Evo malo i o meni :D

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Portgas

Aktivan Član
10.11.2012
71
16
0
34
Pusim od 2005/2006, forum sam pronasao kada sam citao tekstove o konoplji i jako mi se svidja forum.

Lijep pozz :D
 
16.09.2012
29
8
3
32
Portgas
************************************************

14. Bez ponude/potražnje ilegalnih proizvoda


Marihuana u ex-YU zemljama još uvek nije legalizovana dok sloboda govora postoji, zato, da bismo ovaj sajt održali legalnim, strogo je zabranjeno nuditi i/ili tražiti prodaju ili razmenu bilo čega što je ilegalno u bar jednoj od država bivše Jugoslavije, počevši od semenki Marihuane pa do Marihuane već spremne za konzumiranje.

Skrećemo vam pažnju da je strogo zabranjeno obraćati se ljudima, a posebno administratorima sajta, kako na forumu tako i preko kontakt forme na sajtu za zahtevima za nabavkom (prodaja/poklanjanje/razmena) bilo kakvih ilegalnih sredstava (uključujući i Marihuanu) i ukoliko tako nešto uradite možete i najverovatnije ćete biti trajno banovani.
Također diskusije o razmjenama ili pošiljkama nisu dozvoljene da se vide na vutra chatu ili forumu (bila to vutra, sjeme ili najobičnija lampa ili reflektor, pa čak i termometar), smatra se potražnjom ili ponudom. Dok same diskusije i razgovor o opremi i growanju neće biti tretirane kao loše djelo.
 

Portgas

Aktivan Član
10.11.2012
71
16
0
34
Ja se duboko izvinjavam ako sam prekrsio pravilnik.
Po mom misljenju sam krivo kaznjen jer nisam nudio nikakvu ilegalnu robu niti je trazio po forumu ili preko privatnih poruka. Pito sam imal ko u BiH kakvih sjemenki a te sjemenke nisu ilegalne (ne sadrze u sebi THC te se ne mogu koristiti kao "narkotik"), cak sto vise recimo mogu se kupiti kao hrana za papagaje u velikim kolicinama u zoo radnjama, postoje ljudi koji skupljaju sjeme raznih biljaka kao hobby, da bi zemlju ucinio plodnijom,... cak sto vise, ispravite me ako grijesim ali ovdje na forumu sam citao da biljka nije ilegalna dok ne dostigne visinu od 5cm.

Zakon kaze:
(6) Ko neovlašćeno pravi, nabavlja, poseduje ili daje na upotrebu opremu, materijal ili supstance za koje zna da su namenjene za proizvodnju opojnih droga,
kazniće se zatvorom od šest meseci do pet godina.

Po toj logici ispade da je cijeli onaj topic o razmjeni i prodaji growboxa zabranjen i da se treba ukloniti jer se tu prodaju i razmjenjuju stvari koje sluze za uzgoj "opojnih droga". Vjerovatno ces mi sada reci da se to koristi za uzgoj i papricica, paradajza i slicnih stvari, i slazem se sa tobom ali i ja sam samo pitao ima li ko kakvih sjemenki a ne sa namjerom da ih odma idem saditi i slicno.

Mislim da sam samo trebao bit upozoren da ni to ne smijem pisati po forumu i nebi se vise nikada dogodilo no mozda i nisam u pravu, u tom slucaju jos jednom se izvinjavam i nece se ponoviti :) nije mi cilj pametovati i svadjati se nego jednostavno mi nije bas najjasnije.

LP
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
Portgas je napisao(la):
... a te sjemenke nisu ilegalne ...

posto semenke po tebi nisu ilegalne, zasto ne otvoris seed-bank shop tu gde zivis, imao bi dosta musterija sa foruma, aj razmisli i preispitaj jos jednom to da li jesu ili nisu, ne mesaj hranu za papagaje i industrijsku konoplju

* * *

inace, upozoren si, infrakcija istice za mesec dana, dakle, nije trajna nego prolazna, citaj sta pise, pravilnik foruma kaze:

Marihuana u ex-YU zemljama još uvek nije legalizovana dok sloboda govora postoji, zato, da bismo ovaj sajt održali legalnim, strogo je zabranjeno nuditi i/ili tražiti prodaju ili razmenu bilo čega što je ilegalno u bar jednoj od država bivše Jugoslavije, počevši od semenki Marihuane pa do Marihuane već spremne za konzumiranje.
 

Portgas

Aktivan Član
10.11.2012
71
16
0
34
Izvinjavam se, profulo sam u pravilniku tu recenicu "pocevsi od semenki" moja greska i nece se ponoviti.
:thumb: