Prvo pa.... Žensko

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
17.07.2015
2
5
3
36
Pozdrav ekipo, preselila sam se u Njemačku, prvi ikad grow, slučajno započeo na balkonu jer sam sjemenku bezveze bacila u pot i zapiknula prstom prakticki iz zajebancije, kao ma neće niš izać iz ovoga.

Sjeme: nepoznato
Zemlja: xy u praznoj tegli (donesena iz Hrvatske)

Proklijala: 22.05. IMG_20230501_102411.jpg

Presađena u veći pot 40L i od tada boravi u toj tegli.
Zemlja "Compo sana" al al se nemrem sjetiti tocnog imena /vrste (koristila sam dnevnike na forumu kao vodiče).
Zaljevala sam ju samo isključivo vodom, bez gnojiva.

Tjedan 2. Screenshot_2023-07-23-07-30-21-532_com.whatsapp.jpg


Tjedan 4.
Screenshot_2023-07-23-07-31-47-074_com.miui.gallery.jpg


Tjedan 6. IMG_20230621_045412.jpg


I problemi počinju oko 8 tjedna, kada su počeli donji listovi žutiti (predpostavljam manjak dušika pa sam kupila gnojivo bogato magnezijem i dušikom).
No uz listove, dobila je i nekakve nametnike u samoj zemlji, izgledaju ko vinske musice i skacu po zemlji i na listovima na donjoj strani ostavljaju jajašca . Gornji listovi su u super stanju i zdravi, dok su donji "izgriženi", suše se jedan po jedan i imaju mrlje po sebi. (ovo se doslovno desilo u dva dana)
IMG_20230723_074042.jpg

IMG_20230723_074104.jpg


Poskidala sam sve zuto odozdola što je umrlo, pa me zanima je li itko imao ovakav problem i kako ga riješiti?

Evo slika curke sada:
IMG_20230723_074114.jpg

Hvala puno unaprijed od početnice
 
Poslednja izmena:

JohnnyJohnny

Aktivan Član
21.05.2023
208
833
93
Ovo je pocelo kao problematican dnevnik unutrasnjeg uzgoja koji se polako ali sigurno krece samo prema dnevniku sa povremenim problemcicima, nesto kao kada se ruzno pace pocelo razvijati u prelijepog labuda :)
Prvo, svaka cast sto si odlucila da posvetis ovoj prelijepoj biljci svoje vrijeme, trud, rad, red, i disciplinu. Posljednja slika dosta o tome govori.
Onda, nadam se da mi kolege (a ni modovi) nece zamjeriti, ali u posljednjih mjesec dana tocno u ovom pod-forumu (Problemi za uzgojem), javilo se minimalno dvoje kolega sa doslovno istim problemom, i mislim da su se poslije savjeta iskusnijih uspjesno poceli kretati ka rjesenju tog problemcica :)
Nemoj da ti bude mrsko da prelistas, usput ces nauciti i jos koju stvar dodatno. Nadam se da mi sta ne zamjeras, ali iz iskustva ti govorim...
Ovakva problematika je vec poznata u uzgoju i dosta starije raje ovdje je odgovorilo kako su se izborili s tim. U zdravlje i zelim ti svako dobro! I tebi i biljcici.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Cyric and meowski
17.07.2015
2
5
3
36
Hvala puno na odgovoru, ne zamjeram, dapače, hvala na savjetu!
Prelistala jesam, doduše priznajem, površno, jer mi nijedan od "problema" nije ličio na problem moje biljke, činilo mi se da prebrzo "propada" naspram ostalih koje sam vidjela u ovom threadu "problema kod uzgoja".

Još jednom puno hvala na odgovoru idem se baciti na istraživanje!
Ovo je pocelo kao problematican dnevnik unutrasnjeg uzgoja koji se polako ali sigurno krece samo prema dnevniku sa povremenim problemcicima, nesto kao kada se ruzno pace pocelo razvijati u prelijepog labuda :)
Prvo, svaka cast sto si odlucila da posvetis ovoj prelijepoj biljci svoje vrijeme, trud, rad, red, i disciplinu. Posljednja slika dosta o tome govori.
Onda, nadam se da mi kolege (a ni modovi) nece zamjeriti, ali u posljednjih mjesec dana tocno u ovom pod-forumu (Problemi za uzgojem), javilo se minimalno dvoje kolega sa doslovno istim problemom, i mislim da su se poslije savjeta iskusnijih uspjesno poceli kretati ka rjesenju tog problemcica :)
Nemoj da ti bude mrsko da prelistas, usput ces nauciti i jos koju stvar dodatno. Nadam se da mi sta ne zamjeras, ali iz iskustva ti govorim...
Ovakva problematika je vec poznata u uzgoju i dosta starije raje ovdje je odgovorilo kako su se izborili s tim. U zdravlje i zelim ti svako dobro! I tebi i biljcici
 
  • Love
Reactions: JohnnyJohnny