CBD Critical Cure, OG Kush & C99 - 600W

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PleromaBythos

Aktivan Član
23.03.2016
208
634
93
Sto se tice prihrane BioBiza prati tablicu a kako se blizi peak cvjetanja slobodno rokaj i duplu dozu jer biljka to podnosi vrlo dobro.. u pravilu svaki tjedan gnojis ali radije gledaj kako se biljka ponasa.. ja sam jedan period rokao duple doze svako zalivanje i biljka je sve uredno aposrbirala bez problema.. Osim BioBlooma za jaci prinos dobro bi ti bilo i nabaviti TopMax i to je dovoljno.. a sad ako hoces mozes i ostale proizvode nabaviti.. ja sam rokao sve po tablici znaci i BioGrow, BioBloom, TopMax, Acti Vera, BioHeaven, Alga mix i u pocetku BioRoot...

Sto se tice mjerenja PH kazu da je nepotrebno mjeriti PH u organik prihrani.. No biljka ocito negoduje i pokaziva znakove PH fluktacije ukoliko se ne korigira... Korigiraj vodu ako vec neces stalno onda samo dok joj dajes cistu vodu bez prihrane.. Vidim i na tvojim biljkama neke znakove koji meni izgldaju kao PH problemi..

Neka si ti Flushao jbg. sad nastavi dalje po programu i rokni slike da malo to bolje pogledamo kakvo je stanje.. peace!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Buba Švaba

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
U organskom uzgoju je bitniji pH zemlje a ne pH vode/solucije kojom zalijevaš. Ako je zemlja dovoljno stabilna na promjene pH tj. ima dovoljno dolomitnog vapna tada svojim snažnim bufferom se lako opire kiselosti. Jedna važna stavka je da se u organskom uzgoju koristi filtrirana voda a može i R/O uz dodavanje cal/mag a ne voda iz vodovoda koja može imati kojekakve nepoželjne aditive. Kad se priprema organski uzgoj polazište je napravit dobar mix, znači zemlju koja će te služiti tokom cijelog growa uz eventualno dodavanje organskih gnojiva, čajeva itd. Naravno da je pH bitan ali ako je priprema napravljena kako spada onda se nebi trebalo previše brinuti oko njega iako svakako nije na odmet ga provjeravati. Ti želiš spriječiti upotrebu bilo kakvih kiselina za snižavanje pH jer ti je bitno da ti je zemlja "živa" tj. da ne uništavaš potrebne bakterije zadužene za rasčlambu organskog materijala. Ti možeš ubacivati koliko hoćeš biobizza ali biljka to ništa ne apsorbira ako mikrobi najprije ne obave svoj dio posla tj. ako je zemlja "mrtva". Meni se upravo čini da je to tvoj problem, nakupljaš soli jer to što sipaš se ništa ne iskoristi.. znači, em što biljka gladuje u isto vrijeme ju i pržiš viškom soli u zemlji.
U ovom trenutku, da sam na tvom mjestu, ostavio bi taj biobizz sa strane i dovršio taj grow sa običnom plantelom cvet. A za sljedeći put, s obzirom da ti je polazna točka Potgroung H zemlja, zaboravi na organski uzgoj, i uzmi već provjerenu Hesi liniju proizvoda.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Buba Švaba

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.016
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Vecinom se slazem s tobom osim s ovim
U ovom trenutku, da sam na tvom mjestu, ostavio bi taj biobizz sa strane i dovršio taj grow sa običnom plantelom cvet. A za sljedeći put, s obzirom da ti je polazna točka Potgroung H zemlja, zaboravi na organski uzgoj, i uzmi već provjerenu Hesi liniju proizvoda.
Znaci zasto bi prelazio na plantelu kad mu je biobizz puno bolje gnojivo od te plantele,njegov problem je manjak odredjenih nutrijata a u njegovom slucaju to je P-K.
Znaci on samo treba poceti davati biljci potrebnu hranu :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Buba Švaba

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Zbog bržeg unosa nutrijenata jer mineralna gnojiva imaju kemijske spojeve koje biljka automatski unosi u svoje tkivo. Kod organskih to nije slučaj jer mikroorganizmi u zemlji najprije moraju pretvoriti taj organski materijal u kemijski spoj koji će biljka unijeti u sebe. Pošto mu je zemlja upitne kvalitete po pitanju mikrobnog života nakon flushanja i konstantnog unosa limunske kiseline, biljka neće moći apsorbirati organsko gnojivo toliko efektno i brzo (ako i uopće) koliko mu je u ovom trenutku potrebno.
Bar ja tako shvaćam razliku između organskih i mineralnih gnojiva.. slobodno me ispravite ako griješim. Plantelu sam naveo tek toliko jer je najdostupnija a to da ima boljih mineralnih, sigurno ima.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Buba Švaba
04.05.2012
178
169
43
39
Vecinom se slazem s tobom osim s ovim

Znaci zasto bi prelazio na plantelu kad mu je biobizz puno bolje gnojivo od te plantele,njegov problem je manjak odredjenih nutrijata a u njegovom slucaju to je P-K.
Znaci on samo treba poceti davati biljci potrebnu hranu :)

Ali na koji način ako već Bloom nije dovoljan? To je ono što me zanima. Jer nije problem napraviti bilo što ili kupiti nešto (dok god cifre nisu neke abnormalne) da se riješe trenutni problemi i da se ovaj grow privede kraju kako treba.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.809
2.698
Weed California USA
Sad ti je malo kasno za neke velike popravke. Sad dovedi to do kraja nekako.
Biobizz, kao i vecina "nasih" gnojiva su visekomponentna gnojiva, i sa razlogom su rastavljena u komponente. Bilo bi jako lijepo da mozemo platit 10€ jednu bocu i imat gnojivo za cijeli grow.....umjesto 50, 100 ili vise € za jedan grow ;)
Imas cijelu tablicu biobizza di ti pise od pocetka do kraja koje komponente i kolko ide.
 
