OG Kush auto, Fast Eddy auto, indoor by @better_half666

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
08.02.2022
19
27
13
22
Pozdraaaaav!
Jako sam uzbudena sto napokon pisem svoj prvi dnevnik :)
Pa da krenem na ono bitno… Imam jedno sjeme autoflowering OG Kusha s Barneys Farma i jedno sjeme Fast Eddya s Royal Queen Seeds-a koji je zapravo CBD ali ima i 9% THC-a dok je Kush malo jači u THC-u pa sam tako to mislila iskombinirati. Sjemenke su trenutno u vlažnoj vatici na toplom i mračnom dok ne proklijaju.

MIX ZA ZEMLJU cu napraviti od kokove zemlje, perlita, varmakulita i komposta, a GNOJIVO nisam jos kupila ali nebih nista specijalno, razmisljam o ovim vrlo jeftinima pa sam tako naišla na Bio Nova Autoflower SuperMix pa ako netko ima iskustva s tim pišite…

Za TEGLU mislim da cu kupiti od 6 litara obicnu plastocnu naravno s rupama ili cu ih sama napraviti.

GROW BOX
Sam sklepala od walk in ormara, nisam sigurna za točne dimenzije ali rekla bih da su dimenzije 2x1 i visoko je kao prosječan strop. Planirala sam ovih dana na karton ili nesto tvrdo zalijepiti alu foliju i tako obložiti cijelu unutrašnjost ormara pa cim to obavim objavim slikice. Ventilacija je rješena tako sto je jedan zid od ormara dimnjak koji se vise ne koristi pa ce to biti za odvod zraka.
LAMPE
Jedino u cemu se ne snalazim su lampe… vidim da se pise da je najjeftinije uzeti FCL ali vidim da su i LED sve povoljnije pa evo ako Moze mali savjetic oko svjetla i kako proci najjeftinije mi je cilj jer mi je prvi put i zelim se upoznati s biljkama.
Eto to je sve od mene za sada :)))
 
24.03.2017
17
30
13
29
Vjeruj mi ako kupuješ kupi led ima jeftino odličnih setova panela sa napajanjem na ledtech.de, a i na marshydro nije skupo, a ako ćeš ekstra kvalitetu i prilagođeno sve uzmi sa cre.science/shop/ , jer jedno je sigurno, škrtac plaća dvaput...
 
Poslednja izmena od urednika:

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.339
9.906
256
Sve i nekako, ovo nikako :) pogotovu automatik
Šest litara zemlje biljka i bukvalno pojede za tri nedelje, i koren ode u rootbound - na stranu što je to gotovo sigurno manji prinos nego što bi bio u npr 15 ili 20 litara (što je uobičajeno) nego je muka živa to ispratiti bez problema, i za iskusne growere, kamoli početnike
Što veći pot! Lično ispod 20 ne bih išao, a 15 je neka donja granica
Svetlo moraš birati prema prostoru, možeš staviti slabije svetlo u veći prostor ali je kontraproduktivno, samo biljke koje su u 'foot printu' lampe dobijaju dovoljno svetla.
Da objasnim; recimo kupiš panel koji pokriva metar kvadratni, a prostor ti je dva metra kvadratna - samo ispod panela, u tom zamišljenom kvadratu 1x1 ćeš imati dovoljno svetla, a ono što je isto bitno - gubiš refleksiju zidova (cela poenta mylar folije po zidovima je da dodatno reflektuje svetlost) pošto do njih ne stiže dovoljno svetla
Veći prostor zahteva i jaču ventilaciju, trebalo bi na svaki minut da se izmeni vazduh u boksu kompletno, bez toga nema uspešnog growa :)

Ajd sretno u avanturi,i da bude masno!
 
08.02.2022
19
27
13
22
Sve i nekako, ovo nikako :) pogotovu automatik
Šest litara zemlje biljka i bukvalno pojede za tri nedelje, i koren ode u rootbound - na stranu što je to gotovo sigurno manji prinos nego što bi bio u npr 15 ili 20 litara (što je uobičajeno) nego je muka živa to ispratiti bez problema, i za iskusne growere, kamoli početnike
Što veći pot! Lično ispod 20 ne bih išao, a 15 je neka donja granica
Svetlo moraš birati prema prostoru, možeš staviti slabije svetlo u veći prostor ali je kontraproduktivno, samo biljke koje su u 'foot printu' lampe dobijaju dovoljno svetla.
Da objasnim; recimo kupiš panel koji pokriva metar kvadratni, a prostor ti je dva metra kvadratna - samo ispod panela, u tom zamišljenom kvadratu 1x1 ćeš imati dovoljno svetla, a ono što je isto bitno - gubiš refleksiju zidova (cela poenta mylar folije po zidovima je da dodatno reflektuje svetlost) pošto do njih ne stiže dovoljno svetla
Veći prostor zahteva i jaču ventilaciju, trebalo bi na svaki minut da se izmeni vazduh u boksu kompletno, bez toga nema uspešnog growa :)

Ajd sretno u avanturi,i da bude masno!
Hvala na savjetima, definitvno povecavam veličinu tegle !!!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dr.bull89 and Cyric

RAOZA.

KEEP IT ORGANICS
Poznanik Foruma
12.02.2017
885
4.544
163
Thiaoouba Prophecy
@Better_half666
Ne moraš citirati svaki post.
Samo tag @i upiši nik :)

5. Ne citirajte bez potrebe
Korisnici često bespotrebno citiraju poruku i umnožavaju tekst koji se već nekoliko puta pojavljuje na istoj stranici. Brišite delove citata i ostavite samo ono što je zaista neophodno. Ukoliko se poruka na koju odgovarate nalazi odmah iznad vaše, gotovo je sigurno da nema NIKAKVE potrebe za citiranjem jer je jedan pogled na gore dovoljan da se vidi na šta tačno odgovarate. Ako odgovarate na neku poruku u nizu ili na više njih, koristite umerene tagove
citat bitnog dela poruke
kako biste dali ostalima do znanja na koji deo teksta se vaš odgovor odnosi, ali NIKAKO nemojte dozvoliti da citat predstavlja veći deo poruke koju pišete.

Ispravit će urednik dok se malo ne naučiš :)
 
08.02.2022
19
27
13
22
@beštija soil cu zamjesati sama tako je,mislim da je super pazila sam da je prozračno jer znam da vlaga Moze dosta toga zajebat…
Budžet mi je oko 100€ za pocetak i prvu sadnjicu, mislis da bi se dalo nesto slozit u tom okviru ?
 
08.02.2022
19
27
13
22
@beštija Neki dobri prolaznik gore preporučio je stranicu marshydro pa sam malo pogledala, što mislis o ovoj ? https://hr.fastgrowstore.eu/Kolekcije/korice-60x60cm/proizvodi/2023-spider-farmer®-sf1000-samsung-lm301h-evo-led-svjetiljka-za-uzgoj