Dnevnik konzumacije - prvi puta "Crohnova bolest - kronična bol"

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Ma svaka čast na savjetima i pridržavamo se onih kojih možemo ali brate(nisam ti ja ni kuhar-ni pekar-ni nutricionist) te se nema para da bi se sve max. ispoštovalo kako bi možda trebalo, ja vas sve max. razumijem ali morate i vi malo razumijeti nas barem s tog stručnog dijela(poznavanje vutre i svega ostaloga što uz to ide) ja bi najviše volio da je sve normalno i da nismo bili prisiljeni pokušati još i taj način liječenja i nitko sretniji od nas, ali klasična/alopatska medicina je digla ruke od "ženinog slučaja" neznaju više kako da pomognu i šta da rade te se jako nadam i živimo za taj dan da sve bude barem lakše nego što je bilo do sada, puno toga smo prošli i nije nam lako ako to možete rezumijeti.Nemojte išta zamjeriti nemislimo ništa loše te se i ispričavamo ako smo nekoga uvrijedili, i jasno nam je da u "novcima/parama" nije sve ali kad ih nemaš jako je teško, pogotovo se liječiti alternativom sve moraš kupiti (kako od prehrane tzv. prirodne tako i do večeg dijela sastojaka i to traje poprilično dugo(koristili smo i ulje crnog kima, koloidno srebro, med Pet tibetanaca) pa nismo sve baš dobili(sve to košta) nažalost para se nema jbg. Glede pomfrita ženina želja, ja kupio 10dkg u Interšparu "mea culpa, mea max. culpa"
 

natura

Aktivan Član
29.05.2009
228
146
0
46
zato sam recenicu zapocela kako jesam, stvarno ne sudim nikome, ali treba bez koloidnog srebra, ulja crnog kima i ostalih stvari za koje ste davali pare, da sredite osnove i da vam bude jasno da sve pocinje od prehrane, jer kad bi ta bila ceo zivot kako treba, ne bi covek imao nikakvih zdravstvenih tegoba. nije sve za svakoga i ne odgovara sve svakome, ali pomfrit nije ni za koga, pogotovo ako je spremljen na rafinisanom zejtinu - bolji bi cak bio na svinjskoj masti. imali ste srece pa ste dobili ulje i za to svaka cast dobrim ljudima, ali na osnovama nije finansijski tesko poraditi, kod nas u sparu kila zamrznute brokule kosta kao i pomfrit (marka s-budget). eto toliko o tome, necu vise da smaram, ali u danasnje vreme moramo svi biti sve kad se radi o nama (pekar, lekar, apotekar..)
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
pekar, lekar, apotekar
:thumb:
Najskuplje je neznanje i nedostatak volje da se nešto naući! Nisu vremena da nam se servira, to se u današnje vrijeme dešava vrlo rijetko!
Život je postao večini preživljavanje a to znaći da treba opstati u ovoj divljini!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: grga77

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Imamo volje za učiti i primjeniti naučeno kao i uvažiti sve savjete kako bi najlakše došli do cilja(to i je svrha i nitko nezna sve naravno) zato i jesmo zahvalni na svesrdnoj pomoći i savjetima.
Glede alternative(koloidno srebro,ulje crnog kima,Pet tibetanaca(med),razni čajevi i to mješavina od 5 vrsta bilja i to su nam ljudi savjetovali naravno koji se bave alternativom)pročitao sam puno toga prije nego smo se u to upustili(sajtova,foruma i literature koju smo našli), neki koji su probali i sa svojim iskustvom i znanjem su polučili određene rezultate primjenom istog.Mi smo željeli pokušati i to naravno, nitko nenudi ozdravljenje i da će to pomoći i toga smo svesni(nekome je pomoglo nekome nije) mogu sa sigurnošću reći da nakon 3mj. korištenja navedenog ženi je bilo bolje utoliko što joj se otvorio apetit i nije bilo problema sa hranom:sun2: što je veliki plus, o čemu pričam znaju oboljeli od UC-a i Chronove bolesti(ima perioda kad im se hrana gadi i nepodnose ju, jer tjera na wc i to jako često te se javlja opravdani strah od grčeva i bolova što poslije prolaze) tako je i sa ženom bilo.
Terapija opet udjeljena u 14.30h 1 zrno riže i za sada sve ok, izvješća daljnja slijede........

Zahvaljujemo svima na strpljenju i savjetima pozdrav svima.

Edit:

Terapija udjeljena u 22.30 opet 1. zrno riže, za sada sve ok, žena sve bolje podnosi terapiju i nadamo se da će tako i ostati te se javlja i potreba za hranom(vrača apetit):sun2: što je veliki+ idemo dalje i čujemo se sutra s nastavkom.
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Danas je 8. dan kako koristimo terapiju opet sam ženi udjelio 1. zrno riže, žena naspavana. pri svijesti:costumed-smiley-027 razgovorljiva, prića normalnoi nezapliće jezikom uglavnom sve OK, bolova skoro da i nema još je pate pomalo grčevi ali nije jako dakle u podnošljivoj mjeri.Uglavnom mislim da sve ide nabolje barem što se tiće bolova što nam i je primarna zadaća, Tramal smo izbacili i već 2 dan se uopće nekoristi:ridinghorse: idemo dalje pa čemo vidjeti kako će biti....

