Dodavanje CO2 plina?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
35
Ispricavam se ako je ovo glupa tema za otvoriti ali sam poceo razmisljati o CO2 plinu i dali ga imam u dovoljnim kolicinama.

Procitao sam sve sto pise o njemu na ovom forumu, ali medutim nista odredeno nisam nasao osim toga kako mogu izmjeriti koliko cu ft ima moj prostor,

a to je 0,152 cu ft. (1,2x 1,2x 2m) ako sam dobro izracunao.

Prvo me zanima dali bi se uopce trebao zamarati s ovime ili jednostavno da ne radim nista.
Inace sa biljkama mi je sve u redu, samo sam primijetio da su neke grane skupa s listovima jednostavno tamne i kad ih gurnem pod svijetlo bas se vidi da su neke tamno zelene dok su druge normalne. Neznam puno o fotosintezi ali sam posumnjao da ima neke veze sa tim, a mozda i pricam njasra.

Koristio bi metodu sa dodavanjem secera i kvasca, ali neznam u koju posudu jer u tom postu pise da je potrebna boca od 2L, a u daljnjem tekstu 3,5 l posuda ili kanta, pa negdje pise pise 3 prsta kvasca, poslije toga opet pise uzmite koliko vam treba.... kako znati koliko treba npr za moj prostor?

Pise i da za 0,8 cu ft (2,5x 2,5x 2,5m) treba oko pola kile co2, ali mene zanima kako znati da sam ja uspio proizvesti pola kile, iako u mom slucaju treba puno manje i dali se to uopce tako gleda.

Ili da prvo kupim mjerni instrument da vidim koliko trenutno ima co2 u mom grow boxu?


Izbrisite temu, nasao sam post koji nisam vidio gdje sve pise... ispricavam se jos jednom, tema mi je ipak bila glupa :D
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
......ima tema vec o tome, samo malo koristit pretragu......o Co2 mozes sve saznat ovdje......