OG Kush auto, Fast Eddy auto, indoor by @better_half666

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
08.02.2022
19
27
13
22
@Mr. T-Bone oprosti ali mislis li da bi mi bila dovoljna i ova lampica od 100w https://hr.fastgrowstore.eu/Kolekcije/korice-60x60cm/proizvodi/2023-spider-farmer®-sf1000-samsung-lm301h-evo-led-svjetiljka-za-uzgoj
 

PromjenioSamIme

Aktivan Član
03.11.2020
523
2.300
163
Nemoj spajati ispuh na vani, tko će ugrijati onda taj prostor ako stalno topli zrak šalješ van prostora

Edit: kod mene turbina sav zrak izbacuje iz boxa u prostoriju, a prostoriju proluftam 2-3 puta dnevno, ovisi jel vlaga visoka il nije. I nikad ekstremno luftanje, da sad otvoriš prozor širom pa da u boxu od jednom padne s 26 stupnjeva na tipa 18 i takve stvari. Čak nikad direktno ne luftam tu sobu nego u sobi do otvorim prozor a u sobi u kojoj je box otvorim vrata
 
08.05.2017
50
155
33
34
Dobrodošla i sretno u avanturi ;)
Ja isto početnik s malo iskustva(učimo od najboljih) :)
-ekipa brzo reagira,daju savjete,top!
Ja imam box veličine 50x50x170 i imam 150W,za 2kom bude to ok,a kao što su rekli-npr.ako ideš s 60x60x180 minimalno 190w,a tebi do visine stropa treba još više.Najbolje ti je sad prvo led lampu nabavit(kolko možeš izdvojiti) i onda prema tome vidiš kakav box treba složiti,da onda ta jačina lampe pokriva tu površinu.
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.076
15.600
358
Vjeruj mi ako kupuješ kupi led ima jeftino odličnih setova panela sa napajanjem na ledtech.de, a i na marshydro nije skupo, a ako ćeš ekstra kvalitetu i prilagođeno sve uzmi sa cre.science/shop/ , jer jedno je sigurno, škrtac plaća dvaput...
O čemu ti pričaš??
Led tech ima najkvalitetnije komponente na tržištu. Paneli se u većini slučajeva slažu sami,jer je to največa tvornica LED komponenti i koriste bolje diode,nego bilo koji panel na tržištu. Ono što fali u ljepoti,daje u yieldu.To što na drugom forumu koriste taj Shield,rađe uzmem trostruki board za jedan od cre.science. Oni Enfun paneli su smeče i postoji razlog koji je više puta objašnjen u temi o LEDu!
Bubaš ono što ti kažu,ne ono što si probao. Ako nisi koristio,a sigurno nisi ni jednu firmu,sve tri vrijede i u samom su vrhu LED industrije!
Sorry @Better_half666 ,ako imaš namjeru kupovat Quantum bordove,njegov post je toliko off,da ne može više....
Mars hydro je firma koja svoja svjetla,tamo gdje je legalno,reklamira za Cannabis i usvršili su spektar,dok je cree,science preskup i ja znam jedan slučaj gdje je kupljen. Odradi posao,ali ušminkan i markentiški trik,jer cree COBovi du nekada bili u samom vrhu,diode nikad!
Ako šta trrba,tagiraj me....možeš i u pp,ali fali zi još nešto postova do 20,da bi mogla dlat i primat pp

Kako nije za 60ku dovoljno 150w,ako je 300w za m²??š
@Mr. T-Bone ajde prekini pametovat!!
60×60 se može pokrit sa 100w bez problema,a to što mislite,da njoj u indooru treba sunce,nije tako. U indooru biljke u cvatu mogu podnjet bez Co2 do 800-1000ppfd ovisi o strainu,a dunce je 2000ppfd i to ubija biljku,samo vani ima bolje uvjete i više zemlje,jači korjen itd. Ali taj PAR sunca je samo oko podne i suncu se mjenja spectar,tj kretanjem je manja šansa za light burn,fok u indooru ne može podnjet toliko svjetlo i stagnira po mjesec,dva bez ikakvih znakova problemu!
Kolega @Better_half666 u temi o LEDu češ više saznat,nego ovako

M² i 60 su velika razlika u prostoru. M² ima 100cm²,dok 60ka 36 cm²,znači treba manje od pola 300w LEDa,s time da je ta mjera rađena kad su diode Samsung lm301b išle do 160L/w,a danas EVO prelazi 220L/w i usavršen mu je spektar za obje faze
Svi misle kako su dva boxa od 50×50 jednaki 100×100,ali su 4 ,50ice,pošto je jedna 25cm²

Bog te mazo,fulo je kolega cijeli planet...
Ono što ti je linkove izvadio,ti stripovi su odlični na LCM driverima,ali za uzgoj smeta ona plastika,jer nije vakumski zatvoreno. Šta misliš šta se događa kad je vlaga u boxu??
Za ta dva paketa,dobiješ 4 stripa koja pokriju prostor kako treba i ljepe se na neki aluminijski profil,jer mora toplinu povlačit od dioda!

