CFL- PC BIG TOWER Stealth Grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

IamLegend

Aktivan Član
11.10.2010
106
16
0
34
Ok napraviti cu kako si rekao, maknut cu tu posudu. ispod nje se nalaze dvije case sa vodom, u njih cu ubaciti jednu krpu koja ce viriti iz case deset centimetara taman do venta koji ubacuje zrak. Falaa Zoki.

imas kakav savjet za ph metar??
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
nemam pojma kako da ph namestis kolko sam skontao ti ne znas da podesis ph.. ajde ljudi ako neko ima iskustva nek u pomogne..
 
15.02.2011
46
4
8
34
neznam kakvu vodu on ima, al ja iz pipe stavim na 2dcl jednu kap limuna, i ph bude između 6,5-->6,8, to je izmjereno i uvjek je tak, sad možeš probat, mislim da voda iz pipe nebi trebala bit drastično različita od moje, sad čitam da ti je 6,2 ph u početku, onda super malo lužine neke, i to je to, ph+ bi mogo ić,al probaj kap na par litara vode i onda izmjerit, trebalo bi onda se podić za 0,3
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ma njega ne zanima to on hoce da podesi ph metar..
 
15.02.2011
46
4
8
34
sad nekužim sebe :D šta sam čito danas, nisam ni skužio ove fotke sa web kamerom, valjda mi se nisu učitale :D il sam bio lijen pogledat na dno posta, neznam za ph metar, al deionizirana voda ti je čista voda, destilirana voda, koju možeš kupit u trgovinama. sad nisam nikad imo digitalni al mislim da ak ti se pokaže 4.01 da trebaš umočit u kiselinu koju mjeriš, a 10.01 u lužinu koju mjeriš
 

IamLegend

Aktivan Član
11.10.2010
106
16
0
34
Nick Praskaton je napisao(la):
sad nekužim sebe :D šta sam čito danas, nisam ni skužio ove fotke sa web kamerom, valjda mi se nisu učitale :D il sam bio lijen pogledat na dno posta, neznam za ph metar, al deionizirana voda ti je čista voda, destilirana voda, koju možeš kupit u trgovinama. sad nisam nikad imo digitalni al mislim da ak ti se pokaže 4.01 da trebaš umočit u kiselinu koju mjeriš, a 10.01 u lužinu koju mjeriš

Par puta sam citao ovaj zadnji dio posta dok sam shvatio sto si htio reci... :))

Ovako deionizirana voda je destilirana voda.-to si tocno rekao.
E sada drugi dio koji meni nije bio jasan, u dijelu gdje pise:

****
da treba umociti vrh testera u "4.01" ako je rijec o "acidic measurments"a ako je rijec o "alkaline measurments" onda treba umociti u "10.01"..
****

To znaci da se treba odabrati opseg mjerenja. U mom slucaju treba odabrati 10.01.. i to je to..

I BTW: stavio jos jednu sjemenku na klijanje jer je ona druga koju sam nakon klijanja stavio u box(Lijeva) propala, u biti ja sam zajebao jer sam ju isao otvarati ispod zemlje pa sam ju izgubio.. A sta rec..!
 
15.02.2011
46
4
8
34
ma treba smanjit s pušenjem :D to se i meni desilo s sjemenkom prije, a i desilo mi se da sam išo vidjet ako je izniknula pa da mi je iz maramice ispala na pod pa je više nisam mogo nać
 

IamLegend

Aktivan Član
11.10.2010
106
16
0
34
Ovako u lijevu saksiju je jucer navecer stavljena proklijala sjemenka. Ocekujem da veceras izviri malo van. U desnoj saksiji se nalazi biljka stara tocno 10 dana i 13 sati.. Sa njenim rastom zasada nema vecih problema, ali u boxu mi je vlaga tijekom dana 30-35%, a kada se ugasi svjetlo naraste do 63-64%. To mi je malo premalo. Prije dva dana je preko dana znala pasti I do 23%. Trenutno na tome radim, I imam par zamisli ali trenutno nemam bas previse vremena.


