Domaja x2; CFL grow by s0va

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

s0va

Aktivan Član
17.01.2013
332
315
63
32
evo update vratio se sa puta, usput bacio par semenki po livadicama i pored seoskih puteva u zbunje pa cu doci za koji mesec da vidim sta se tu zbiva (nije ozbiljan out naslo mi se par semenki pa reko da sirim radost :) ) elem,
evo ih biljke presadjene u vece saksije i sad obitavaju u terra magmi koja ih je spasila jer su bile u jako losoj zemlji bez ikakvih hranljivih materija, bolje u pesak da sam ih posadio na pocetku

grow2slikanje1009041300.jpg



#1

grow2slikanje1009041300.jpg


#2

grow2slikanje1009041300.jpg


Znam da su male sa svoju starost ali to je zbog stagniranja od jedno 10 dana...

Kupljen mehanicki tajmer tako da ne moram vise da se napinjem da palim i gasim svetlo, a uskoro stizu i ventovi tako da ne moraju da se otvaraju vrata dok je upaljeno svetlo. I PH test stize tako da ostaje jos samo da se nabije sto vise osvetljenja unutra i ja sam zaokruzio svoju opremu za ovaj i naredne grow-ove :)
 

Orange14

Aktivan Član
08.04.2013
51
15
0
Serbia
Ovo je vec bolje samo napred pazi na azot u vegetaciji oce zbog njega listovi da potamne u braon smedje pratim te srecno :D i ako nadjes fem seme daj posalji ili ja ako nabavim poslacu ti ako oces :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: swizzz

s0va

Aktivan Član
17.01.2013
332
315
63
32
Od danas je i pH regulisan. Sad je na oko 6.5, direktno iz vodovoda je bio 7.

#1 napreduje lepo


grow2slikanje1113041300.jpg




#2 lagano pokusava da prati #1


grow2slikanje1113041300.jpg


Treba da ubacim jos par lampi u boks vec su velike da stoje ispod jedne od 46w.

#1 ce uskoro da bude topirana i treba da namestim mrezu za vertical ScrOG.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
na postu #42 se vidi neki deficijent/suficijent, bem li ga... il vec neto, tu stvarno nisam preteran majstor... pohvaljujem srecu i radost koju "siris" i zelim ti sve naj... outdoor + indoor, nesto mora izaci, poz frend
 
  • Sviđa mi se
Reactions: s0va

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
evo ti prijedlog za tihu cirkulaciju,uzmi adapter s regulacijom napona nabavi 3-4 venta spoji ih na adapter te buku i okretaje reguliraj naponom adaptera,vjerujem
da i 500 o/min ima bolji efekat i kakav takav vjetrić nego ništa,a vjeruj mi da 3 ili 4.5 V nećeš čut kako se vrte.....sretno do kraja :thumb:
 

s0va

Aktivan Član
17.01.2013
332
315
63
32
Ma imam adapter za regulaciju napona ali nemam ventove... raspisao sam tender za nabavku ventova ;)

Verovatno nabavljam par polovnih pa da resim i ventilaciju. Primecujem kako pocinje toplo vreme, temp. mi se ozbiljno podize u boksu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: M a n d o r

s0va

Aktivan Član
17.01.2013
332
315
63
32
Krenuo je LST na #1 a #2 ce jos malo da saceka.


#2 je pocela da raste kao zbun i 2 lista zu zaklanjala dosta svetlosti donjim granama koje hocu da se razvijaju zbog ScrOG-a tako da iako mozda nisam trebao - odsekao sam ih

#1 pre (juce)
grow2slikanje1321041300.jpg


i posle (danas)
grow2slikanje1422041300.jpg



Ne znam dal mi se samo cini ali #2 izgleda bas ko sativa (ili je istraumirana od piljevine koja je i dalje u zemlji)
#2 juce
grow2slikanje1422041300.jpg


i danas
grow2slikanje1321041300.jpg



Nisam nigde napisao ali svako 3. -4. zalivanje sam u vodu sipao malo vode u koju je stavljena samlevena ljuska od jajeta.
I kad sam vec kod gnojenja, necu koristiti kupovna gnojiva nego prirodna (ljuska od jajeta, kora od banane, kopriva itd.).
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Biljke se hrabro odupiru krvoločnim napadima. :D Iz osobnog iskustva, savjetujem da u širokom luku izbjegavaš primjenu kore od banane kao izvor prirodnog kalija u boxu, osim ukoliko ne želiš flori pridodat ponešto faune iz tropskih zemalja (ličinke raznih bubica strpljivo čekaju povoljne uvjete za aktivaciju) ;)
Eventualno neko varivo, čaj - ali i onda oprez sa doziranjem. :)

edit :
Iako sam uvijek za prirodna rješenja, iskreno mislim da ta kemijanja u našim malim zatvorenim uzgojnim prostorima nisu vrijedna zahebancije i mogu zadati daleko više glavobolje nego zamjetnog napretka - bilo po prinosu ili "okusu".

