Critical Kush fem. 250W HPS - 1. grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
09.12.2012
25
0
1
Pozdrav svima. Evo da i ja otvorim svoj dnevnik. Citam forum dosta dugo, nesto sam naucio, vjerujem da nisam sve a i mislim da je praksa najvaznija.

Posto mi je ovo prvi grow nadam se da cete pomoc sa savjetima ako negdje zapnem. Pa da krenemo.

Sjeme: Barney's Farm Critical Kush fem.
Rasvjeta: Tež HPS 250 W (detalje neznam posto ne pise na pakiranju) + DIY CoolTube (nije profi al nesto sam sklepao).
Ventilacija: 120mm vent 220V za CT - vuce zrak iz boxa, stavit cu jos jedan 120mm vent za ispuh ako bude potrebno, 200mm vent iz kucista za vjetar u biljoze :)
Narucen je neki digitalni termo-higrometar, kupit cu i ph metar uskoro. Analogni timer posto sam cuo da digitalni nisu bas pouzdani :p
Box je neki ormar dimenzija (ŠxVxD) 870x1800x570mm.
Zemlja je Composana Qualitats Blumenerde. Za sad je posađeno u nekim mali teglama, kroz par dana presađujem u vece.


2 komada sjemena je stavljeno prvo u vodu na 4,5 sati, pa u vlažne maramice na toplo na klijanje 9.1.2013.
Oba proklijala u roku od cca. 44 sata.
Danas su stavljene u zemlju. Ici cu na rezim 18/6, vidjet cu koliko ce bit u vegetaciji, ovisi o prostoru u boxu.
Gnojivo za sad nemam nikakvo, nadam se da cu skupit neke pare da kupim.



Evo i par fotki, fotke boxa i opreme kroz par dana posto jos nije spreman box.
vutra.org - Imgur
 
09.12.2012
25
0
1
Nesto kao update :D

Nikle biljcice jucer u popodnevnim satima bez svijetla, zalio sam ih kad sam stavljao sjemenke u zemlju sa neznam tocno kolko vode, mislim da oko 1dl mozda vise, uglavnom voda je izasla na tanjurice. Navecer oko 21h stavljene u box i pod HPS. Danas ujutro sam maknuo one ljuskice od sjemenki, zakljucio sam da samo smetaju :D
Box jos nije do kraja gotov ali bitno da su one krenule :D U srijedu stize folija pa cu ga presvuc. Sutra cu vjerojatno sredit vrata posto ne "dihtaju" dobro, i brijem stavit 120mm vent za upuh, i jedan na vrhu 80mm za ispuh posto je temp. visa za 2-3 stupnja nego kod biljoza. Temperatura mi malo varira od 25-29c al mislim da to nije neki veliki problem, zarulju jos nisam ni gasio tak da neznam kolko ce bit u mraku, ali mislim da ce bit oko 19-20. Za vlagu neznam koliko je posto jos nemam higrometar, stavio sam posudu s vodom i krpu na poklopac, koliko znam u vegetaciji je bolje vise vlage. Vec je sva voda na poklopcu :D
Cijev od CT-a je inace od plexiglasa, nadam se da dobro propusta svjetlost.
Eto neznam vise sta pisat, ako vas nesto zanima pitajte ili recite ako nesto nije u redu.
Znate onu: "slika vrijedi 1000 rijeci" pa evo i par slicica pa prokomentirajte malo :D


Evo i dvije izbliza, nisu bas ispale nesto ali ajde :D
 
09.12.2012
25
0
1
Pozz, evo jedan mali update.
Presadio sam ih danas u vece tegle i zalijao, mislim da su 10L posto sam potrosio 20L Composane. :D
Danas im je 4. dan od kad su nikle, nekako mi se cini da sporo rastu ali ajde, nije tolika frka

Ma necu puno pricat, evo slika :D
Temperatura kad je zarulja upaljena. Kad je ugasena pada na 18-19c. Vlaga nije bas nesto al jbg nemogu dic :/
Stavio sam jedan 80mm vent za ispuh na vrhu boxa. Stavio sam i jedan za upuh 120mm al je preglasan, moram neki s manje okretaja nac. A mozda ni necu stavljat pa nek bude pasivni ulaz zraka, sta vi mislite ? :D
Na ovoj slici vidi se i onaj 200mm vent o kojem sam prije pricao.


