Female Seeds C99 - 70W HPS PC grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

fat_troll

Aktivan Član
18.09.2012
318
160
43
44
Evo mene opet, ovaj put, nadajmo se, uspješnije.
Box sam nabavio od kolege s foruma, standardni big tower, 70W HPW + 2 plave CFL-ke.
Tko ga prepozna, znat će: box sa pedigreom.

Menka je klijala u vodi i premještena u zemlju (opet standard, composana za ruže + 30% perlita).

Prvi tjedan




Drugi tjedan
Tu sam je skoro shebo, bio spriječen i nisam je zalio, i mala se sva zbedirala, ali oporavila se.



Treći i četvrti tjedan
Pokušaj FIMM-inga, koji se pokazao neuspješnim, ispao običan topping.
Biljka se dobro oporavila, (ovaj shebani list je dirao stranicu boxa)


batrljak


Nešto mi se čudno dešava a njom, slaba mi je nekakva. Donji veliki listovi žute i odumiru, te ih skidam.
Pada prvi LST i prvo gnojenje sa 1/3 doze plantele list. Biljka se oporavlja ali listovi i dalje žute i opadaju



Peti tjedan, do danas
Napokon sam si dao truda i prošao kroz 'literaturu' te dijagnosticirao kroničan nedostatak dušika (N).
Biljka je u prilično lošem stanju, flushana je i nahranjena punom dozom gnojiva.



Ovom growu pristupio sam vrlo, VRLO ležerno. Obiđem je svaki drugi, treći dan.
Na početku je jadna iz tehničkih razloga dobivala kloriranu vodu čija se ph vrijednost opasno približavala 8.0.
Zadnja 2 tjedna papa bunarsku vodu sa 1/3 dozom gnojiva, korigirane PH vrijednosti.
Iako je iz gore navedenih razloga biljka u prilično lošem stanju, ne živciram se.
Plan mi je držati je u vegetaciji tako dugo dok njome ne budem zadovoljan. Znači: želim duplu masu od sadašnje, pa onda ide u cvjetanje.
Ako sam točno dijagnosticirao problem, računam da će u vegi ostat još cca. dva tjedna.
Onda montiram žicu i bacam na 12/12.
Sretni bili pa vidjeli :D

Komentari, savjeti, kritike dobrodošli.

Živjeli!
 

ljoVe

Aktivan Član
02.09.2009
119
94
28
40
F.I.M. ti je bzveze raditi bez duže vegetacije, budi sretan što si pretjerao :) Što se žutila tiće, nisi zasrao eventualno malo serucnuo :)
Ovako dok gledam taj PC, ja bih vec sada bacio na 12/12 koju ti lisnatu masu cekas kada i sam kazes da si uhebo... nemaš prostora previše a i budi svjestan da je LST dosta zajeban kada stabljika očvrsne...a ono hedovi pikaju u lampu....kuiš
(naknadno pročitao ovo za žicu) bacaj sada na 12/12, odgovorno ti tvrdim...
 

fat_troll

Aktivan Član
18.09.2012
318
160
43
44
hvala na odgovoru, kolega

Pustit ću je prvo par dana samo da vidim kako reagira na full dozu gnojiva, pa onda na 12/12

Samo, nadao sam se da će bit više hedova, ovako sam ih izbrojio 8 ili 9... Hoće li ih se još što razviti kad prebacimu cvjetanje ili je to to, što je hedova izraslo- izraslo?

hvala!
 

ljoVe

Aktivan Član
02.09.2009
119
94
28
40
A što ako ce loše reagirati? (HOCE!) Baci ih na 12/12, iduca 2-3 zaljevanja čista voda(korigiraj pH), nakon toga pola doze gnojiva za cvat. Po rubovima listova (oštri-uzdignuti,lagano žučkastije boje i vjerovatno su kak da kažem "hrskavi") rekao bih da si lagano vec pretjerao s gnojenjem... Imati ces još vrhića na novoizraslim granama... Vidim da se pališ na gnojenje...pazi da ne prepališ :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: fat_troll

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Meni to izgleda previse pregnojeno,iaflushaj ti to i poslusaj sta ti covjek kaze,odma 12 12 neces imat prostora,ne shvacam zasto se nadas kolicinama kad imas 70w hps u kucistu,kolko bude bilo bit ce,nije ti jos vrijeme da razmisljas o tom.Manje gnoji i samo nastavi vezat i to je to.
 

fat_troll

Aktivan Član
18.09.2012
318
160
43
44
Hvala svima!
Ne vidim kako bih je mogao pregnojiti, od 5 tjedana što je stara samo je 2 puta dobila 1/3 doze gnojiva.
Simptomi su se pojavili prije gnojenja, a svaki put kad bih je pognojio živnula bi.
Također, primijetio sam da joj se miris pojača nakon gnojenja...

Ne palim se na gnojenje, najrađe bih da je ne moram uopće, ali eto, čini se da je gladna... Namjerno sam krenuo sa slabom otopinom.

Također, ne nadam se nekom ludom unosu, ali gledam tuđe dnevnike i ljudima su biljke u daleko boljem stanju u trenutku kad ih prebacuju u cvjetanje. Zato sam mislio čekati, čisto da mi se oporavi.
Ali bacit ću je na 12/12 večeras, zato sam i dišao tu po savjet.

hvala još jednom i pozz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: XsmokemashineX

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
ako taj list sto je zut,puca i mrvi se tamo di je smede boje,kao da je suh tad brijem da je malko pregorela :) i uz dobar lst sporednih grana produzio bi vege za max tjedan dana razrijedi zaljevanje ponegdje i vise listovi...aj sretno do kraja... :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: fat_troll

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
mislim da ti tu ne valja zemlja i da ces se tako muciti do kraja, ne bih cak ni ispirao, posto nije ni procvetala presadio bih biljku u drugu zemlju... ta za ruze je verovatno jaca od univerzalne (nisam je koristio) +1/3 perlita (koji nikada nisam dodavao u terramagmu), dodatno si je zbebao sa visokim ph (sto se naravno zadrzalo u perlitu) + gnojio, meni ovog momenta ne lici da ces dobiti bolji urod produzenom vegetacijom, pet sedmica je vise nego dovolno za pc-box a biljka izgleda solidno napacena i koliko vidim iz sedmice u sedmicu joj je sve gore, sretan grow
 

fat_troll

Aktivan Član
18.09.2012
318
160
43
44
uh, ispravak netočnog navoda, nije terramagma nego composana lbumenerde. Ipak sam to pisao u 2 u noći.
Znam da sam tu na forumu pitao što da uzmem.

Mislim da pregnojena nije jer jednostavno nije dobila dovoljno gnojiva u životu, ali da sam je vjerojatno sjebo vodom (i tim jednim presušivanjem) - jesam.

Znam da je biljka u *****, nema veze, ima još sjemenja
 
  • Sviđa mi se
Reactions: doc_doc

Closet freak

Aktivan Član
03.04.2013
188
177
43
Evo i ja počinjem za kojih 2-3 tjedna grow sa c99, tako da ću ovaj dnevnik pratit, napravi sve kako treba samo zbog mene da vidim kako će otprilke izgledat hahaha ;) zanima me samo kakva je klijavost sjemena...pozz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: fat_troll

fat_troll

Aktivan Član
18.09.2012
318
160
43
44
ova sjemenka je proklijala kroz nekoliko dana, i odmah krenula u rast, i do prvog udesa (presušivanja) rasla je ko luda.
Tako da, ako nešto ne sjebeš, mala će rasti samo tako.
Sretno s growom!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Closet freak

fat_troll

Aktivan Član
18.09.2012
318
160
43
44
Ne kažem da ne znaš, druže, pa zato sam tu da me se savjetuje.

Ja ti samo kažem kako je izgledalo, ne mogu znati prave razloge.

Svaki je savjet dobro došao!
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
ja sam uspio spalit biljku s pola doze preporucenog gnojiva,al sam tad tek prvi put dao joj gnojivo nako 35 dana vege,vjerovatno neki sok il kaj al sam ju spalio...od sorte do sorte,ovisi...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: fat_troll

doc_doc

Aktivan Član
13.12.2013
91
103
0
ja nevidim na tvojoj slici neke nove izdanke da su krenuli ili da krecu tako da neznam koliko bi dobio na masi bas da ju pustis jos u vegetaciji tjedan ili dva, neznam kako si mislio; mozda bi i izraslo nesto ali mislim da bi se ubiti svelo na jacanje vrhova. ok. pa sad ako si mislio stavljat mrezu onda ju i stavi jer to ti je vec sad ovako koliko ja vidim dosta u visini i kad se izduzi nakon 12/12 neces imati visine.
neces fulat ako si ju vec stavio na rezim i mozda presadio prije toga (i maknuo ove krumpire s vrha). da, qara je sto ti ph nije bio kontroliran znas to

sretno!
 

fat_troll

Aktivan Član
18.09.2012
318
160
43
44
kraj petog tjedna:



To sam čekao! Novo lišće. Zeleno lišće,

Dobila je još jednu punu dozu plantele list i prebačena na 12/12.
Mislim da se moja dijagnoza pokazala točnom. postoji li mogućnost da griješim?

Plan je da je sljedeći put zalijem čistom vodom.
Zanima me gnojenje: imam HESI bloom, i po njihovoj tablici bih trebao odmah početi sa punom dozom.
Smatrate li da bi bilo bolje čekati i zalijevati čistom vodom dok ne pokaže znakove gladi? Pa početi polako, sa , recimo, pola doze?
hvala i pozz
 

fat_troll

Aktivan Član
18.09.2012
318
160
43
44
Ma, nemam šta prijaviti.
Dva i pol tjedna cvjetanja, i biljka mi nije nikakva.
iskreno, nemam se čime pohvaliti :(
I ne znam što krivo radim. Voda je ph korigirana, gnojiim postepeno, kontroliram temperaturu...
Bojim se da se nije oporavila od stresova iz mladosti. Što je izraslo - izraslo.



Živciraju me ove grane najdalje od posude, nikako da se dignu prema svjetlu, stoje tako već tjedan dana...
Mislio sam da će to rasti brže, da ću trebat još to dosta trenirati...

Al ajde, bar je procvjetala. Mislim...


pozz!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.