Kako sam na pocetku imao samo crvene( 2700K ) cfl-ke, morao sam ubaciti I malo bijelog spectra. E sad, malo sam razocaran jer sam prosao cijeli, Bauhaus, Konzum, Mercator, Kerum i par malih radnji ali 6500K nema nigdje, za poluditi. Bila je jedna od 63wata 6500K ali na sadasnje stanje boxa ona tu nema sto traziti. Mozda bi ju i uzeo da nije bila od nekog lijevog proizvodaca. Trenutno u boxu imam:


3 x 23w(2700K) = 4350Lm
1 x 20w(6500K) = 1000Lm
2 x 18w(4000K) = 2080Lm

Total = 7430 Lumena :sun2:



Rezim svjetlosti je 18/6. A zalijevam vodom koju sam obogatio sa:
Hesi Tnt Complexom, Power Zymeom, i Super Vitom. Nisam stavljao punu dozu vec 70% posto od propisanog.

Dajem im otprilike jednu litru vode s kontroliranom ph-vrijednosti na tri dana.


Malo mi je frka, imam ph-minus ali nekada stavim i do deset kapi na litru vode da smanjim ph na 6.5 Jeli to normalno? WTF.? :eek:hno: Kako mi je to malo previse narucio sam od Hesi-a Original ph minu i bit ce tu za slijedece zalijevanje.. :icon_lol:



Evo slike:


Edit: Znam da svijetlo se cini kao da visi na lijevu stranu, ali to sam tako namjerno podsio da lijevo bude blize kada malena izade. Doradio, sam i reflektor.. Yep..
E sada stavio bih ja jos slika al digitalac je crko usred slikanja.. mamu mu :sick:
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
Moj savjet,nemoj se previše sekirat imaš i više nego dovoljno opreme koliko sam skontao,ako te ph čudi,zamuti ph minus s vodom i promješaj temeljito te ga ostavi par minuta pa izmjeri,makar nije frka uopče s biljkama ukoliko ti je raspon od 6,3 do 7 ukoliko sadiš u nekoj normalnoj zemlji...a sad sljedeće

Počni s nekom vrstom treninga vrlo ubrzo pošto ti je cilj da razviješ što više granja a što manje lišća pošto nemaš baš puno mjesta,kasnije probaj biljke presaditi u još veće posude ako je ikako moguće jer če ti to dosta značiti!ja ti osobno preporučujem da probaš topiranje od malih nogu pa češ kasnije imat granja koje češ moć savijat kako ti godi!

Probaj redovno jednom u tjednu,taman prije hrajenja biljaka kad je zemlja suha napraviti flušing,odnesi saksije do kade i namjesti temperaturu na ugodno hladnu i tušem laganini temeljito isperi zemlju dok god vidiš da curi obojana tekućina iz dna saksija,e kad to uradiš onda lijepo prihrani biljke pošteno i bez straha da češ nešto pogriješiti!

pozz i nastavi samo slikat bit će zanimljivo!sretno...
 

IamLegend

Aktivan Član
11.10.2010
106
16
0
34
4herbs je napisao(la):
Moj savjet,nemoj se previše sekirat imaš i više nego dovoljno opreme koliko sam skontao,ako te ph čudi,zamuti ph minus s vodom i promješaj temeljito te ga ostavi par minuta pa izmjeri,makar nije frka uopče s biljkama ukoliko ti je raspon od 6,3 do 7 ukoliko sadiš u nekoj normalnoj zemlji...a sad sljedeće

Počni s nekom vrstom treninga vrlo ubrzo pošto ti je cilj da razviješ što više granja a što manje lišća pošto nemaš baš puno mjesta,kasnije probaj biljke presaditi u još veće posude ako je ikako moguće jer če ti to dosta značiti!ja ti osobno preporučujem da probaš topiranje od malih nogu pa češ kasnije imat granja koje češ moć savijat kako ti godi!

Probaj redovno jednom u tjednu,taman prije hrajenja biljaka kad je zemlja suha napraviti flušing,odnesi saksije do kade i namjesti temperaturu na ugodno hladnu i tušem laganini temeljito isperi zemlju dok god vidiš da curi obojana tekućina iz dna saksija,e kad to uradiš onda lijepo prihrani biljke pošteno i bez straha da češ nešto pogriješiti!

pozz i nastavi samo slikat bit će zanimljivo!sretno...

Bok, hvala sto si mi pregledao dnevnik.
Ne sekiram ti se ja previse, uglavnom sve znam. Ali tu ste vi da mi pomognete. Zasada imam mali problemcic s vlagom u boxu za vrijeme upaljenog svijetla, volio bih kada bi ju podigao za nekih 10%. Ali valjda ce bit sve ok.

