Deca i Marihuana

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Shozlerdi

Aktivan Član
15.10.2013
69
33
18
29
E ovako,ja kao i svi posto ne sadim (imao sam u planu ali za indoor nemam uslova cekam april) nabavljam travu od dilera,jeste da nije sigurno al mora se,od tog dilera uzimaju i deca bukvalno deca fazon 14-15 godina,cuo sam razne price u vezi rasta i marihuane ja iskreno ne verujem u to,pa me zanima da li ce ti klinci imati nekakvih problema sa rastom? :)
 

Shozlerdi

Aktivan Član
15.10.2013
69
33
18
29
Gagiba je napisao(la):
Sa rastom neće ali sa pameću će imati! Indukovane promene svesti u tom uzrastu su u najmanju ruku problematične...ali već smo pričali o tome puno.
Ja lično insistiram kod dečinje da što kasnije ulaze u te stvari (uključujući i nikotin i alkohol), mada me retko ko posluša (čitaj čuju al teraju po svome)...
Da da to znam,skola i te stvari,a alkohol i nikotin ne mogu da gledam,ne mogu da gledam ovu decu kako se opijaju to mi je i smesno i gadno
Vutragenjo je napisao(la):
Znaju djeca sa 14-15 sta (NE)rade. Sigurno ih bombarduju sa svih strana a ipak ce probat sve. Pitanje je samo ko ce probat umjereno a ko ce se odalamit.
To si realno reko u tim godinama sam i ja imao nagon da sve probam ali sam ipak slusao druge,malo je ovakvih kao ja :)
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
svako im svoje neko misljenje, isto tako ima vise strana znanstvenih clanaka koje dokazuju jedno pa drugo... moje misljenje je da ne utjece nikako na nista osim mozda malo na dugorocno pamcenje i to jedino ako se cesto pusi... ali i to je ajmo rec mit ... barem po meni, jer ja pusim od svoje 15 ili 16 god i nisam primjetio neke znatne razlike u bilo cemu osim sto se nemogu sjetit sta sam danas ili jucer rucao ako se izbijem taj dan ili sljedeci, ali uvijek, ama bas uvijek neka misao ili stvar koju vidim me zna asocirat na neke stvari koje se nebi nikad sjetio, vjerujem da vutra isto tako ima veze s tim jer kad se napusis puno vise razmisljas i propitujes se pa tako dolazis do nekih novih zakljucaka... ja ovo pricam iz osobnog iskustva kako vjerujem da je djelovalo na mene ali siguran sam da ima jos jako puno strana gledanja sto se tice ove stvari...
 

Shozlerdi

Aktivan Član
15.10.2013
69
33
18
29
Ista prica je sa mnom ja sam u 17 krenuo iso u skolu sve u fulu nikakvih problema,ali tada je bila trava malo bolja mislim lik od koga sam uzimao je sam uzgajao,a danas...
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Meni nije jasno sta znaci lerdi u tvom niku, shoz, kao ni to otkud tolika briga za djecicu i otkud znas ko sve kupuje od tvog dilera?

Svasta covjek ovdje moze procitati
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bosko3

Shozlerdi

Aktivan Član
15.10.2013
69
33
18
29
Papa Romeo je napisao(la):
Meni nije jasno sta znaci lerdi u tvom niku, shoz, kao ni to otkud tolika briga za djecicu i otkud znas ko sve kupuje od tvog dilera?

Svasta covjek ovdje moze procitati
Daj brate,na svakoj temi koju izbacim treba da objasnjavam,nisam znao sta da stavim kada sam pravio i to mi je prvi sinonim za vutru.
Znam ko sve kupuje zato sto sam par puta blejao sa dilerom i dodje klinac dza bu i ode.
Brinem se za decu,fala bogu,ako se oni upropaste gde ide svet?
 

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
Kad je neko adolescent trava moze samo da ga smiri u tom burnom periodu :) A deca ko deca,sto im vise branis nesto,to isto vise zele :) Nije tu trava problem,problem je drzava i ceo sistem i moralne vrednosti kojih nema,al to vuce i druge teme itd itd...Sve u svemu trava je lek,a vi pricajte sta ocete :D
 

Shozlerdi

Aktivan Član
15.10.2013
69
33
18
29
Gagiba je napisao(la):
Ja sam tek na faksu počeo da pušim a pred kraj negde sam znao da teram i po 10-15 komada dnevno. Zato sam naravno i pao godinu!! :)

Umerenost je osnova svega! Ne treba preterivati ni u čemu pa ni u rasnim plavušama... ;)
Ti si ga bas obrijao :D
rKj420 je napisao(la):
Kad je neko adolescent trava moze samo da ga smiri u tom burnom periodu :) A deca ko deca,sto im vise branis nesto,to isto vise zele :)
To nisam znao :)
Sad sam se setio to je i moja keva pricala
 

Shozlerdi

Aktivan Član
15.10.2013
69
33
18
29
Bilo je tebi lepo burazeru :D

Gagiba je napisao(la):
Ma u to vreme preterivanja sam upao u neki indoor na par ari. Dobro si pročitao, par ari!! :)

Neka lepa davno prošla vremena....
cekaj,cekaj indoor na par ari,ne kapiram mislis outdoor?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Gagiba

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
tri puta sam te u ovoj temi opomenuo da ne pises post za postom, nauci da editujes post ili koristi opciju vise citata, sledeci put opomena i iskljucenje na 1 dan!!! i nije ti ovo prvi put.

i kakva je ovo uopste tema, vec je dosta bilo razgovora o tome, ajd malo listaj forum, kakve veze ima rast, kakav rast...

