobivaju vode skoro svaki dan osim kisnih dana i 2x su dobile smrdljivo gnojivo od koprive.

1. Imala je poprilican stres zbog presadivanja tako da nije previse napredovala ali je ziva i zdrava sto je najbitnije. Prekrsio sam pravilo svog "free to play" uzgoja i koristio plantellu ali bile su izvanredne okolnosti ipak. Korijen je dobio malo pri presadivanju i stvarno je bilo tesko to izbjec, iskreno ne preporucujem nikom vadenje takvih biljaka iz zemlje, imo sam poprilicno i srece.



2. Ko da je dobila warp pogon, u nekoliko dana se poprilicno prosirila a za koji dan ce prerast mojih 180cm, sve ju teze hvatam u kadar sa svojom kvazi kamerom. Na pocetku je najmanje obecavala a sad se pretvorila u predivnu sativu.



3. Takoder lijep napredak, dvoumio se da ju presadim al mobilnost i nekoliko sati sunca vise je ipak presudilo da ju ostavim. Ocekujem predivan zbunic do cvijetanja ako sve bude bilo u redu.




6. Ostavio da vidim sta moze



7.-8. u novom domu na testu, prvi toping




Sve u svemu zadovoljan sam trenutnim raspletom s obzirom da mi je prvi outdoor, ostaje zal sto sam relativno kasno posadio.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.809
2.698
Weed California USA
Super biljke :) Ovo presadjivanje je uspjelo bolje neg sto sam se nadao :D A ova u tegli mi je najbolja ....steta sta nece ic u zemlju. Stvarno super zgleda. Ma free to play.....:D :D grow je sam po sebi izvanredna okolnost hhahhaah...samo sipaj plantellu :p
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Alan B'stard

Alan B'stard

Aktivan Član
06.07.2014
76
155
0
41
stipe je napisao(la):
Ovo presadjivanje je uspjelo bolje neg sto sam se nadao :D

znaci tako jel? NADAO si se zlu? :D
Nece ovi vani vidjet plantellu vise, gnojivo od koprive me ugodno iznenadilo pa cu i nastavit s njim. Samo cu tom gnojivu dodat fosfora u vrijeme cvijetanja. Ako pocnem koristit plantellu test mi pada u vodu, radim ovo najvise da naucim.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

MalaMaca

Aktivan Član
28.05.2014
128
101
0
Bas sam danas gledala vrtlaricu i bilo je rijec o gnojivu od koprive ,ali da je jedan veliki plus ako se doda jos i gaveza,ljuta kombinacija kaze :)
I bilo je rijeci o pljesni i spominjala je pripravke od preslice i od kozjeg mlijeka kao najbolje za rijesavanje problema pljesni .
 

Alan B'stard

Aktivan Član
06.07.2014
76
155
0
41
Malo novosti od mene, i to losih... Slika govori vise od tisucu rijeci:



2. mi se uspio podmuklo spasit jednom kad sam bio ocijenio da je musko davno prije, mogu se zaklet da sam vidio neke pistile kad sam ga htio cupat tada. od tada nije davo nikakve znakove spola kao ni 3., sve do ovog vikenda kad mi je mrak pao na oci.
Evo i zanimljive stvari, cisto informativno kolko vole popit:



Dakle, prije nekih cca 36h bio dobio dobrih 4-5l vode, vodu ne da je popio vec je potpuno isusio zemlju u tom vremenu :D

i tako ostadose na samo jednoj dami koja cvijeta nekoliko dana, malo sam ju vezo da bi rasirio i oslobodio prostor prema internom dijelu s obzirom da je lijepo gradeno pa da probamo i tu nesto bolje navuc:



a da, tu je i ovo cudo koje nije vrijedno spomena:




Sta reci? koju posluku porati? Vjerojatno da ne moram loto ni pokusat nikad igrat kolki sam baksuz. Najgora stvar je sto je ovaj grow bio cist test, razne zemlje, gnojiva, dojenje itd... sve u svrhu nauke za ubuduce al eto 4 vec cupo tak da poptune rezultate necu imat...
A jbg sad, sta je tu je, ovu jednu cu izgurat do kraja, okrecem se indooru a nagodinu ili fem sjeme ili 20-30kom pa mi valjda ostane 20% opet :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ivan8
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.