Jedno od osnovnih pravila uzgoja je da se maksimalno izbjegava unošenje bilo kakvih outdoor biljaka u growbox, to naravno vrijedi i za ubacivanje npr kore od banane u zemlju jer tako jednostavno pozivamo pljesnive mušice i ostale baje koje sudjeluju u procesu truljenja u growbox (koji je inače idealan inkubator...vruće i suho-insekti; vlažno - plijesan/gljivice).
Sve te moguće "nevolje" izrazito brzo napreduju u tako malim prostorima i nemaju druge žrtve osim naše nesretne biljke, dok je u outdooru to manje izraženo. Osobno sam imao fijasko sa korom od banane u svom procesu učenja, al zato sam naučio prepoznati recimo mealy bugs. Nisam ih se uspio riješiti do kraja growa u PCiju. Ko se jednom o vrelo mleko opeče - taj i na 'ladan jugurt duva. :D

Da bi kora od banane postala korisna zemlji mislim da mora proći proces kompostacije, a on traje mjesecima i opet se zamiješa najčešće u zemlju ali outdoor. Nametnici se vjerojatno isključuju spravljanjem variva, čajeva i ostalih magičnih napitaka, ali onda ostaje problem doziranja. Nikad ne znamo točno koliko čega ima u pripravku. Inače, mislim da se sa bananom ili ljuskama jajeta teže može pretjerati u odnosu na recimo koprivu.

Tu je i činjenica da 99% "dimnjačara" na slijepom testu ne bi osjetilo razliku između pravilno uzgojene umjetno gnojene ili organske trave. Majčica nam Zemlja s druge strane tu razliku nažalost ipak bolje osjeća. :(

Ukratko, mislim da indoor nema potrebe za tim kemijanjima, ali ako nekog zanima i želi tako probati, nemam ništa protiv - dapače, samo skrećem pažnju na moguće neželjene "nuspojave", prvenstveno nametnike i nemogućnost kontrole/preciznog doziranja. :)
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
sori za oftopik al ja bas nameravam da nekoj od sledecih biljka dam prirodno djubrivo
za cvetanje koja pored kore krompira,lubenice i jos neceg cega trenutno ne mogu dase setim
sadrzi i koru od banane, pravio proslog leta, mislis Usrname da ne valja?
Meni dilemu predstavlja samo doziranje sad si mi stvorio novu :D
 

s0va

Aktivan Član
17.01.2013
332
315
63
32
Imam problema sa #2

1. Mislim da je musko
2. (mozda nije toliko problem) Pije vodu kao blesava. Svaki drugi dan je suva zemlja kao barut, i lisce joj se spusta kao da joj fali vode... svaki drugi dan je zalijem da procuri i malo joj je...ma to je bezobrazno...

Dok #1 lepo raste i ne zali se, zalivam svaka 4 dana :p
 

s0va

Aktivan Član
17.01.2013
332
315
63
32
Ma znam da se spusta i od viska ali saksija sa zemljom je suva kao barut nakon 2 dana podignem saksiju nema 300g u njoj...

A sto se tice pola cekam jos koji dan da se lepo pokaze pol slikam cim nabavim bolji aparat.

edit:
....pa ja sad tek vidim da ja sa #2 imam mnogo veci problem.. gnatovi... sad upalim svetlo i vidim po povrsini zemlje trci jedan bez krila... primetio sam ih kako mi lete po sobi ali nisam skontao da su gnatovi i da su mi u boksu. Naj verovatnije su dosli od spolja jer su vrata od boksa otvorena, ili mozda od piljevine. Stavljam odma krompir i sirce/ocat ali s' obzirom da je naj verovatnije muska neverujem da ce lecenje dugo trajati vec ce verovatno da leti napolje da mi ne zarazi ovu koja je zdrava i buja.
 

s0va

Aktivan Član
17.01.2013
332
315
63
32


Evo ga mudonja, jedva se vide jajasca ali su tu. Jos se danas sunca i veceras cupam. Danas stavljam novo seme na klijanje.

Ova druga ima preflower vec neko vreme ali jos ne pokazuje pol tako da se nadam da je lenja zenka.