Svima puno hvala na savjetima i podršci:sun2: nastavak slijedi.....
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Snjezana1971 je napisao(la):
Danas je 8. dan kako koristimo terapiju opet sam ženi udjelio 1. zrno riže, žena naspavana. pri svijesti:costumed-smiley-027 razgovorljiva, prića normalnoi nezapliće jezikom uglavnom sve OK, bolova skoro da i nema još je pate pomalo grčevi ali nije jako dakle u podnošljivoj mjeri.Uglavnom mislim da sve ide nabolje barem što se tiće bolova što nam i je primarna zadaća, Tramal smo izbacili i već 2 dan se uopće nekoristi:ridinghorse: idemo dalje pa čemo vidjeti kako će biti....

Svima puno hvala na savjetima i podršci:sun2: nastavak slijedi.....
Drago mi je čuti sve to, nego šta je s flasterom?:banana:Kakva je tu situacija?
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Flaster skidamo nakon 3-4 dana što znaći sutra koliko pratim i onda više neću lijepiti tako da se nadam da čemo se i toga riješiti, pa ako bude potrebno i povečati onda terapiju na 2 zrna riže kako bi kompenzirali nagli prestanak korištenja tog "shita" od lijekova uglavnom kreće se nabolje pa čemo vidjeti što i kako(ko pioniri na stranom terenu moramo malo istraživati gdje su nam granice):sun2:
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Odlicni tekstovi (postovi)!
Moju podrsku imate, ako to bilo kome kaj znaci...
Ljudi se trebaju okretati sebi, svojima i prirodi, a ne trositi govna kapitalizma...
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Hvala svima na podršci i dobrim savjetima, stavljeni link sam pročitao i koliko god ga se može pridržavati pokušat čemo naravno s obzirom na financ. mogučnosti(žena i inaće neke navedene stvari nejede, ponekad malo za želju ali to su neznatne kolićine stvari koje nebi trebala jesti).
Upravo sam ženi dao današnju 3. terapiju od 1 zrna riže te se vidi iz dana u dan da joj je malo lakše, bolove smo sveli u neku granicu normale s obzirom na ranije(pa ispada skoro da ih ni nema) još je malo pate grčevi ali se nadam da će se i to popraviti s vremenom(neke stvari glede izbacivanja lijekova i raznih toksina i inog sadržaja je doprinijelo ulje), potrebe za Tramalom više nema i žena netraži, čak se smanjila i potreba za pljugama i kavom, jasno mi je da to neide tako brzo i odmah, kako bi ja/mi željeli ali kreće se u pozitivnom smijeru:sun2: te se nadam da ćemo i to riješiti uskoro, to mi je velika želja ali vidjet čemo.

Nastavak slijedi sutra, svima još jednom hvala na svemu i LP:sun2:
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Danas je 9. dan kako koristimo terapiju te sam ženi udjelio 1. današnju terapiju 1 zrno riže, žena je odmorna,naspavana sad samo da poćne normalno jesti, još je uvijek smanjena potreba za hranom jeda ali nije to to.
Valjda će biti bolje vremenom, idemo dalje u nove pobjede nastavak slijedi......

Hvala svima na podršci, to nam puno znaći i LP.
 
24.05.2011
229
111
0
...korak po korak, puno strpljenja i biti će to dobro... :thewave:

... a apetit kada se otvori morat ćeš staviti lokot na frižider :dunce: (ja to iz vlastitog iskustva)

sretno dalje....
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Puno hvala svima na pomoći i razumijevanju, nadamse da će sve biti dobro jer polako se nešto kreće nabolje.
Danas sam ženi udjelio 2 terapiju oko 14.30 i sve je prošlo OK, žena je malo odmarala i poćela je jesti, ne u onoj mjeri kao prije terapije ali se kreće nabolje.
Sad sam joj dao i 3. današnju dozu te sam malo podebljao veće zrno riže te se nadam da će sve biti OK, sutra je novi dan te se čujemo i daljnja izvješća slijede.....


