Coco uzgoj

Hesi Mills Nutrients Hempatia

Influence

coco
Poznanik Foruma
19.06.2014
241
2.257
143
ni na nebu ni na zemlji
hihihi. jbg destilovana voda EC 0 + 0.8 EC cocos = koliko bastovan?! tu ti pokaze manji EC na run off i onda spalis tek izniklu biljku...okvirno gledanje EC i pH moze posluziti kada je biljka veca a nesto joj nestima, ma da i to nije pouzdano... imao sam biljku koja je pucala od zdravlja a pH run off bio oko 7.0 7.2...

Sviđa im se: Ratluk

bastovan20

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
20.03.2012
870
2.237
163
Srbija
Glavno ti je koji kokos si uzeo.. To kad ispitas onda lagano.. Da ne duzimo pricu bzvz :d ako nema nista hrani nizom ec, ako ima preskoci nesto sitno..

Ako je pufan necim, onda je bolje da cutim jer tu nemam iskustva.. Ja sam poceo sa inertnim kokosom skroz.

Mada mora uvek hrana. Mogu ti reci da je meni super sa ovim sirotinjskim kokosom sto nema nista u sebi. Od klona tacno 0.8-0.9 ec i bez problema biljke napreduju.

Nekako mi se cini bolja varijanta kad nije punjem kokos hranom,da mozes ti sam od pocetak da sefujes.

A reci nam koliki ti je ec vode? Meni je 0.5..al u mom slucaju izgleda da ima 0.5 sranja.. To jest hranim klona npr sa ec 1.3.

Jer u cesmovaci izgleda ima svega, samo ne onoga sto treba biljozi xD

Ovaj klon dole ratluce je sad na ec 1-1.1 ja mislim. Od pocetka su na 12 12..da imas neki orjentir.

I u pocetku manje zalivanja, skoro ko zemlja.. Posle sipaj kolko oces, ako te ne mrzi xd

Prilozi

Poslednja izmena:
Sviđa im se: Stanaccc

Stanaccc

Aktivan Član
03.10.2018
516
2.900
163
Koristim Atamia bio-grow mix 50%kokos,50%zemlja.
Iza sebe imam 3 growa sa tim supstratom i prezadovoljan sam. Zahtijeva češča zaljevanja, a gledajući filmiće na you tubu, 100%kokos se zaljeva svaki dan, ponekad i 2 puta dnevno! Odlicna stvar za pocetnike! Ne možete utopit korjen, kao kod zemlje. Flush je puno jednostavniji. Jedino, mora se pripazit na ph. Meni je voda iz pipe 0.350ec,a ph 7.1
Ph metar kalibriram po vodi iz pipe, jer po ljeti, zimi uvijek je 7.1.
U vegetaciji spustim ph sa limuskom kiselinom(prstohvat na 2L vode i ph je 6.4-6.6) u cvatu koristim Hesi ph down bloom, koji u sebi ima fosfornu kiselinu. Koristim staklenu kapaljku i napamet kapnem. Osim, kad trebam 5L vode, onda 0.5 ml.
Uglavnom, ovaj supstrat je odličan za početnike, jer tu i tamo koju grešku oprosti. Sumnjam, da ću ubrzo mijenjati supstrat, jedino pojačat kokos. Prije toga sam koristio Klasman zemlju i više mi odgovara, kokos! IMG_20181214_162900.jpg

Poslednja izmena: