Dazdevnjak

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Dazdevnjak

Autor: Član Vutra Organizacije - Gospodin Zeko


Kod nas takodje dazdevnjak (,,Salamandra maculosa"-burnjak) ako se dodirne, luci bijelu otrovnu tecnost iz citavog tijela, koja je vrlo opasna za ljudsku kozu.

_A9.gif


Dazdevnjak je zasticena zivotinja i vrlo koristna za prirodu!!! Ranije se smatralo, da dazdevnjak moze da ugasi vatru, i cesto su bacani u vatru, kakva tragedija za te neduzne zivotinjice! Od davnina, dazdevnjak je imao vrlo vaznu ulogu u eksperimentima sa Magijom i Alhemijom, naravno zbog njegove halucinogene technosti!Takodje i praznovjerje je neprijatelj dazdevnjaka, jer se fantaziralo da ako neko udari prutom po dazdevnjaku, da on cijukne tako jako da doticna osoba ogluvi! Pitamo se koliko je dazdevnjaka platilo svojom glavom te glupave eksperimente!? Dazdevnjaci su se koristili u proslosti u Sloveniji (po starom alhemijskom receptu) za pravljenje ,,specijalne rakije'', koja je koriscena za razne medicinske svrhe!


A10.gif
 

Karlitos

Aktivan Član
30.06.2013
89
175
33
Predivna zivotinja,ne mogu a da ne zastanem bar 5 minuta da joj se divim,kada god je vidim.Nisam se puno informisao o njoj tako da nisam imao pojma da njegova sluz sadrzi halucinogene materije :) Vrlo zanimljivo...sreca sto ga nisam dodirnuo...mada sam cuo da je nekako "otrovan" i nisam se hteo upustati u moguci problem :)

Evo jedne sa najsvezijeg susreta :)
fomx6d.png

I kada sam vec tu (suma,zivotinje,priroda :D)
Ovo je jos jedan "predator" kome se takodje divim. Sorry za off :/
5yhk6p.jpg
 

Alika

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
23.09.2011
90
62
28
39
Da ,mene je iznenadio ( da ne kazem prepao :) ) pri kratkom susretu u sumi . Presladak je bio i mogu rec bas veliki ,digao glavicu gore ka meni ,ja sam naravno prvo vrisnula, a onda mi je bilo drago sto se tako gledamo . Nisam imala tel da slikam , imao je bas intezivno crnu boju tijela sa zutim flekama. Faca :D
 

amrildooo

Đed
Poznanik Foruma
29.12.2013
394
1.738
143
79
Sumarak
Srecem ga cesto kad sam u sumi, poslije kise i da ne procita sad ovo zivio bi u uvjerenju ako ga udarim da vrisne hehe :spcartman:
 

unicum

Aktivan Član
01.03.2014
176
194
0
davno dok sam pohađao osnuvnu školu,profa iz biologije nam je govorila da daždevnjak ispušta zvukove, koji paraliziraju žrtvu

kao da može i čovjeka paralizirat, naravno, nikad nisam dobio potvrdu navedenog.....ali uglavnom sam čuo negdje ponovo da, dažd ima zvuka koji paralizira!!!!