I opet ti stavi krivi link....kad kupuješ LED,gledaj da je 3500K ili full spekar,a ova dva Zeusa mogu pokrit i veči prostor. Ja čak mislim,da može m²,jer dide su deklarirane na 220L/w
Ovaj,moraš odabrat boju,tj kelvinažu,što ti kolega gore nije rekao.
Ovo je odlična stvar
Samo bilo bi najbolje uzet EVO diode,ali trenutno su 3500k rasprodane. Čudno,
Ovakve ja koristim
Samo mnogo njih....

Baci pogled u ovu temu
LED Light Emitiong Diode / COB, E27, Zeus, Hans, Osram, Quantum, Samsung... I kreneš od 10 strana prije zadnje....ako ti se da,ideš unazad i tako češ polovit sve novo
 
Poslednja izmena:
08.02.2022
19
27
13
22
@0Marac0 Hvala!!!!!! u jednom postu si mi odgvorio na sve sto me mucilo a nije mi se davilo ljude okolo. Jako malo mi je falilo da ne odustanem od svega jer mi je to sa svijetlom i lampama sve bilo nekako pre intimidating. Kupila sam ovaj DIY panel koji si mi preporucio DIY-240W-KIT 2x 308 XT mit LM301H ONE in 3500K 54x58cm - CC Module* cini mi se super i sve sto si napisao je vrlo logicno tako da hvala ti, divan si i nadam se da ti uspjeva sve sto radis. Ako cu imati nekih pitanja tagam te, hvala na trudu !!!!
 
24.03.2017
17
30
13
29
O čemu ti pričaš??
Led tech ima najkvalitetnije komponente na tržištu. Paneli se u većini slučajeva nalaze sami, jer je većina tvornica LED komponenti i koristi bolje diode nego što je bilo koji panel na tržištu. Ono što fali u ljepoti,daje u yieldu.To što na drugom forumu koristi taj Shield,rađe uzmem trostruku ploču za jedan od cre.science. Oni Enfun paneli su smeće i postoji razlog koji je više puta objašnjen u temi o LEDu!
Bubaš ono što ti kažu,ne ono što si probao. Ako nisi koristio,a sigurno nisi ni jednu firmu,sve tri vrijede iu samom su vrhu LED industrije!
Sorry @Better_half666 ,ako imaš namjeru kupovat Quantum bordove,njegov post je toliko off,da ne može više....
Mars hydro je firma koja svoja svjetla,tamo gdje je legalno,reklamira za Cannabis i usvršili su spektar,dok je cree,science preskup i ja znam jedan slučaj gdje je kupljen. Odradi posao,ali ušminkan i markentiški trik,jer cree COBovi du nekada bili u samom vrhu,diode nikad!
Ako šta trrba,tagiraj me....možeš iu pp,ali fali zi još nešto postova do 20,da bi mogla dlat i primat pp

Kako nije za 60ku dovoljno 150w,ako je 300w za m²??š
@g. T-Bone ajde prekini pametovat!!
60×60 se može pokriti sa 100w bez problema,a to što mislite,da njoj u indooru treba sunce,nije tako. U indooru biljke u cvatu mogu podnjet bez Co2 do 800-1000ppfd ovisi o naprezanju,a dunce je 2000ppfd i to ubija biljku,samo vani ima bolje uvjete i više zemlje,jači korjen itd. Ali taj PAR sunca je samo oko podne i sunce se mijenja spectar,tj kretanjem je manja šansa za light burn,fok u indooru ne može podnjeti toliko svjetla i stagnira po mjesec,dva bez ikakvih znakova problemu!
Kolega @Better_half666 u temi o LEDu češ više saznat,nego ovako

M² i 60 su velika razlika u prostoru. M² ima 100cm²,dok 60ka 36 cm²,znači treba manje od pola 300w LEDa,s time da je ta mjera rađena kad su diode Samsung lm301b išle do 160L/w,a danas EVO prelazi 220L/wi usavršen mu je spektar za obje faze
Svi misle kako su dvije kutije od 50×50 jednake 100×100,ali su 4 ,50ice,pošto je jedna 25cm²

Bog te mazo,fulo je kolega cijeli planet...
Ono što ti je linkove izvadio,ti stripovi su odlični na LCM driverima,ali za uzgoj smeta ona plastika,jer nije vakumski zatvoreno. Šta misliš što se događa kad je vlaga u box??
Za ta dva paketa,dobiješ 4 trake koja pokriju prostor kako treba i ljepe se na neki aluminijski profil,jer toplinu mora povlačiti od diode!

