Captain's Log Book xD

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
23.02.2008
1.048
1.455
188
da si cesce radio updejt upozorili bi te da ti biljke prerastaju boks al okej sad je kasno,
stavio sam pre neki dan lik je sa 400W i scrog treningom sa jedne biljke dobio 450 grama suvog,
savi ih sad malo pa za nedelju dana reci kolko je muskih bilo i onda kreci u akciju savijavanja i
"lomljenja" da bi mogao da izguras grow.
 

Portgas

Aktivan Član
10.11.2012
71
16
0
34
Ej pozz narode :D

slika ce biti ovih dana novih a za sada ide samo text update + 2 vazna pitanja


Od 12 biljaka planiro sma da ce od prilike bit pola muzijaka pola zenjki. Ispalo je da su samo 2 muzijaka bila a ostatak su zenjke, provjereno je 100%. 4-5 su bas vece i dominiraju a ove ostale su nako manje ali sve u svemu sve su fine.

1P: Flowering je poceo pocetkom mjeseca, a konto sam da traje do kraja prve sedmice aprila od prilike, jeli to dure sto se perioda tice ( 40 dana ) ( naravno da cu to morat isam procjeniti kada budem vidio promjene boje na pipcima samo me zanima jeli taj period ok po vama )

2P: Kada uberem necu moci susiti na istom mjestu gdje je box vec cu ponjet kuci. Zanima me vise o susenju. Posto su mi i starci u stanu necu moci napravit onaj boksic sa kanapicama kroz kutiju. Cuo sam da postoji neki "glass jar method" ali evo ne mogu nista posebno naci o njemu. Ima li ko kakva iskustva dobra sto se ovoga tice ili neki prijedlog? ili eventualno da mozda napravim to za susenje u kutiji, kutiju u ormar i stavim neki odstranjivac mirisa?
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
jesi cuo za water curing, stavi sveze obrane hedove u teglu sa vodom i svaki dan menjaj vodu, tako 7 dana,
kad prodje taj period izvadi hedove, pa ih ocedi, stavi u neku salvetu da ista upije, da se oslobode malo vode,
onda ih stavi pored nekog ventilatora i za najvise 24 sata(kod mene je bilo i brze al je bio jedan i po hed :D)
imas vrsnu hedovinu al bez mirisa i ukusa, naravno ako ti to odgovara :D
 

Portgas

Aktivan Član
10.11.2012
71
16
0
34
Vrlo interesantna stvar koju nisam znao do sada :D thx na info koristit cu ovu metodu ako niko ne zna neku bolju da mogu zadrzat okus i miris :p :D

pa eto ako ko sta zna :D
 

Portgas

Aktivan Član
10.11.2012
71
16
0
34
Pistoljcici su krenuli u pm na sve strane :D na vrhovima su bilje drama guste a i donje grane bgm primaju dobro :D zadovoljan sam skroz, bit ce slika u naredna 2-3 dana.

Sad me zanima, cvjetanje traje oko 6 sedmica, kod mene je evo vec u fazi cvjetanja, danas pocinje 4. sedmica. Ocekujem da cvjeta jos do oko prve sedmice aprila, pa onda da idem na susenje 2 sedmice.

De molim Vas da mi sad neko oko susenja pomogne, ne zelim da pogrjesim a evo citam svo vrjeme dnevnike drugih ljudi i ne mogu nac sta me sve zanima.

Kako je najbolje da berem, granu po granu kako koja izgleda pa da procjenim ili da liske sve osjecem pa cekam dan pa cjepnem i okrenem naopako sve od jednom ili sta je najbolje? Osim toga sta je najbolje za susenje, okrenuti naopako i u mracnom prostoru cekat 2 sedmice ili taj neki jam jar methode u tegli ili ? Dajte molim vas pomoc oko ovoga sve ide super ne zelim zeznut kraj :D
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
nije ti dobra računica, ne kužim odakle ti da cvjetanje traje 6 sedmica pogotovo što imaš sjeme iz paketa nepoznatog porijekla (ispravi me ako griješim), a uostalom cvjetanje se ne računa kad ti prebaciš na 12/12 već kad počnu cvjetat tj kad pistili krenu
računaj ti rađe prvu sedmicu maja ili duže za kraj ( teško da će biti prije sudeći po slici od 04.03), mislim da nisam fulao puno

taman dovoljno vremena da sve proučiš oko berbe i sušenja šta te zanima.
 

