disclaimer za <18

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
čuj..ako je neki klinjco samo će pročitat, reći ko vas j.e.b.e. i regat se...

?možda? bi bilo bolje kada bi napravili kako je zleeqovski predložio..
nekako odvojiti uzgajanje jer ipak je to dobar dio ovoga sajta!

bar što se sigurnosti tiče!..ne znam..nisam pametan kako!

Ovo je neki korak u tom smjeru,ali nedovoljno..
razmislite pa odlučite!

JA stojim iza vas..

PEACE!:maryjane:
 

kobasicat0r

Tehnička podrška
Administrator
23.10.2004
2.043
771
138
/dev/null
vutra.org
Naravno da bi oduzimalo previše vremena. Pa ja od obaveza svraćam ovde na par dana. A tako je, verujem, i sa ostalim administratorima.
Poenta i jeste u tome da ti svima pružiš informacije, a da se sajt ogradi od učešća maloletnih na forumu, zar ne? Ovaj tekst bi se mogao izmeniti, ja sam samo napisao nešto bezveze, čisto da testiram ovo.
Mogao sam i da nedopustim registrovanje maloletnih (ako unesu veće godište, ko ih je*e što lažu) ali bi i to mogli da zaobiđu isključivanjem JavaScripta
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Kobaja je napisao(la):
Naravno da bi oduzimalo previše vremena. Pa ja od obaveza svraćam ovde na par dana. A tako je, verujem, i sa ostalim administratorima.
Poenta i jeste u tome da ti svima pružiš informacije, a da se sajt ogradi od učešća maloletnih na forumu, zar ne? Ovaj tekst bi se mogao izmeniti, ja sam samo napisao nešto bezveze, čisto da testiram ovo.
Mogao sam i da nedopustim registrovanje maloletnih (ako unesu veće godište, ko ih je*e što lažu) ali bi i to mogli da zaobiću isključivanjem JavaScripta

OK ... ako ti tako kažeš ...

P.S.
Znaš onu staru _Ako ima volje, ima i načina_
 

Misticni Yarac

Aktivan Član
28.02.2007
61
7
0
32
Lepo je sto imate takav odbrambeni stav, ali meni ce iskreno krivo biti ako ogranicite pristup osobama mladjim od 18. Najvise zbog toga sto i ja jesam maloletnik, ali smatram vutra.org kao neprocenjivim izvorom informacija. U redu je ako napisete da ne podrzavate koriscenje marihuane od strane maloletnika, ali opet, nisu sva deca deca. I nisu svi odrasli odrasli... Tako mozete da otudjite gomile osoba ako zabranite neki deo informacija njima, a opet, te osobe se mogu pokazati korisne u celoj ovoj nasoj akciji i druzenju. Shvatam da savrsenog resenja nema, ali be wise...

Irie
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Poenta i jeste u tome da ti svima pružiš informacije, a da se sajt ogradi od učešća maloletnih na forumu, zar ne?

To sam i mislio i postovao u prvom postu. Dobro je ono sto si stavio. Moze da se doradi jos malo ali to je to uglavnom.

Tako mozete da otudjite gomile osoba ako zabranite neki deo informacija njima, a opet, te osobe se mogu pokazati korisne u celoj ovoj nasoj akciji i druzenju. Shvatam da savrsenog resenja nema, ali be wise...

Kada bi bio glasanje za legalizaciju kanabisa mogli bi da glasaju samo >18. Aktivizam maloletnika u legalizaciji moze da im stvori probleme u zivotu a i sajtu. Koriscenje kanabisa od strane maloletnika moze da im stvori probleme (u skoli, sa roditeljima...). Uzgoj kanabisa moze da im stvori jos vece probleme. Necu da razglabam o tome ali nije vutra za ispod
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
ljudi ne treba toliko puno rasprave oko ovoga
tu se jednostavno radi o ograđivanju
Kobaja je preporučio već jedun opciju
ja sam za onu opciju u kojoj mi ne dozvoljavamo onima ispod 18 da regaju na sajt, tako da moraju slagat prije neg što uđu.samim time neće olako pisati gluposti čim dođu...
a što se growforuma tiče, ona ideja od zleegovski je ok.
malo je bed što se neće moći doć brzo tj. neposredno do informacija ali
opet samim time će se nadobudni groweri prisiliti da malo prošvrljaju po sajtu pa tek onda uleću s pitanjima. osim toga onaj kog stvarno zanima taj će se i potruditi da sazna.
 

Misticni Yarac

Aktivan Član
28.02.2007
61
7
0
32
Inq je napisao(la):
Kada bi bio glasanje za legalizaciju kanabisa mogli bi da glasaju samo >18. Aktivizam maloletnika u legalizaciji moze da im stvori probleme u zivotu a i sajtu. Koriscenje kanabisa od strane maloletnika moze da im stvori probleme (u skoli, sa roditeljima...). Uzgoj kanabisa moze da im stvori jos vece probleme. Necu da razglabam o tome ali nije vutra za ispod
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
ako kazes da ne moze onda ce oni jos vise posjecivat sajt


a to odobravanje pa moze se nesto namjestiti da svi pomazemo napravimo grupu ljudi koja ce da ocjenjuje sve nove korisnike prijeno nego sto ima da dozvolu za pisanje novih tema.
Kao sto rekoh ovaj forum je zakon tako samo jednim klikom to cu omoguciti i naravno treba odabrat ljudi koji ce ispitivati optuzenog :vb_whip:
 

domba

Aktivan Član
06.01.2006
353
10
0
Treba napisati...zabranjena kemija mlađima,starijima i ljudima između tih perioda :D
a za marihuanu dozvoljeno od kada se rodiš haha :)
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Misticni Yarac je napisao(la):
To za legalizaciju nece biti skoro u svakom slucaju, tako da se za sada ne radi o glasanju, ali razumem sta hoces da kazes. Ne moras biti 18< da ti otvoreno pricanje o svetoj biljci stvori probleme u zivotu (posao, porodica, itd itd..) tako da se ne radi samo o nama maloletnicima. Ja sam sa svojim caletom & kevom krenuo da pricam o uzgoju, i keva se slaze na tu temu, rekla mi je u svakom slucaju da mi je mnogo bolje da sam uzgajam nego da kupujem od dilera. Za caleta ne znam, njega jos treba da pitam, cekam da se vrati u BG. Ako ja smatram da je moj mozak razvijen do te mere da mogu da pusim travu, ja cu to ponekad i da uradim.

Ja sam svoje rekao... izbor je tvoj.
 
02.03.2007
4
0
0
43
to sto cemo se mi maloljetnici registrirat kao da imamo 18+ nema veze sa vutra.org
mislim da je ideja dobra jer se ovako ogradujete od odgovornosti za maloljetne osobe
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
to za 18+ nije nista novo vec godinu dana na phpbb forumu postojao je taj pravilnik pri registraciji. medjutim sad odjednom niko se ne sjeca :)


mi se drzimo svoga i nista ilegalno vutra.org sajt ili forum nije uradio. informacija je tu i na milion drugih sajtova. mi licno niti sta prodajemo niti imamo ikakve veze sa prodajom sjemenki osim sponzorstva sto je apsolutno legalno


najvaznije je da stritno zabranjujemo ikakve sjemenki ovdje preko foruma i to ni samo napomenite pa ce pasti privremeni ban. Ja bih rekao da nikome ne vjerujete ukoliko se niste licno upoznali i duvali zajedno :)
 

Misticni Yarac

Aktivan Član
28.02.2007
61
7
0
32
QUOTE=Inq;24379]Ja sam svoje rekao... izbor je tvoj.[/QUOTE]

Cenim tvoje misljenje Inq, kao i svacije drugo na ovom forumu, ali ja se stvarno uzivam u pusenju kao i svi ovde :banana_dred:

Dont make me :sadbanana:

Salim se ljudi, naravno, pametna je ta ideja sto se branite od ovog glupavog kapitalistickog sistema gde se sve vrti oko para, ali meni se najvise svidja ova ideja da se napravi grupa ljudi koja ce da procenjuje nove korisnike. PozZz