LED HAIKU SAGA O KRALJU I UDOVICI (King's Kush, White Widow, MH 250W, Lumatek ATS 300)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.339
9.906
256
***
KAPICE BELE
DLAČICAMA POSUTE
MIRISOM MAME
***

PSX_20230612_092923.jpg



UPDATE
17. dan 12/12 režima
PSX_20230612_093440.jpg

Lumatek od danas na 100% pa da poteram malo :) taman zahlađenje napolju, legne temperatura u krošnji negde na 25C - 26C, milina.
Držim ga na cca 45cm pa ću videti za koji dan koliko joj prija.
Noću je termostat fiksiran na 21C (dakle pali se kad se temperatura spusti na 19C), mada nisam ni primetio da se palio poslednjih dana da budem iskren
PSX_20230612_093332.jpg

PSX_20230612_093133.jpg

PSX_20230612_093218.jpg

Juče zalivena čistom vodom, a pretposlednje zalivanje (8.6. dakle četvrtak) išla ekipa sa fotke
PSX_20230612_103948.jpg
Nirvana (1ml/L), BioBloom (2ml/L), FishMix (1ml/L), Zyme (1ml/L), Bakterije (2ml/L) i Carboload (1ml/L)
Ph 6.5
Pije oko 10.5 litara uz run off cca 5%

PSX_20230612_092818.jpg

A jeste tvrdoglavo gusta majko :D morao sam danas da poskidam sa dna krošnje,i iz sredine pokoji list - previše je već, postoji rizik da je unutar krošnje slabije strujanje vazduha (čuj rizik, 1000% !) bolje ovako, taman još desetak dana do kraja streča rekao bih, sledeći vikend već mogu i više da je ošišam ukaže li se potreba

PSX_20230612_093020.jpg

Situacija ispod krošnje
PSX_20230612_093540.jpg
Rano topiranje dolazi na naplatu :) gotovo iz zemlje izbijaju grane - ništa dramatično, ali fakat mnogo lakše operisati kad imaš stablo više od pola santima haha
:D

Još par fotki za ispis

PSX_20230612_093803.jpg

PSX_20230612_093945.jpg

PSX_20230612_093900.jpg


I to je to za ovaj update :)
Čitamo se i gledamo opet sledeće nedelje!
PSX_20230612_094100.jpg
::banjahanje::
 

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.339
9.906
256
***
GORDI I PRAVI
USPRAVNI I MIRISNI
CVETOVI NJENI
***

PSX_20230620_084529.jpg

UPDATE
25. dan 12/12 režima
PSX_20230620_083257.jpg

Eto i prvih 'začkoljica' :)
U četvrtak sam uočio još, prilikom zalivanja - delovalo mi je kao Cal-Mag, međutim sada, nekoliko dana kasnije, i pošto se progresija nastavila donekle - gotovo sam siguran da je zapravo fosfor, jer mi sve ukazuje na to: kraj streča, formiranje cvetova, duga vege, prilično velika biljka, nijednom nisam punu dozu bloom-a turio, crvene petiole, specifične nekroze..
PSX_20230620_083846.jpg
(slobodno dajte mišljenje, tim pre ako mislite da nije P, rad sam da čujem)
Svakako je tada (četvrtak) dodata doza Cal-Mag (1ml/L), a juče prilikom zalivanja je išao Hesi Phosphorus+ pola doze (1ml/L), pa ćemo videti već razvoj situacije narednih dana :)
Sve ostalo je išlo standardno (samo bez FishMixa, em je kraj streča, em ima azota u Ionic Cal-Mag) uz pojačanu dozu bloom-a na 3/4 preporučene:
Bio-Bloom (3ml/L), Zyme (1ml/L), Nirvana (1ml/L), Carbo Load (1ml/L) i Bakterije (2ml/L)
Ph 6.6
Pije skoro 12L uz run off ~5%
PSX_20230620_083427.jpg

