Domacica, CFL 125W, 80x40x100cm

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Bas sam krenuo citat vodic za bolesne biljke, imam ga pod bookmark. Od slikanja nece biti nist jer mi je mob banana i nista od njega. Morat cu vam opet krasopisom opisati.

Prije 3 dana sam biljke presadio iz Biokompovita u Terra Magmu. Radio sam to nakon gasenja lampi. I sad imam problem. Gdje rastu novi izdanci (iz glavne grane rastu nove internode) sve je zuto. Znaci listovi biljke su komplet zdravo zeleni, bas su lijepi al tu gdje treba rasti pozutjelo je i nema pomaka zadnja 3 dana. Mislim da ima visak neceg, al cega i sta da radim sada kada nisam gnojio nego samo presadio...

Moze biti do pH? Ako je prije pH bio oko 8 a sad sam presadio u 6 i malo zalio da ne poremetim tu sesticu... sta mislite?
Ili da nije do temperature, posto je sada u prostoriji temp oko 35, uzasno je sparno, kuham se ziv. Njima je ventilator upaljen nonstop (onaj veliki kucni, ko da su stalno na vjetru tak da ne znam joj)


Edit:
Evo slika napokon, jesam se namucio. Kad sam slikao imao sam osjecaj da ce ispast grozno, ko da je 8 bitna boja. A kad ono bolje nego ikad lol. Uglavnom, slikice:

http://www.ch-slike.com/images/4gRjo.jpg
http://www.ch-slike.com/images/fTld8.jpg



http://www.ch-slike.com/images/UHNqQ.jpg
Ova najveca je domaja. Desno od nje je isto domaja. Ispod najvece domaje su 2 +Speed-a.
Od kad sam ih presadio prije par dana, nisu se pomakle s mijesta. Velika je pocela pokazivat nedostatak magnezija a presadio sam je u Terru WTF?
Ove kaj nema nis to su Super Bud i +Speed (stavio sam ih na klijanje odma u zemlju prije 3 dana, trebale bi svaki cas izac)



I sad ovo sto me muci:
http://www.ch-slike.com/images/xC0B9.jpg

Ne vidi se najbolje, al izdanak je skroz zut. I ostale koje sam presadivao su jednako zute, samo se ova najbolje vidi pa sam nju slikao.
O cemu se radi?


Moje misljenje je da sam ih istresirao jer sam ih presadivao dok su ovako male, ne znam joj, oce li im biti bolje? 3 dana se ne micu sta da radim? Ak ce zavrsit kao i onaj Super Bud, onda sam stvarno jadan.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
sa fotke bas ne vidim sta te muci, ali generalno slaba ti je rasveta za toliko biljaka, moj utisak (stalno pucas na klolicinu umesto na kvalitet, no tvoj stav si vec objasnio u brutal-u), al' necu da kazem "biljke su ti sranje" sve i kada bi te to ucinilo sretnim ;) jedino je pitanje kako ce ti biljke podneti tu rasvetu u cvetanju i da li ces dobiti zeljenu masu hedova, pa da je stavis na kantar i pokazes nam kako se to radi ;) ajd, sretno dalje
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Evo malo sam editirao, neces nist bolje vidjet al ces znat sto pitam:
http://www.ch-slike.com/images/sqY2z.jpg

Taj izdanak, di rastu nove internode, grana bla bla... pozutjeloooo. Bas jako zuto, ne vidi se na fotki uopce kak se vidi uzivo. I ne raste. Zasto ne raste?


Rasvjeta je definitivno preslaba, jos pogotovo jer su sada razlicite visine pa kombiniram sve i svasta da dobiju donje grane svijetla (vidis da sam spustio stedne da imaju bar nekog svijetla). Ne ciljam uopce na kolicinu, realan sam jako sto se toga tice. Da to sve skupa procvjeta, nece biti 60g suvog.

Stavio sam ih puno jer znam da cu ujebat neke (ja sam veliki pehist) i onda da mi ostane koja. Pa vidis i sam razliku od biljke do biljke a istog su datuma posadene, sve isto. Dobro aj nisu bile sve u istim posudama, to je razlika jedina. Zelim odraditi grow do kraj da vidim kak to funkcionira tocno, hocu sve vidjet pa cemo lako kasnije.



