Fascikulacije

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Jeli ima tko problema s mišićnim fascikulacijama? Imam problema već 6+ mjeseci s fascikulacijama,a sada i laganim grčevima u listovima npr itd...po cijelom tijelu,ali najviše u desnoj nozi,iznad koljena.

Bio kod neurologa na EMG,imam nešto povišene i produžene *neznam šta zaboravio sam* u nogama te me uputio na snimanje lumbalnog dijela kičme...rezultat je fiziološka lordoza,lijevostrana skolioza,diskopatija s suženjem L5-S1,hernija Th12 segmenta.

Uglavnom,ništa ih nisam skužio ali moram na magnet cijele kralježnice...e sad nemam pojma jeli to uopće uzrok fascikulacija,nisu baš rječiti doktori.

Moje pitanje je,dali da krenem s uljem i bi li pomoglo uopće smanjit fascikulacije?

O MS-u znam jako malo,ali vidim da se isto spominju fascikulacije,pomaže li MS-ovcima ulje smanjit fascikulacije?

Ono što mene muči izgleda točno ovako :

 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Meni su noge trzale, ulje je to uklonilo....
Probaj i sa LDNom.
Kako se ponašaju noge nakon što zapališ?
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
yeap, meni je pomogao 10x više nego ulje, makar je to individualno, imam frenda sa MSom i kod njega nije ništa pomoglo.
Moraš probati:thumb:
I magnezij nabavi, on je dobar za mišiće...:vozdra:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Smells

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Viš vraga,moram na forumu saznat za LDN...doktori...pijem magnezij već par dana,al pio sam ga i prije...

Meni je vjerovatno to od kralježnice,idem googlat gdje nabavit taj LDN :) thanks
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Istekao mu je patent, pa ga dosta njih proizvodi,
Ne kupuj ga u RH, skup je
u Sloveniji (Brežice) imaš pod imenom Revia 63 eura
ili ako imaš nekoga u Srbiji 33 eura
Dobiješ 50 mg tablete, moraš
http://www.rivernewsdesk.com/2011/08/24/preparing-low-dose-naltrexone-at-home/
i nabavi si Alfa lipoičnu kiselinu, uz to uzimaj
počni s 3mg ldna, pa ćeš sam vidjeti da li treba pojačati, ako pojačavaš, maximum ti je 4,5 mg
imaš i na buyldn.com
 

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Brežice su mi najbliže,u srbiji sam imao kuma ali ode on u Kanadu :smoke:

gdje god pitao nitko nema ideju šta bi mi pomoglo,samo šalju na pretrage...neurolog me samo prestravio uputnom dijagnozom za emg "als",nisam 3 dana spavao:D
 
20.02.2014
11
49
13
Takođe, ne bi bilo uopšte loše da razdvojiš unos magnezijuma i kalcijuma tokom dana. Jer, apsorpcija i jednog i drugog funkcioniše preko istog mehanizma, pa uzimanje u kombinaciji će dovesti do polovićne apsorpcije (u najboljem slučaju). Praktično, to bi značilo recimo da npr. ako piješ magnezijum ujutru, onda da uveče piješ mleko, jedeš sir i dr. mlečne proizvode i drugu hranu bogatu kalcijumom. Ne treba se previše zamarati sa tim, ali prosto gledaj da tad kad uzmeš magnezijum ne piješ mleko npr, kako bi ga bolje iskoristio, da ne piješ za džabe.

Magnezijum može (ali i ne mora) pomoći da prođu grčevi, ali pravi uzrok grčeva može ostati, pa te verovatno zato šalju tamo-amo na pretrage.

i ovo što je mazar rekao je odlično, LDN i alfa-lipoična kiselina.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Smells and mazar

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Evo da napravim update situacije...stanje i dalje isto :) trzaji po svuda,ali najvise na desnoj nozi uz grceve..kad stisnem misic desne noge ode u grč i počne trzat...inače trza u mirovanju najvise...svejedno mogu odvozit s biciklom ccca 50km,dakle snage imam...misljenja? Probao sve,kalcij magnezij,vitamin d itd...nisam pametan vise,ne pomaze ni ulje ni joint :) Lijeva ne ode u grč...ali zna trzat.Sve ovo traje skoro 2 godine :)

https://vid.me/mrvM
 

Chan

Chasing dreams
01.11.2015
898
3.715
163
Hladni sever
Ne verujem u baba vanga price, ali probaj sa sapunom u krevetu da spavas, jako bliska osoba se mucila sa grcevima i sad se preporodila
Ne znam kakvo je naucno ili bilo kakvo objasnjenje, ali ne kosta te da probas
 

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Obican sapun? Za ruke? Isto tako imam senzornih ispada poput osjecaja struje u nogama,vibracije dok hodam...ponekad mislim da mi vibrira mobitel u djepu kad ono noga.Dugo sam se plasio ALS-a,google me prestrasio...ali vidim da postoji nesto sto se zovu benigne fascikulacije pa mi je malo lakse:)
 

Chan

Chasing dreams
01.11.2015
898
3.715
163
Hladni sever
Obican sapun, stavi dva komada u postelju i probaj
Nisam verovao ni ja u te stvari
Probali su sve pre toga, minerale, lekove, fizioterapije i nista
Nemas sta da izgubis

I probaj da prestanes malo sa naporima i treninzima
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Smells