Galerija fotografija s komentarima

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.824
2.698
Weed California USA
Ježurka Ježić i kolega....chilaju na livadi :p
image.jpg


image.jpg
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.824
2.698
Weed California USA
Najsss :)
OC: Prekrasna smokva....jel ima kakav trik za smokve u nashem podneblju?
moja je prosle godine pocela zutit i susit se na suncu. zaljevanje, nezaljevanje, plantella....nije pomoglo. stavio sam je u hlad i sad se oporavlja polako.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.391
2.598
Pa mislim da nema...ova moja je u 25l.i svaku jesen ju presadim u novu zemlju i korijen skratim za 50%.Proslu jesen to nisam napravio nego tek ovo proljece pred kraj i mislio sam da ce stradati ali evo nikada nije bila ljepsa :)Ide smokva kod nas bez problema ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.824
2.698
Weed California USA
Ma ide kod nas....al eto...sve sam uspio uzgojit osim smokve i limuna....stalno nes seruckaju :) ok fala na savijetu. budem onda na jesen novu zemlju u podstucao korijen. ;) ni na kraj pameti da kratim korijen :D
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.391
2.598
stipe je napisao(la):
Ma ide kod nas....al eto...sve sam uspio uzgojit osim smokve i limuna....stalno nes seruckaju :) ok fala na savijetu. budem onda na jesen novu zemlju u podstucao korijen. ;) ni na kraj pameti da kratim korijen :D
Ako ju drzis u nekoj posudi ..kao sto je moja.Onda ju moras presadivati svaku jesen eto moze i proljece kasno haha..usput skratis korijen ako je popunila posudu i na taj nacin joj dajes povoda za razvijanje..a ima i sta klopat u novoj zemlji.Ova moja ima 5 godina i nisam ju do sada prehranjivao ni jedan put..Samo presadivao :)

Noseeds...to je vanzemaljac :popworm:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe
03.07.2009
1.740
2.317
188
Šmekerica Hana

bDOgb18.jpg


A dala je i da je diram :icon_lol:

aywV7Nj.jpg


Vrhunac joj je bija zagarantiran, a evo i "meda" :D

kjTzDcl.jpg


Dobija na "pravo" musti kozu pa po onoj "koliko pomuzeš, toliko mlika nosi" i eto, svaki dan 2-3 L kozjeg mlijeka.... pa onda radim kiselo mlijeko a čekam doktora Venla da mi pošalje recept za sir (polutvrdi ili tvrdi ako ima tko recept ;) )
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
20140713_075537_1.jpg
znači PO ovako,...ovo je 750 g sira dobiveno od 6 l kravljeg mlijeka,neobrađenog.Znači može i kozje.Još bolje.

Recept za 6 litara mlijeka;

1.Mlijeko staviš kuhati
2.Kad počme da kuha,tj da se pjeni...(pazi da ti ne iskipi) makni posudu sa 'vatre'
3.Dodaj 6 kašika(supenih) alkoholnog octa te 5 kašika soli (sol po ukusu,ako voliš slaniji ili blaži)
4.Vrati na 'vatru' da još malo kuha,tj da se otopi sol i sve to sjedini (u ovoj fazi se mlijeko već počima grudati,tj odvaja se sir
5.Skloni sa vatre nakon minut,dvije,3 i kutljačom polako skupljaj sir i stavljaj ga u cjediljku da se cijedi uz neprestalno miješanje
6.Kad si pokupio sve,još istresi preostalu tekućinu svu kroz cijediljku i imat ćeš izvrstan sir za klopu
7.Dobar tek