"ciscenje lisca sa biljka"

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
09.07.2013
9
0
0
Prije 4 dana sam maknuo 5 "katova" lisca od biljke,i bio sam danas navecer i izraslo je jako jako puno novog lisca,nije mi jasno kak je to moglo u 3 dana tak izrast ,a cvijetova ima jako puno
 

s0va

Aktivan Član
17.01.2013
332
315
63
32
Ne seci zdravo lisce! Dobro je da i dalje raste... Ne znam sta je tu problem (osim sto seces lisce)... Nisam skoro cuo da se neko zali zato sto mu biljka brzo raste...
 
09.07.2013
9
0
0
nisam sjeko lisce,msm samo sam otrgo grančice koje su nepotrebne,i nakon 3 dana je izraslo jos vise cvijetova i veca je biljka kuzis,potaknuo sam ju da brze naraste " ranjavanjem" regenerirala se kuzis


od tad se savrseno razvija


sutra cu vam poslat par slika da vidite :)

Ne piši post za postom! Koristi opciju "Editiraj post"!
 

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
to se zove lolipop i logicno je da ce biljka usmeriti hranu u topove...imas bezbroj tema o tome na forumu...
 

s0va

Aktivan Član
17.01.2013
332
315
63
32
Ma nista ne gledam... covek lepo napisao da cveta jos vise, a ja kontam da kida lisce u vegetaciji... :mrtva_banana: :sick:
 

KneleBGD

Aktivan Član
06.04.2012
65
60
18
Hawaii, Oahu
Nisi napravio ništa loše, samo je više ne sakati. Biće to dobra biljoza. Pusti je da se oporavi i ne čupaj više lišće. I imaćeš dosta da spušiš. :leafblunt:
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
ja ne vidim tu nikakvih novoizraslih cvjetova...a pogotovo da se to desi u 3 dana :) (da ima slika prije i poslije,možda bi i povjerovao)
pretpostaviti samo mogu da se radi o u vanjskom uzgoju i pitam se ''čemu'' skidanje 5 katova lišća,hehe
koja je svrha ove teme ? ...osim da se zaradi nekoliko postova :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Creative
03.07.2009
1.740
2.317
188
Zamisli kucu sa solarnim panelima...nece bit iist oako kuca ima 1 solarni panel i ako ima 10 takvih....isto je i kod biljaka, njezini "solarni paneli" su listovi i preko njih biljka vrsi fotosintezu. Svako skidanje zdravih listova je jedan solarni panel manje na krovu kuće :) .

Zapadnjaci imaju naziv lolipop, ja pak volim naše riječi pa ja to zovem Plijevljenje. Plijevljenje je radnja kojom se odstranjuju one grane za koje se "drži" da nisu glavne nosece a uklanjaju se da bi biljka usmjerila energiju u grane koje ce nositi buduce plodove. Ova radnja se radi prije cvatnje ka i svaka druga, jer biljku maltretirati u cvjetanju nije produktivno.

Ako su ti biljke već počele cvjetati ne radi im stres...

Kad biljci ukloniš list ne postoji šansa da se iz toga "izrode" novi listovi, barem ne u cvjetanju jer biljka se bazira na plodove

Temu ću zaključati jer smatram da nije produktivna pa odoše na groblje. Više čitaj, pitaj kad zbilja imas problem, ne radi sebi problem gdje ga nemaš i u buduće pokušaj okačiti sliku, bez slika nemamo o čemu pričati.

Lp
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.