LED Indoor-Triple G & HulkBerry Auto 24.1

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
08.05.2017
50
155
33
34
Sve, cijelu opnu moras skinuti inace ako se zalijepi nema nista od nje.
Hvala,da nisam znao da je to opna‍♂️kad sam stavio sliku,odma sam dobio uputstva za dalje i odma skinuo sve s nje,sad već to liči na nešto.Trenutno su na spavanju do 22:00 pa budem vidli kak se drži,mada stabljika ne izgleda loše.I neznam sad dal je možda Triple G previše vode/vlage u njoj,možda su i rupice na dnu preuske pa duže treba da izađe iz nje,al nadalje zalijevanja nema-sad pokušavam samo da je temperatura i vlaga ok
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Captain Fantastic
08.05.2017
50
155
33
34
3.2(10.dan)
Triple G se dobro drži,zt njega ni ne slikam puno,više se boravim sa Hulkom
3dan otkako je skinuto opno,na stabljici se ništa previše nija događalo(pratio sam da se nebi osušio,te svako malo kapnuo kap vode na špicu)I jučer navečer pukne mi filmidem da vidim kako je korijen jer me brinulo da nebi bilo previše vode)polako rastavim kokos,sve u redu jedino što se sve to sporo odvija te sam ju iz kokosa stavio u zemlju,il bude krepalo do kraja il ju bude sad ova nabrijanazemlja oporavila.I eto danas male promjene 1000023539.jpg 1000023536.jpg Šta reči,koju poruku poslati?

Dobio sam savjet od frenda da počnem ovo pomalo koristit(1x il 2x na tjedan):

1000023546.jpg

I još nešto što me najviše brine
-Pošto se radi o automatima-dali poslije vegetacije 20/4 ih stavim na 12/12 ili 18/6 ili da ih tjeram do kraja na 20/4?

Pratim vaše radove-prava umjetnost(valjda budem i ja jednom imal tak jebene u svom boxu/dnevnikujedva čekam),vidim da vas večina ih stavlja na 12/12.Sad ili se radi o feminiziranima il automat,koja je razlika?

I odma za drugi grow?
Dali da i dalje radim s automatima il da stavim neku feminiziranu?(mislio sam da s automatima ima manje posla i da su prije gotovi cca.3mj)do ovima duže treba,ili griješim?
Pozdrav znalcima✌️
 

Prilozi

  • 1000023546.jpg
    1000023546.jpg
    108 KB · Pregleda: 6

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.339
9.906
256
Automatici cvetaju kad su spremni (uglavnom to bude u četvrtoj, petoj nedelji života) i to ne zavisi od količine svetlosti/mraka koje daješ, uobičajeno je 18/6 od početka do kraja, neko radi i 20/4 a ima ih i koji rade 24/0, to je već na tebi. Većina growera (uključujući i mene :) ) će ti reći da im ipak daš i malo mraka da odmore, na stranu što se noću drugačiji procesi u biljci odvijaju, koji su potrebni za optimalni razvoj.

Fotoperiodne cvetaju kad im daš 12 sati neprekidnog mraka i ovo je izuzetno bitno. Nebitno je koliko sati svetla (normalno želiš što više dakle 12) ali ako im se mrak prekida, ili nije potpun (ulazi svetlo kroz otvor negde, ili neka lampica gori u boxu) - prolongira se cvetanje, i najčešće završavaju kao hermafroditi sa masom semenki koje opet ne možeš ni koristiti, zato što su isto hermafroditi :)

To je mudrost čitava. Meni lično više odgovaraju fotoperiodne, zato što mogu u vegetaciji da se igram i treniram ih, a mogu i nešto da zase*em :D imam vremena da ih sredim i da prebacim na 12/12 kad budem zadovoljan kako izgledaju.
Kod autosa nemaš tu opciju, oni počinju sa cvetanjem oko 30og dana života, hteo ti to ili ne, i nema mnogo prostora za greške, a još manje za neki agresivni trening (topiranje, supercrop, itd)
Dakle od starta sve mora cakum pakum za optimalne rezultate :)

Voodoo juice je super stvar, drugar te je dobro posavetovao :D

Sretno u nastavku!
 
08.05.2017
50
155
33
34
@Wendigo
E super, baš ti hvala.Ja sam se odlučio na 20/4 jer je tako bilo preporučeno na stranici di su naručeno.
A za fotoperiodne,hmm...u moj box ide jedna bez probleme,sad dvije bi možda bilo previše..a za automate mi odgovara jer npr. u tom prostoru mogu stavit jednu indicu i jednu sativu-da imam kombinaciju neku.Tako da mislim bolje mi se igrati s fotoperiodnima kad prođem na veći boxPuno ti hvala
 

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.339
9.906
256
dvije bi možda bilo previše.
Sigurno. Zapravo mnogo lakše ćeš jednu izvozati u tim dimenzijama :)
Yield je isti, da znaš. Nema veze da li si turio jednu ili deset, kad popuniš od zida do zida, yield uglavnom bude isti, zato što zavisi od foot print-a lampe
Više biljaka naravno skraćuje vegetaciju, ali gle, iz iskustva - jedna fotoperiodna ti pojede taj prostor za 45 dana iz semena, što je neznatno duže u odnosu na autos npr
tako da probaj nekad i foto, ako ništa drugo savladaš treninge i naučiš da lepo ispratiš biljku u svim fazama :)
 