I opet ti stavi krivi link....kad kupuješ LED,gledaj da je 3500K ili full spekar,a ova dva Zeusa mogu pokriti i veći prostor. Ja čak mislim,da može m²,jer su dide deklarirane na 220L/w
Ovaj,moraš odabrat boju,tj kelvinažu,što ti kolega gore nije rekao.
Ovo je odlična stvar
Samo bi bilo najbolje uzet EVO diode,ali trenutno su 3500k rasprodane. Čudno,
Ovakve ja koristim
Samo mnogo njih....

Baci pogled u ovu temu
LED Light Emitiong Diode / COB, E27, Zeus, Hans, Osram, Quantum, Samsung... I kreneš od 10 strana prije zadnje....ako ti se da,ideš unazad i tako ćeš polavit sve novo
Nepravim se pametan imam i zeuse i marshydro (fc-e6500) a dvije godine sam testirao 2 fluxshielda što su mi dali na probu polovne, sve je stvar ukusa i potreba greške nema sve diode, na svim tim panelima su lm301b, a crvene diode su osramove, tako da nemoj tati pričat kako se djeca prave...

Btw... Cre.science nema veze sa firmom cree, cre.science je također njemačka firma koja proizvodi led panele od najkvalitetnijih komponenti, a paneli su savršeni iako da skupi su...
 

Prilozi

  • 17086307324752660733073693187278.jpg
    17086307324752660733073693187278.jpg
    615,1 KB · Pregleda: 40
  • 17086310678454160817643862296317.jpg
    17086310678454160817643862296317.jpg
    263,7 KB · Pregleda: 36
  • 17086310800562269234640644643316.jpg
    17086310800562269234640644643316.jpg
    123,9 KB · Pregleda: 35
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Infinity

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.076
15.600
358
Ne moraš dokazivat,ja ti vjerujem,ali pristup i sam savjet ništa ne znače,ako ne objasniš zašto je tako i ukratko koje su razlike između,da si kolega može sam potražit...
Pročitao sam što si napisao,pogledao datum registracije i ispod 20 postova, što znači,da si ili baniran ili samo voliš pokazat svjetla!
Nemoj me krivo shvatiti, meni je drago da drugi žele pomoći. Više mi je,kad več pišete,da opišete što imate,jer drugačije izgleda kao hvalisanje i zbunite nove kolege i kolegice,koji nisu imali vremena čitat i gledat svjetla, dosta im je ulice ,čekanja, razočaranja i sl.
Ja kad sam se registrirao,osoba koja ti je savjetovala Shieldove,javila mi se u pp i objasnio mi sve oko LEDa. S vremenom je baniran,razlog me ne zanima,jbga i meni se dogodilo. Samo priznat nešto što sam napravio, najmanji mi je problem,meni je u početku bio problem izrazit se preko pisma,a da se zna,dali se šalim, sarkastičan sam i sl. Problem dolazi kad pišemo u dvije rečenice, nešto što se tako ne može reći.....
Ne shvačam, zašto Led tech stavljate u lošiju kategoriju,kad svakim novim printom,stave nove diode. A cijenovno nisu baš jeftini,kad slažeš rasvjetu za stan i sl. Imamo sreču,što nam uopće žele prodat na malo,a u dučanu bi koštao kao i Shield,to ne mogu znati!

@Better_half666 ,nema na čemu!
Sorry ,malo smo ti dnevnik povečali:) Meni su Zeusi najbolja svjetla koja sam probao,biljke su preljepe i kvalitetne. Nemoj pretjerivat sa svjetlom, pogotovo u vegetaciji,rađe kreni sa višlje visine,neka se biljke prilagode kako ima paše i kasnije če ti biti puno lakše trenirat iste....
Ljudima kažu,što više svjetla to bolje. Tako su meni rekli i za gnojio,ali onoliko koliko biljka može absorbirat, ne koliko stane u box:)
Sretno i još jednom oprosti za spam:respect:

@Mr. T-Bone , zašto si spojio,tj stavio wago konektore ispod heatsinca?
Bolje,provuci žice od Zeusa iznad i tamo ih spoji. Biti če vizualno ljepše,a i neče ti skok vlage,napravit šlus,ako se navlaže,što se može dogodit!
 
Poslednja izmena:
24.03.2017
17
30
13
29
Ne moraš dokazivat,ja ti vjerujem,ali pristup i sam savjet ništa ne znače,ako ne objasniš zašto je tako i ukratko koje su razlike između,da si kolega može sam potražit...
Pročitao sam što si napisao,pogledao datum registracije i ispod 20 postova, što znači,da si ili baniran ili samo voliš pokazat svjetla!
Nemoj me krivo shvatiti, meni je drago da drugi žele pomoći. Više mi je,kad več pišete,da opišete što imate,jer drugačije izgleda kao hvalisanje i zbunite nove kolege i kolegice,koji nisu imali vremena čitat i gledat svjetla, dosta im je ulice ,čekanja, razočaranja i sl.
Ja kad sam se registrirao,osoba koja ti je savjetovala Shieldove,javila mi se u pp i objasnio mi sve oko LEDa. S vremenom je baniran,razlog me ne zanima,jbga i meni se dogodilo. Samo priznat nešto što sam napravio, najmanji mi je problem,meni je u početku bio problem izrazit se preko pisma,a da se zna,dali se šalim, sarkastičan sam i sl. Problem dolazi kad pišemo u dvije rečenice, nešto što se tako ne može reći.....
Ne shvačam, zašto Led tech stavljate u lošiju kategoriju,kad svakim novim printom,stave nove diode. A cijenovno nisu baš jeftini,kad slažeš rasvjetu za stan i sl. Imamo sreču,što nam uopće žele prodat na malo,a u dučanu bi koštao kao i Shield,to ne mogu znati!

@Better_half666 ,nema na čemu!
Sorry ,malo smo ti dnevnik povečali:) Meni su Zeusi najbolja svjetla koja sam probao,biljke su preljepe i kvalitetne. Nemoj pretjerivat sa svjetlom, pogotovo u vegetaciji,rađe kreni sa višlje visine,neka se biljke prilagode kako ima paše i kasnije če ti biti puno lakše trenirat iste....
Ljudima kažu,što više svjetla to bolje. Tako su meni rekli i za gnojio,ali onoliko koliko biljka može absorbirat, ne koliko stane u box:)
Sretno i još jednom oprosti za spam:respect:

@Mr. T-Bone , zašto si spojio,tj stavio wago konektore ispod heatsinca?
Bolje,provuci žice od Zeusa iznad i tamo ih spoji. Biti če vizualno ljepše,a i neče ti skok vlage,napravit šlus,ako se navlaže,što se može dogodit!
Gle nemam ja vremena nikome objašnjavat karakteristike leda, ja kažem što znam i tjt, a ti sinko googlaj, ko i ja od starta što sam radio, znam većinu stare ekipe ali nisam banovan samo mrzi me da vodim dnevnike jer ne vjerujem internetu općenito, zato nigdje na forumu nema ni jedne objave od growowa, već 15godina uzgajam u tišini bez problema i tako mislim i nastaviti, a ledu su me učili 2 majstora električara koje znam i van ovog foruma, jedan je banan drugi nije nebitno, sve u svemu vjerujem im bezuvjetno obojici, tako da nebrinem...

A spojio iznad ili ispod Heatsinca isto mi je, jer MW driver ima 20cm kabla a dosada nikad nisam imao problema sa originalnim wago klemama, samo sa jeftinim kopijama...

Da me neshavtiš opet krivo reći ću ti ovako, ja sam obiteljski čovjek, a ovo mi je hobby, slobodno vrijeme trošim na svoje dijete a ne na objašnjavanje karakteristika rasvjete novim članovima, svi trebaju pročitat prvo teme pa pitat za savjete, a ne tražit sve na tacni...
 
Poslednja izmena:

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.076
15.600
358
A spojio iznad ili ispod Heatsinca isto mi je, jer MW driver ima 20cm kabla a dosada nikad nisam imao problema sa originalnim wago klemama, samo sa jeftinim kopijama..
Nije isto,jer višlja vlaga u boxu,napravi šlus,a svejedno za duljinu kabela,jer iznad ili ispod. Kažem,ličilo bi na nešto,ne kao žarulja na žici:)
Da me neshavtiš opet krivo reći ću ti ovako, ja sam obiteljski čovjek, a ovo mi je hobby, slobodno vrijeme trošim na svoje dijete a ne na objašnjavanje karakteristika rasvjete novim članovima, svi trebaju pročitat prvo teme pa pitat za savjete, a ne tražit sve na tacni..
Ali si se svejedno pohvalio i pokušao dat savjet zašto?
Jer se radi o kolegici:)

@Better_half666 ,nadam se da je sve u redu i ide kako treba. Nemoj da te ovakvi komentari obeshrabre. Večina ima djecu i normalan život(neki čak i za svoje doma ulje rade),samo su i normalni ljudi,pa kad se opuste dođu na forum,izmjenit iskustva i sl. Ja ne vidim razloga, zašto nekome nebi pomogao/objasnio,ako več čitam post i znam odgovor. Ovo nije Facebook kako ga neki smatraju,pa da je gubljenje vremena. Ovdje sam upoznao kvalitetnije ljude,nego u životu. Barem oni koji opstanu....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Cyric