A za cvijetanje sam razmisljao da ove male sve posadim u gerilu pa CFL 125W 6700 i CFL 125W 2700 i 3x20W 6700 i 20W 2700 (sve sto imam u arsenalu trenutno) prebacim u cvijetani vrtormar. 125ku 6700 sam mislio da ubacim medu nize grane, posto je to svijetlo za vege pa da bude nesto tipa scrog... imao bih svijetla odozgora i odozdola, sveukupnp 23 000 lumena. No otom potom, tek sam ih 4.6. prebacio na cvijetanje, zadovoljan sam rastom pistila (vidno su narasle od prebacivanja na 12/12). Ako ce lijepo cvijetat, ostavit cu kak je....


E da... da te podsjetim. Ove "velike" biljke... ove grane sto imaju, to nisu glavne internode nego sekundarne. Znas da sam sjeko glavne internode kako bih razvijao sekundarne, zanimalo me sto ce ispast. Sta mislis o tome? Pistile se nalaze na apsolutno svakoj grani i na svakom "cvoru" grana (znaci di se sekundarne granaju). Zajebao sam se, trebao sam bar jednu nesjeci da vidim razliku, sad bi sigurno bile puno vece ali sekundarne grane (na kojima rastu vrhovi) tada ne bi imale svijetla uopce i mislim da bih dobio kukuruz?


Edit:
Jel ovo istina:
Nakon što biljku presadite slijedećih nekoliko dana izbjegavajte je stavljati na direktnu sunčevu svjetlost, isto kao što je potrebno izbjegavati i zalijevanje tijekom nekoliko prvih dana.

Bogami ja sam ih metnuo pod lampe na 30 stupnjeva i zalio poslije presadivanja da se zemlja slegne.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
I sada kad ti isklijaju,evi guzve za dva,tri tjedna. Ja imam Hps 400w i nekako je najbolje kada ih nema vise od 4 ispod.pazi ovo imao sam 2 Big.b prije par god.i skinuo sam ravno 100g. zaljepio sam te slike vec negdje na forumu. sada cu najebat od murije jer sam vagao..............................................................usput.ja nevidim da se tu ista zuti...sorry. ustvari htjeo sam reci ...organiziraj malo box.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
Napušena Vjeverica;213978 je napisao(la):
... Zajebao sam se, trebao sam bar jednu nesjeci da vidim razliku, sad bi sigurno bile puno vece ali sekundarne grane (na kojima rastu vrhovi) tada ne bi imale svijetla uopce i mislim da bih dobio kukuruz? ...

da, biljke bi bile sigurno puno vece i sta bi onda radio obzirom da je situacija ovakva:
Napušena Vjeverica;213752 je napisao(la):
... Najvisu biljku sam presadio u posudu od 25l. Terra Magma. Ta najvisa jos ima prostora za rasti u visinu, oko 5cm, dalje ne moze, lampa je vec na vrhu. Prijedlozi? Biljku sam stavio na cvijetanje 4.6. Trening ne dolazi u obzir? ....

zaista ne mogu da procenium na osnovu fotke sta ti je sa tom biljkom sto kazes da zuti, ali ako bas zuti i ako je stala sa rastom bice da si je zeznuo nesto u "srce", tj. koren
 

eside

Banned
Banovan
13.05.2012
34
1
8
122
Hey veverice ,sta radis sta ima :) nesto sam malo tu gledao od pochetka , i video da si isao sa CFL-om, tako je sluchaj i samnom, i onda nisi mogao da iskuliras da ti svi govore da je bolje hps iako si to i sam znao, pa si zbog toga i boljih badova batalio cfl i uzeo hps.. i ja isto :) sad muchis muku isto kao i ja sa temperaturom, znam to , oba imamo hps , oba apsolutno isti kabinet ahhahh :) nije hps za to nek pricha ko sta hoce , ako se tebi temperatura u sobi krece oko 30 , kako u ormar da stavis HPS , a savetuju ljudi , kazu koristili su... a vidi nasha iskustva ,vratili bi se na CFL odma da nije zelje za vecim badovima :) 4 vantilatora sam stavio , napravio cool tube ceo ormar , ubacuje dole izbacuje gore al ne vredi ,svejedno je temperatura 2 stepena minimum veca nego van ormara, i ako ti je u sobi 30c , unutra je 32 , puno je i 30 a kamo li 32-35....videcemo kako ide , bas cu sad da te pratim posto imamo iste uslove , kako napreduje... inache ja koristim klimu.. non stop radi na 25c .... a to mi je onda 0.6 , 0.7KWh .. ko da sam stavio HPS 1KW a ne 250w , mislim da ce nam idealno biti zimi da growamo, necu vise leti , bar ne ovde , previse glavobolje oko tempa .....
Sad bih ti pomogao oko problema , power seed kaze pravo , ubo si je u srce...u koren ...a ja ti mogu reci malo detaljnije , ubo si koren temperaturom, skuvo si ga, znam to jer imam iskustva sa drugovim problemom istim takvim , on je drzao saksije na metalu i tako skuvao korenje , ti ne drzis na metalu zznachi da sledeci put kad otvoris box , pogledaj u HPS i reci joj hvala na kuvanju korenja. Pozabavi se nekako termo izolacijom saksija , ili stavi kao ja , celo dno ventilatore i nek hlade saksije. To ti je sve jer su nam preporuchili HPS ,sad kad namestis da ti box radi ,sto je moguce , soba ce ti biti tiha kao aerodrom, ako ne das jos 500e i zoves ljude da ti ugrade klimu u ormar... sve mi se chini da cemo ja i ti od sada samo zimi gajiti HPS-om a leti CFL-om...ae srecno i pratim