PSX_20230620_083627.jpg

PSX_20230620_083728.jpg

U gorepomenuti četvrtak (dakle 15. Jun) sam iskoristio priliku i da maknem nekoliko klonova da se igram - pa ću ovde ostaviti jedan mini Monster Cropping tutorijal za nove kolege, ako ikada dođu u situaciju da im bude potrebno :)
PSX_20230620_082405.jpg
Monster Crop podrazumeva skidanje klonova u cvetanju, i zapravo je kombinacija dve tehnike: kloniranja i naravno revegetacije. Može se u bilo kom periodu cvetanja raditi - ali najviše uspeha se ostvaruje ukoliko se klonovi skinu u prve tri nedelje posle flipa na 12/12 (manji stres i za biljku-majku, i za klona)
Ukoliko želite da sačuvate specifičan fenotip, ili ste prosto ostali bez semena za sledeću turu - Monster Crop može biti dobra stvar za vas :) Dešava se da klonovi daju i veći yield od majke (iako nije uobičajeno pravilo, i zavisi od previše faktora - od genetike, preko uslova growa, dužine vege (i majke i klona - klonovi i dalje imaju 'osećaj' da su velika biljka) pa do svega ostalog.
Od materijala vam trebaju makaze, voda, start pot sa pripremljenim supstratom i cloning gel ili prašak
PSX_20230620_082621.jpg

Lično nisam fan ovih malih biorazgradivih saksija, mnogo su nestabilne i svako malo se prevrnu, ali vuče mi se desetak komada tu po sobi, pa da se iskoriste jednom :)

Klonove režite i odmah potopite u čašu vode da se vazduh ne uvuče gde ne treba :)
PSX_20230620_082502.jpg

Ukoliko nemate novca za cloning gel/prašak, možete praviti i svoj, postoji nekoliko recepata online, meni lično omiljeni - zato što je potpuno neočekivano, a većina nas to ima u kući - aspirin.
Salicilična kiselina je prirodni stimulator korena :)
(detaljnije oko doziranja vidite na netu)
Ukoliko pak koristite kupovni, ni slučajno ne umačite biljke direktno, već uvek odvojite malo gela sa strane
PSX_20230620_082722.jpg

Sečete pod uglom kako bi malo povećali površinu, idealno da zahvatite kod noda, kao na slici (nod najpre pusti koren), i blago sastružete prvi sloj kore
PSX_20230620_082831.jpg

Poskidate fan listove kako bi što više smanjili transpiraciju i fotosintezu (kad se biljka 'primi') dok se koren lepo ne raširi
PSX_20230620_082934.jpg
Umočite u gel, zabodete u pripremljen pot sa supstratom, i smestite negde na 18-20 sati svetla (ne mora biti jako, upravo suprotno, čisto dovoljno da biljku lagano vraća u vegetaciju)
PSX_20230620_083016.jpg
Vlažnost vazduha što veća, idealno 80% ~ 90% uz postepeno i svakodnevno otvaranje otvora (u slučaju da imate clon box), odnosno skidanje kupole i lagano privikavanje klonova na uslove koji će ih čekati u boxu - dakle posle desetak dana, kad je očekivano da je koren krenuo da se formira - iz dana u dan sve više obarati vlagu, i češće skidati kupolu zarad svežeg vazduha
PSX_20230620_083115.jpg
Ovo je po mom mišljenju najvažniji korak. U suprotnom, biljka koja je navikla na 80%+ vlage i blagi PPFD kad ode u box pod Zvezdu koja nemilosrdno prži, i na konstantni vetar i drastično nižu vlagu....neće biti dobro :D

Pet dana kasnije, čini se da je jedan završio putovanje i pre nego što je počeo
PSX_20230620_084709.jpg
Inače bi ovo bio znak da je biljka živa, da je koren pušten i da vuče nutrijente iz listova - međutim previše malo vremena je prošlo za tako nešto rekao bih. I inače Monster Crop nema baš zavidan procenat uspešnosti, ipak je to prevelik stres za biljku, pogotovu ako ode u zadnju fazu cvetanja.No, videćemo idućih dana, jerbo sam ih svakako skinuo dosta rano, možda se i oporavi
PSX_20230620_084746.jpg
Trenutno su pod LED 9W E27 uz svesrdnu pomoć dnevnog svetla :D


I to bi familijo bilo to :)
Još malo slika Udovice za kraj
PSX_20230620_084106.jpg

PSX_20230620_084256.jpg

PSX_20230620_084350.jpg

A mi se gledamo i čitamo opet sledeće nedelje!
PSX_20230620_084202.jpg

Ljubi brat!
::banjahanje::
 
Poslednja izmena:

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.339
9.906
256
To i ja kontam, sve mi ukazuje na to upravo.
Ali ću da izmerim run off zarad duševnog mira :D ne bi trebalo da ima drastičnih oscilacija, ipak je BioBizz u pitanju i trebalo bi da se izbaferovalo u supstratu sve, ali će vidimo, i mene zanima :)

edit: ma ko kaže da nisi? Svaki tvoj grow je kao pesma, kolega! :D
 
Poslednja izmena:

