Dnevnik konzumacije - prvi puta "Crohnova bolest - kronična bol"

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Pozdrav svima.

Evo danas u 09.30 ženi udijelio novu terapiju 1. zrno riže ali malo veće da probamo od jutra pa će tako cijeli dan i 2 i 3 kako budu slijedile, žena je bila budna kad sam se probudio ali uhvačalo je u kićmi(ležanje veći dio dana, jer kad je uhvati djelovanje kaže da joj je tako najbolje ali očito nije), te sam joj danas i prilijepio novi flaster(opet 3 dana mir) kad je pod dojmovima ponekad bude udaljena i odsutna gleda tv i imam osječaj kao da gleda kroz njega.
Jućer sam dosta proučavao i prevodio sve te silne trave indica/sativa i gledao kakve i koje sve načine djelovanja kao i uzgajanja postoje i dođe ti da uzmeš sve po redu:sun2: što više čitaš ono traži još i pored svega pročitanoga tu na forumu i vaših iskustava čovjek bude zbunjen, jer svako ima drugačija iskustva s istim ili sl. vutrama, s obzirom da smo tek u "pionirima pionira" i istražujemo na sebi treba više vremena da čovjek shvati o čemu je rijeć i što mu treba uglavnom svakako medicinska vutra u našem slučaju.
Možda bi joj trebala neka vutra koja ima malo više (high) djelovanja nego (down) neznam zaključujem odoka nešto tipa indica/sativa u omjeru 60/40 ili nešto sl.(ako se budem odlučio na pravljenje i naravno dok prikupim malo financija i svega što treba tražio bi neki takav omjer ali svakako ću tražiti vaše savjete i mišljenja) možda fantaziram ali od svega toga pročitanoga možda sam i ja na travi a i neprimjetim:icon_lol:
Uglavnom vidjet čemo danas je 5. dan korištenja pa snimam i izvješća slijede, još moramo poraditi na hrani(nema gladi uopće) jbg. to mi se nesviša i tjeram ženu jedino da ju nalupam po guzici......


Hvala svima na podršci.:sun2:
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Snjezana1971 je napisao(la):
Jućer sam dosta proučavao i prevodio sve te silne trave indica/sativa i gledao kakve i koje sve načine djelovanja kao i uzgajanja postoje i dođe ti da uzmeš sve po redu:sun2: što više čitaš ono traži još i pored svega pročitanoga tu na forumu i vaših iskustava čovjek bude zbunjen, jer svako ima drugačija iskustva s istim ili sl. vutrama, s obzirom da smo tek u "pionirima pionira" i istražujemo na sebi treba više vremena da čovjek shvati o čemu je rijeć i što mu treba uglavnom svakako medicinska vutra u našem slučaju.
Možda bi joj trebala neka vutra koja ima malo više (high) djelovanja nego (down) neznam zaključujem odoka nešto tipa indica/sativa u omjeru 60/40 ili nešto sl.(ako se budem odlučio na pravljenje i naravno dok prikupim malo financija i svega što treba tražio bi neki takav omjer ali svakako ću tražiti vaše savjete i mišljenja) možda fantaziram ali od svega toga pročitanoga možda sam i ja na travi a i neprimjetim:icon_lol:
Uglavnom vidjet čemo danas je 5. dan korištenja pa snimam i izvješća slijede, još moramo poraditi na hrani(nema gladi uopće) jbg. to mi se nesviša i tjeram ženu jedino da ju nalupam po guzici......

hahahahaha, uzelo te, ha?
been there, done that, totalno te razumijem, ali dobra ti je i ova...
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Upravo sada sam dao ženi drugu terapiju "malo veće zrno riže" i s obzirom na sami poćetak vidljivo je kako se organizam privikao na konzumaciju iste, više ju nehvata tako jako i prestalo je zaplitanje jezikom kao i nsuvisli razgovori naravno nastavit čemo i dalje s terapijama ali vjerojatno ću navećer ići sa 2 x zrno riže kako bi nastojao bol totalno izbaciti što je vrlo vjerojatno s obzirom na dosadašnji tijek terapije pa čemo vidjeti kako će onda ići, imamo problem što je žena dosta vremena provodila u krevetu ležeći pa ju je uštekalo u kičmi(lumbalni dio) pa sad više puta dnevno razmasiravamo taj dio sa "Vražjom kanđom" kako bi olakšali ukočenost.
Vjerujem da će nakon 2-3 dana sa pojačanom dozom biti moguće u cijelosti izbaciti Tramal, a onda i skinuti flaster Transtec, mislim da smo vrlo blizu tome i barem se nadam:sun2:.

Ako ima konzumenata koji imaju Chronovu bolest zanima me kako su riješili svoju "osnovnu terapiju" te da li uopće koriste ikakve lijekove te da li su imali problema s prestankom iste.

Puno svima hvala, naravno nastavak slijedi....
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
neznam jeste li vidjeli sekachev post o vrstama kanabisa/bolesti koje liječe...podaci prikupljeni od pacijenata koji su isprobavali razne vrste

uglavnom za chronovu bolest najbolje djeluju ove vrste: Auntie Em, Blue Fruit i Dynamite, pa eto ako ikad krenete sa uzgojem dobro je znati

evo tu je kompletan popis
 

2cv

Aktivan Član
09.01.2012
101
61
28
MarcoPolo je napisao(la):
neznam jeste li vidjeli sekachev post o vrstama kanabisa/bolesti koje liječe...podaci prikupljeni od pacijenata koji su isprobavali razne vrste

uglavnom za chronovu bolest najbolje djeluju ove vrste: Auntie Em, Blue Fruit i Dynamite, pa eto ako ikad krenete sa uzgojem dobro je znati

evo tu je kompletan popis


Critical 50 %
White Widow 50 %
svakog pola je zlečilo limfni karcinom, tumore na možganima i tumore u plučima i bazucelularni karcinom.Provereno izlečeno:bis:
 
08.11.2011
8
2
0
52
samo naprijed snjezo.udri bestiju svom snagom.ako smijem sugerirati...ugasi tv.vjerujem da je vid zanimacije ali isto tako zna biti negativni opijat za um.a ako ne ide drugacije onda gledaj da preuzmes i ulogu rezisera...download vedrih tema,prirodnih motiva,zivota...spanske sapunice,vijesti,kvazi big brothere na cancel. uglavnom cuvam vam fige i zelim da vam uspije...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Ovo je 5. dan kako koristimo ulje i dao sam ženi i 3. današnju terapiju isto malo veće zrno riže, uglavnom žena samo spava,leži,bezvoljna je i što me najviše brine skoro pa ništa nejede, za cijeli dan je pojela 4-5 zalogaja i to bureka dakle ni 1 burek nije pojela pola je ostalo.
Videt ću sutra ali izgleda da ću morati smanjiti dozu(žali se samo na kičmu i bolove-radi ukočenosti i stalnog ležanja) malo prića i uglavnom se svodi njoj u krevetu(vruće joj je i stalno se otkriva), a meni za kompom(i to me već čini malo nervoznim glede ishrane):eek:hno: neznam što se dešava i kako i šta da radim, da vičem nevrijedi da se svađam isto nema koristi ali ovako nemože još dugo, oslabit će pa će završiti u bolnici na infuziji(moglo bi se zakomplicirati ako bude morala vaditi krv što je sigurno pa i odatle strah, nadam se da sam u krivu i da je neopravdan ali....) Još uvijek se nadam da će se to glede ishrane popraviti i da će početi tražiti jesti, a što ako ne...
Pomagajte sa savjetima......

Evo za sada toliko nastavak slijedi......

Hvala svima na potpori i savjetima.
 

2cv

Aktivan Član
09.01.2012
101
61
28
(moglo bi se zakomplicirati ako bude morala vaditi krv što je sigurno pa i odatle strah, nadam se da sam u krivu i da je neopravdan ali....)


Ako te brine krv zbog fenixa nema straha jer se ne primeti i oni to i ne traže, sigurno barem kod nas prije kemoterapije uzimaju kri pa nikada problema a konzumiran fenix prije odlaska na kemoterapiju.

Biče sve dobro ne brini.
 

natura

Aktivan Član
29.05.2009
228
146
0
46
ne brini snjezo, ako joj se ne jede, nemoj da je teras, verovatno ni nema energije za probavu, znas i sam na primer kad su deca nahladjena - samo leskare i slabo jedu, samo piju, jer je telo u ratu i ne treba mu hrana, jer nema vremena za nju
predlazem da kupis barem neki sok od povrca (ili ga napravis sam) ili mozda povrce sa vocem, u stilu fruteka - sargarepa/jabuka, ja deci mesam tako pa i cveklu sa jabukom, al i brdo drugog povrca, cak i alge sa ananasom i bude veselje oko fluoroscentno zelene boje.. u sok ubacis kasiku meda (ili jos bolje melase) i dobice sve sto joj treba za taj dan, a neka pije caja i vode sto vise, da ne dehidrira
srecno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
Definitivno joj spremaj lagane i kasate stvari.Siguran sam da ce rado posrkati corbu od paradajza, cokoladno mleko, guste sokove, sve vrste zelenih salata...povrce , koktele od narandze i limuna..Kad si preuzeo takvu odgovornost,(svaka ti cast na hrabrosti ) moras i istrajati.Znaci,snaga na usta ulazi isto kao i lek he,he :sick:.Sa uljem ne smes prestati jer onda cemu sve ovo...Duboko verujem da je vutra sveta biljka i pre svega lek pa onda zanimacija nama pusacima.
Znaci hrana i to strogo prirodna,i naravno cajevi.Moze i neki multivitamin.
Pozzz!!
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Evo novo javljanje za današnji dan.

Danas je 6. dan korištenja ulja, te sam upravo ženi dao novu terapiju 1 zrno riže, žena se probudila i zajedno pijemo kavu i razgovaramo, danas je bolje, naspavana je nezapliće jezikom i općenito izgleda zadovoljnije nekako:sun2:
prenijeo sam sve vaše pozdrave kao i bodrenje i poticaj da nastavimo sa terapijom što iskreno nije bilo i upitno samo s obzirom na neke nepredviđene/nepripremljene okolnosti to nas je malo zateklo ali dobro ukoliko to sve bude OK, a vjerujem da hoće jer se već vide blagi pomaci na bolje te čemo se nastaviti truditi i zajedničkim snagama ustrajati da riješimo sve moguće probleme(usput).Uglavnom čitam i educiram se glede korištenja te su dnevnici koji se vode neiscrpan bunar znanja/iskustava koji jako pomognu, naravno i svi vaši komentari i savjeti su više nego dobrodošli.

Puno vam se svima zahvaljujemo i ja i moja žena, koja se trudi da nas/me prati, mi joj dođemo kao logistika u potpori da prevaziđe nastalu situaciju/probleme te se i ona nada da će biti bolje.:costumed-smiley-027

Za sada toliko do novog javljanja......

Puno HVALA svima.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Zdravoseljačkim razmišljanjem predlažem:
1. Hitno ostavljanje kave i duvana - jednostavno ne vjerujem da je ulje od pomoći zbog otrovnosti navedenih supstanci. Kao da si u zapaljenoj kući koja gori i sve je puno dima od izgaranja a pokušava se udahnuti samo čestice kisika. Nemoguće.
2. Početi se zdravo hraniti - voće, povrče, kuhana i isključivo lagana hrana.
3. Kretati se i izbjegavati pretjerano ležanje. Tijelo kretanjem treba biti zagrijano, energija nestajati a tijelo treba zatražiti novi unos energije iliti hrane. Trošenjem i unošenjem stabilizira se rad organizma, poželjno da su razmaci hranjenja ujednačeni da se organizam navikne. Skontao sam po sebi da ako se naduvam a ne radim ništa uhvati me ponekad hladnoća i trese lagana groznica. Zadnje vrijeme ako me to uhvati počnem čistiti po kući, slagati...uglavnom kretati se "groznica" prestaje. Pisali smo u jednoj temi o tome i mislim da sam bliže odgovoru a to je slaba cirkulacija koja za sobom povlači sve ostalo + nikotinski dim, soft killer.
Također, opče je poznato kad se netko stariji zavuče u krevet i ne izlazi iz njega...za njih se nerijetko reče da su se predali i uslijed neproduktivnosti postaju višak za ovaj svijet. Valjda neki "zakon prirode".
Iskreno, ako volite da duvanite i kafenišete a teško vam se odreči toga mislim da je učinkovitija stvar za smanjenje bolova pušenje preko vaporizera jer je efekt skoro pa trenutan a udara sve do nogu.
Mislim da ste jako povrno uletjeli u ovu "kuru".
Nek nitko ne zamjeri ali ovo nisu stvari koje treba omotati u celofan da bi ljepše zvučale.
Sretno!
 