jesi ti uopste u medjuvremenu uzeo hps il si to na taj reflektor od hps stavio cfl.. sad sam se istripovo...
 

SmokeyThePot

Aktivan Član
18.01.2008
140
35
0
50
eside je napisao(la):
... To ti je sve jer su nam preporuchili HPS ,sad kad namestis da ti box radi ,sto je moguce , soba ce ti biti tiha kao aerodrom ...

koliko ste gluposti napricali !.. prestrasno ... imam ct sa hps 400 sve povezano iso flex cijevima sa 2 ventilatora ispuh 250 m3/h i upuh
100 m3/h koji nisam jos stavio ,.+ naravno prigušivač zvuka na kraju ispuha.. imam jedan sobni ventilator i uskoro stavljam jos jedan !.. temperatura mi je max 30 , prosjek 27 !... Svjetlo mi radi od 9 navecer do 9 ujutro i nema problema !!... Žedne su i svaki dan ih zalijevam jer vec na 1.5 dan spuste listove i vrište !!! .. i naravno poprskam ih prije spavanja sa prokuhanom vodom + malo h202 ili sa genius neem uljem i zdrave ko dren !...

Ct mi je udaljen cca 15-20 cm od malenih a mogu mozda jos i blize jer kad stavim ruku pokraj budova i nije toliko vruce !... I da naravno imam skunk1 koji odlicno podnosi temperature i pocetnicke greske !
 

eside

Banned
Banovan
13.05.2012
34
1
8
122
Jao ti ladno nisi uzeo hps :) kako si uspeo da skuvas korenje onda :) ne znam nije ni bitno , ispalio sam se shta sad nije mi prvi put naviko sam :) hahahah ajd sad sam pogledao svezije slichke pa da ti pomognem malo... to sto si stavio reflektivnu stranu folije sa strane biljaka ,sto ti ljudi kazu da nisi trebao raditi je pozitivna stvar , ti ljudi prichaju o hot spotovima koje ti i sam kazes nisi primetio niti sam ja u svom iskustvu ,al mozes i da je skines isti Q.. . Razlog za to je prosto sto CFL nema dovoljno snage da napravi hot spot niti da reflektovanim svetlom neshto osvetli da raste. Ja stalno vodim bitku sa ljudima oko polozaja CFL sijalica , svi to koriste horizontalno, bad idea... cfl sijalice 40% svetlije na vrhu nego na stranama , ako hoces da osvetlis vecu povrsinu naravno horizontalno , ali ako hoces jachinu svetla mora vertikalno. Moj savet ti je da izaberes biljchice koje hoces jer imas CFLa dovoljno za 1.5 biljku ,al izaberi dve , za 3 bi morao jos malo u shoping... znam da si dao para za reflektor pa ga nemoj bacati (daj ga meni ja imam hps :D ) , a reflektore uzmi vertikalne , kao reflektori za stone lampe , 1 biljka 135W CFL 2 biljke 270w .. itd .. minimum 3x45w po biljci ,optimum 4-5x45w ,jedno svetlo 2 incha od vrha , jedno 2 incha sa strane , jedno 2 incha sa druge strane .. i imaces biljku od nekih 50cm sa saksijom al da valja kojoj si svetla pomerao kako ona raste znachi svaki dan, to kako si ti zamislio je precenjeno , ne mozes ti sa 125W CFL osvetliti kako treba jednu biljku a ne 10.... i sad izvori , ovo prochitaj 3 puta, i onda jos jednom pre nego sto preselis stivo u WC i chitas dok dampujes, puno posla ima shvatices ako budes radio kako treba, Puno zica i posla je taj CFL ,al sa mojim temperaturama u stanu izgleda ni meni ne gine http://www.scribd.com/doc/36777521/Marijuana-BUDS-for-Less-See-More-Buds-HQ
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Eside brate, jos uvijek imam samo CFL :p

