Crveni mali paukovi mi u zemlji, sta da radim ???

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
09.05.2013
26
1
0
e ovako..sada sam vidio da mi se jedna mala biljcica osusila..pa sam odlucio je baciti..kako sam vadio biljcicu i istreso zemlju u zemlji su bili mali crveni paukovi..a sad ne znam jel oni mogu kakvu stetu nanijet,..kakve uzroke donose??..i kako ih se rijesiti..Hvala svimaa :) ..
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
http://www.cvijet.info/moje_cvjetne_tajne/bolesti___zastita_cvijeca_i_biljaka/crveni_pauk__tetranychus_urticae_/5612.aspx

ili organski:

300 g svežih listova i cvetova pelena potpoiti u 10 l vode i ostaviti 2-3 dana. Nakon toga ga treba procediti i koristiti nerazređeno. Umesto svežih listova i cvetova mogu se upotrebiti i osušeni ali se tada uzima samo 30 g.

ili

1 kg svežih, usitnjenih kopriva potopiti (150-200 g osušenih) u 10 l vode i ostaviti da odstoji 24 sata, ne duže (jer gubi zaštitna svojstva). Tečnost nakon ovoga treba procediti i njime ispskati biljke sa svih strana. Postupak može da se ponovi posle nekoliko dana.


ili

1 kg sveže preslice (150 g osušene) potopiti u 10 l vode i ostaviti 12 h. Najbolje je da se preslica veže u snom, ili ako je sušena da se poveže gazom i tako potpi u vodu. Sutradan izvaditi preslicu sa delom tečnosti, sve zajedno staviti u manji sud pa stavimo da vri 30 minuta. Sklonim sa vatre i poklopimo, ostaviti da se tako poklopljeno ohladi. Kad se ohladilo dodamo ostatku tečnosti u kojoj se namakala i procedimo.


ili

2 šake listova paradajza, mogu i odlomljeni zaperci - bočni izdanci, sve to dobro izgnječiti i potopiti u 2 l vode. Ostaviti da stoji 3 sata, procediti i za prskanje koristiti nerazređeno.


ili

500 g isečenog crnog i belog luka potpiti u 10 l vode i ostaviti dok ne prestane da peni. Tada ga treba procediti i razrediti, na 1 l tečnosti od luka dodati 10 l vode.

il jos pogledaj moj blog o tome
https://www.vutra.org/blog/6-blog-1368/
 
09.05.2013
26
1
0
PowerSeed je napisao(la):
http://www.cvijet.info/moje_cvjetne_tajne/bolesti___zastita_cvijeca_i_biljaka/crveni_pauk__tetranychus_urticae_/5612.aspx

ili organski:
300 g svežih listova i cvetova pelena potpoiti u 10 l vode i ostaviti 2-3 dana. Nakon toga ga treba procediti i koristiti nerazređeno. Umesto svežih listova i cvetova mogu se upotrebiti i osušeni ali se tada uzima samo 30 g.
ili
1 kg svežih, usitnjenih kopriva potopiti (150-200 g osušenih) u 10 l vode i ostaviti da odstoji 24 sata, ne duže (jer gubi zaštitna svojstva). Tečnost nakon ovoga treba procediti i njime ispskati biljke sa svih strana. Postupak može da se ponovi posle nekoliko dana.
ili
1 kg sveže preslice (150 g osušene) potopiti u 10 l vode i ostaviti 12 h. Najbolje je da se preslica veže u snom, ili ako je sušena da se poveže gazom i tako potpi u vodu. Sutradan izvaditi preslicu sa delom tečnosti, sve zajedno staviti u manji sud pa stavimo da vri 30 minuta. Sklonim sa vatre i poklopimo, ostaviti da se tako poklopljeno ohladi. Kad se ohladilo dodamo ostatku tečnosti u kojoj se namakala i procedimo.
ili
2 šake listova paradajza, mogu i odlomljeni zaperci - bočni izdanci, sve to dobro izgnječiti i potopiti u 2 l vode. Ostaviti da stoji 3 sata, procediti i za prskanje koristiti nerazređeno.
ili
500 g isečenog crnog i belog luka potpiti u 10 l vode i ostaviti dok ne prestane da peni. Tada ga treba procediti i razrediti, na 1 l tečnosti od luka dodati 10 l vode.

il jos pogledaj moj blog o tome
HVALA TI MNOGO!! JAKO SAM RAZOCARAN KADA SAM VIDIO DA MI SE BILJICICE POCINJU SUSITI..POSLUSACU TE..A ODAKLE DODJE JBO MAJKU . ..KADA SAM DONIO KUPOVNE ZEMLJE BILO SVE CISTO.. .A MOGUCE JE DA JE DOSAO POSTO SU MI BILJKE OVI DANA BILE U PODRUMU :S .. .
 
09.05.2013
26
1
0
PowerSeed je napisao(la):
gde je suvo i toplo tu je i on, ne moras ga donositi ;)
Aha' znaci to su mu uslovi za zivot :3 :D. .. Nego biljke su mi visoke nekih 8 cm i jako imaju tanku stabiljku.. a kod sviju je 'debelo'...nzm zas je kod mene tako ..jako su tanke..msm mrsave :3
 
09.05.2013
26
1
0
PowerSeed je napisao(la):
a da probas ti nama okaciti koju fotku, ovako ce tesko ici razgovor o biljkama
a pa dobro..mogu sutra slike ici :)


kovac je napisao(la):
Kakvo osvetljenje imas? Ako je slabo svetlo slaba je i biljka.
MSM DA SI U PRAVU JER SU BILE RELATIVNO TRI DANA GDE BILO SKROZ MALO SVJETLOSTI :( OMG SHTA URADI :D .. .SAD SAM IH IZNIO MSM DANAS SAM IH BIO IZNIO NA SUNCE.. I POCELA JE DA SE SKUPLJA..LISTOVI SE SKUPLJAJU NE ZNAM SHTO ...
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Ja bih samo nesto rekao/predlozio, mozes molim te pisati ko svi normalni ljudi?
Bez CAPS LOCKA?
I bez mutavih skracenica kao "MSM"?
Totalno si nerazumljiv...

Kako se listovi skupljaju? Kao kad operes ves koji se inace pere na 30 na 90? Ne kuzim.

Bez slika ovo nema vise smisla...
 
09.05.2013
26
1
0
Kali je napisao(la):
Ja bih samo nesto rekao/predlozio, mozes molim te pisati ko svi normalni ljudi?
Bez CAPS LOCKA?
I bez mutavih skracenica kao "MSM"?
Totalno si nerazumljiv...

Kako se listovi skupljaju? Kao kad operes ves koji se inace pere na 30 na 90? Ne kuzim.

Bez slika ovo nema vise smisla...
ok sory za caps lock :p . ..pa prije su bili ono kao rasireni fino ..sada listovi su se skupili kao slovo V . ..a slike probat cu danas postavit ;)

hvala ti.. nasao sam na tvom linku sve! mislim bas sve ima pa ko bude pitao za bilo sta tu ce naci sve odgovore :) .. :respect: :rasta1:
 
09.05.2013
26
1
0
sharplaninac je napisao(la):
tesko bez slike, ali mislim da ti biljka-e "lovi" sunce. predvecer ce se vratiti u normalu.
axaxa .. .i ja msm da je tako :) .. inace prelistao sam ti onu temu..nema shta pokido si,svaka cast :D ... bas si super lik :) .. .razumes naucio sam par novih stvari od tebe :) i samo tako nastavi :)) . .. :thumb: