Dnevnik konzumacije - prvi puta "Crohnova bolest - kronična bol"

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Evo gotov još jedna dan korištenja terapije:
Danas je bilo malo lakše glede općeg stanja i s obzirom na zadnih par dana, ženi sam dao 1. terapiju oko 09.30h od jednog zrna riže i žena se zabavila kuhanjem rućka i malo je pospremala po kući tako da je dopodne prošlo nabrzaka, 2. terapiju sam ženi dao oko 15h od 2 zrna riže i malo sam pojaćao terapiju radi bolova i grćeva i poslijepodne je žena uglavnom odmarala, 3. terapiju od 4 zrna riže sam dao ženi oko 21h(naravno intezitet bolova se malo pojaćao nažalost ali tako joj je zadnjih par dana) te se nadam da će žena uspjeti malo odmoriti s obzirom na slabo spavanje uz bolove i grćeve zadnjih par dana.

Hvala svima na savjetima i razumijevanju koje nam puno znaći kao i vaša podrška my :family1:
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Napušena Vjeverica;203062 je napisao(la):
Mogu jedino dat osobni savjet:
Mene kada nesto bas jako jako neizdrzivo boli, napijem se cuge i napusim trave pa nista me vise ne boli. :)

Ti si stvarno napušena vjeverica!
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Da završim i dnevnik za jućerašnji dan malkice kasnim:

Jućer sam ženi dao terapiju oko 09.30 od 1 zrna riže i dopodne je prošlo uglavnom OK, 2. terapiju sam ženi dao oko 15h od 2 zrna riže i poslijepodne je uglavnom prošlo OK žena se zabavljala sa presađivanjem cvijeća i malo joj je lakše u odnosu na prošle dane,ima bolova i grćeva ali u manjoj mjeri, 3. terapiju sam joj dao oko 21h od 4 zrna riže i nadam se da će malo uspjeti odmoriti što zadnjih par dana i nije bio slućaj nažalost uzrok tome su bolovi i grćevi koji obićno dođu u većernjim satima.

Hvala svima na razumijevanju savjetima.
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Ja ne znam kak je kod vas, al ja bi najradije njima dosao doma i donio im masne hedove da se malo opuste. Trava jest uglavnom zajebancija ali na kraju krajeva, vecina nas dobro znamo da uzimamo to jer nam ne pase u zivotu (na ovaj ili onaj xy nacin). Kad citam ovu temu, osjecam se s jedne strane nemocno a s druge strane bi najradije pomogao na bilo koji nacin, ni jedna osoba na svijetu ne zasluzuje biti bolesna.

Iskreno, razmisljao sam mogu li kako pomoci, na bilo koji nacin, ali bas mi nista konstruktivno ne pada na pamet.

Zato necu vise pisati u ovoj temi, samo vam zelim reci da vam zelim svu srecu u daljnjem lijecenju, zao mi je nemate pojma kako, ko da se meni dogada. Drzte se, reko bih vam "bit ce bolje" ali to bi bila floskula.

Mozda za par desetljeca dodu ljudi pameti pa nece braniti kanabis te ce krenuti u daljnja istrazivanja, pa ce to pomoci ljudima. Ne znam sto da vam kazem, svaku vecer kad idem leci sjetim se i ovoga, ne znam sto da vise kazem. Evo zadnji post, nemojte se ljutiti, morao sam vam ovo reci.

Sve najbolje :)
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Hvala na dobrim željama, i dnevnik i je otvoren kako bi se konstruktivno sagledalo stanje stvari te kako bi se možda pomoglo i drugima koji imaju sl. problema nažalost kod nas je to "poprilićno zakompliciran problem" sa stanjima u kojima se žena nalazi pa ponekad ni sam neznam što i kako da napišem te pokušam objasniti ovo što nam se događa, vjerujem da je velikoj većini ovo velika nepoznanica kao i nama jer nemamo "toćnu dijagnozu" što i je veliki problem te se onda i puno teže riješavaju neke stvari jer samo "nagađamo" kako bi mogli/trebali nešto konzumirati kako bi nam pomoglo i što "prvo napasti" s obzirom na probleme.Nemamo mogućnost ciljano se koncentrirati na 1. problem pa kad riješimo jedan onda na drugi, nažalost to ovdije i nije moguće jer ima previše komplikacija.
Želja nam je prvenstveno riješiti bolove/grćeve te onda sve ostalo barem je moje mišljenje takvo sad da li je ispravno stvarno "neznam" ali gledam ženi olakšati njezino stanje, pa onda sve polako dalje i mislim da nam treba određena "sorta/vrsta" biljke tj. kako bi mogli napraviti takvo ulje, neznam kakva je opcija glede "konzumacije pušenjem" trenutno nemožemo ni isprobati jer nemamo "proizvod":leafblunt: i možda bi i to bilo dobro?

Hvala svima na podršci i razumijevanju.
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Dobra frula uvijek pomogne, rijetko zakaze.

Nasao sam vrstu biljke koja moze pomoci:

"Blue Fruit" od Dinafem-a
Blue Fruit (by Dinafem) :: SeedFinder :: Strain Info




Pise ovdje:
https://forums.vutra.org/content/589-vrste-kanabisa-bolesti-koje-lijece.html

...da je ta biljka za Chroneovu bolest i grcenje misica. Biljka je 80% indica i ima oko 15% THCa, tako da nije bas ubojica za mozak, nece imat halove od toga :D

Napravite svoj grow, imate svoj prostor, roditelji vas ne kontroliraju. Za 4mj mozete imati 150g Blue Fruita, pa joj motaj frule ili kupi bong/lulu. Ili kuhaj caj od lisca, svasta brate mozes.


Da sam na vasem mjestu, narucio bih sjeme vec sutra tako da pocne grow za 2tjedna (znaci kraj 4.mj), biljka bi (u dobrim uvijetima) trebala biti spremna pocetkom 8. mj a vrhovi bi onda bili spremni krajem 8., pocetkom 9. mjeseca. Vrijedi probati, kako god da okrenes.


Mozda cak netko zna gdje se blize moze nabaviti to sjeme, ova stranica sto sam ju ja linko je skupa dosta + troskovi dostave iz inozemstva.
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Završen je još jedan dan glede korištenja terapije:
Ženi sam dao 1. terapiju oko 09.30 od 2 zrna riže te je dopodne uglavnom prošao OK, žena se zabavila kuhajući rućak, 2. terapiju sam dao oko 15h od 2 zrna riže i žena je uglavnom odmarala i gledala TV, 3. terapiju sam dao ženi oko 21.30h od 4 zrna riže malo sam podebljao terapiju radi problema zadnjih par dana ali ide polako na bolje i danas je bilo relativno OK tj. lakše nego proteklih dana, ada se da će sežena naspavati barem malo jer ovih par dana nespavanja se vidi i osjeti.
Polako se pripremamo glede mogućeg "growa" bili smo malo u financ. gabuli i bila je zima pa veće režije i tako to, ali sad će se malo lakše disati pa će biti nešto od :maryjane: dosta sam proućavao i tražio neki "strain" koji bi nam mogao pomoći, i pošto nemamo problema sa "Chronom trenutno" tražimo nešto protiv bolova i grćeva to bi nam bio prioritet za poćetak.

Hvala svima na savjetima i razumijevanju my :family1:
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Gotov još jedan dan glede korištenja terapije :
Ženi dao 1. terapiju oko 09.30h od 2 zrna riže i dopodne je prošlo uglavnom Ok, uz malo spremanja i zabave po stanu, 2. terapiju sam dao ženi oko 15h i poslijepodne smo malo odmarali i gledali TV i to je prošlo relativno OK uz manje bolove i grćeve, 3. terapiju sam dao ženi oko 21h od 2 zrna riže iz razloga što smo nabavili 1. pljugu:icon_lol: WW-a za dimiti pa da nebude previše jer do sada nismo imali prilike to probati da vidimo kako će djelovati.Možda da je neka druga vrsta u pitanju bi i bilo nešto ili da je smaknula cijelu pljugu.
Žena je povukla dobra 3-4 dima i bili smo u išćekivanju što će se dogoditi ali:ludaci_lol: ništa se nije dešavalo pa smo bili malo :icon_evil: imali smo više oćekivanja glede toga s obzirom na sve priće i iskustva pojedinaca.
Nažalost na ženu to nije djelovali ali zašto? na to pitanje neznam odgovor jbg.

Hvala svima na savjetima i razumijevanju, a glede box-a skuplja se polako materijal pa će biti nešto za osobnu upotrebu.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
a jel' delovalo na tebe, nista ne kazes... mislim, 4 dima ww ne moz' da ne osetis, sem ukoliko iscekivanje nije totalno blokiralo pricu
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Kolega Power, pošto sam sve podredio ženi ja i nisam probao kako bi ona imala dulje za koristiti kako "pljugu tako i ulje":icon_lol: i pošto nisam do sada napisao evo novi podatak koji je jako pozitivan, a to je da je žena prestala pušiti tj. 1.mj nije zapalila "pljugu" što je veliki napredak jer je do sada već pokušala 2-3 puta i izdržala max. 2-3 tj. Naravno osim jućer "vutru"
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
to je super, nek batali cigarete i resice se velike muke... a za vutru, bude bolje drugi put, nije neobicno da se prvi ili drugi put ne oseti efekat, samo opusteno i sretno
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Ubili smo još jedan dan kako koristimo terapiju:
Ženi sam dao 1. terapiju oko 09.30 od 2 zrna riže i mogu reći da je s obzirom na vrijeme(pada kiša cijeli dan) i nama dan prošao relativno OK, žena skuhala rućak i malo odmarala ćitajući knjigu, 2. terapiju sam joj dao oko 15h od 2 zrna riže i opet na odmor uz knjigu i lagane bolove i grćeve ali podnošljivo s obzirom na ranije i zadnjih par dana, 3. terapiju sam joj dao oko 21h od 2 zrna riže i opet je malo zapalila pljugu pa ćemo vidjeti ali oćito neće biti ništa kao i jućer radi eventualne duge konzumacije "ulja" kao što je kolega mazar napisao.

Hvala svima na savjetima i podršci, a nastavak slijedi.....
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Prošao nam je još jedan dan kako koristimo terapiju:

Ženi sam dao 1. terapiju oko 09.30h od 2 zrna riže i dopodne je prošlo uglavnom OK, žena se zabavila kuhanjem rućka, a ja visio na net-u i ćitao novine po navici, 2. terapiju sam joj dao oko 15h od 2 zrna riže i poćeli su se javljati bolovi i grćevi te ćešći odlasci na WC pa nam je to već uobićajeno nažalost ali žen gura nekako, otišla je malo u krevet s knjigom i zaspala, 3. terapiju sam joj dao oko 21h od 2 zrna riže te je uz to opet povukla 3-4 dima i osjetila nakon 10-ak min lagano djelovanje iste:icon_lol: za razliku od prethodnih dana te se nadam da će se malo i odmoriti, vrijeme je teško te se nadam da će biti malo bolje kad se vremenske prilike poboljšaju.


Hvala svima na savjetima u razumijevanju.
 
19.04.2012
4
0
0
50
Pozz svima ja sam novi ovdije, samo da se javim da postojim i da sam uz tebe snjezana i tvoju zenu "may the force be with you"!!! Pozdrav mrkvici i mazaru citao sam njihove dnevnike, pogotovo od mazara onooo stari citao sam dok nisam zavrsio sto znaci do 6 ujutro. Propisno si mne izmucio ali kao da sam citao knjigu neku koju nemres ispustit. Svaka cast svima posebna kemija je na ovom sajtu...to jos nisam susreo nigdje. Ovdje ima dragocijenih informacija!! Inače btw ja imam 2 dijagnoze 1. boilest perifernih živaca i skračene tetive, deformacija stopala (ali hodam i trčuckam nije brutalno nesto ) to mi je bolest nasljeđena po rođenju a dijagnoza br.2 je Hepatitis c, e tu *****riju sam si sam natovario kad sam bio mlad i lud.....
Stoga, pošto nisam u mogućnosti trnutacno u zivotu uzgojit ni indor ni autdor...zasada skupljam dragocijene informacije ., a u bližoj buducnosti tko zna , moizda ce i moj dnevnik osvanut ovdje ;)

Snjezana pozdrav, drzte se , daj zeni pusu, pratim i dalje !!
 