Ja sam na kraju krajeva, nakon mnogo razgovora i razmisljanja, dosao do zakljucka da ih nisam trebao presadivati i staviti 5cm od CFL.
Nema veze sto je tu je, 2 sam topiro a 2 nisam, hvala Power na savjetu, vidjet cemo kako ce se ponasati.

Oprostite na kratkom postu, bas sam se uduvo. :vb_wave:
 

eside

Banned
Banovan
13.05.2012
34
1
8
122
e vjeverice vjeverice...dobra taktika... ja sam nesto njusko oko mog boxa ... koji isti ko i tvoj ,da opet napomenem :) i mislim da sam nasao muda , bolje i ochajna biljka nego sa mudima....eee jeeeee sve pare potrosim na nju , zadnje kupio tera magmu , nisam zavario splif mesec dana ,, da ne verujes, i nadjem muda eto sta nadjem , ajde veverice ako ti ostane roach baci "god damned thing" u mom smeru :)

Kali je napisao(la):
Ovo zuto su novi listovi i pretvorit ce se u zeleno! Da rijesimo taj misterij....
shit hole is getting dipper xD
 

Canna

Aktivan Član
11.06.2012
90
11
0
43
ajd pogledaj malo manjak željeza pa prouči,meni se znalo tako manifestirat kao žutilo najgornjih listova,to bi trebalo bit da je u začetku tek,imaš preparata za kupit s čim moš to izravnat kak spada!sretno
 

Nixa86

Closer to the Sun
06.11.2011
758
1.619
163
Area 51 - Metal Mulisha Team
Canna je napisao(la):
ajd pogledaj malo manjak željeza pa prouči,meni se znalo tako manifestirat kao žutilo najgornjih listova,to bi trebalo bit da je u začetku tek,imaš preparata za kupit s čim moš to izravnat kak spada!sretno
Kali je sve rekao,peglaj dalje i sretno obavezno si nabavi HPS za cvatnju ,lp ;)
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Malo su lošije fotke, ali meni se ćini da je kolega Canna u pravu. Nije bitno tko je, a tko nije, da se razumijemo. Bitno je otkloniti eventualni problem.
Vjeverice, jel se to meni ćini ili ti imaš svijetle pruge po listovima, gotovo da su sive? Nekako su previše izražene ove "žilice"...
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Nema nikakvih problema, lisce je perfektne boje, napravit cu veceras foto sesion.

http://www.ch-slike.com/images/xC0B9.jpg

Jedino ovoj fali magnezija, zaboravio sam jucer kupit mineralnu, morat cu danas hitno, takva je vec 5 dana.
I ova raste, ostale stagniraju.


Imam i kenjac... biljke s 5 internoda su pustile pistile prije par dana i sad evo pogledam kad raste VRH. A na 18/6 su tjednima :S i to pod bojom 6700K. A krasna je sativa, vidjet cete. Pitam se da nije zbog previse dusika makar mi to nema smisla, ove sam predozirao... necu duljit, nadam se da cu veceras doci OK strgan pa cu imat snage za slikanje.
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
I da jesu zilice izrazene to ne znaci da je zeljezo u pitanju! Covjek snimi losu fotku, uglovi i sjene i svjetla i pizde strinine, ne znaci da je nedostatak...
Zeljezo je u pitanju izmedju zilica (bijele ili zute boje)....
Rjesen misterij dosta postova prije!
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Kali je napisao(la):
Covjek snimi losu fotku, uglovi i sjene i svjetla i pizde strinine, ne znaci da je nedostatak...
Stvarno? Aj još koju opsuj! Baš volim kad si opasan...

Napušena Vjeverica;214266 je napisao(la):
Nema nikakvih problema, lisce je perfektne boje, napravit cu veceras foto sesion.

Ok, onda nema problema...očito...jbga, ne smijem ni pitat više izgleda kad nešto sumnjivo vidim...
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
Vjeverice os ti nama uspjeti do bozica da se napusis od njih ? :)))))))))))))))))stavi posteno svjetlo i drmi dvije u taj box i napravi cudo ;)