Ja zelim vodit dnevnik al mi forum neda ! :(
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
51
vodis dnevnik majstore i dobro ti ide :dada
ako ima kakvih nedoumica , samo pitaj !
sretno dalje!!

peace out !
 
09.12.2012
25
0
1
Ma imam problema s postanjem, napisao sam novi post al nece mi postat bez odobrenja moderatora. Kolko sam skuzio zbog slika je, kad postam bez slika ne treba nikakvo odobrenje, ide odma.

Btw. Hvala svima :D
 
08.11.2012
11
0
1
29
Koliko ti je udaljena sijalica od biljaka? I mislim da je mozda bolje da stavis neku alu foliju ili ono za kola, sto se koristi leti da odbija sunce, bolje ce odbijati svetlost! Srecno u svakom slucaju! ;)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.464
3.198
Bekaa Valley
pixel je napisao(la):
Ma imam problema s postanjem, napisao sam novi post al nece mi postat bez odobrenja moderatora. Kolko sam skuzio zbog slika je, kad postam bez slika ne treba nikakvo odobrenje, ide odma.

Btw. Hvala svima :D


ne znam o kakvim problemima pricas, gledao sam, nema nikakvog posta koji treba da odobrim, bar ne tvog ;)
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Bio je jedan i ja sam ga odobrio,
*postoji ograničenje da sve slike novih korisnika moraju proći autorizaciju dok isti ne skupe preko, čini mi se 10 postova.


Sretno s growom ;) i ekipa je uvijek tu da ti priskoči u pomoč, iako vidim da ti za sada sve ide veoma dobro. :thumb:
 
09.12.2012
25
0
1
GanjaGun je napisao(la):
Koliko ti je udaljena sijalica od biljaka? I mislim da je mozda bolje da stavis neku alu foliju ili ono za kola, sto se koristi leti da odbija sunce, bolje ce odbijati svetlost! Srecno u svakom slucaju! ;)

Sijalica je na nekih 25 cm, zbog toga jer mi se cini da ne osvjetljava bas dobro kad je blize posto mi CT nije bas nesto. A stiglo mi je ono crno/bijelo reflektirajuce platno samo moram podic na posti ;)

Eto nadam se da ce postovi sad ic bez odobrenja :D Uzivajte !
 
09.12.2012
25
0
1
Mali(ali slatki) update :D
Jucer sam oblozio ormar crno/bijelim platnom, naduvan pa sam malo failo ali nista strasno, a i skare su me zajebavale :p Inace ovo platno je zakon, samo se lovi za stranice, a ja vec mislio sve lijepit dvostranom trakom :D
Malo sporo rastu, ali nema veze. Citao sam na par stranih foruma da ta sorta malo sporije raste.
Zalijane jucer, neznam kolko L, neznam pH :D Uglavnom dobro sam ih zalio :D

Eto i par slicica od danasnjeg fotosešna :D

Eto moje marljivosti od jucer :D
I eto moje danasnje frulice s mojim tetama :D
Jbg nemogu bas dobre fotke napravit pod HPSom.

Do pisanja. Uzivajte! :vb_wave:
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.391
2.598
Do jaja.meni se svidja sto su dvije cure u igri ispod 250w,mama.Zelim ti ph metar sto prije;)
 
14.01.2013
48
217
0
45
Noord Holland
Pixel,odlično za prvi put.

Jedna maala opaska.Nema potrebe tako male biljke trpati odmah u kaljeve od 10 litara.Ima onih skroz malih kaljeva,crni,tanke stjenke ko papir,koriste se za rasade.Mislim da je bolje u manje kaljeve za početak,zbog zaljevanja.Onda kad se razvije korijen,obično idu u neke medium(cca 2-3 l) i onda par dana pred cvanje u big mama(12l).
To što ti malo sporije rastu,ne sekiraj se.Mora se razviti korijen,tek onda može početi ozbiljan rast.One su još sadnice.U toj fazi više se događa pod zemljom nego iznad zemlje i to baš i nema veze sa sortom.
Kad dođu u vege fazu onda počinje ozbiljni rast.

Sve u svemu:thumb: i sretno!
 

PinkFrojd

Aktivan Član
16.01.2013
143
48
28
48
Da, da, strpljivo dok se ne razvije koren zbog vecih posuda, onda kad pocne da vuce ima samo da pumpa biljku, moze to da ispadne lepo jer je hps u igri, sretno.