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
IMG_20230303_123917.jpg IMG_20230302_175157.jpg meni se npr prvo pojavio simptom na jednoj biljci u uglu boxa.
Nisam uopće davao cal-mag pa sam onda počeo svako zalijevanje 1ml/1l vode, digao Attisa 300 na 60 cm, jer je to bio max na koji sam ju mogao podici i tako sam i završio grow. Uglavnom, simptomi su tu i prestali.
IMG_20230301_163829.jpg ovo je bila faza u rastu.
Taj nedostatak uglavnom krece kad biljke krenu sa cvjetanjem, prije ne.
Nadam se da ćeš uspjeti iskontrolirati.
 
Poslednja izmena:

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.339
9.906
256
Ma naravno, dodam i Cal-Mag, zapravo išla puna doza pretposlednje zalivanje @Vutra Samotnjak
Videćemo šta je. Ja ipak pikujem na P, mada sad se mislim - i jeste Attis dignut na 100% relativno skoro, tj prvi simptomi su se pojavili nepunih nedelju dana kasnije - uopšte nije nemoguće da je prže fotoni do te mere da razvija glad za K i da je kolega @opa cupa u pravu
Bilo kako bilo, uz P svakako ide i K u boci :))plus ću dodati opet Cal-Mag makar pola doze, izmeriti PH run off i šta god da se desi - neko od nas će biti u pravu! ::listomahanje::
Panel upravo dignut još malo (sad je na cca 50cm), prostora još da se diže svakako ima, pa ćemo videti narednih dana :)
Hvala za fotke i input bro!
 
  • Love
Reactions: Captain Fantastic

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.339
9.906
256
Hvala Dime Ludi! @Crazy Smoke
A vidi, može biti i kombinacija svega.
Ovako kad razmislim i pogledam npr poslednjih šest zalivanja, dva puta je išla čista voda - zapravo na dan kad je išla čista voda, digao sam Lumatek na 100% (piše negde gore u prošlom update-u čini mi se), i malo potom su krenuli prvi simptomi gladi
PK svakako dodajem kroz Bloom, i išao je i boost jednom, plus K imam u Nirvani (0-0-1). Ali ne dajem pune doze, a Cal-Mag zato nije išao redovno..tek tu i tamo, i tek poslednji put kad sam ga dodavao puna doza zapravo.
Tako da obrni-okreni, sledeće zalivanje i PK i Cal-Mag mora jače :) Kontam PK opet pola doze, makar još jedno zalivanje jer sam svakako sad pojačao Bloom, a Cal-Mag punu.
Pa ćemo videti šta smo napravili :)
 

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.327
7.022
258
Mudro pita Bizz za runoff, jer u sredini joj fali Ca, a okolo pokazuje manjak i N ili Mg, ja mislim da je diskolorizacija i da je ipak samo Mg. A moze se primetiti i nute burn.
Obrati paznju, ali jako jako, na margine lista, znas kad krene taco da pravi pa da uvija na gore, pa na tim krakovima okolo, na svakom, ce ti pokazati zutu tacku kao iglom da si bockao. Slicno kao na kraju lista kad ne znas jel burn ili samo ona normalna svetlija nijansa sto im i bude dok rastu. To je kod mene najprviji pokazitelj viska PK.
Druga stvar znas i sam kako djubrivo donekle diktira strech tokom tranzicije, tj odnosi ;) po meni se ona nije mnogo otrgla kako sam ocekivao pre 2 nedelje s'obzirom na velicinu.
Neam sta da ti kazem da radis, da je kokos ja bi samo isprao koren i odma nastavio po starom za nijansu slabiji ec :) saberi i oduzmi sam sta si do sada radio, pa proceni :)

edit: Inace testirao sam PK sada u svim fazama i periodima i najbolje mi do sada deluje da im najvise odgovara pocetkom i tokom strecha, nekako kao da mi ta prva forma cvetova diktira resto, onda bi na ulazu u cvetanje prekinuo i to je to, inace bi ih opekao kako tako. Ali to su jako male doze i to je opet kokos i neki cec i sta ti ja znam...
 