08.11.2011
8
2
0
52
evo dr. Živkov priprema i knjigu na ovu temu, ne bi ga bilo zgore možda i kontaktirati i upitati za savjet oko ishrane, apetita...upratio sam ga na jednom forumu kako je jednom pacijentu sa rakom crijeva pravo pomogao...a možda i ova tabela mnogo govori kakvo iskustvo ima u liječenju uljem.
ucinkovitost+ulja.png
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
kozolec je napisao(la):
evo dr. Živkov priprema i knjigu na ovu temu, ne bi ga bilo zgore možda i kontaktirati i upitati za savjet oko ishrane, apetita...upratio sam ga na jednom forumu kako je jednom pacijentu sa rakom crijeva pravo pomogao...a možda i ova tabela mnogo govori kakvo iskustvo ima u liječenju uljem.
ucinkovitost+ulja.png
lijepo je to, ali pitanje je koje vrste su bila ta ulja konoplje kod kojih je bio neuspjeh. I sam znaš da varira količina thca i cbda, zato sam neki dan ušao u polemiku, ima ljudi koji ne vjeruju u ulje. 100 ljudi-100 čudi. Mislim da je na svakome da sam odluči.
I super za prehranu, treba vidjeti, ne smije gladovati.
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Da, znam što bi trebalo i s time se potpuno slažem ali....

1. zna se kako je to teško ostvariti "ostavi se pljuga i kave" kad netko puši 20god i konzument je kave to kao da ti netko kaže prestani skroz koristiti vutru-jasno mi je da su vjerojatno manje nuspojave ali neka ovisnost postoji jer zašto je ljudi inaće prakticiraju(osim ako se radi o zdravstvennim slučajevima).
2. što znaći danas zdravo se hraniti? mislim da je to nemoguće jer nam je i sam zrak koji udišemo onečišćen skroz nas nečim praše a da o ostalim prehrambenim sastojcima i negovorim(otrova na svakom čošku i nema zdrave hrane, eventualno ljudi koji sade sebi u plastenicima, ali i to je pitanje odkuda sjeme) pa je i to upitno.
3.Radi se ipak o bolesnoj osobi koja se i inaće manje kreće od ostale populacije(česti odlasci na wc i proljevaste stolice neostavljaju baš preveliki izbor) glede šetnje i zdravih navila kao što je vježbanje(radi se o 11 operacija i to teških, trbušni mišići samo 7x prerezani i nisu u funkciji).
Žena u trbušnoj šupljini ima cistu veličine 9 x 6,5cm koja se s vremena na vrijeme puni vodom, te to onda nekuda izlazi(u trbušnu šupljinu bila je već 4-5 puta na punktiranju te je to slano na analizu te se radi o visoko proteinskoj tekučini i nije onečišćena dakle tu su svi sastojci koji se neuspiju rasporediti po organizmu(nemaju odakle nema debelog crijeva), ta voda u manjoj mijeri izlazi i van uz "stolicu" -tekučina bude blago žučkaste boje ali i to pretstavlja veliki problem.Sve to je nagurano/nabacano u trbušnoj šupljini i vrši pritisam na jajnike uglavnom 100 problema i znam da je teško sve to shvatiti i sam se trufim ovih 7god. razumijeti šta se tu sve to događa i kako, ali ni doktori neznaju.....

Glede zavlačenja u krevet starijih ljudi/bolesnika još mogu i razumjeti ali tu sigurno moja žena nespada jer da je htjela otići "bogu" mogla je to lako prije 1,5god. mogla je odustati jer je bila u krevetu i na 5min do kraja samo što je odlučila suprotno tj. boriti se za svoj život što je velika razlika.Žena je borac jer nositi se sa svime ovim više od 15god. nije nimalo lako i to znaju bolesne osobe bez obzira o kojoj bolesti se radi.Živjeti i biti ograničen na donekle normalan život a imati toliko volje za istim-to nije lako i divim se svim takvim osobama.
Sad jesmo li uletjeli kao padobranci iskreno neznam puno sam čitao i svjesni smo određenog rizika ali to je i cijeli život, svi se mi tražimo u nečemu nadamo se poboljšati si način života ili ga barem olakšati pa se okrečemo alternativi. Vidjet čemo, ali se nadamo najboljem, tj. već se nešto dešava sad treba samo biti strpljiv i vidjeti krajnji sihod koji će sigurno biti pozitivan:costumed-smiley-027

Hvala svakako na dobrim savjetima i svaki prijedlog je dobrodošao.malo me zeza komp pa sam u više navrata post nadopunjavao. Sorry.

Edit: da samo nadopunim post da nepišem drugi upravo sam dao ženi 2. današnju terapiju 1 zrnoo riže uglavnom idmo dalje i daljnja izvješća slijede.....

Puno hvala svima na podršci.
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Evo danas 3. po redu terapija od 1. zrna riže, za razliku od ovih 2-3 dana danas je žena bolje jela(ručak malo pomfrija i pola pilečeg odreska) a za večeru je (svježi sir sa vrhnjem 25dkg i sve pojela te je pojela i pola banane) što je dobar pomak nabolje naravno.
Poslije podne je odmarala i gledala TV te i odspavala jedan dio, malo ima problema sa stolicom ali vjerujem da će se i to smiriti, pretpostavljam da se organizam čisti i da ulje lagano čini svoje(pored svih tih komplikacija zdravstvenih kao i oštečenja organizma još to dobro i radi) ali se nadamo pomaku nabolje, danas nije korišten Tramal ni malo, dakle "0" bodova:sun2:

Uglavnom idemo dalje s nadom da će to več za par dana biti još bolje, nastavak slijedi sutra......

Puno hvala svima na strpljenju i podršci koja nam puno znaći.:sun2:
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Počeo je 7. dan kako koristimo terapiju, te sam ženi udjelio 1. dnas sa 1. zrno riže, upravo pijem kavu i nastavljam sa vođenjem dnevnika.
Žena se danas probudila i što se tiće njezinog stanja je OK, nema bolova(nema Tramala), svesna je nebunca i neprića nesuvislo dakle vide se neke naznake poboljšanja te stanje organizma se vjerojatno priviklo na terapiju jer je svakim danom sve bolje podnosi.Orrganizam je opušten, dobro spava i nediže se tako često glede odlazaka na wc, a i to se poprilično prorojedilo na dnevnoj bazi(barem upola ako ne i više s obzirom na ponašanje prije terapija) problem je jedino još sa stolicom ali i to čemo smjestiti na mjesto tamo gdje treba na WC:vb_whip:

To je za sada to idemo dalje i nastavak slijedi......

Svima lijep pozdrav i puno hvala na podršci kao i savjetima.:sun2:
 

natura

Aktivan Član
29.05.2009
228
146
0
46
ja stvarno ne bi da vas smaram oboje ili da vam remetim rutinu, ali pomfrit brate, tako vam malo fali do perfektnog lecenja, znaci da je pored belog mesa samo neku brokulu jela, sve bi bilo odlicno.. ako bas mora krompir, neka bude skuvan barem. i necu vise da se ponavljam u vezi caja, vode, sokova od povrca i voca..
inace pratim dnevnik sa iscekivanjem najboljeg za vas, srecno i pozdrav