08.05.2017
50
155
33
34
E to,hvala ti,proučavao sam sad malo i dolazim do zaključka ;D
U tu veličinu boxa idem sa cca. 9x3l tegle, to znači da s više biljki ja skracujem vegetaciju a što se tiče yilda pod tim svjetlom se dobije isto,a kvaliteta možda puno bolja?Jesam dobro skonto? Uhh al baš interesantno,pustis logiku da radi svoje i to je to ;)
Puno hvala
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Captain Fantastic

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.339
9.906
256
Pa, ima zapravo još tu informacija koje moraš znati da bi doneo odluku :)
Pazi ovako:
Biljke svakako ne mogu cvetati čim izbiju iz zemlje, mora da prođe neko vreme da dostignu 'polnu zrelost'. Ako turiš 9 biljaka u tako mali prostor, ništa nisi dobio jer dok one uđu u period gde ih možeš prebaciti na cvetanje, već ti je opasna gužva u šatoru
Dalje, tri litra je mnogo, mnogo mala zapremina. To biljka (autos, fotos, klon, nebitno) pojede za par nedelja...ako su plastični, koren može otići u rootbound, ako su platneni ili air pots - još i nekako, ali i tu treba iskustva.
Veći pot - veći koren - biljka više nutrijenata uzima - više i brže raste - veći yield na kraju
Takođe, mnogo je lakše kontrolisati u srazmernim potovima, veći bafer u zemlji/supstratu, biljci je malo lakše.
Biljka zna :) kad udari u dno pota, i u zidove, i njoj je jasno da je u maloj saksiji, i onda se smori :D
To što si zamislio je (kvazi) SOG - Sea of green, I to groweri rade sa klonovima, zato što su klonovi već razvijeni, pa ih brže guraš u cvetanje. Zato kažem 'kvazi', jer ti bi išao iz semena, ali princip je isti, izguglaj slike Sea of green indoor I videćeš - svaka biljka daje samo jedan hed, i naguraju se jedna do druge, kao sladoledi na štapiću :)

Kvalitet je bogami često bolji ako je duža vegetacija (pričam o ukusima, mirisima i slično - za potenciju nisam siguran da se toliko drastično razlikuje)

A yield ti najpre zavisi od foot print-a lampe - ako lampa pokriva 60x60, sve van tog kvadrata ne dobija dovoljno svetla, i ne raste kako treba.
E sad, kako već rekoh, da li ćeš turiti jednu ili pet, na tebi je...ali iskreno mislim da ne gubiš mnogo vremena ako ideš sa jednom, dve max, a I tebi je lakše :)
 
08.05.2017
50
155
33
34
@Wendigo bomba si objasnio,al trebam još par put pročitati:D pa si još malo zyoutubiram :D pa valjda budem jednom odlučil kak da radim ;) hmm,pa za kloniranje nisam još sigurno..Aa sad...pa svaki dan mijenjam planove : D
Jučer gledao neki video(neznam dal kužiš njemački,al manje bitno,dosta da vidiš nacrt,brojke i neka računica)


Uglavnom veli ako radiš npr.sad s 9kom u malom boxu da je yield puno kvalitetniji i da im ukupno puno manje treba(energija,troškovi struje...) npr svijetla,zrak,bla,bla.Dok sad na automatu ko ja 20/4 tjeram od početka do kraja.
A da baš o tim sladoledima mi frend priča(jbg on par god već radi)I velim onda naletim na taj video jučer..opet zbunjen ko budala :D i šta sad....hahahaha baš foraaa hahaha al opet ja tu radim direktni prenos na vutru da čujem šta doktori vele i preporučuju.
A baš mi je zabava sad to sve,nadam se da ću naći neku sredinu ;)