Poslusat cu tvoj savijet za flushing, ali mislim da cu napraviti duzi period. Npr, kako ja zalijevam jednu saksiju sa litrom vode svaka tri dana to mi je nekih dva puta tjedno. Pa cu ga napraviti kada desna biljka prede preko dva tjedna starosti. A onda svakih dva tjedna. Mislim da bi to bilo ok.

Sto se tice visine biljke, njezina prosijecna visina rasta je nekih 60 do 70cm, bez ikakvih Lst-a i slicno. Ja u svom boxu imam 43cm za slobodan rast, plus jos nekih 5 za razmak od lampi. E sada ja sam mislio za ovaj put raditi samo Lst.
 

IamLegend

Aktivan Član
11.10.2010
106
16
0
34
:sun2:
Ovako, evo cijeli album:
http://img703.imageshack.us/g/58103835.jpg/

A evo i slika posebno:



I na mojoj biljci su u pocetku lagano pozutili oni njezini prvi listovi, kod prvog zalijevanja. Tada nisam kontrolirao Ph. I naknadno sam mjerio bio je 7.8 .:eek:hno: Mislim da je to od toga:


I na kraju malena izvirila danas oko 12 sati. :thumb:


Svjetlo u boxu je:
3 x 23w(2700K) = 4350Lm
1 x 20w(6500K) = 1000Lm
2 x 18w(4000K) = 2080Lm

Total = 7430 Lumena :sun2:
 

IamLegend

Aktivan Član
11.10.2010
106
16
0
34
Ako sam dosadan slobodno recite, ali jednostavno se osjecam tako da s nekim moram podijeliti napredak malenih. Kako za to nitko nezna osim mene i vas. Pa ja stalno :watchplant:i onda malo :angry015: .. I tako provodim dane..

Evo vidi se na slikama da desna veoma dobro napreduje ali niti mala ne zaostaje. Zalijevam ih i dalje vodom kontroliranog ph od 6.4 do 6.7, naravno obogacenom hesijevim power zymeom, Tnt-om i Super Vitom..

Desnoj sam na savijet 4Herbsa napravio Flushing. Stavio biljku u tus kabinu i sa mlakom vodom ju isprao sve dok nije voda koja je isticala izgubila boju.



Malena:


Velika sa laganim LST-om.. :icon_lol:


I jedan video za kraj:
[URL=http://tinypic.com/r/350njox/7]View My Video
[/URL]
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Brucose odlican groww, sviđa mi se ideja

4herbs je napisao(la):
kasnije probaj biljke presaditi u još veće posude ako je ikako moguće jer če ti to dosta značiti!

Da li se na ovo misli dublje saksije - posude ?

Da i na kraju pitanje za brucosa, kako nam možeš biti dosadan ?
 

IamLegend

Aktivan Član
11.10.2010
106
16
0
34
bob_sale je napisao(la):
Da li se na ovo misli dublje saksije - posude ?

Pa ja mislim da nebi trebale biti dublje, jer su dosta duboke, ali pokusat cu sklepati dvije saksije koje ce biti sire od ovih. Mislim da popunim tih 3 cm praznine izmedu njih dvije u sredini. tj. da maksimalno iskoristim prostor u boxu, zasada imam ove koje su mi najvise odgovarale, ali kolega Che* je u svom growu sam izradio svoje saksije i dobio je nekih 11litara posude(bar mislim). Dok su ove moje kupljene i imaju 8 litara.

Ja kad sam prije presadivao biljku u vecu posudu to je bila katastrofa, zato sam ih odmah stavio u ove u kojima ih mislim drzati do kraja growa a kad nabacim novu turu onda ce biti "handmade" saksije. Jer ja kad bih presadivao sve bi mi se rasulo naokolo, i potrgao bih pola korijenja, doduse bile su vece posude ali ipak me strah.
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
kasnije probaj biljke presaditi u još veće posude ako je ikako moguće jer če ti to dosta značiti!

Ne kuzim to s posudama... Cemu cim vece posude? Znam da ce nekome ovo pitanje izgledati glupo.... Ali, odradio sam outdoor sa teglom od 5 litara bez ikakvih problema... Biljka je narasla na 3 metra visine s debelim i masnim vrhovima... Cemu sto veca posuda? Prema vasem stajalistu sam moraio staviti barem 3-4 puta vecu. Ja mislim da na tako malenom prostoru je dovoljna do max. 2 litre posuda!
 