Poslednja izmena:

Crazy Smoke

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
18.05.2010
525
5.156
233
Zapeo mi gore tvoj post gdje kažeš da si stavio lumateka na 100% i vidim da nema ni jedne točkice i nepravilnosti,znači da im je režim hrane pasao skroz..
Onda pojačavaš na 100 i kreću problemi,više svjetla treba ispratit sa više hrane,mjenjaju se parametri,mililitri..sve živo :)
Razmišljam samo na glas jer se i meni puno puta dešavalo i stalno bi mi taj fosfor zvonio jer sam imao i nedostatak i totalni burn od njega prije koju godinu.
E sad dali je dobro onda odmah tamo 2. tjedan cvjetanja davat po malo p+ i postepeno povećavat ?
Ili si možda trebao dat p+ i calmag koji dan prije pojačavanja svjetla,zanima me kako bi tad reagirale?

Edit:
@opa cupa
P+ sam stavio 2 puta,prvi puta 15ml/15l a drugi put 35 ml na 15l isto..
S time da samo ta jedna pokazuje po listovima za sad.
Danas mi zaljevanje i ide puna doza pa ću pratit situaciju.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Wendigo

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
E sad dali je dobro onda odmah tamo 2. tjedan cvjetanja davat po malo p+ i postepeno povećavat ?
Tako je :thumb:malo je teze balansirati sa hesi.jem jer je PK u bloom-u a F+ je odvojen..ja imam PK u bazi 15 7 22 i PK kao booster 0 30 27 pa je lakse..njega ustvari pojacavam ,ili smanjujem.Cudi me da hesi nije uz F+ kao booster stavio i kalij...jednostavno to ne prati trend hahah lumatek..mars i sl. su nemilosrdni
 
Poslednja izmena:

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
ima ,ali brijem da nije dovoljno..mozda za hps:)ili...svako zaljevanje pola preporucene ..nema ciste vode !!!
treba sloziti full dozu bloom-a i f+,pa izmjeriti koliki je eC...jbt siguran sam da ne ide preko 1,3
edit
wendigo brate skenjali smo ti dnevnik..sorry
 
Poslednja izmena:

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.339
9.906
256
Ah, kad vas vidi čovek da se ovako okupite i ćakulate, odmah bude puno srce ::listomahanje:: malo akcije i razmene mišljenja i iskustva, ne samo suvoparni update!
To se ceni u mojoj knjizi uvek, zato mi ovaj forum i jeste druga kuća!

Elem,

Nemoj se razocarati ako ne vidis promjene nakon jednog zaljevanja....trebat ce vise puta podebljati da bi odreagirala:)
Ma naravno, to je jasno kao dan. Plus je BioBizz, nije mineralno, dok se razgradi, prođe četiri-pet dana sigurno. Doduše Hesi P+ je mineralni, tako da sa te strane popravljam K problem brže
Druga stvar znas i sam kako djubrivo donekle diktira strech tokom tranzicije, tj odnosi ;) po meni se ona nije mnogo otrgla kako sam ocekivao pre 2 nedelje s'obzirom na velicinu.
Isto mislim :) ali i imaj u vidu da je ovo onaj feno iz pretprošle ture, milion posto - i tada je ostala patuljasta za sve pare :D
Mislim da je samo i prosto gladna - tj počinje da bude. Ta čista voda na početku prošle nedelje + Lumatek na 100% je garantovano kumovalo kurcšlusu :D
Generalno BioBizz i treba dodavati svako zalivanje, pogotovu ako ne idu pune doze, to i oni sami preporučuju!
Što se fosfora tiče

Inace testirao sam PK sada u svim fazama i periodima i najbolje mi do sada deluje da im najvise odgovara pocetkom i tokom strecha, nekako kao da mi ta prva forma cvetova diktira resto, onda bi na ulazu u cvetanje prekinuo i to je to, inace bi ih opekao kako tako.

E sad dali je dobro onda odmah tamo 2. tjedan cvjetanja davat po malo p+ i postepeno povećavat ?
Negde na samom početku da 'sparkuje' proizvodnju cvetova (za to sam iskoristio Hesi Boost, bolja varijanta definitivno), i u sredini cvetanja da puni - u svakom slučaju, uz lagano povećanje
Dobro je dodati fosfor i za seedlings, ona starter đubriva sva imaju blago povišen P :)

wendigo brate skenjali smo ti dnevnik..sorry
Ma kolega, samo ste ga učinili boljim i punijim informacijama!
Ljubi brat!