Vejpanje vutre i gastritis/gerb

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
07.02.2024
2
1
3
54
Pozdrav ekipa!

Više puta sam čitao ovaj forum a sad bih vas zamolio za iskustvo i savjet, ukoliko ga imate, vezano uz vejpanje vutre i gastritis/gerb.
Nisam uspio naci bas ovo pod search a nekako mi je vejpanje pregeneralna tema...

Nedavno sam popusio dosta gadan gastritis/gerb pa sam vec mjesec dana na blokatorima kiseline i striktnoj dijeti.
Pljugam rekreativno, obicno na kraju dana da me opusti i da lakse zaspim.

S obzirom na trenutne probleme, nikakvo pusenje ne dolazi u obzir pa se pitam da li bi vejpanje vutre bila bolja opcija? Pretpostavljam da ni to nije neka sreca za zeludac ali brijem da bi moralo biti puno bolje od dima, zar ne? Jel netko s gastritisom vejpa? Kakva su vam iskustva s tim?

Nekoc davno sam imao onaj G Pen, nije bio toliko los, a vidim i dosta hvale nasljednika... pa ako bi bilo ok-ish, mozda bi se odlucio za tako nesto...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: DjedMraz

DjedMraz

https://twitch.tv/vutraorg
Poznanik Foruma
13.04.2020
609
3.224
203
poz., i mene zanima,. gastritis je tegoba sa kojom se moze , ponekad je izrazeniji dok u vecini slucajeva nije toliko da stvara probleme u dnevno nocnim aktivnostima niti remeti zivot covjeka u nekoj generalno znacajnoj mjeri,.bitan je dosta razlog tj nacin na koji si zadobio navedenu tegobu..? ima nekoliko nacina jel na kojim putem se ''zaradi'' -da se nasalim- ;) neugodni gastritis..ukoliko je bakterijom heliobakter nije isto kao uzrokovana recimo ljekovima ,.te stoga na taj nacin gledaj ujedno takoder dali je preporuceno u kombinaciji sa nekim medikamentom i sl.,osobno me zna zasmetati u zelucu dosta , nacin ishrane ,zivota stresa kazu ljudi i tako.,bla bla., i znas sta sam zanimljivo procitao ,. provedeno je istrazivanje u SAD-u na 1000 ispitanika , konzumenta kanabisa te je ustanovljeno da pojavom kanabisa sa sve vecim udjelom thc-a stvara upravo takve simptome na 30% ispitanika,.koji su se pozalili na bolove nadutost, mucnine , stolicu ,.u njhovom primjeru se stanje konzumacijom thc-a pogorsava,. te se preporuca unosenje manjih kolicina thc-a u organizam.,simptomi su nestali...
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Clicker
07.02.2024
2
1
3
54
Da, ima stvarno brdo razloga zasto ljudi pokupe to cudo. Ja sam na uzorku s gastroskopije bio negativan na helikobakter, ne pusim, ne pijem ni kavu ni alkohol, cak se i ne stresiram toliko cesto, bar mi se tako cini :D a iako se prilicno zdravo hranim, setam, itd... ali znam navecer pojest gro sranja (munchies). Imao sam u mladosti problema s gastritisom/gerbom dok sam pusio i pio, ali to je bilo stvarno jako davno...

Uglavnom, malo blokatora kiseline, jedno vrijeme pazljive prehrane, i ode to polako... ali bi naravno bilo dobro pazit i dalje na prehranu/pusenje koliko se moze...

E sad, s obzirom na naviku opustanja na kraju dana uz najdrazu biljku, tesko mi pada apstinencija :( pa se pitam kako bi vejpanje proslo :)