I da,,,pošto mi je Hulkić(auto) ošo,,naručio drugi pa kad stigne direktno se priključuje Triple G
Jooooj da...njemu sam u startu isto nešto..2-3dana bilo valjda previše vode i ovi listici ispod malo žuti.Sad je optimalno,Dodao sam danas malo još zemlje u nju i puštam je nek radi svoje
4.2(11.dan) Triple G
1000023637.jpg
I da :D čašica dobila jaknicu :)))
Živio drug
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Captain Fantastic
24.03.2017
17
30
13
29
E to,hvala ti,proučavao sam sad malo i dolazim do zaključka ;D
U tu veličinu boxa idem sa cca. 9x3l tegle, to znači da s više biljaka skraćujem vegetaciju a što se tiče yilda pod tim svjetlom se dobije isto,a kvaliteta možda puno bolja?Jesam dobro skonto? Uhh al baš interesantno, pustiš logiku da radiš svoje i to je to;)
Puno hvala
Uvijet je da ispuniš box sa biljkama što je teško moguće uz 3l lonca, to biljka popuni za dva tjedna i šta onda root bound i problemi sinko, neki realni minimum ti je 9l pot pa složiš koliko ti stane biljka i tehnika (SOG) radi, ali u 3l nebi rekao, meni osobno je 15l bilo malo pa sam kupio 50l geotekstil pot (fabric) i 2 biljke u 50l potovima u 120x60 pod 240w leda (Zeus XT x2) daju finih 180-200g suhog(minimalno), toliko sam imao i sa 6x 15l i sa 8x 9l, e sad ti vidiš kako ćeš...
Edit: objavim i sad vidim da je neko u međuvremenu odgovorio, sry na spamu
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Dr.bull89
08.05.2017
50
155
33
34
@Mr. T-Bone da,i nakon kad prođu ta dva tjedna stavi ih na 12/12 i na kraju dobi 9x samo taj 1 glavni vrh(cca 15mica)
Iskustva nemam samo velim kaj čujem il sgooglam :D
Jaaj pa nemam još ja pojma kaj sve mene čeka hahaha,nekak bude-bitno da roka ;D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Captain Fantastic

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.339
9.906
256
I sa klonovima jedino u posebnom medijumu (kokos, grodan kocke itd).. nije to lako baš za početnike, a i to da nešto sad tu uštediš (struja, đubrivo..), ma to su toliko mizerne količine da se ne vredi time opterećivati uopšte. To bi imalo smisla jedino u nekom industrijskom/komercijalnom setapu (a tako zapravo i rade :) u jednoj sobi su im majke u večnoj vegetaciji 18/6, sa kojih skidaju klonove, u drugoj ti klonovi provedu nedelju dana tek da puste koren, u trećoj pravo na cvetanje)

Takođe, a ovo je bitno - klonovi svi do jednog rastu identično, istom brzinom.
Ti kad krećeš iz semena, u jednom trenutku se potrebe biljki razlikuju, jedna raste kao luda, druga polako, treća streča nenormalno, četvrtoj trebaju pune doze đubriva, petoj smetaju, šestoj fali azota, sedma traži vodu svaki dan, osma svaki treći... :D
Karikiram naravno, ali razumeš me. Mnogo vremena gubiš na to, pogotovu ako nemaš iskustva

Tu smo mi šta god odlučiti, biće to ok na kraju :)
 
08.05.2017
50
155
33
34
@wenda sad mi ja malo jasnije,jučer gledao malo Sea of green indoor..ma to sam ja i u samom startu reko-i tom mom setu je bila 75w lampama i veli mi tip u trgovini,kao 4 biljke nutra,,ma daj reko nemoj me zajebavat :) daj ti meni za svaki slučaj sad ovu od 150w pa ću vidjeti
Al isto ma reko nejdem s 4 komada,stavim prvo 2automata(nije sad da uštedim sa strujom ili..)nego nisam pusil dobru fumu,,ima par mj..nego da ne moram puno brinuti i da cim prije berem,reko još sad na početku nist ne kužim pa bolje auto hahaha,al sad kak dublje nutra ulazim-čini se da se više isplatiti malo duže pocekat i staviti umjesto 2 automata-dva fema..Em je lakše s njima radit,treniras ih kako oces i ak nešto pođe po zlu,imaš vremena to popravit,dok na automatu kolko vidim nemaš vremana :)
Pa dobro, realno mislim da budem poslije prvog growa išal na 80x80 :D (od 1.4 je kod mene u legali(tak da jedva čekam da zapalim jednu na balkonu :)))
(inače živim u prizemlju,zgrada 7 stanova,a najjače od svega što mi se dojebala jedna s pendrekom :D 2stana iznad mene)tak da ludilooo braaaleeeee :p
Nadam se da uživate i pucate od smijeha na mojem dnevniku hahahaha bit će tu još svašta :D
Veliki pozdrav od Praktikanta :D
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.389
27.873
1.098
Trøndelag
Uzmi si onda odmah lumatek 200 pro i 80x80 da ne kupujes dva puta. Ako imas viska love mozes i 300 pro i miran si. Za miris pomaze i odvlazivac, nakon sat vremena procisti sav zrak i ukloni miris barem kod mene, ima filter od aktivnog uglja. Taj panel od 150w je taman za jednu biljcicu ili 4 patuljka u 6-7L. Onaj sto spoinjes od 75w nije niti za vege dovoljno.
Sretno
 
08.05.2017
50
155
33
34
@beštija se tiče mirisom sam se dobro osigural,nadam se da funkcionira :)
Imam 5 Young living difozora u stanu,svaki u jednom kutu :D ajde da i to zreklamiramo,ulja na prirodnoj bazi ma ludilo što sve ima ;P 1000023704.jpg
I ovo je taj neutralizator,čitao sam recenzije i tip napiše kao juhuhu konačno može netko od familije kod mene u posjetu nakon dužeg vremena hahaha odma se narucuje xd,dobro mene zbog fam.ne jebe nego moram si bit dobar s susedom,pa da ja njoj stavim lisice :D i deriii :)))

Ugodna večer ;)