17.04.2012
3
0
0
35
Bok svima.... posebno tvojoj ženi i tebi... slučajno sam naišla na ovu stranicu i igrom slučaja otvorila tvoj dnevnik konzumacije i počela čitati od početka. Ja isto bolujem od chrona već dosta godina... imala sam hvala Bogu samo 2 operacije ali sam dosta svog djetinjstva provela u bolnici radi teških upala, nedavno i sepse i drugih "lijepih" stvari što nosi ova bolest.... pila sam razne tablete i osobno mislim da je to veliko sranje.... vjerujem u alternativu i u vutru... i to mi za sada najbolje pomaže.... idem kod bionergičara i s njim sam uspjela biti 4 godine bez tablete (nažalost taj period je morao nekad prestati - duga priča) ... probotici i naposljetku blažena vutra... dimim zadnjih par mjeseci svakodnevno ... i osjećam se super i nemam nikakvih nus pojava, dapače neke stvari su mi se poboljšale ( stolica tvrda jednom na dan bez grčeva) ... želim tebi i tvojoj ženi puno puno sreće da joj bude bolje, bitno je da si s njom i da joj pružaš podršku i da si tu za nju. Meni su moj stari i dečko najviše pomogli i znam da je zbilja to bitno... chron= psiha.... ako mogu bilo kako pomoći recite.... bit će mi drago.. držite se i nadam se da će ženi biti puno bolje kao meni sada.... :vb_wave: :vb_wave: :sun2: :flamed: :banana_rasta:
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Završava još jedan dan kako se koristi terapija "uljem":

Ženi sam dao 1. terapiju oko 09.30h od 2 zrna riže i dopodne je prošlo uglavnom OK žena je malo pospremala stan i zabavljala se i ubila vrijeme na taj naćin koliko joj to stanje dopušta, malo radi pa malo odmara i jedino tako funkcionira, nažalost nisam bio kod kuće kad je trebala uzeti 2. terapiju i pošto uglavnom javodim raćuna kada ,koliko i što ona je jednostavno zaboravila uzeti oko 15h, kako je malo više radila legla da malo odmori i zaspala:eek:hno:, 3. terapiju sam joj dao oko 21.30h od 2 zrna riže i "popljugala i zadnjih par dimova vutre" i vidim da polako odlazi:abducted: . te se nadam da će i zaspati i malo se odmoriti.

Imao sam danas problema sa kompom, ufffff i bogme se dobro naživciro, patio sam se dobrih cca 5h kako bi digao Winse jbg. nešto trokira ili je hard pred riku ili me pati nekompaktibilna memorija s MBO pa sutra opet imam posla preko glave da bi to dotjerao u red jbg. Probao i XP i Wins 7 ali sam jedva XP upogonio tek toliko da mogu na net i vutra forum:icon_lol:

Hvala svima na podršci i razumijevanju i pozdravljam nove ćlanove kao kompletnu my :family1:
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Evo me konaćno sam upogonio komp jbg. crklo 4GB memorije i napravilo toliko njesra ajme, patio sam se 2 dana,promjenio MBO(novu) skoro me infarkt strefio baš u krivo vrijeme trošak, 2 harda nosio na testiranje posla "da boli glava":

Kako nisam pisao dnevnik za juće obuhvatit ću oba dana odjednom kako bi sve bilo pod kontrolom i na jednom mjestu:

Ženi sam jućer dao 1. terapiju od 2 zrna riže oko 09.30h i uglavnom žena se bavila kuhanjem rućka i sređivanjem stana(imamo neke goste preko vikenda) tako da je prošlo OK, 2. terapiju sam dao ženi oko 15h od 2 zrna riže i žena se poprilićno umorila dok je sve dovela u red dok sam se ja patio sa kompom jbg. malo sam joj pomogao ali..... nestignem sve i bio sam živćan:eek:hno: pa slabe vajde od mene nažalost. 3. terapiju sam dao ženi oko 21h od 2 zrna riže te se nadam da će žena uspjeti malo odmoriti jer se poprilićno naradila i to je iznad njenih mogućnosti ali..... jbg. mora se.

Danas sam 1. terapiju oko o9.30h od 2 zrna riže i pošto je sve bilo sređeno jućer i nije bilo posla i žena je slabo spavala pa se pokušala malo odmoriti, 2. terapiju sam joj dao oko 15h i uglavnom je ostatak dana provela u odmaranju i gledanju TV-a, 3. terapiju sam joj dao oko 21h od 2 zrna riže i valjda će noć proći OK, ali vidjet ćemo....

Dnevnik de dalje po obićaju te se nadam da će i komp raditi kako treba....

Hvala svima na savjetima i razumijevanju my :family1:
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Jel mozes molim te malo detaljnije napisati kako je tocno utjecao dim trave na nju? Kako joj je sjeo, tada i dan kasnije? I jel bila dobra trava ili neka xy?