Portgas

Aktivan Član
10.11.2012
71
16
0
34
Cvjetanje obièno traje od jednog do dva mjeseca, odnosno prestaje oprašivanjem pri èemu se poèinju stvarati sjemenke. No cvjetanje se može produžiti pod uvjetom da nije došlo do oprašivanja i u prirodi æe trajati do prvog mraza, a u kuænom uzgoju ovisiti æe o kolièini svijetla i traje od 7 do 9 tjedana.
Eto odakle mi mjesec do dva a 6 sedmica je ta neka granica izmedju, i btw evo odakle mi i za cvjetanje

Flowering time = time from when you start the 12/12 cycle, not including germination, seedling, and vegetative growth time.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
ne frend, 6 sedmica nije dovoljno, nemoj skidati ako u cvetu nije bar 8 sedmica, to je neki standardni minimum ;) treba ~60 dana cvetanja, malo koja zavrsi pre, a dosta ih je kojima treba i vise
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Portgas

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
"Flowering time = time from when you start the 12/12 cycle, not including germination, seedling, and vegetative growth time"

stvar je u tome što s prebacivanjem na 12/12 režim, biljka još neko vrijeme ostaje u vegetativnoj fazi i raste. E sad ako ti vegetacija traje 2-3 mjeseca, biljka će vjerojatno već pustiti preflowere i s prebacivanjem na 12/12 režim ona će kroz par dana završiti s vegetacijom i krenuti na cvjetanje. No ako vegetacija traje 2-3 tjedna, prebacivanjem na 12/12 biljka će nastaviti s vegetacijom sve dok ne postane dovoljno "velika" za cvjetanje a to se zna odužiti i do 2 tjedna, jednostavno biljka mora postići određenu zrelost da bi počela cvjetati, zato je bolje računati cvjetanje od pojave prvih pistila nego po režimu svjetla.

No kako neznaš podrijetlo sjemenki, zaboravi sve to, uopće nije bitno u cijeloj priči, nabavi mikroskop - on daje najtočnije odgovore

i nabaci više neku sliku, 10-tog je bilo ovih dana :icon_rolleyes: :icon_lol:
 

Portgas

Aktivan Član
10.11.2012
71
16
0
34
Opet ne stigoh pojedinacno slikat lijepo i postavit ali evo jedan mali usmeni update:

od 12 biljaka 2 su bile muzijaci i ostalo je 10 komada. Juce sam primjetio da su od tih 10, 4 bile hemofroditi i odma sam ih osjeko i odstranio. Nadam se da nije vec prekasno bilo, sta vi mislite? tj sta mi se sad u najgorem slucaju moze desiti ako je oprasio zenjke? i te ce sjemenke onda biti 100% feminizirane kkako sam citao.
 

Portgas

Aktivan Član
10.11.2012
71
16
0
34
Nije box u stanu u kojem zivim nego u jednom koji se ne koristi tako da ne mogu sad ici do tamo da slikam maksuz a u frci nisam stigo. Bile su u fazi 20 danan od prebacivanja na rezim 12-12 i oko 10 dana od kad su kako treba krenuli pistoljcici i headovi su fino krenuli, na sve strane bijeli pistoljcici, rukom sam zakacio jednu biljku kako sam gledao nesto i uocio zutog praga na ruci te odam ugasio ventilatorcice i izvadio ih te izvrsio detaljan pregled.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
moguce je da je doslo do oprasivanja, cim ima praha na ruci ima ga i okolo... ako je tako rano krenuo hermi onda je verovatno genetski uslovljen, a ne sredinskim faktorima, u tom slucaju mozes baciti seme ako ga bude bilo jer ce ti to seme opet produkovati hermje... ono sto si citao za 100% cure (mada nema 100% nikad) je vezano za razvoj sredinski uzrokovanih hermija
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
ma da, to su jos mlade biljke, al na zalost u toj fazi su vec spremne da prime polen... ne mogu ti to reci, jednostavno videces sam, nemam pojma u kojoj meri su biljke oprasene, da li su sve oprasene, koliko si bio pazljiv kada si iznosio hermije, moguce je da si i ti dodatno rasejao polen okolo... jbg. pusti sad i furaj pa ces vec videti u drugoj polovini cvetanja da li se i koliko pojavljuje seedpod na biljkama i na koliko njih, kvalitet ces manje~vise imati isti, ali kolicina manja nego da je sensimilija
 

Portgas

Aktivan Član
10.11.2012
71
16
0
34
Hajde updateovat cu cim prije, bas mi je zao sto ispade sad ovako a zajednicka osobina ove 4 biljke je bila to da su sve 4 lomljene, slucajno il namjerno ali su bile iznesene jakom stresu a nisam znao do skoro da biljka kada je pod stresom valjda te plodove zadrzi za sebe i promjeni spol kako bi prezivjela.
Jbg moja pocetnicka greska :D steta sto mi se koliko toliko na kraju morala desiti ali hajde naucio sam lekciju i nadam se da ce sto bolje proc :D