Galerija fotografija s komentarima

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
03.07.2009
1.740
2.317
188
nGENtBE.jpg


paulownia, posađena prošle godine u 4 mjesecu. Cca 20 cm visine bila, sad je blizu 4 m. Zasađena u vidro kojem sma otpila dno da bi za početak imala koliko toliko zemlje za razvoj korjana. Inače teren je kršan i siromašan hranjivom :)

Za 2 godine vjerojatno bude ebačka krošnja ...oj debeli ladeee zašto ljudi raDE? :D
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Jeste elongata je, valjda :D nisma vise nista siguran :)

Topirati je za sad necu, evo na slici mozes vidjeti kako sma joj bočne grane mica do određene visine...tj iznad ovih greda (koje ce jednog dana biti pergola) pa mi je taman toliko tribalo da kroz godinu dvije bočne grane prekriju i nju pa da uradi lep lad. A i krenule su sad bočne pa me baš zanima koliko će još ove sezone da poraste :)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.818
2.698
Weed California USA
Tnx Cill, tnx Power...cudna biljka...otvara se i zatvara kak joj pase...nekad je skroz zatvorena pa se otvori pa otpadne pa dodje novi.....interesantna biljka
...ja sad ne kuzim sta bi inace iz toga trebao narast plod ili plod ima samo Edulus a ova moja je Flavicarpa?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.818
2.698
Weed California USA
Ricinus communis (na našim prostorima poznata kao Krlja, Morska kudelja, skočac) je opisana u Ginisovoj knjizi rekorda kao najotrovnija biljka na svijetu. Uprkos tome, poput oleandera i Ricinus communis se može pronaći u mnogim vrtovima širom svijeta.
Sjeme ove biljke sadrži izuzetno toksičnu hemikaliju koja se zove ricin, a konzumiranje četiri do osam sjemenki izaziva fatalne posljedice :baby:
 

Bassman

Aktivan Član
07.10.2013
516
1.403
163
35
Hvala na odg,blago receno da si me sokirao ..Sad bas citam o njoj, :

"According to the 2007 edition of Guinness World Records, this plant is the most poisonous in the world."
"Toxicity varies among animal species: four seeds will kill a rabbit, five a sheep, six an ox or horse, seven a pig, and eleven a dog. Ducks have shown far more resistance to the seeds: it takes an average of 80 to kill them." - wiki