IamLegend

Aktivan Član
11.10.2010
106
16
0
34
born_to_be_green je napisao(la):
Ne kuzim to s posudama... Cemu cim vece posude? Znam da ce nekome ovo pitanje izgledati glupo.... Ali, odradio sam outdoor sa teglom od 5 litara bez ikakvih problema... Biljka je narasla na 3 metra visine s debelim i masnim vrhovima... Cemu sto veca posuda? Prema vasem stajalistu sam moraio staviti barem 3-4 puta vecu. Ja mislim da na tako malenom prostoru je dovoljna do max. 2 litre posuda!

Wow.. samo 5 litara si imao saksiju.? Svaka cast. Uglavnom svi misle sto veci korijen to je biljka zdravija i bolje raste. Ja samo slusam savijete od starijih, a jedan iskusniji grower mi je preporucio od 8 litara saksije.. I vecinom se svi vode da je potrebno sto vise zemlje za dobro obavljen grow. :)

EDIT: Postoji dobra mogucnost da prodam ovaj big tower i svu opremu sa njim(zarulje i ventilaciju, saksije) nakon zavrsenog growa.
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
moje su saksije bile 3.5litara u bix boxu. nisu bile vece.i nije toliko bitna dubina koliko je bitna sirina..korijen voli da se siri u svim smijerovima i zato sam sam izradio svoje... kod ovih kupovnih ovaj donji dio je po meni premali a korijen dormalno zeli rasti i samo se krece u krug.

A s druge strane radio sam po svome jer sam time dobio na visini u boxu...jbg. kad radis sa tako malo prostora, 10cm vise za rast puno znaci.

za autoflowering sortu 3 litre su sasvim dovoljne sa dobrim gnojivom do kraja uzgoja.
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Da, brucos, niti ja nisam mogao vjerovati... Sve od problema je bilo sto mi je jaci vjetar uvijek prevrnuo biljku jer nije imala tesko podnozje... Nisam se niti nadao takvoj visini posto kad je usla u cvatnju, bila je visoka 1,7m. A i sad sam se u indoor-u uvjeril da veca tegla radi probleme u PC box-u... Na greskama se uci, sljedeci ide s manjim teglama.

Peace i samo naprijed!
 

IamLegend

Aktivan Član
11.10.2010
106
16
0
34
Che* je napisao(la):
moje su saksije bile 3.5litara u bix boxu. nisu bile vece.i nije toliko bitna dubina koliko je bitna sirina..korijen voli da se siri u svim smijerovima i zato sam sam izradio svoje... kod ovih kupovnih ovaj donji dio je po meni premali a korijen dormalno zeli rasti i samo se krece u krug.

A s druge strane radio sam po svome jer sam time dobio na visini u boxu...jbg. kad radis sa tako malo prostora, 10cm vise za rast puno znaci.

za autoflowering sortu 3 litre su sasvim dovoljne sa dobrim gnojivom do kraja uzgoja.

E tu si u pravu, svaki centimetar je vazan. Nadam se da ce toplije vrijeme duze potrajati zbog lakseg reguliranja vlaznosti i temperature u boxu.:sun2: Neznam jeli ova moja sorta autoflowering, mislim da nije:eek:hno:. Lsd barney-s farm.
Imam sva hesijeva potrebna gnojiva i dodatke za cijeli grow.:bis:

born_to_be_green je napisao(la):
Da, brucos, niti ja nisam mogao vjerovati... Sve od problema je bilo sto mi je jaci vjetar uvijek prevrnuo biljku jer nije imala tesko podnozje... Nisam se niti nadao takvoj visini posto kad je usla u cvatnju, bila je visoka 1,7m. A i sad sam se u indoor-u uvjeril da veca tegla radi probleme u PC box-u... Na greskama se uci, sljedeci ide s manjim teglama.

Peace i samo naprijed!

Kako ti je smjesno biljka morala izgledati:icon_lol:. Ja sam imao grdosiju od preko metar i pol u velikoj saksiji od 80 litara pa nemogu zamisliti da u tako maloj posudi moze ona narasti toliko puno. Eto vidis, sada sam nesto novo naucio. Ali ipak se nadam da ce mi urod biti mrvicu veci jer sam ih stavio u malo vece posude. Ipak se nadam..!!:sun2:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.