Domacica by Txc

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

txc

Aktivan Član
30.09.2012
57
3
8
31
Bilo je i vrijeme da napokon zapocnem dnevnik, nakon par mjeseci priprema napokon je sve na mijestu i spremno :)


Dimenzije boxa: 215 mm x 480 mm x 490 mm
Ventilacija: 2x 120mm Cooler Master + 80mm (pri vrhu, da puse po lampi), ispuh je pasivan (otvor s gornje desne strane)
Svijetlo: TEŽ HPS 70W (Starter i balast smjesteni kod ispuha)
Zemlja: Plantella (s Guanom)
Sjeme: Domaca (nepoznata)


Upravo sam stavio zemlju u teglu i u sudoperu ju dobro namocio i pustio visak da iscuri. Sjeme sam drzao nekoliko sati u casi vode, poklopljenoj, te je vec pocela klijat, pa sam prstom napravio rupu u sredini tegle dubine oko 2cm te stavio sjeme i prekrio ga zemljom.
Upalio sam box, stavio sve unutra i sad sam na cekanju :)

Ovo mi je prvi box i prvo sadenje, tako da ne ocekujem mnogo. Jos uvijek se nisam odlucio dali da ju vezem prilikom rasta ili da joj stavim scrog?
Planiram ubrzo (kad skupim lovu) narucit sjeme lowrider, samo neznam koja je bolja prva ili druga verzija lowridera?

Evo slike i veselim se vasim komentarima :)

2012_11_24_04_13_42_351.jpg

2012_11_24_04_13_47_761.jpg

2012_11_24_04_13_57_637.jpg
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
ajd pa sretno sa pc-growom, ako bas hoces od Joint Doctora bolje uzmi Easy Ryder il jos bolje Diesel Ryder, u krajnjem slucaju lr#2, nesto duze cveta al jest neko poboljsanje u odnosu na lr#1
edit: koja je litraza te posude, nesto mi velika za pc
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
ma odlicno za pocetak....mozda je moglo jos zemlje u kalj ...ali prvi je pa ti oprostimo ;)...napunis kalj zemljom ..polijes dobro da se zemlja slegne i onda jos nadododas koliko fali....morat ces neso raditi od tehnika jel imas malo mjesta ...a za lowrydera pricekaj kometar onih koji su ga sadili ...ako mozes podbaci nesto ispod kalja i digni ga sto blize lampi mozes a da te nezeza tempratura....sretno frend:vb_wave:
 

txc

Aktivan Član
30.09.2012
57
3
8
31
hvala ekipa, evo podigao sam ju za nekih 10cm da je blize lampi :) pa iskreno, lowrider mi se cinio najboljom solucijom i brzinom rasta, a i autoflower je sta mi se jako svidja. meni je bitno samo da dobim sto vise kolicinski i da sta vise puca, a sad dali je to neki diesel ili lr svejedno, tako da slusam sve vase savijete! :)
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
sretno !

( stvarno bi trebao nekako nadodati zemlje...nisam sigurna kako to sada izvesti...ali..kada je toliko duboko mlada biljka...u tom prostoru se chak mozhe stvoriti mikroklima+zrak neche cirkulirati koliko bi kruzhio da je biljka vishe uz/iznad ruba posude...)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
koja temp. je nakon par sati rada sa tim balastom unutra + termometar ti nije bas na najadekvatnijem mestu, bitna je temp. ispod lampe i u blizini vrhova (buduce biljke;) a ne tu gde pichi vetilator
 

txc

Aktivan Član
30.09.2012
57
3
8
31
budem pazio drugi put na zemlju,hvala.temp s drugim toplomjerom iznad posude je 28 stupnjeva.. to ok?
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Alo alo ja to ne bi podizao. Jel imas termo hidrometar uopce? Pa HPS siba znas koju temperaturu, mogo bi ti sprziti korijen. Ako si u mogucnosti, stavi staklo ispod lampe, tako ti nece trebati zica za SCROG, samo je fino treniraj i nemoze dalje od stakla.

Inace, odlican ti je PC, i ja bi igrao igrice na tome. =D
 

txc

Aktivan Član
30.09.2012
57
3
8
31
nadodao sam zemlju tako da je posuda sad fino puna do vrha.. a sad imam 3 venta koji ubacuju zrak.a vidio sam da mnogi imaju samo 1. zrak super cirkulira i tjera topli zrak odmah van kroz otvor tako da ne vidim smisao 4og ispusnog venta.. maknuo sam toplomjer iznad posude i dobio 30 stupnjeva, oce li to bit ok ili je previse? inace u garsonjeri sam tako da ide ili u sobu ili u wc box.. iako nije mi ni u wc drugacija temp nego u sobi.. ima tko savijet ili ideju? rasmisljao sam stavit posudu sa ledom, oce mi to stvorit previse vlage i hladnoce? nadam se da bi mogao i u ovim uvijetima imat grow
 

txc

Aktivan Član
30.09.2012
57
3
8
31
ma nije jos nista :( stavio sam jedno sjeme u staklenku i zatvorio da prije germinizira sad da vidim oce to uspijet. ostale sam drzao par sati u vodi i cim su krenule sam posadio, al eto nista jos :(
 

txc

Aktivan Član
30.09.2012
57
3
8
31
crko mi je grijac na fenu pa sam ga rastavio i spojio vent na jos jedan punjac... sad imam 3 venta za upuh i 1 za ispuh... nadam se da sad necu imat problema sa temp :) upalio sam ga da radi, pa cu za 15min provjerit temp nad zemljom :)
 

txc

Aktivan Član
30.09.2012
57
3
8
31
termometar me lagao, cinio mi se sumnjiv pa sam ga na 5 min stavio u frizider, pokazivao je 10°c sta je nemoguce, tak da sam ga bacio u smece i idem danas po drugi :)