Hvala puno svima na podršci i savjetima.
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Evo danas je 10. dan kako koristimo terapiju te sam u 09.45h ženi udijelio današnju 1. terapiju od 1 zrna riže, žena dobro spava i odmorna je tako da je to već dobar napredak bolova skoro da i nema još malo ima grčeva ali i to će proći(problemi 1. puta u mjesecu):popworm: ulje je potjeralo valjda sve što može izaći iz organizma:thumb: tako da se kreće nabolje.Flaster nisam skidao ali on gubi smisao nakon 4.dana ali neka stoji to je(placebo efekat).
Moram još samo natjerati ženu da bolje jede i da izađemo malo van u šetnju, ako ne prije sad kad padne snijeg da nam pobije sva "G***A" što imamo kad rokne temp. na -20.Idemo na grudanje, ponijet čemo i skije ali moramo naći neko brdo ali u nedostatku popet čemo se na neku bundevu:banana_dred:

Nastavak slijedi i naravno svima velika hvala na podršci i savjetima.....
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Ja bih se osvrnio na gore spomenuto.
Cigara i kava.
02.06.2011. sam prestao pušiti cigarete,(zadnjih 6 godina sam motao duhan).Za taj čin sam imao 'psihološku' pripremu od jedno 6 mjeseci.Ali sam imao i potporu u smislu konzumiranja marihuane.1 joint dnevno,vikendom i koji više....kavu zamijenio čajem od kamilice.
Eto za 2 dana ne pušim, bit će 8 mjeseci.
Osjećaj koji imam u organizmu zbog oslobađanja ovisnosti od nikotina je odličan.Prestali su mi neki bolovi koje sam imao u predjelu prsa i općenito_Osjećam 'bistriju' glavu.Koliko god da kažu da cigareta smiruje,još više smiruje kad spoznaš da ti više ne treba:)

E sad, marihuana...
Sto puta su vam rekli ovi što su je zabranili da je štetna i da stvara ovisnost.Ne vjerujte im ni riječi,jer....mene su naglo prekinuli ali srećom,imao sam je dovoljno da prestanem pušiti.A kad je nestalo 'trave',hehe....nema je i to je to:)
Tako da u slučaju tvoje supruge,odustajanje od cigareta bi bilo jako poželjno.Sami osjećaj kad se spozna da ne misliš više na cigar'...i energiju koju će dobiti prestankom pušenja,pravo dobro:)

Puno pozdrava 'ravnici',moja preporuka ti je da,ako bude snijega... ti budeš brdo a supruga neka sjedne na sanjke...pa lagano:):thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nino_1702 and Z&N

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Hvala svima na dobrim savjetima te svesrdnoj pomoći, dakako da čemo pokušati ukloniti određene anomalije ali to neide "odmah i sad" svjestan sam da su to problemi koji nas možda koće do ostvarivanja max. ali polako sve će doći na svoje.Danas sam ženi dao 2. terapiju od 1- zrna riže oko 15.00h uglavnom žena sve bolje podnosi terapiju i lakše se nosi sa usputnim nuspojavama od samog početka i sada se vidi znatna razlika(bistar pogled,normalan razgovor,nema kunjanja ili spava ili ne, jezik se nezapliće i dr.) uglavnom poboljšanja su vidljiva i osjeća se OK, uglavnom nema više Tramala već 3 dana što je veliki pomak.
3. terapiju sam joj dao oko 22.00h i malo sam podebljao dozu s obzirom da sam joj dao drugu terapiju koja je otprilike poćela djelovati oko 21h žena je zaspala(tko sad zna gdje je):abducted:

Uglavnom za sada je sve OK i idemo dalje pa sljedeća izvješća slijede sutra.......

Savjet glede snijega primili na znanje:banana_dred:

Hvala puno svima na pomoći i savjetima koje čemo pokušati poslušati i provesti u djela koliko god budemo mogli.:thumb:
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Evo danas je 11. dan korištenja ulja te sam ženi dao 1. današnju terapiju u 10,00h 1 zrno riže žena je malo lošije spavala, vidio sam jućer kad je zaspala da se okretala,vrtila po krevetu ali nije to ništa zabrinjavajuće, uglavnom je ok, svjesna nema nekih nuspojava što smo imali ranije tako da je organizam prihvatio terapiju i polako idemo dalje naravno.Navećer dajem po 2 zrna riže tako sam napravio jućer pa ću i danas.
Bitno je da smo bolove smanjili i to poprilično pa ih skoro da i nema ima nešto još malo grčeva ali vjerujem da će i to proći za koji dan, uglavnom ide nabolje.

Idemo dalje i slijede nova izvješća naravno......


Svima hvala na savjetima i pomoći:family1:
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Evo i jučerašnji dan prošao relativno ok, ženi sam dao 2. terapiju oko 14.30 a zadnju tj. 3. jućer oko 21.30 isto 2 zrna riže i sad trenutno spava kao beba, danas je imala malo i bolova i grčeva(vjerojatno promjena vremena uvijek kad se mijenja ona to osjeti ranije)uglavnom idemo dalje i danas izvješće slijedi po obićaju......

Hvala svima na podršci i pomoći.
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Evo danas je 12. dan korištenja ulja, i ženi sam udjelio 1. terapiju od 1 zrna riže stanje je ok, bolovi su se smirili ima još malo grčeva i žena donekle dobro funkcionira ponekad zna biti ko izgubljena i nezna šta hoće ali nekako to riješimo pa ja uskočim malo je "smiješno" ali dobro idemo dalje s terapijama.U biti organizam se navikao na primanje terapije te nema više Tramala, a i flastere nekoristimo:sun2:

Puno hvala svima do javljanja......