pa me zanima da li ce ti klinci imati nekakvih problema sa rastom?
manje vise rast, al pun ti je internet studija o uticaju bilo cega psihoaktivnog a ne samo vutre na organizam u pubertetu, naravno da moze da se odrazi na individuu kada jos nije zavrsen ni psiholoski ni bioloski rast i razvoj funkcija, naravno sve je prilicno individualno i zavisi od kombinacije velikog broja faktora, bioloskih, psiholoskih, socijalnih... i sta sad kad smo to sve apsolvirali, ides do tog dilera i tamo ces zabrinut stojati i braniti deci da kupuju il sta... ne kontam poentu tema o kojoj je inace bilo reci ranije na par mesta
 

Shozlerdi

Aktivan Član
15.10.2013
69
33
18
29
Nisi samo u ovoj i u prosloj,nikako mi to ne ulazi u glavu,pokusacu da ne gresim :)
Ne naravno da necu da idem kod dilera,nego cu da pokusam da pricam sa tom decom ima ih na gomile,mogu da pokvare uspeh u skoli za malo zajebancije,a deca ostaju iza nas.
Trazio sam i na forumu i na netu nisam nasao,ne snalazim se bas dobro. A cuo sam razne price na ulici pa reko da napravim temu
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
(prilicno me sram ovo napisati).. sa 13god. sam pocela..tako da sam sa 14-15 pusila recimo 3-4-5 x tjedno..tada mi to nije predstavljalo nikakav problem niti sam osjecala ikakve posljedice..sa 15 sam pocela solo zivjeti ..tako da sam narednih cca 3-4 god. pusila stvarno puno..sistem-navecer dok pusim zadnji ,motam jedan da imam za odmah ujutro..i u toku dana cca 5-10komada..i mislim da nista od toga nije veliki problem..uredno sam zavrsila skolu..iako sam 100% vremena provela "pod utjecajem"..
od cca 15. sam povremeno pocela sa konzumiranjem droga-apsolutno sve sto je tada postojalo..to je trajalo do cca 23.god. i jos nisam imala nikakvih problema..
jedini problem je nastao iz razloga sto je trava ilegalna..
dakle..obzirom da sam prosla od snifanja ljepila do furanja dopa..mislim da sam dovoljno kvalificirana tj upoznata sa problematikom..da bi mogla reci nesto na temu..
problem nije trava kao trava..problem je cinjenica da je ilegalna..sto za sobom vude nekontroliranu trgovinu..
poznati scenarij ide ovako : subota.ekipa klinaca odluci za izlazak kupiti vutre..za kupovinu je zaduzen najpoduzetniji od njih..taj je obicno i najvise zainteresiran.radoznao.mozda cak i hrabriji od ostatka ekipe..itd..taj isti nabrijani klinac dolazi do svog dilera..diler mu kaze da nema nista-geiga-nestasica..a klinac se napalio..diler mu nudi alternativu..i tako taj klinac citavu svoju ekipu tu vecer nudi sa npr. speedom,bombonima ili sto je vec danas u modi..
nekome iz te ekipe se to jako svidi..i pocinjega zanimati sto sve ima osim trave..zeli probati o stale droge..i eto..u roku od par dana imamo problematicnog klinca.
e sada..uvijekce biti onih koji zele sve probati..koji se pale na zabranjeno voce..uostalom..znanstveno je dokazana geneteska predispozicioniranost za bolesti ovisnosti-dakle..neki od nas imaju to u sebi vec programirano...samo se treba stvoriti klima i/ili trenutak..i eto pizdarije..

ali trava kao trava..kao netko tko je stvarno puno duvao u svojim "njeznim i osjetljivim godinama"..mislim da ne stvara velike ( a ako uopce ) probleme i posljedice..
velim..ponavljam.problem je u tome sto je ilegalna i sto nije kontrolirana.
uostalom ta istrazivanja koja su pokazala da moze utjecati na rast,na kratkorocno ili dugorocno pamcenje...sve mi to nekako djeluje lagano manje bitno...jer..danas je toliko otrova oko nas..i toliko otrova djeca unose u sebe najobicnijom hranom i npr.sokovima....tako da ta spika sa travom mi nekako ne prolazi..tj. ne pridajem joj neku vaznost i tezinu.
 

mlst

EvilWeed
04.08.2009
207
206
43
35
Nis be!
Vutra forum je kao Zajon . Sve price su vec prosle i pojavljuju se u ciklusima kako se ko novi pojavi .

Pusti decu neka budu deca , njihov problem nije trava vec sam sistem ali da ne ulazim sad u dublju tematiku .

Da li valja pre 18-20 godne da se pusi NE .
Da li smo svi ili vecina probali pre toga DA .
Da li sada imamo problema zbog toga Ne znam vreme ce pokazati .

Treba shvatiti da ako ne mozes da se zajebavas bez alkohola i droge , onda si slaba licnost i trebas odgovore potraziti u sebi.

Mir
 

Gagiba

Aktivan Član
Lerdi

Moja greška. :)

U to vreme još niko i nije čuo za lampe. :)
Burazeru sa sela dok je bio u vojsci neki ortak predloži da posade malo i donese mu kesu semenki. Tada se pušila gotovo samo Albanka i često je bila semenkara, tako da si 100-200 semenki mogao skupiti za vikend. I onda burager ne bude lenj i posadi u nekom kukuruzu sve što je imao!! Ostalo je istorija... :D

Ne mogu ti objasnisti osećaj kada me je uveo u potkrovlje gde je sušio to što mu je rodilo! ;)