04.05.2012
178
169
43
39
Sad ti je malo kasno za neke velike popravke. Sad dovedi to do kraja nekako.
Biobizz, kao i vecina "nasih" gnojiva su visekomponentna gnojiva, i sa razlogom su rastavljena u komponente. Bilo bi jako lijepo da mozemo platit 10€ jednu bocu i imat gnojivo za cijeli grow.....umjesto 50, 100 ili vise € za jedan grow ;)
Imas cijelu tablicu biobizza di ti pise od pocetka do kraja koje komponente i kolko ide.

Razumijem sve, ali što konkretno da radim? Flusham pa nastavim sa nekim mineralnim gnojivima ili nešto drugo?

Grow je za ulje pa gledam da to bude ok koliko može bit.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD

PleromaBythos

Aktivan Član
23.03.2016
208
634
93
@truare nema greske!

Biljci nije bitno kako ce ona dobiti molekulu.. dali ce to biti normalnim prirodnim putem gdje ce jedan citav ekosustav u zemlji obaviti svoj posao.. ili ce biljka molekulu dobiti mineralnim umjetnim putem iz jalove zemlje...
To je i najveci problem opcenito.. sto nam je zemlja mrtva i danas ljudi radije napucaju kemije u zemlju jer je tako lakse nego ponovo obnavljati, obradivati i ozivljavati zemlju., a o dodatnim tretiranjima necu ni pricati..

@Buba Švaba ako je za ulje svakako nastavi s BioBizz..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: truare

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Ta tablica je smesna :) ona ti moze posluzit samo ko orjentir... cepi ti na 1l 12m bloom-a pa budemo videli kako se ponasa... bio heven ti ne treba,meni je pravio problem 2 puta... za grow ti je dovoljno-root pocetne 2 nedelje... a za dalje grow-bloom i top max... stej haj
 
04.05.2012
178
169
43
39
Hvala društvo na svakojakim savjetima, tu smo da učimo.

@Himalaya Gold nadam se da ne ideš iz teme radi nekih nesporazuma.

@L0oD misliš da bi trebao ići sa čak 3 puta većom dozom? Nekako me strah jer je i ovako već imam problem.

@PleromaBythos znam da je puno bolje da ide organski jer je za ulje, ali isto tako mi je bitna količina dobivenog materijala.

@CilI Mentore, pomagaj :D
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Pa da, Biobizz moraš prilagodit biljci...svaka je priča za sebe...korisitm bizz preko godinu dana u indoru i svaki put skontaš novu caku... Iskreno da se nadovežem na Loodv post..i ja nakraju završih na svakom zeljvanju sa BB bez pauza i veće doze od propisanog...
Flush kod organic hranjenja baš i nema prevelike koristi..ali daleko od toga da nebiu bilo blagotvorno:p
 
04.05.2012
178
169
43
39
Ljudovi, 57. je dan otkad su stavljene na cvjetanje , a za ove sorte je deklarirano 55-60 dana za cvjetanje.

S obzirom da ne počnu cvjetat odma koliko da ih puštam još? Računam nekih 7-10 dana pa skidat.

Bit će koja sličica tokom dana pa će se sigurno moć nešto i konkretno reć :wave:
 
04.05.2012
178
169
43
39
Pozdrav ljudovi.

Evo sa zakašnjenjem da završimo tj. opišemo završetak ovog growa. Sve biljke su zajedno dignute nakon cca nekih 60ak dana cvjetanja, odnosno pojave prvih pistila. Trihome nisam gledao, ali definitivno prerano nije skinuto.

Materijal je ugrubo bio otriman, i stavljen na sušenje. Nakon sušenja usljedila je dekarboksilacija materijala, koji je ukupno nakon 1h u pećnici težio 412-413 grama. ( Grančice su ostavljene na cvjetovima i listovi koji su imali trihome po sebi). Čekalo se na alkohol, i evo danas konačno ulje napravljeno!

Plan je bio radit od sve 3 vrste ulje posebno, ali na kraju se radi manjka vremena i potrebe za uljem materijal pomijesao i radilo sve skupa. U ulju je 170ak grama OG Kusha, 170ak grama CBD Critical Cure-a i 80ak grama C99.

Rezultat: 49ml koncentriranog ulja! :banana_rasta::spliff::D

Svakom tko je sudjelovao u ovom dnevniku hvala, sto se mene tiče može u završene. Lijep vam pozdrav do iduceg puta :wave:
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Dobro da si pomijesao sve strainove u ulje. Tako je najbolje. Sto vise razlicitih kanabidoida u ulju to bolje.
:thumb:

Nije mi samo jasno zasto si radio dekarboksilaciju cvjetova u pecnici?
Inace dekarboksilaciju u pecnici radis kad je ulje vec gotovo.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Buba Švaba
04.05.2012
178
169
43
39
Slijedio sam guide od Herbal Bob-a za neke stvari, činilo mi se najjednostavnije. Nešto modificirao malo, nešto slijepo pratio, i eto ga, ulje koje se hladi i treba probat :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Ne moras cvjetove u pecnici grijati, nema svrhe. Cim se cvjetovi osuse idu u otapalo i to je to.
Najvaznije kada ih stavis u otapalo da ih dobro zgnjecis. Prvo nekim stapom, a onda i cvrsto rukama, tako da izvuces sto vise THC-a.

Ubuduce mozes slobodno i u benzinu za ciscenje raditi - Rick Simpson ga koristi za otapalo.