Carina

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Felt

Psilocybe Semilanceata ( Liberty cap )
Poznanik Foruma
21.06.2015
707
3.749
163
Moje vam je misljenje da covjek nije narucio stealt posiljku te da su je oni preko skenera provalili ili na posiljci ima cijena pa mora platiti carinu jer sve iznad 150 kn sto dolazi u Hr.,a naruceno je iz bilo kakvog trg. drustva placas carinu.Sve u svemu tamo nemoj ici kako ti Power i sugerira,a moje ti je misljenje da jednostavno telefonom zoves tamo i pitas o cemu se radi.Sluzbenik ce ti onda reci sigurno dali je prva ili druga opcija.Dakle,ako je prva negiraj,a ako je druga opcija,e onda je na tebi sto ces.Pozdrav,and be safe
 

Hazer

Aktivan Član
13.03.2015
147
274
63
@Velimir ma ništa zvati ništa čačkati mečku! @ruk slušaj power-a, ignore do kraja i ne na istu adresu ako već moraš naručivati a najbolje bataliti naručivanje na određeno vrijeme dok se slegne prašina.

A ovo si vjerovatno u pravu kao i svi vi što ste pisali, skenirano, ili nađena etiketa sa cijenom ili sumnjivi sadržaj.
Ja ću biti pošten pa ću povući svoje naivne tvrdnje da ne prolazi kroz carinu, prolazi sigurno, da li svaki paket i svaka pošiljka teško ali opreza nikada dosta!

Peace :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed
15.06.2015
7
7
3
Na robu koja dolazi iz EU u 'lijepu' našu se ne plaća carina, o bilo kojem iznosu da se radi. Plaća se carina samo na robu koja je koštala iznad 300kn i koja dolazi iz drugih zemalja koje nisu članice. ŠTO SE PROLASKA PAKETA KROZ CARINU TIČE, pouzdano znam da se samo neki paketi provjeravaju i to oni sumnjivi (određeni uređaji, baterije, ljekovi i očito bilje tj. sjemenke itd.). Ajde javi kak je prošlo! :wave:
 

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
na mobu sam pa nemogu copy paste,jel nepise u zakonu da je zabranjeno sve uz proizvodnju droge?? Pa ako sjeme nije za proizvodnju droge .... i ako ovaj smije prodavat zasto sjemenke,zasto ih ruk nebi oso podic?? znaci pitam ja vas jesu sjememke ilegalne ili ne?? jer ako prodaja nije zlorabljenje zasto bi bilo posjedovanje?? ko kaze da cu ih ja sadit?? mozda mi ih je fora imat...
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Pa pola i vise foruma kupuje,kod 90% slucaja prodje posiljka,eto kod 10% ne... svaka drzava ima svoj zakon,kod nas na balkanu je tako kako jeste... sta ti ja mogu reci,ja bi voleo da je sve legalno.... jednostavno tako je kako je.. tuzi drzavu sto je tako,mslm niko ovde ne moze menjat zakon... rizik je i izac na ulici,mozda padne helikopter na glavi :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: smileeee

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
Znaci on smije prodavat a ti nesmijes kupit?!?!? To je ta logika?
sve je lepo objesnjeno kod naseg sponzora, treba samo procitati. i niko ne kaze da ne smes kupiti, al na vlastiti rizik za koji oni ne snose odgovornost

Sales Warning!
Germination of Cannabis seeds is illegal in most countries. Seedsman.com sells cannabis seeds as a collectable adult genetic preservation souvenir only.
We refuse to sell cannabis seeds to anyone we have reason to believe is going to cultivate them in a country where it is illegal to cultivate them. We will notify any customers when cannabis becomes legal in their country.
UK Warning!
By section 6 of the Misuse of Drugs Act 1971 it is an offence to cultivate any plant of the genus cannabis in the United Kingdom without a license from the Secretary of State. Anyone committing an offence contrary to this section may be imprisoned or fined, or both. Please note therefore that germination of seeds bought from the seedsman.com website without an appropriate license is illegal in the United Kingdom.
Spanish Warning!
The possession of hemp/cannabis seeds in Spain is not a criminal offence (Vienna Convention 1961). The cultivation of cannabis can lead to administrative and/or penal sanctions (Article 25.1 of the Organic Law of Protection of Public Safety, Article 368 of the Criminal Code).
International Warning!
We dispatch our seeds on the condition that they will not be used by others in conflict with applicable local law. Unfortunately, regulation and implementation in respect of cannabis seeds often differ from country to country. We therefore advise you as a matter of urgency to make inquiries about the regulations to which you are subject. For this reason, seedsman.com can regrettably accept no responsibility for products intercepted or lost in transit if you place an order for a product to be sent to a country where it is illegal.
As a seedsman.com customer, you are also prohibited from distributing Seedsman seeds to countries where possession of and/or trafficking in Cannabis seeds is illegal.


a evo sta sa nirvane kazu po tom pitanju, sve opet jasno ko dan :) oni prodaju, niko ne kaze da ne smes kupiti, al kupujes na vlastiti rizik s obzirom na zakon u drzavi u kojoj zivis. pa ko voli nek izvoli :)

