Frigo-grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
37
0
40
brate kako misliš u donjem djelu?....ako sam te dobro skužio stavio si vent za izbacivanje na dno boxa....to ti totalno krivi...pošto topli zrak ide gore jer ga hladni potiskuje....ako sam krivo skužio sori...a bilje ti je super...samo nastavi i smanji temp :) rep+ si zaslužio pošto mičeš peglu :D :D ;)
 

Termoking

Aktivan Član
18.11.2011
90
7
8
54
Fora je u tome da odozgore ubacujem hladan vazduh a dole izbacujem potrosen vazduh. Na taj nacin najvise toplote ostaje u boksu za vreme mraka kad mora da greje giros. Sijalice sad greju i previse pa se giros ne pali preko dana.Sad sam merio temp. pala je na 30*C, trebalo bi da je spustim jos malo ili ne?

Zanima me da li za vreme mraka mora da se ubacuje svez vazduh ili ne? Puno bih ustedeo struje kad bi u to vreme iskljucio vent za ubacivanje svezeg vazduha, postojala bi nekakva cirkulacija i dalje kroz otvore i vent koji duva u grejac bi to sve mesao.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
svaka cast na zivcima, kako bi ti svanulo da ubacis neki slabiji hps :) al' vazno je da ide... sve najbolje frend

p.s. za vazduh, probaj malo da ustedis struje i vidi kako se ponasaju
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
46
Morao sam se nadodat na ovo sve i stvarno si rasplaio po tim CFLkama ludilo..
Temp ako je oko 30 nemože bolje...
Ubaci malo mokre spužve tj.natopljene vodom neka se suši...
Vlage neće bit viška ako je sistem ventilacije kako si rekao..
Jesi li probao nadodat jedan tajmer na jedan od Ventova i na taj način malo bolje rješit cirkulaciju zraka IN/OUT.. ???
Samo naprjed savladat ćeš ti to sve siguran sam....

:icon_question::icon_question::icon_question:

I nebi bilo loše ubacit koji vent unutra mali od PC-a da vrti zrak još više po BOX-u...
Na jedan kvalitetniji Adapter možeš kombinirat bar 3 komada ventova...
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
549
113
Ne sjećam se
Drugi put kad ćeš raditi grow - radi s klonovima od najbolje biljke i nabavi kockaste pitare da možeš fino posložit čim više na površinu box-a i stavi mrežu iznad biljaka da možeš totalno kontrolirati gdje hoćeš da ti vrhići rastu jer ih možeš uvijek ispod mreže staviti i provući negdje drugdje... Uštedio bi puno prostora i iskoristio više svjetla, a i dobio bi više.... Malo srediti ventilaciju i uzgojiti veće biljke i onda donje grane podrežeš da ima protok zraka, a gore samo vrhovi.... Ma skužit ćeš već ;)
Sretno s growanjem
:sun2:

p.s. 30C je malo pretoplo, bilo bi bolje da možeš spustiti za 3-4 stupnja....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker

Termoking

Aktivan Član
18.11.2011
90
7
8
54
svaka cast na zivcima, kako bi ti svanulo da ubacis neki slabiji hps :) al' vazno je da ide... sve najbolje frend

p.s. za vazduh, probaj malo da ustedis struje i vidi kako se ponasaju

Pa stalno zagledam po ulicama kad ce neka budala da obori banderu pa da se ocesem za HPS...
Sutra cu da povezem vent na tajmer od svetla tako da za vreme mraka imaju samo pasivnu izmenu vazduha.

I nebi bilo loše ubacit koji vent unutra mali od PC-a da vrti zrak još više po BOX-u...
Na jedan kvalitetniji Adapter možeš kombinirat bar 3 komada ventova...

Bas sam to i uradio pre neki dan sa ventom za kupatilo, eno ga na vratima.

http://



Drugi put kad ćeš raditi grow - radi s klonovima od najbolje biljke i nabavi kockaste pitare da možeš fino posložit čim više na površinu box-a i stavi mrežu iznad biljaka da možeš totalno kontrolirati gdje hoćeš da ti vrhići rastu jer ih možeš uvijek ispod mreže staviti i provući negdje drugdje... Uštedio bi puno prostora i iskoristio više svjetla, a i dobio bi više.... Malo srediti ventilaciju i uzgojiti veće biljke i onda donje grane podrežeš da ima protok zraka, a gore samo vrhovi.... Ma skužit ćeš već ;)
Sretno s growanjem
sun2.gif


p.s. 30C je malo pretoplo, bilo bi bolje da možeš spustiti za 3-4 stupnja....


Pa razmisljam o tome, mozda od ovih samenki, kad porastu dovoljno, uzmem klonove i na njma odredim pol majki. Sledeci grow cu ici sa mrezom ili onu foru jedna biljka jedan hed.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mr GreenSkin

Mr GreenSkin

Aktivan Član
15.11.2011
129
40
0
38
Živnulo ovo kod tebe brate,svaki update izgledaju bolje i bolje,a i vjerojatno što si postavio pravu malu vojsku CFL žarulja :D ev ti rep +
 

Termoking

Aktivan Član
18.11.2011
90
7
8
54
Pa na greskama se uci, poceo sam sa 12 biljcica a sada imam dve i jedan bonsai! Sprcao sam gomilu struje i vremena ali sad imam skolu a diplomski cu da proslavim uz joint.


Danas sam povezao ventilatore (od kompa) koji ubacuju i izbacuju vazduh na tajmer od svetla a i onaj na vratima je isto tako povezan, tako da je u boksu, kad radi svetlo 2x od kompa i 2x vent za kupatilo za mesanje vazduha. Preokrenuo sam ulaz i izlaz tako da sad dole ulazi a gore izlazi i dobio temp. oko 27*C.
Kad je svetlo ugaseno radi samo jedan vent za kupa. koji duva u grejac i radi non-stop, temperaturu sam nastelovo na 20*C valjda im je to dovoljno.
 

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
Eto vidis da si na kraju morao da uradis isto kao i svi mi.Dovoljno svetla,uduv,izduv...Sad si pruzio biljkama ono sto su dugo cekale,da pocnu da zive he,he.Sada vise nista ne diraj.Samo ih dovoljno hrani i uzivaj u pogledu kad se udobno smestis u neku fotelju ispred boxa :sick: otvoris vrata i posmatras....ali ne zaboravi dzoks,bez njega ti je kao da gledas 3D film bez naocara.
 

Termoking

Aktivan Član
18.11.2011
90
7
8
54
camelonus9 je napisao(la):
Eto vidis da si na kraju morao da uradis isto kao i svi mi.Dovoljno svetla,uduv,izduv...Sad si pruzio biljkama ono sto su dugo cekale,da pocnu da zive he,he.Sada vise nista ne diraj.Samo ih dovoljno hrani i uzivaj u pogledu kad se udobno smestis u neku fotelju ispred boxa :sick: otvoris vrata i posmatras....ali ne zaboravi dzoks,bez njega ti je kao da gledas 3D film bez naocara.


Pa kad sam ubacio jos cfl-a tamperatura se podigla pa su bile neminovne promene i kod ventilacije. To sto se potrefilo da je sad situacija kao i kod svih vas je vise manje slucajnost, boks je u podkrovlju na spoljnoj temperaturi i koja varira od -5 do +18*C pa ti vidi sa cime se ja borim.:ridinghorse:

Fotelja stvarno stoji ispred boksa, ali vrata ne smem da otvaram zbog hladnoce a joks nemam i nece ga ni biti do berbe :eek:hno: Pre neki dan me kum obradovao sa jednim pa sam se sit naigrao omiljene igrice a potom pustio Avatara i zakuntao na pola. Sutra dan nisam mogao da dodjem sebi do uvece od nekog cudnog mamurluka...
 

Termoking

Aktivan Član
18.11.2011
90
7
8
54
Juce sam ponovo pokrenuo mali frizider u akciju, sa novim biljcicama. I sad se pitam da li da otvaram novi dnevnik ili da nastavim ovde u ovom jer imam fobiju od otvaranja novih tema, jednom sam popio pred ban pa...

A opet ima tu puno novoih ideja i resenja koja bi ostala zakopana u ovom dnevniku, ne znam ni sam, a mozda kad ono medjutim!

Dok ne resimo ovu dilemu nista od update-a ...

Jedino sto mogu da otkrijem za sada je PEGLA NIJE U IGRI, SMISLIO SAM NESTO BOLJE!!!
 

Termoking

Aktivan Član
18.11.2011
90
7
8
54
Pa i nije, ovo bi trebalo da je neki skank sve semenke su bile iz istog paketa, a i radicu klonirane i SOG mozda itd...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
Termoking je napisao(la):
Pa i nije, ovo bi trebalo da je neki skank sve semenke su bile iz istog paketa, a i radicu klonirane i SOG mozda itd...

ne razumem to "i nije" ako su sve semenke bile iz istog paketa... a i to "trebalo bi da je" ne znaci da si siguran nego vise nagadjanje... ako je paket sa ulice onda je to za mene nn strain, jedino porucen od seedbank-a znas sta je... il ako ti je taj sto ti je prodao/dao rekao 100% sta je... a ne trebalo bi da je... no kako god, tvoj dnevnik/dnevnici, ti odlucijes o dilemi stari/novi
 

Termoking

Aktivan Član
18.11.2011
90
7
8
54
PowerSeed je napisao(la):
ne razumem to "i nije" ako su sve semenke bile iz istog paketa... a i to "trebalo bi da je" ne znaci da si siguran nego vise nagadjanje... ako je paket sa ulice onda je to za mene nn strain, jedino porucen od seedbank-a znas sta je... il ako ti je taj sto ti je prodao/dao rekao 100% sta je... a ne trebalo bi da je... no kako god, tvoj dnevnik/dnevnici, ti odlucijes o dilemi stari/novi

Izvini nisam naveo da su smenke iz predhodne ture potpuno NN za razliku od ovih novih koje sam dobio od kuma, a on sa ulice, za koje je siguran da je neki skank i da dobro radi tako da i nisu skroz NN makar znam da nisu obicna domaja koju ja inace najvise i volim da duvam...
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
37
0
40
počisti box brate.....i oko njega našpricaj sa biokillom....jer ako ti počmu insekti gotov si a sad kad ti sve super krenulo...i nastavi tako....
 

Termoking

Aktivan Član
18.11.2011
90
7
8
54
$DoLaR$ je napisao(la):
počisti box brate.....i oko njega našpricaj sa biokillom....jer ako ti počmu insekti gotov si a sad kad ti sve super krenulo...i nastavi tako....

To sam odradio, mada mislim da je oko boksa suvise hladno za insekte. Stavicu platno od zavese, koje dobri propusta vazduh a gamad jok, na otvore za vazduh.


Evo malo slicica iz vlikog boksa. Dao sam im lao po LST-u i poceo sa dubrenem zemlje. Izvinjavam se zbog kvaliteta fotki...

Vrlo me zanima (?) koliko mi je ostalo do zetve. Zbog raznih zajebancija koje sam pravio sa ovim biljkama me mogu da izracunam prosto vreme od kad su na 12/12 mislim nekih 20 do 25 dana. Bilo bi mi vrlo drago kad bi neko od iskusnijih pgledao ove mutne slicice i grubo procenio preostalo vreme do prvog joksa!

http://
Ovaj listic mi je cudan ....
http://
http:// http:// http://