Legal Notice
Importing, stocking and supplying hemp seed is not subject to regulation in pursuance of the 1961 Single Treaty on Narcotics. In countries such as the Netherlands, the freedom to trade hemp seed is clearly incorporated in the National Opium or Narcotics Act legislation.Unfortunately, regulation and implementation of hemp seed legislation often differs from country to country. For this reason we advise you to make inquiries about the regulations governing your country or region.Sometimes exemption can be obtained for industrial, medicinal and agricultural applications.
In a number of countries trading in hemp seed does not require a permit. However, a notification requirement is sometimes imposed in the event that hemp seed is exported for the purposes mentioned above.If the notification requirement is applicable, you should inform us or the authorities or both in good time.We dispatch our seeds with the reservation that third parties in conflict with the law will not use them.Nirvana shop does not wish to induce anyone to act in conflict with the law. We explicitly point out that all those who purchase our seeds are responsible for their actions in the future.Nirvana shop will accept no responsibility in this respect.
 

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
Malo guglo.. "Uzgoj biljke za dobivanje droge jest nabavka i posjedovanje sjemena, sjetva, sadnja, uzgoj biljke, uzimanje i posjedovanje dijelova ..." I ko je sad tu lud pitam ja vas?? Ja ako imam sjemenke idem u zatvor al ako imam trg mogu ih prodavat?? I koje je njegovo onda objasnjenje za prodaju?? da hranit ce pilice il kanarince s 3 sjembe od 300kn?? nemojte me zajeb.. Onda ruk nek kaze da planira otvorit head shop il neg si rega firmu za 10kn za prodaju ukrasnog sjemena ....tako bi mogli onda svi s vutre...

@PowerSeed ovdje ne pricamo nirvani nego NASEM sponzoru head shopu koji se načlazi U hrv isto kao i ruk koji je dobio cesttitku....Ne znam sto ste mi copy pasteli eu zakone i regulative...Mi smo iovako paradrzava,.. Sto ovaj primjer pokazuje...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
plitko gledas na stvari, prosiri malo vidike :) jel bi bio sretniji da nigde ne mozes kupiti seme. a drzava ti je takva kakva je, nit ces je ti promeniti a jos manje ja. imam ja svoju i nista nije bolja. i sta sad, treba da skocim u dunav zbog toga. ako ces da kupujes kupuj na sopstveni rizik, ako neces sadi nesto iz vutre koju kupis. a kako i zasto ovi prodaju, to prepusti njima, snalaze se kako znaju i nalaze rupe ako postoje da bi ti unutar drzave mogao da nabavis, a da li ces saditi il hraniti papagaja njih se ne tice, ljudi samo vode biznis dok ide i moze. uopste ne kontam sta ti zapravo hoces tim tvojim postovima. krivo ti je sto mozes da kupis u zemlji u kojoj zivis. meni ne bi bilo, al ne mogu
 
  • Sviđa mi se
Reactions: smileeee

Ajme meni

Aktivan Član
04.05.2015
201
341
63
Doma
A i ovo šta prodaju feminizirane sjemenke je isto šou, koga boli ona stvar jesu muške ili ženske ako če držat sjemenke za suvenir ili ih jest sa zobenima ujutro. :D
 

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
@PowerSeed mene samo zanima po kojoj logici ti mozes nesto LEGALNO PRODAVATI sto ja ne smijem naruciti izvana?!?!? Ili cak kupiti ovdje? Je*o me pas ako sutra ne odem na muriju da ih pitam...Il je crno crno il je bjelo bjelo..Ne moze bit sad crno sad sivo.. Jel me kuzite uopce sta ja pitam?
 

zlotvor

Aktivan Član
05.02.2008
217
301
63
balkan
Gledao sam dokumentarac o australskoj carini - tamo apsolutno sve prolazi kroz skener. Jedna od stvari koje posebno gledaju je sjeme svake vrste, jer kao žele zaštititi svoju zemlju od stranih invazivnih vrsta biljaka i životinja. To je razlog zašto kod većine shopova piše da ne šalju u AU.
Ne bih se iznenadio da i naši imaju nešto takvo i dio pošiljaka prolazi kroz to.

Što se plaćanja carine tiče, ni na koju robu iz EU se ne plaća carina. Plaća se PDV i to prema zemlji iz koje kupuješ, ako kupuješ on-line. Znači, ja kupim nešto u DE i oni mi zaračunaju 25%. Nijemac kupi nešto u HR webshopu i zaračunaju mu 19%. "Prebijanje" PDV-a se obavlja na nivou EU.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
po kojoj logici ti mozes nesto LEGALNO PRODAVATI sto ja ne smijem naruciti izvana?!?!?
na foru toga sto su deklarisali da prodaju prehrambeni artikl, pise im na sajtu, bas kao i kod seedsmana i nirvane:
Uobičajeno se koristi u izradi proteinskih i energetskih napitaka, kao dodatak u kruhu i pecivima, umiješan u pahuljicama, mueslima i voću
Prodaje se isključivo u prehrambene i znanstvene svrhe .
Rizla Plus d.o.o. ne preuzima nikakvu odgovornost u slučaju eventulane zlouporabe ovog proizvoda .
 

ruk

02.07.2015
67
152
33
48
Danas 8 dan svi šute šutim i ja . Jedino kad postara vidim gledam ga ko vol sjekiru da mi ne izvadi kakvu plavu kuvertu . Cini mi se da bi mozda ovo moglo proc lišo..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok